Purl

Animovaný / Krátkometrážny / Komédia / Rodinný
USA, 2019, 8 min

Klubko vlny jménem Purl dostane práci ve start-up firmě a musí se rozhodnout, jak daleko je ochotno zajít, aby bylo přijato. (Shr1nK)

Flego

Kto chce s vlkmi žiť, musí s nimi vyť. Animovaný kraťas o nástrahách v medziľudských vzťahoch na pracovisku. Preto je príbeh určený predovšetkým netolerantným dospelým. ()

Toren

7/10. První kraťas z nové Pixarovské iniciativy a velmi milý počin. Trošku dospělejší téma nakombené s totální roztomilostí má sice slabší citový dojezd, ale pořád velký palec nahoru! ()

Stanislaus

Purl se sympatickým, ale i tak stále okatým způsobem snaží předat poučení o tom, že je důležité být sám sebou, nehledě na to, jak se na nás dívá okolí, a vybočuje-li člověk z řady, tak na tom není nic špatného, protože monotónních ovcí je tu už dost. Milý, ale už poněkud okoukaný námět. ()

Marcos22

Tenhle pixarovský kraťas je synonymem českého přísloví "Kdo chce s vlky žíti, musí s nimi výti". Moc hezký příběh, který nejenže naráží na rozdílnosti ve standardizované uniformitě na pracovišti, ale zároveň upozorňuje na přílišnou maskulinitu v top managementech firem. Způsob vyprávění nutí diváka k zamyšlení, jakého podílu osobní identity jsme ochotni se vzdát na úkor toho, aby nás okolí přijalo mezi sebe. A zda jsme ve významnějších momentech našich životů připraveni vystoupit z řady a vyjádřit nahlas svůj názor. Pixar s jedním z nejvážnějších témat současnosti, který si umím představit natočený pro diváka přijatelněji. Tři hvězdy. 🙂 (27.04.2021) ()

LuiCJ

Prvý film z novej pixarovskej série s názvom SparkShorts. Tá ma za úlohu zviditeľniť menej známych filmárov z Pixaru práve prostredníctvom filmov, ktoré spolu so svojim tímom natočia. Prvou je Kristen Lester a jej kraťas Purl. Aj keď ide o pomerne novú režisérku, ja ju poznám z lekcií Khan Academy - Pixar in a Box. Na to, že je to jej prvý film, dopadol výborne. Nie je to však ten Pixar, ktorý si v mysli vybaví každý filmový divák. Začala sa nová časť. Režisérka dala do filmu veľa zo seba a to hlavne v príbehu. Ten je tiež iný, než by človek od Pixaru čakal. Dospelejšia téma s veľmi podareným spracovaním. Či už je to detailná a realistická animácia, humor alebo množstvo nápadov. Tento krátkometrážny film však pravdepodobne 5 ročné dieťa nepochopí. Aj keď je pointa zreteľná, vo filme je skrytých mnoho narážok a celkovo problematika, ktorá sa tu rieši nie je určite niečo s čím sa bežne menší divák stretáva. Nápad to má však výborný a práve to ako Pixar kombinuje perfektný a výstižný príbeh s detailnou a precíznou animáciou sa mi páči najviac. Len škoda, že to nebolo dlhšie. Téma sa určite dala lepšie rozvinúť do dlhšieho než len 8 minútového snímku. ()