MacGyver

USA / Kanada, (1985–1993), 110 h 38 min (Minutáž: 45–49 min)

Tvorcovia:

Lee David Zlotoff

Richard Dean Anderson, Dana Elcar, Bruce McGill, Robin Mossley, Elyssa Davalos, Michael Des Barres, Teri Hatcher, John Anderson, Dale Wilson, Bruce Harwood (viac)

Tajný agent MacGyver (RICHARD DEAN ANDERSON) je špecialistom pre extrémne náročné úlohy. Spolu so svojím nerozlučným priateľom Petom Thorntonom (DANA ELCAR) má neomylný čuch na hroziace problémy či katastrofy a dokáže sa zapliesť do každej nebezpečnej situácie. Pomáha ľuďom v ťažkostiach, zachraňuje ich ohrozené životy, ochraňuje nevinných, zabraňuje pred globálnymi pohromami či ekologickými katastrofami, marí zločinné plány zloduchov... To všetko s pomocou fenomenálnych znalostí zákonov fyziky a chémie, ktoré dokáže jednoducho, efektívne a prakticky využiť v reálnom živote tak, že ich aplikuje na bežné predmety každodenného života, aby mu pomohli „zázračne“ vyriešiť nebezpečnú situáciu. Máte problémy? MacGyver, preslávený svojou statočnosťou a všestrannými znalosťami, vynaliezavosťou, schopnosťami aj fyzickou zdatnosťou, neváha a prichádza okamžite riešiť vašu katastrofickú situáciu. (oficiálny text distribútora)

v.indruchova

Když se na seriál člověk dívá teď, přijdou mu některé díly komické, ale seriál bude vždy v mém srdci a R.D Anderson můj hrdina. Krásná vzpomínka na dětství. ()

Radek273

Legendární, akční dobrodružný seriál, který rozhodně stojí za to vidět. Ano! Tím jak přicházejí nové a lepší technologie a efekty, tak čím dál více stárne a možná náročnějšího diváka i nudí. Nicméně to nic nemění na jeho převratnosti ve své době a hlavních myšlenkách, které přinesl a které stále (i v současnosti) nabízí. Seriál MacGyver to je ..... starý džíp, švýcarský nůž, "neřešitelné" situace, vědecká logika, geniální myšlenka a k tomu podkresový slovní doprovod o myšlenkách hrdiny. Samozřejmě sem patří i Peter Thorton a Jack Dalton ... a samozřejmě Murdoch!! To vše vytváří (především v sériích 1,2,3) jedinečnou kompozici, která se pravda někdy mohla zdát naivní, ale ve většině případů šlo o kvalitní podívanou. Bohužel s roky ubývá nápadů, klesá napětí a především dochází k absurdním změnám. Příkladem je změna MacGyverova auta (?!), eliminace podkresových myšlenek (které dělali seriál originálním) a dalších drobných změn, které začínají kazit celkový dojem. Zároveň však (a i to je nutné říci) se jednotlivé díly začínají odebírat směrem k současným problémům lidstva či společnosti (například díl o nosorožcích, o výuce na školách,...), a snaží se své diváky i vzdělávat. Inu, tahle myšlenka je chválihodná, nicméně poutavost a napínavost dílů rapidně klesá. A s tím nedokáže bojovat ani Richard Dean Anderson, který se pro svou roli MacGyvera (či O'Neilla) snad narodil! ()

erpe

Nedám míň než maximální hodnocení. Tenhle seriál mě formoval víc než cokoliv jiného. Dodnes se nikam nehnu bez švýcaráku a stylem "co okolí dá" jsem opravil nespočet věcí. Hrozně mi to otevřelo hlavu! Jestli je možné nekriticky uctívat televizní sérii, tak já budu uctívat tuhle :-) ()

Xylobalsam

Nekdo muze navrhnout, ze vsechny dily jsou stejne, ale neni ten MacGyver borec? Kdo jiny umi z kousku plechu vyrobit auto. Jako maly jsem ho strasne miloval za to, co vsechno dokaze.Ses pasak Macu. ()

Olivier

Americký Ferda the Mravenec z nadace Pheonix. Když mi bylo třináct, chtěl jsem být jako on. Filmařskou stránku věci nejsem schopen hodnotit objektivně, protože pro mě bude Mac už vždycky jenom symbol těch časů, kdy jsem věřil, že s pomocí švýcarského nožíku jde zvládnout úplně všechno. ()

badajajuak

"Pro tebe je to čokoláda. Pro kyselinu je to laktóza a sacharóza - C12H22O11. Disacharid. Kyselina bude reagovat s cukry za vzniku jednoduchého uhlíku a husté sraženiny. Na ucpání té praskliny by to mohlo stačit." ()

S120

Tak na co si hraje tenhle seriál, to jsem nikdy nepochopil. "Naneštěstí" jsem viděl díl odehrávající se v Československu, kdy pan MacGyver zachraňuje Dubčeka někde u Břeclavi obklopen polopouští a množstvím vyhrkaných mercedesů. No sláva, že Dubček přežil ten atentát, co na něj chtěla spáchat na konci jeho manželka ... :-) Jako komedie slabota a jako cokoliv jiného odpad, takže ve výsledku jasný odpad. ()

Jarosh66

V současné době by se tento seriál nemohl nikde ujmout. Ale tehdy byla jiná doba, tehdy to každý hltal a tehdy... Pamatuju, jak jsem vždycky zpěchal ze školy, abych ho stihl :) ()

Tomulka

Seriál se stane bohůžel časem naprosto jednoduchou rutinou, bohůžel. Ale zrod hrdiny, který nemá rád zbraně a vždycky si poradí díky duvtipu je geniální nápad. Musím říci, že být Mac v reálněém životě možný určitě bych jej obdivoval. Některé jeho vychytávky se ale po menších úpravách dají použít i v praxi a některé se nemusí ani upravovat ale těch moc není. ()

Tomi_901

Každý má malý skladací nožík. Možno nie červený, ale koľko ľudí ho vláči so sebou bez toho aby ho denne použili aspoň raz? Obsahovo to je prázdny seriál, jediný prospech je, že ťahá decká ku fyzike a chémii bez nejakých extrémne nebezpečných trikov - praktická prezentácia. Ja nožík nosím, červený. Na rozdiel od MacGyvera - verziu s vývrtkou. A Mac by ju nosil tiež, lebo je to praktické. Tie 4 hviezdy dávam za to, že jednej generácii to vošlo pod kožu. Všetko sa dá vyriešiť, keď sa chce. ()

e-pilot

Typický příklad rčení "navrh huj, uvnitř fuj". Efektní úvodní znělku s chytlavým hudebním motivem zná snad každý, ale sledovat ty překombinované neuvěřitelné příběhy, to bylo i nad mou trpělivost. ()

Caesius S.

Richard Dean Anderson je mužem 2 rolí - v mladém věku jako šikula MacGyver a ve zralém věku jako sarkastický Jack O´Neill. Je mu to třeba vyčítat? Rozhodně ne, protože obě jeho postavy se staly kultovními. MacGyver je hrdina mého dětství, na tom se tady shodla spousta lidí. Z dnešního pohledu se zápletky epizod tohoto seriálu můžou jevit jako naivní a ne moc propracované, ale je třeba je chápat v kontextu 80. a 90. let. Kdyby nebylo MacGyvera, neexistuje spousta dnešních namachrovaných seriálů! ()

vendulka7

A v tomto díle nám MacGyver předvede: "Jak jednoduše uděláme z ho*na čerstvý chléb". Jinak když se ohlédnu tak 15 let zpátky, tak to byla paráda, proto 3*. ()

Mrtvobog

Jeden z mála seriálov, ktoré som pravidelne sledoval (a viac ako jeden krát). Asi to bude znieť už ako klišé, ale MacGyver bol pre mňa idolom (za svojho času) a chcel som byť ako on. V detstve ma tieto dobrodružstvá fascinovali, zvučka bola chytľavá (dnes už legendárna) a miloval som improvizácii a ľahkosť s akou sa v tomto seriáli riešili napínavé situácie. Ale ako čas plynul (a s ním aj roky), tak čaro tohto seriálu vyprchalo (keď som ho zhliadol v dospelosti, pripadal mi strašne naivný a miestami nelogický). Napriek tomu som rád, že niečo takéto vzniklo (a nemusel som byť odkázaný na dnešný brak). ()

MacGruber se vrátí do akce?

MacGruber se vrátí do akce?

27.09.2016

Šílená komedie MacGruber (u nás jako Super Mac), která před šesti lety zparodovala MacGyvera, byla těžkým propadákem. Film vydělal jen 9 milionů dolarů, v dalších letech o něj ale byl takový zájem,… (viac)

Seznamte se s novým MacGyverem

Seznamte se s novým MacGyverem

22.03.2016

James Wan, režisér Saw nebo Rychle a zběsile 7, se řadu let snažil dostat MacGyvera na velké plátno. Seriálová klasika to tam nakonec nedotáhla, Wan ale rozjel alespoň televizní reboot, který právě… (viac)

MacGyver se vrátí hned dvakrát

MacGyver se vrátí hned dvakrát

06.02.2016

Možná víte o tom, že se blíží seriálový reboot MacGyvera. Pilotní díl natočí James Wan (Rychle a zběsile 7), který o legendárním šikulovi básní už několik let, studio Lionsgate teď ale odhalilo… (viac)

Akční klasiky míří do televize

Akční klasiky míří do televize

04.10.2015

Vyjmenovat všechny nadcházející televizní rebooty by trvalo zatraceně dlouho. Na malou obrazovku se v současnosti hrne spousta starých seriálů a sem tam se objeví i snaha o transformaci filmové látky… (viac)