MacGyver

USA / Kanada, (1985–1993), 110 h 38 min (Minutáž: 45–49 min)

Tvorcovia:

Lee David Zlotoff

Richard Dean Anderson, Dana Elcar, Bruce McGill, Robin Mossley, Elyssa Davalos, Michael Des Barres, Teri Hatcher, John Anderson, Dale Wilson, Bruce Harwood (viac)

Tajný agent MacGyver (RICHARD DEAN ANDERSON) je špecialistom pre extrémne náročné úlohy. Spolu so svojím nerozlučným priateľom Petom Thorntonom (DANA ELCAR) má neomylný čuch na hroziace problémy či katastrofy a dokáže sa zapliesť do každej nebezpečnej situácie. Pomáha ľuďom v ťažkostiach, zachraňuje ich ohrozené životy, ochraňuje nevinných, zabraňuje pred globálnymi pohromami či ekologickými katastrofami, marí zločinné plány zloduchov... To všetko s pomocou fenomenálnych znalostí zákonov fyziky a chémie, ktoré dokáže jednoducho, efektívne a prakticky využiť v reálnom živote tak, že ich aplikuje na bežné predmety každodenného života, aby mu pomohli „zázračne“ vyriešiť nebezpečnú situáciu. Máte problémy? MacGyver, preslávený svojou statočnosťou a všestrannými znalosťami, vynaliezavosťou, schopnosťami aj fyzickou zdatnosťou, neváha a prichádza okamžite riešiť vašu katastrofickú situáciu. (oficiálny text distribútora)

MrPierc

Klasika. Měl jsem to rád, když ze zbytku svačiny vytvořil plachetnici a poté co si vytáhl plombu, si z ní vykoval motor. Legenda na své škole, nikdo ho nepřekonal !!! Byl chytrý, sympaťák a místo mozku příručku pro kutily !!! ()

Nautila

Debilní hudba, debilní nápady, debilní situace, debilní dialogy, donebevolající naivita.....ale....-"možná jste můj obličej viděli na dvacetidolarovce, víte, jak to myslím." "To je borec, co?" ....To je borec......Ale přesto ...musím být trochu objektivní. ()

DruidKarel

Pro mě novodobý Indiana Jones, který si dokázal zkrátka poradit se vším. Žral jsem ten jeho červenej švýcarskej nůž a proto jsem ho musel jako dítě mít a mám jej do těď. Pochybuju, že když se zeptáte malého kluka na MacGyvera, že nebude o něm nic vědět. Byl to prostě obyčejnej chlapík s nápadama jako hovado. Teď je mi 20 let a věřte tomu, že aby měl bejt v televizi, tak že se kouknu... Jo, a ještě něco... Kolik z vás má znělku z MacGyvera jako vyzváněcí melodii ve svém mobilu? ()

asinus

Ať žije RDA. Nevim jestli se mi líbí víc ve Hvězdný bráně nebo tady. Macgyver je sice tak chytrej, že vedle něj vypadá scénář každého dílu úplně hloupě, ale díky hlavnímu představiteli dávám nadprůměrné hodnocení. ()

Hobitek4U

Luxusni serial, takhle má vypadat zábava. A všichni jste trapní s tím jak se snažíte být vtipní, když vymýšlíte ty vaše pseudo vtipné vychytávky. Mor na vás :-) ()

pakobylka

Dobře, je to převelice prostoduchý seriál - a možná by se dalo říct, že jeho naivita hraničí až s hloupostí … pokud se dívám kritickým pohledem jednadvacátého století, zbaveným jakýchkoli emocí. Jenomže MacGyver je něco jako přírodní úkaz - takže alespoň standardní 3* mu prostě nemůžu odepřít ... a berte to jako mou osobní poklonu technicky nadanému sympaťákovi s dobrým srdcem, který se za pomoci svých všestranných znalostí (a občas i notné dávky štěstí) dostane se zdravou kůží z jakékoli nebezpečné situace. ()

messiah

Vlastně hodně nebezpečný seriál. Pan MacGyver se dostal vždy ze všeho jen pomocí své šikovnosti a schopnosti improvizace, bohužel tím i dosti inspiroval malé děti jako jsem byl toho času já. Chvátal jsem ze školy, abych stihl MacGyvera a slintajíce ho sledoval, abych poté šel ke kámošovi a společně jsme zužitkovali nabité vědomosti. Ono nebezpečí číhalo zejména v extrémě atraktivních výbušninách. Vzpomínám si jak jsme napouštěli vatu nacpanou do dutého klíče slavnou hořlavinu II. třídy - Ironem na okna, doufajíce v mohutnou explozi. Nakonec se nám onu třaskavinu stěží podařilo zapálit, načež ubohý plamínek okamžitě zdechnul...dnes říkám naštěstí! Podobných vylomenin inspirovaných MacGyverem jsme natropili spoustu, ale zřejmě nám scházela ona šikovnost, jakou měl hrdina seriálu :o( ()

Šimpy

Jak já tohle v dětství nesnášel. Už jen proto, že si ho nahrával brácha na vhs a přemazával mé pořady. Po letech si však vždycky když slyším úvodní znělku, vzpomenu na ty časy a rád se na to kouknu. Vlastně jsem to neměl rád jen proto, že on to tak miloval. Tak špatný to zase není.:-) ()

Maty85

Seriál s originální myšlenkou známý po celém širém světě. R.D. Anderson ve své nejslavnější a nezapomenutelné roli. Todle je prostě součást dětství. ()

sir-dave

Best seriál #4 - - - Kdo by neznal chlapíka se švýcarským nožíkem :) Zavřeny v místnosti odkud není možné se dostat? Vezme něco co je po ruce, s kombinuje s nějakou chemikálii a cesta ven je na světě :) Seriál, který miluju, z dětských let. Richard Dean Anderson ve své jedné z nezapomenutelných rolí. Na druhou stranu tady musím uznat, že seriál mohl skončit o něco dříve než v sedmé sezóně. Ke konci seriálu už nebyli díly tak originální a chyběl ten starý MacGyver. Nejlepší díly byli pro mně s nesmrtelným Murdockem, díly s jeho otcem, díly odehrávajíc se v přírodě a díl 7x13 kde MacGyver potkal svého syna. Škoda té sestupné tendece. Angus MacGyver je stejně pro mně jedna s nej filmových postav. (hodnocení za 1. - 7. sérii - konec) ()

Decker

Kdo by neznal novodobeho brouka Pytlika MacGyvera o kterem se traduje vtip jak je mozne ze chlapovi na strese vypadl z kapsy mobil a dole na chodnik dopadl coby traktor? Reseni je proste: nebot ve tretim patre byl MacGyver. Je to sice detinske a trapne, ale asi tak jako nektere dily tohoto kutila, avsak nektere se znaci bezvadnou myslenku a pribehem a naprosto protikontrastuji k tem ubohym. Tak to, ale v serialech chodi; nekdy je zkratka hur a nekdy je zase lepe. ()

Kjůkíí

Jéé, kde jsou ty časy, kdy jsem sháněl přesně stejný švýcarský nožík s tolika funkcemi, abych si mohl taky sestrojit z trubky samopal. Symbol mého mládí, všeuměl, z ničeho vykouzlil cokoliv, fancinoval mě:) a na Richarda D. Andersona se dá dívat celý den v kuse, ty hlášky a podrazy, je božský:D ()

MacGruber se vrátí do akce?

MacGruber se vrátí do akce?

27.09.2016

Šílená komedie MacGruber (u nás jako Super Mac), která před šesti lety zparodovala MacGyvera, byla těžkým propadákem. Film vydělal jen 9 milionů dolarů, v dalších letech o něj ale byl takový zájem,… (viac)

Seznamte se s novým MacGyverem

Seznamte se s novým MacGyverem

22.03.2016

James Wan, režisér Saw nebo Rychle a zběsile 7, se řadu let snažil dostat MacGyvera na velké plátno. Seriálová klasika to tam nakonec nedotáhla, Wan ale rozjel alespoň televizní reboot, který právě… (viac)

MacGyver se vrátí hned dvakrát

MacGyver se vrátí hned dvakrát

06.02.2016

Možná víte o tom, že se blíží seriálový reboot MacGyvera. Pilotní díl natočí James Wan (Rychle a zběsile 7), který o legendárním šikulovi básní už několik let, studio Lionsgate teď ale odhalilo… (viac)

Akční klasiky míří do televize

Akční klasiky míří do televize

04.10.2015

Vyjmenovat všechny nadcházející televizní rebooty by trvalo zatraceně dlouho. Na malou obrazovku se v současnosti hrne spousta starých seriálů a sem tam se objeví i snaha o transformaci filmové látky… (viac)