Nulová šanca

• Česko Nulová šance (viac)
USA, (1988–1990), 27 h 25 min (Minutáž: 47 min)

Tvorcovia:

Bruce Geller

Peter Graves, Thaao Penghlis, Antony Hamilton, Phil Morris, Bob Johnson, Jane Badler, Virginia Hey, BarBara Luna, Cary-Hiroyuki Tagawa, Michael Pate (viac)

Ti nejnebezpečnější diktátoři, teroristé, nájemní vrazi. Pohybují se v dobře střeženém prostředí nebo naopak v úplné anonymitě, ukrytí před veřejností, schovaní za pistolemi osobních strážců a vysokými ploty z ostnatých drátů. Spletitými pákami řídí soukolí zločinu. Šance je porazit - nulová! Přesto existuje někdo, kdo je lepší než oni, kdo je vždy o krok před nimi a kdo s nimi nemá slitování. Do nejmenších podrobností naplánovaná akce se rozjíždí! Jednu věc však ví tým profesionálů okolo Jima Phelpse jistě - pokud budou při akci chyceni nebo zabiti, ministr se od všeho distancuje... Tento remake původního seriálu z roku 1966 se dočkal celkem třiceti pěti dílů. (dopitak)

Recenzie používateľa Wacoslav1 k tomuto seriálu (36)

Nulová šanca (1988)

Stará klasika a jeden ze seriálů na kterých jsem rostl. Možná, že už to dnes působí lehce naivně a zastarale, ale na svoji dobu to byla naprosto špička televizní tvorby. Já zkrátka tenhle tým super kamuflážníků v čele z charizmatickým Gravesem prostě můžu o dost víc než ty pozdější filmová zpracování z Cruisem ve kterých Mission Impossible ztrácí svůj charakteristický styl a hraje si na Bondovku což není úplně nejlepší. Jinak pravda úplně všechny díly nejsou tip top najdou se tu i slabší, ale jinak jako celek je to i tak pecka.80% ()

Zabiják (1988) (S01E01)

Peckovní úvod mého oblíbeného seriálu. Časem snad okomentuji i další díly. Tady si Graves vybírá svůj tým a hned první fuška jim dá slušně zabrat. Kamufláž v hotelu a osobní schůzka aktérů vyměněných za ty pravé (tenhle nápad ukradli Cruise a spol v MI 4) nemá chybu. Tenhle tým to někam dotáhne.85% ()

The System (1988) (S01E02)

Aneb jak někoho pěkně zblbnout, tak aby si dva k sobě zatím naprosto loajální týpci začali myslet, že ten jeden je hrozba pro toho druhého. Náš tým si opět zablbne s maskami a dalšími tradičními vychytávkami, jak se patří. Určitě jeden z těch podařenějších dílů.75% ()

Holograms (1988) (S01E03)

Sorry, ale Hologramy na mě vždy působily jako jedna z těch silně naivních nereálných epizod. Slabá trojka.50% ()

The Condemned (1988) (S01E04)

S rasistikem, tak úplně nesouhlasím. U tohoto seriálu je třeba prostě přijmout určitá pravidla, včetně toho, že tváří v tvář těmhle kamuflážníkům to kdejakej namistrovanej borec, kterej si myslel, že má kdovíjakej plán posere, že se nestačí divit a to je i případ tohoto dílu. Na slabý 4 to stačí.70% ()

The Legacy (1988) (S01E05)

Tohle je taková klasika. Infiltrovat se mezi týpky co kují pikle dovést je až k jejich cíli a pak je nechat oddělat se navzájem. Jasně opět lehce naivní, ale já tyhle špionážní pohádky žeru.85% ()

The Wall (1988) (S01E06)

Borec si z převádění lidí přes Berlínskou zeď udělal výnosnej kšeft. Až na to, že nehraje úplně fér a takovou hajzlárnu přeci Graves a jeho tým nemůžou nechat jenom tak. Jeden z dílů který má tu atmosféru konců studené války, kdy už se sice takzvaně uvolňovalo napětí, ale k úplnému oteplení to mělo ještě sakra daleko. Tohle se klidně mohlo dít i v reálu. Rozhodně další z těch vydařených dílů.80% ()

The Cattle King (1988) (S01E07)

Jedna z těch už moc přehnaných epizod a to i rámci tohohle seriálu. Jako bavil jsem se místy slušně, ale zároveň jsem si říkal, že tohle už opravdu nemůže nikdo sežrat, i když kdo ví...55% ()

The Pawn (1989) (S01E08)

Tak Jim Phelps a jeho tým se dokonce podívali i do ČSSR, aby z agentů a ochrankářů KGB během jednoho netradičního šachového turnaje udělali totální idioty a jejich šéfku patrně po tom všem čekala deportace na Sibiř. Až na pár detailů jedna z maximálně nejvíc vymazlených epizod.90% ()

The Haunting (1989) (S01E09)

Jo tak tenhle díl to byla zase správná haluz. Taková řekněme poněkud netradiční detektivka, kdy známe vraha, ale nevíme kde je jeho oběť a bez toho jej nelze usvědčit, ale stačí použít pár řekněme netradičních metod. Trochu těch hi tech vychytávek a vrahova jistota a sebevědomí se začíná hroutit.80% ()

The Lions (1989) (S01E10)

Lvi jsou zasazeni do zajímavýho prostředí se zajímavou motivací hlavního záporáka i když celkově se v mých očích jedná spíše o jeden z těch lehce nadprůměrných a ne úplně top dílů.60% ()

The Greek (1989) (S01E11)

Tentokrát jenom silný tři. Zápletky se u různých dílů už někdy opakují a to je přesně i tento případ.65% ()

The Fortune (1989) (S01E12)

Ano je možné zabít člena IMF. První dívčí postava se v seriálu moc neohřeje konkrétně jenom jedenáct epizod, než jí na začátku té dvanácté nechá odstranit manželka jednoho sesazeného a už lehce senilního diktátora. Takže tentokrát je to osobní a vždycky mě pobaví ten konec, když ta hnusná ježibaba která pak doufám shnila v pekle se snaží ještě probrat svýho starýho ze stádia totální demence, ale ten chce už jenom koukat na svůj starej černobílej film a víc ke štěstí nepotřebuje. Další z mých oblíbených epizod.85% ()

The Fixer (1989) (S01E13)

Iniciativní novinář pochopil, že investigativní žurnalistika ho neuživí a tak přešel na vyšší level. Ukousl si však velký sousto na kterým si zaručeně vyláme zuby. Další fajn vojeb se vším co k tomu patří.75% ()

Spy (1989) (S01E14)

Stejně seš nejošklivější ze všech! Asi nejakčnější díl tentokrát víc ve stylu toho co zdobí pozdější M I s Cruisem výbuchy, přestřelky i pěstní souboje z nichž stojí určitě za pozornost konfrontace Antonyho Hamiltona s tím obrovským a opravdu ošklivým negrem. Hlavní padouch je pak správnej slizák jeden z nejdůstojnějších a nejlepších protivníků Gravesova týmu i samotný Jim Phelps kvůli němu málem zařve. Jediné co mě tak mrzí je, že právě ta linie s tímto padouchem není vyřešena. SPOILER na konci Phelpsovi a jeho týmu unikne což Jim okomentuje slovy : Dostaneme ho příště, ale k tomu pokud vím už v rámci zbytku seriálu nedošlo.90% ()

The Devils (1989) (S01E15)

Jo tak tahle haluzárna s černokněžníkem Gravesem je suverénně můj nejoblíbenější díl z celýho seriálu. Pro padoucha který se zaštiťoval mocí a silou satanského kultu si totiž přišlo samo peklo. Jasně je to svým způsobem šílená záležitost a zde nám už možná seriál tak trochu padá do žánru fantasy a sci-fi, ale můj perverzní vkus mající rád podobné úlety to potěšilo. A co si budeme povídat podobně originální byť možná lehce cáknutý nápady jsou v dnešních dílech podobného ražení pohříchu nedostatkovou záležitostí.100% ()

The Plague (1989) (S01E16)

Nadprůměrný, ale ničím úplně výjimečný díl. Vidím to tentokrát tak nějak velmi těsně na těch konečných 70%. ()

Reprisal (1989) (S01E17)

Tohle je opět kapku osobní. Je zde další výborný a kouzelně vyšinutý padouch, který byl kdysi členem IMF a teď jde proti našemu týmu s použitím jejich vlastních zbraní proti nim. Jim je tu očerněn a jeho nadřízení ho mají za zločince a tak musí s pomocí svého týmu očistit své jméno a postarat se o to, aby se ten šílený záporák definitivně zbláznil, ale to tak aby už byl maximálně nebezpečný už jenom sám sobě a to se v samotném závěru podaří víc než dokonale. Můj druhý nejoblíbenější díl z celého tohoto seriálu a opět zaslouženě udělený plný počet i když ano přiznávám, pekelníci mě bavili ještě o špetku víc.95% ()

Submarine (1989) (S01E18)

Ponorka je tak trochu svojský díl zasazený do atraktivního prostředí. Skoro to tak trochu připomíná zápletku některé z Bondovek i když i zde se to místo toho akčního pojetí vyřeší tím ochcávacím způsobem doplněným, jak už podotknul i rasistik slušnou a neotřelou pointou.75% ()

Bayou (1989) (S01E19)

Tentokrát hodně průměrný díl na zakončení první série, ale pod tři hvězdy ani tentokrát nepůjdu.50% ()