MacGyver and the New Citan

Krátkometrážny / Dobrodružný
USA / Nemecko, 2012, 11 min

MacGyver je už starší pán, ale svojí práci odvádí stále bravurně. Ke staří již pracuje jako údržbář a užívá si života. Ovšem teroristy, kteří se mu postaví do cesty, ještě určitě zvládne. (A.MacGyver)

Asertio

Nejsem fanoušek MacGyvera - Richard Dean Anderson bude pro mě vždycky plukovník O'Neill, asi hlavně proto, že seriál MacGyver je starší než já. Ale tenhle minifilm/reklama je naprosto parádní! Nadhled, břitký humor vtipná pointa... jestli je takovýhle i celý seriál, tak bych ho měl jít asi stahovat. ()

Caszidy

Povedená reklamní kampaň Mercedesu na nový Citan. Je fajn, vidět RDA, když Stargate definitivně zrušili a v další seriálech se objevuje velice sporadicky. MacGyver má sice už kštici šedivou, ale nápady má stále svěží a mladistvé. Jen nevím, jestli ten plánovaný filmový remake MacGyvera je dobrý nápad. Uvidíme. Třeba se v něm v nějakém cameu objeví i ten jediný pravý MacGyver, tedy RDA. ()

Tommassi3

"Líbí se mi tvůj styl !!" ;) Skvělá vtipná reklamní kampaň Mercedesu, která jasně naznačuje, že Macgyver jako téma rozhodně nepatří do starého železa, byť Richard Dean Anderson nám pomalu a jistě seagalovatí, šedá mu neskutečně sluší, pořád na to má, mimochodem fakt, že na něj Sly znovu zapomněl, mi hlava nebere, a já osobně tak doufám, že ta myšlenka restartování kultovní série nezapadne pod stůl.. ()

Apophis

Ano, vím, že to není na 5*, ale za tu myšlenku si je to prostě zaslouží.. Když bych to měl brát vážně, tak samozřejmě na filmu se projevuje nižší rozpočet, stejně jako slabší scénář a trošku i režije (tedy solidní 3*), ale o tom tento film není.. Tento film je o tributu jedné legendě, legendě jménem MacGyver. A to plní dokonale, včetně ohromného množství easter-eggů, podobného stylu vyprávění a konečně i alespoň snahy o podobnou kameru.. A Richard Dean Anderson ukazuje, že i když možná přibral pár kilo, něco vrásek a blonďatá hříva se změnila na šedou, stále je to on a stále "to má v ruce".. Prostě pro fanoušky MacGyvera nutnost, pro ostatní? Asi ztráta času... Pokud by však všechny společnosti dělaly takovéto reklamy (z místního popisu filmu to není patrné, ale jedná se o reklamní kampaň Mercedesu), bylo by na tomto světě lépe.. ()

kaylin

Z nostalgie si tenhle kraťas zaslouží prostě vyšší hodnocení. MacGyver byl mým hrdinou a do jisté míry jím navždy zůstane. Obyčejný člověk, co byl jen hodně šikovný. Dokonalý tak od tvůrců. Památná role Richarda Deana Andersona, který je i po šedesátce pořád výborný a ve mně je malá naděje, že se ještě vrátí v novém seriálu. Tohle je sice "jen" dlouhá reklama na Mercedes, ale RDA zde předvádí kousky, které ho proslavily. Díky mu za to. ()

• Celý reklamný spot sa natáčal v Johannesburgu v Južnej Afrike. (Lukoh)
  • Při vstupu do budovy kontrolují MacGyverovi (Richard Dean Anderson) jeho identifikační kartu (a má zde fotku z doby natáčení seriálu). Je zde uvedeno i datum narození. Měsíc a den souhlasí se skutečným datem narození herce, ale ubrali mu jeden rok. Datum tedy bylo v americkém formátu 01/23/1951. (HonzaR.)