MacGyver

USA / Kanada, (1985–1993), 110 h 38 min (Minutáž: 45–49 min)

Tvorcovia:

Lee David Zlotoff

Richard Dean Anderson, Dana Elcar, Bruce McGill, Robin Mossley, Elyssa Davalos, Michael Des Barres, Teri Hatcher, John Anderson, Dale Wilson, Bruce Harwood (viac)

Tajný agent MacGyver (RICHARD DEAN ANDERSON) je špecialistom pre extrémne náročné úlohy. Spolu so svojím nerozlučným priateľom Petom Thorntonom (DANA ELCAR) má neomylný čuch na hroziace problémy či katastrofy a dokáže sa zapliesť do každej nebezpečnej situácie. Pomáha ľuďom v ťažkostiach, zachraňuje ich ohrozené životy, ochraňuje nevinných, zabraňuje pred globálnymi pohromami či ekologickými katastrofami, marí zločinné plány zloduchov... To všetko s pomocou fenomenálnych znalostí zákonov fyziky a chémie, ktoré dokáže jednoducho, efektívne a prakticky využiť v reálnom živote tak, že ich aplikuje na bežné predmety každodenného života, aby mu pomohli „zázračne“ vyriešiť nebezpečnú situáciu. Máte problémy? MacGyver, preslávený svojou statočnosťou a všestrannými znalosťami, vynaliezavosťou, schopnosťami aj fyzickou zdatnosťou, neváha a prichádza okamžite riešiť vašu katastrofickú situáciu. (oficiálny text distribútora)

Cannabis

jak dokáže udělat člověk z čokolády smrtící zbraň??? to pro mne zůstane asi nadosmrti záhadou, ale hlavně že to ví MacGiver... =) docela zajímavý seriál s neuvěřitelnou hromadou neuvěřitelných situací... avšak kvalita pro mě jen na 3 hvězdičky *** ()

Zaynab

Když to znovu po těch letech vidím, musím zvýšit ze tří na pět. Vždyť je to klasika! Sice naivní, místy frázovité a přehnaně nacionalistické a antivýchodní, ale vynalézavé. A chlapovi, který z bambusu a bláta udělá bombu, vážně nelze odolat:) ()

krivkin

MacGyver a jeho švýcarský armádní nůž, vždycky když to dávali, letěl jsem ze školy jak blázen abych se mohl dívat, navíc tam hlavní hrdina nekosil padouchy jak na zabíjačce nepřetržitou palbou bez výměny zásobníků :-) ()

Merwin

Mno kdo by neznal člověka který udělá z h***a rodinný dům o třech patrech s bazénem a terasou, nebo při nejmenším za pomoci svého švýcaráku z výfuku u auta a koule z volantu elegantní kanón? Nikdy mě nepřestal žádný díl udivovat čeho je McGyver schopen. :) ()

DooFooS

Jak říká otecko: "Takové mejdlíčko, jako jsem měl, coby malý kluk na pouti já, už nikde neseženeš." a já si ho dovolím parafrázovat. To, co pro mě MacGyver znamenal, coby pro malého kluka, už nikdy nezažiju. ()

me3x®

Viem, že staršie ročníky asi majú problém dať MacGyverovi viac ako 2,3 hviezdičky, možno aj menej. Ich úroveň vnímania bola predsa len na vyššej latke a spolu aj s požiadavkami na kvalitu. Nám, čo sme na McGyverovi vyrastali stačila kultová hudba a nesmrteľný týpek a bolo. Pre mňa McGyver, nech je plytký aký chce, s Knight Riderom budú vždy seriály na ktorých som vyrástol. ()

Spielbergo

Balancující na ostří žiletky mezi debilitou (zápletky) a genialitou (řešení) - přesto (či právě proto) pro mne zůstává tento seriál věčnou legendou. Jak pravila Selma Bouvierová-Terwilligerová-Hutzová-McClureová-Stuová-Simpsonová, mají na tom zásluhu zejména tři největší jména v dějinách filmu: RICHARD - DEAN - ANDERSON... :))) "Jak je možné, že když z desátého patra spadne kovová tyč, dolů dopadne bagr? V pátém patře stojí MacGyver se švýcarským armádním nožíkem.." ()

walkingdead

Na svou dobu celkem zdařilý seriál o agentovi, který umí úplně všechno (věřím, že kdyby mu někdo dal krabičku sirek, kus provázku a starou kalkulačku, tak z toho klidně vyrobí atomovku). Jeho nejlepší díly by snesly hodnocení 80-90%, bohužel s přibývajícím časem začaly slabší epizody výrazně převládat nad těmi povedenými a často bylo znát, že už není co točit. Půl hvězdy navíc za titulní melodii. ()

yazik

Trochu srdeční záležitost mého mládí, dříve bych dal 4 hvězdičky, ale s odstupem času dám spíše tři. Seriál neurazí, ale ani nenadchne. ()

waltosin

MacGyver v podání Richarda je dobrý expert na všechno, který riskuje každý den krk za obyčejnou výplatu protože má rád cestování a dobrodružství. Já osobně ho mám rád, jak do všeho jde bezhlavě ale v té hlavě mu to myslí :) ()

Slam7

Kdyby mi bylo pořád 12 let, dal bych klidně 6*. MacGyver byl pro mě vážně pan někdo, vždycky jsem chtěl ten jeho nůž. A s klukama jsme si na něj hrály všude možně a pokoušeli se pořád něco vyrábět. S odstupem času musim hodnocení zmírnit, ale MacGyver bude vždycky někdo, kdo mě ,,hodně naučil´´:-) ()

MacGruber se vrátí do akce?

MacGruber se vrátí do akce?

27.09.2016

Šílená komedie MacGruber (u nás jako Super Mac), která před šesti lety zparodovala MacGyvera, byla těžkým propadákem. Film vydělal jen 9 milionů dolarů, v dalších letech o něj ale byl takový zájem,… (viac)

Seznamte se s novým MacGyverem

Seznamte se s novým MacGyverem

22.03.2016

James Wan, režisér Saw nebo Rychle a zběsile 7, se řadu let snažil dostat MacGyvera na velké plátno. Seriálová klasika to tam nakonec nedotáhla, Wan ale rozjel alespoň televizní reboot, který právě… (viac)

MacGyver se vrátí hned dvakrát

MacGyver se vrátí hned dvakrát

06.02.2016

Možná víte o tom, že se blíží seriálový reboot MacGyvera. Pilotní díl natočí James Wan (Rychle a zběsile 7), který o legendárním šikulovi básní už několik let, studio Lionsgate teď ale odhalilo… (viac)

Akční klasiky míří do televize

Akční klasiky míří do televize

04.10.2015

Vyjmenovat všechny nadcházející televizní rebooty by trvalo zatraceně dlouho. Na malou obrazovku se v současnosti hrne spousta starých seriálů a sem tam se objeví i snaha o transformaci filmové látky… (viac)