Akčný veľkofilm, v ktorom hlavnú úlohu hrá medzinárodná špionáž, cestovanie v čase a evolúcia. Podľa všetkého o mužovi, ktorý sa snaží zabrániť tretej svetovej vojne prostredníctvom cestovania v čase a znovuzrodenia. (Continental film)

Filmmaniak

Tenet je z hlediska příběhu a vypravěčské struktury nejsložitější ze všech Nolanových filmů. Vyžaduje pozornost a soustředěnost, přesto v divácích navzdory veškeré jejich snaze zanechává po prvním zhlédnutí otázky a nejistotu. Byť má kvůli přemíře podnětů, informací a experimentů s tokem času mnohdy tendenci balancovat na hraně celkové srozumitelnosti, tak nikdy nesklouzne k nepřehlednému chaotickému zmatku, což je jednoznačně známkou Nolanových režijních a vypravěčských kvalit. Ústřední časový motiv vynalézavě zúročuje k mnoha efektním scénám a neustále jej obohacuje o nové a netušené možnosti využití, díky čemuž děj neustále graduje až do značně nepředvídatelných rozměrů a konstantně se tím i zesložiťuje, přičemž se ale zároveň méně a méně zabývá vysvětlováním toho, co se na plátně vlastně odehrává, jak by to mělo být chápáno a čeho by bylo dobré si všímat. Analyzovat strukturu film a jeho dějovou souslednost do detailů přitom není nutné, lze jej číst klidně pouze intuitivně a na bázi fyzického prožitku, podpořeného především intenzivní zvukovou a hudební složkou a realisticky nasnímanou akcí. Oproti některým z předchozích Nolanových filmů má Tenet k dokonalosti daleko (hlavně co se týče chladného pojetí hlavních postav a několika poněkud banálních a neobratných motivů), ale i tak je obdivuhodný a naprosto skvostný, má konzistentní hbité tempo a nepolevující rytmus, ani vteřina v něm není navíc, výborně drží pohromadě a v mnoha pasážích nenechá vydechnout. Je fascinující, vizionářský, vypravěčsky revoluční a nepříliš podobný čemukoli dalšímu. Je to jeden z těch filmů, o nichž byste si mysleli, kdyby vám o nich někdo vyprávěl, že je není možné natočit. Christopher Nolan to dokázal s naprostou precizností a filmařskou bravurou. ()

Okara

Nečekal bych, že dám někdy Nolanovi trojhvězdí. Ale mám s Tenetem jeden problém. Nolanova komplexní narativní bludiště zbožňuju a rád se v nich ztrácim. Až Tenet mi ale ukázal, jak důležitý je v nich mít nějakou emocionální nit, který se celou dobu držíte. A i když po tom bludišti pobíháte sem tam a netušíte, kde jste nebo co se děje, máte s sebou stále to odmotávající se klubko postav, ze kterýho postupně odkrýváte jejich emoce, pohnutky, myšlenky. U Inceptionu to je Cobb & Mal, u Interstellaru Murph & Cooper, hergot i u Dunkerku jsem držel Tomovi pěsti kam přistane. U Tenetu do půlky moc netušíte, která bije, průser ale je, jakmile do sebe začne děj zapadat, už vám to může bejt celkem jedno. Postavy bez mimiky a intonace rychle oříkávaj dialogy, který namísto vývoje jejich psychologie působí jen jako nutný posun příběhu, a žádná z nich vás nezajímá. A tak u menších twistů a uvědomění v závěru, kde tradičně přichází wow, spadlá čelist a vydejchávání po zbytek večera, tak mi to bylo úplně jedno. Jestli postavy chcípnou, zvládnou to, proč to dělaly, nezájem. Což je pro diváka snad to nejhorší. Film je letos skoro povinnost vidět, už jen protože takovouhle akci jen tak neuvidíte a vizuálně i hudebně je to masakr. Hodnotit to objektivně jako filmařinu tak to je jasný pětihvězdí, to Nolan nemusí nikomu dokazovat. Pro nějakou diváckou empatii a užít si film víc než s otazníky jsou nutný další projekce, i když vážně netušim, jestli se znova na tu plejádu postav bez charakteru dostanu. A třeba se pak přidám ke slastnýmu proudu, ale trochu mi to tady smrdí režisérskou aurou jako u Tenkrát v Hollywoodu - protože to natočil On, je to pecka no matter what. Bejt to něčí debut, zajímalo by mě hodnocení. 60 % ()

DwayneJohnson

Abych to celé úplně pochopil a vstřebal, musel bych to vidět několikrát, což zatím nemám v plánu. Je to zase trošku jiný Nolan, přesto svým způsobem naprosto originální. Jak jinak. Skvělý nápad a vizuál, peckovní hudba. A John David Washnigton tímto filmem překročil stín svého otce. To si troufnu tvrdit teď, pár hodin po skončení filmu. ()

RUSSELL

Další pecka od Nolana. Pokud jste si mysleli, že už ztrácí dech, tak vás vyvede z omylu. Trailery k filmu jsem neviděl, o ději jsem předem nic nezjišťoval – prostě jsem na to šel s důvěrou vůči Nolanovi a znovu jsem byl odměněn spektakulární podívanou, která plně uspokojila mé smysly, donutila mě zapojit mozek a rozhodně na ni do druhého dne nezapomenu. Tenet vyžaduje vaší plnou pozornost, a i když nezodpoví veškeré otázky, rozhodně vás na konci nenechá v totálním nevědomí. V podstatě jde o špionážní thriller s velmi originálním konceptem hraní si s časoprostorem, jehož princip budete s dějem postupně poznávat. Hrátky s časem plní především funkci hybatele děje a cílem není naprosté pochopení daného konceptu – Tenet funguje nejlépe, když dění vnímáte intuitivně. Nolan ve svých filmech opakovaně pracuje s časem a časovými rovinami, vždy ale zvládne přijít s odlišným přístupem, který dokáže uchvátit – a to se mu povedlo i v tomto případě. ()

Ant

Tak já nevím, jestli mám po tom půl roce nulového filmového zážitku tak vysoká očekávání, ale tohle byla prostě slabota a zklamání. Příběh mě neskutečně nudil tím, jak Nolan mluví o konci světa, ale děj tomu vůbec neodpovídá. Necítíla jsem ani ohrožení ani napětí. Postavy byly nevykreslené a ploché a proboha ti herci prostě Nolanův svět neutáhnou, i když se snaží sebevíc. V životě jsem se u Nolanovky nenudila, ale tady jsem fakt měla sto chutí odejít. Připadá, že už jen vykrádá sám sebe. Inception jsem viděla znova v kině před pár týdny a to je prostě úplně jiná liga. Jako bych se koukala na megafilm roku a film od Netflixu. Sedí tu stará dobrá hláška, že forma opravdu zvítězila nad obsahem. ()

Slartibarkfast

[ČSFD projekce] Tak se to ve mně trochu uleželo a vstřebalo. Musím říci, že jak jsem z toho těsně po projekci nebyl nijak zvláště odvařený, dnes už skoro nevím, co se mi na tom přesně líbilo. Snad ten nápad, který malinko rozčísl krumpáčem obočí kvantové fyzice a veškeré časové paradoxy jí nacpal do prdele. Těch sto padesát minut, přesně dvě a půl hodiny, lze přežít. Dokonce i s rouškou na xichtě, což jsem si osobně vyzkoušel. Stále však zastávám názor, že "brilantní", jak jsem zaslechl od některých, to skutečně není. Je to zkrátka krmení pro obyčejné lidi, kteří si myslí, že takhle nějak by to mohlo fungovat, když se obrátí čas. No, štěstí, že je to jen představa. Nebýt Kennetha, který je mistrem ve svém oboru, a té polskoautralskéfrancouzky, asi by ani nebylo nač koukat. 60% ()

Ratemus

Nebudu se tu vypisovat... Nolan opět dokázal, že je nejlepším filmařem a nemá prostě konkurenci... Takhle by asi vypadal Bond od Nolana, který předvedl scifi tak přirozeně, že scifi je rázem zcela přirozené. Kdo měl problémy při vysvetlovacich scénách se chytat v Inception nebo Interstellaru, tak tady bude totálně mimo... Akce je brutálně nabušená a tajemno se hromadí každou chvilkou. Všichni herci a jejich výkony byly perfektní, nejvíce bych vypíchl Branagha, tak zápornou roli bych od něj nečekal, byl až děsivý... Hudba ohromující, no prostě Nolan, výborné, zase nám vytřel zrak, ale upřímně, není to jeho nejlepší film, to ani omylem. Proč čtyři hvězdy? Za nesmírně k posrání úmorně nesympatického JDW v hlavní roli. Ten člověk je odpuzující a nevím, zda to bylo hercem nebo postavou, ale prostě mne si nezískal.. ()

silentname

Christopher Nolan je skutočne fascinujúci režisér a jeho najnovší film, "Tenet" bol jedným z tohtoročných najväčších očakávaní. Nejaký čas som sa už dokonca obával, že podobne ako mnohé iné veľké blockbustery bude posunutý na rok 2021. Ale nestalo sa. S filmom som veľmi spokojný. Musím povedať, že som sa dočkal veľkého množstva skvelých efektov, kvalitnej akcie a zaujímavého príbehu, ktorý ma nepustil. John David Washington dal do svojej role absolútne všetko a je vždy v centre diania a veľmi uveriteľný. A rovnako je na tom aj Robert Pattinson. Jeho postava bola pre mňa skutočne fascinujúca. A som spokojný s jeho výkonom. Napriek tomu, že o ňom neprezradím nič. Stojí to za to vidieť. A Kenneth Branagh si svoju rolu užíval rovnakými dúškami. A plne som ho v tom cítil. Efekty sú perfektné. Keď vidíme jednotlivé súboje, tak ide pre mňa o asi najfantastickejšie momentky. Rovnako ako tá naháňačka v otočenom svete. A keď vidíme ako k jednotlivým situáciam došlo a čo z toho vyplynulo. Miestami sa dali momentky predvídať (ako napríklad zrkadielko na BMW prezrádza veľa), ale myslím si, že sú to často detaily, ktoré nás majú informovať o tom, že niečo nejde úplne podľa plánu a môže sa zvrtnúť. A sú to celkom dobré spôsoby. Je pravda, že poslednú tretinu som sa už v jednotlivých skutočnostiach ale začínal dosť strácať. Nie som si istý, či rozumiem tomu čo sa film snažil povedať, no na druhú stranu je to potom zaujímavé si ho pozrieť opätovne. V kine už asi nie, ale aj tak. Je to film, ktorý si chcem pozrieť znovu, aby som skúsil jednotlivé momentky možno pochopiť lepšie. Stojí film za pozornosť? Určite. A ak máte možnosť ísť naňho do kina, určite ju využite. Hodnotenie: A- ()

Yoshitsune

Na tenhle film, sem šel s tím že sem nebral v potaz jakoukoliv předchozí tvorbu Christophera Nolana, před vchodem do kina, sem nechal tu část já, která ho kritizovala a měla na jeho adresu nejednu poznámku. Takže do kina šla nestranná osoba, která si chtěla užívat film, který je "chytřejší" než normální filmy, jelikož normální filmy sou hloupé a podřadné. A asi bych měl začít něčím pochvalným, něčím co se mi na filmu líbilo, něco co bylo fakt super, tak jo, tím začnu. Na filmu se mi líbilo, že to bylo natočeno realisticky, s minimem nějakých počítačových efektů a tak, to je fakt super. Herci sou tak fajn, snaží se hrát svoje role, byť mi přišlo že jen čtou scénář a do té role nedávají to herectví, asi jim na to nezbyl čas, museli pochopit příběh a logiku tohle filmu. A teď by měla příjít na řadu hudba, od Ludwiga Göranssona, která byla při akčních scénách tak hlasitá, tak hrozně moc hlasitá, že sem byl rád že u filmu byli titulky, jinak by nebylo slyšet co si postavy během akčních scén povídají, byla tak hlasitá že místy bylo těžké vnímat, co se děje při těch akčních scénách. A asi bude znít jako boomer, ale co se dá dělat, ale asi bude zastáncem těch akčních scén, které se odehrávají kupředu a né pozpátku, nebo některé pozpátku a některé dopředu, ano sou tady akční scény, které jdou současně dopředu a zároveň pozpátku. K samotnému příběhu a jeho podstatě, tak já sem to pochopil, tohle neni můj první film, kde sem musel myslet a projít si těmi všemi teoriemi, které ať už vytvořil sám film nebo diváci, kteří rozebírali filmu do detailu. Takže tam kde je konec filmu, tak to je začátek filmu a tam kde je začátek filmu, tak jsem v polovině filmu a tohle platí i pro hlavní dvojici postav. Ta takzvaná "inverze" kdy se svět vrací do zadu, ale postava která prošla turniketem z budoucnosti, se hýbe kupředu, mi připomnělo přetáčení VHS kazet, se zapnutým obrazem. Takže líbil se mi film ? Né nelíbil, byl zbytečně překombinovaný, fajn nápad s tou inverzí byl zabitým tunou odborných a chytrých řečí, které místo toho aby film trochu pomohli rozplést, jenom víc a víc zamotávali do již tak zamotaného klubka. Nelíbila se mi ani akce, jelikož se Nolan v ní připravil o to kouzlo napětí a strachu o postavy. A byť to vypadá tak, že nakonec do toho kina šlo, ta část, která nemá ráda Nolana, neni tomu tak, já má rád chytrý filmy, já mám rád filmy které nutí diváky přemýšlet i po jeho skončení, já mám hrozně rád filmy, které mně samotného nutí jít na internet a hledat teorie, odpovědi a snažit se dopátrat jak to vlastně bylo a je, ale tady nic takového neni. Je to dokonalé, perfektní a bezchybné filmařské dílo, které však je až moc dokonalé, neni v něm žádná chyba, žádná prasklina, je to jako když někdo podstoupil takové množství plastických operací a dostal se k božské dokonalosti, až přes ten nános toho všeho, nelze vidět jaký ten člověk ve skutečnosti je. Tenhle film je sice úplně bezchybný, ale chybí tomu srdce, neni to vytvořeno s láskou, je to vytvořeno sterilně a bez emocí. A pokuď tohle má být budoucnost všech filmů, jak se už teď prorokuje, tak je to dost nudná budoucnost. () (menej) (viac)

PetrPan

Předpokládám, že precizní Nolan si před natáčením nastudoval spoustu fyzikálního materiálu  společně s armádou svých poradců či poradkyň, namátkou třeba teoretickou a technickou mechaniku, mechaniku pružnosti a pevnosti , mechaniku tuhých těles, sílu, zrychlení, rovnovážnou polohu, styčník, pohybovou rovnici, mechanickou práci, integrál pohybu, šíření tepla,  drsnost, tření, tlak, proudění a v neposlední řadě mechaniku tekutin.  A pak vymrdal i s divákem, zase. ()

Arsenal83

Film vraj máme pochopiť podľa latinského palindromu. Alebo iné rady znejú, na prvýkrát to nepochopíte, na druhý sa do toho dostanete a po treťom vzhliadnutí dáte klobúk dolu. No prosím pekne, ja nebudem fanúšikom filmov, ktoré musím vidieť niekoľkokrát za sebou, aby som ich pochopil, najmä ak majú dve a pol hodiny. Pritom Nolan už dokázal napísať lepšie scenáre, ktorým šlo porozumieť aj na prvýkrát. A šlo o majstrovské kúsky ako Memento, Počiatok či Interstellar. Lenže v nich sa s časovou realitou pohral celkom pochopiteľne, tentokrát už kombinuje hranie pospiatku a normálne. Divák má byť zmagorený, pozrieť si to desaťkrát, pekne si za to zaplatiť a potom zatlieskať. Nepridám sa. Bol to neprehľadný film bez deja, ktorý sa spolieha na nejednoznačnosť, aby diváka donútil myslieť si, že sleduje niečo jedinečné a zvláštne. K tomu sa pridali slovíčka entropia, algoritmus či paradox, čo má vzbudiť dojem niečoho, čo nás presahuje, niečoho, čo je tak kvalitné, že to nedokážeme obsiahnuť. Aj preto sa fanúšikmi filmu stali aj ľudia, ktorí nedokážu vôbec vysvetliť, čo vlastne videli. ()

Slarque

Nolan je kategorie sama pro sebe. A jelikož producenti bondovek by mu volné ruce nenechali, tak si natočil něco v jejich stylu po svém, a obávám se, že jim nasadil laťku příliš vysoko. Hlavní hrdina je sice postava beze jména, historie či vlastností, ale do konceptu tohoto filmu to zapadá. Hrátky s časovými paradoxy jsou na opravdu vysoké úrovni (Počátek náhle působí jednoduše a přehledně), takže jedno shlédnutí opět nestačí. K tomu tu je i výborný Kenneth Branagh, který si svého bondovského padoucha podle všeho užíval. Snad jen Göranssonova hudba mi duněla v uších ještě cestou domů, a film byl podle mne prostě zbytečně hlasitý (a to promítač říkal, že už oproti premiérovému víkendu trochu stáhl hlasitost) (zatím 90%). ()

Happens

V podstatě se jedná o průměrný béčkový akční film, který je zčásti puštěn nazpátek a zasazen do toho samého filmu puštěném normálně, což se párkrát zopakuje a po náročném dostudování Maxwellových rovnicích jsem skoro i pochopil, jak to ten Nolan vlastně mínil, tedy kdo je kdy a hlavně který kdo. Přelomový film o cestování časem. ()

eLeR

Nápad dobrý. Zaujalo hneď na začiatku a nenudilo až do konca .. to, že som tomu trošku nerozumela a miestami sa strácala, mi vôbec nevadilo. Aj to, že Washington bol Debicki po pazuchu, mi časom prestalo klať oči. Pattinson a Branagh výborní. 3,5* ()

Chrustyn

Dle ohlasů možná první rozporuplný Nolan. Dost možná jediný blockbuster roku 2020, který měl uhasit diváckou žízeň, ale výsledek nebyl tak stoprocentní, jak všichni od Nolana očekávali. Nolan nám od roku 1998 přinesl celkem 11 filmů, +- každé 3 roky jeden a už od Batmana začíná se každý jeho nový film pečlivě vyhlížel a od Temného rytíře už každý čekal jen 100% podívanou. To se Nolanovi víceméně daří dodnes, jen se ne vždy trefí do vkusu každého diváka. Nolan je považován za génia, přestože v jeho překombinovaných filmech, pozorný divák vidí pomocné berličky, kterými maskuje, ne vždy úplně jasný a logický scénář. Vše vždy skryje za výborný vizuál a prakticky neustálou hlasitou hudbu. A to vše má i Tenet, jen už je vidět, že Nolan si je natolik jistý, že mu na divácích záleží čím dál tím méně. Stále přináší film, který je po technické stránce prakticky dokonalý a po celou dobu do diváka šije skoro až agresivní, extrémně hlasitou hudbou (dvorního Zimmera nahradil Zimmerem doporučený Göransson a je jedním z negativ celého projektu) ale to co vždy divákovi krásně vysvětlil aby vše dávalo logický smysl, to v Tenetu chybí. Film je ve své podstatě rozdělen napůl, ale nebudu nijak spoilerovat. Každopádně ve chvíli, kdy začne docházet k Nolanovým oblíbeným hrátkám s časem, začne se v tom divák ztrácet a většinu vysvětlivek dostává za pochodu a troufám si tvrdit, že spousta věcí ve výsledku nebude dávat smysl, ani při druhém a třetím shlédnutí. Rozhodně není Tenet špatný film, právě naopak. Jen divák musí tentokrát jít filmu více naproti, nesnažit se pochopit vše a spíše se bavit a užívat si to co vidí a slyší. Většinu diváků stejně Nolan donutí minimálně k druhé projekci a myslím, že o to mu přesně jde. Já se tomu rozhodně bránit nebudu, budu více připraven a možná mi pár věci docvakne. Škoda jen, že to tentokrát nebylo stoprocentní a mám mírnou obavu, jak bude vypadat příští Nolanovka. ()

dopitak

Přiznám se že jsem jednodušší divák, na kterého tohle bylo zbytečně nafouklé. Akční paráda, to ovšem ano, a Nolen si natočil tak trochu Pouštní lišku. Elizabeth Debicki sexy. ()

classic

„TENET” je naprosto: nepochopiteľný a neuchopiteľný, zmätený a komplikovaný, nedivácky a sebecký, neznesiteľný a narcistický, zbytočný a nudný, až sa jeho scenárista a režisér v jednej osobe, súčasne, čoraz viac utápa vo svojej megalomanskej pompéznosti, ktorá už pomaly hraničí s určitým pohŕdaním zo strany diváka. Krištof Nolan nakrúca filmy v prvom rade iba sám pre seba, že ho vonkoncom nezaujíma, čo si o tom myslí samotné publikum... ? Teda, minimálne teraz. Zo všetkých projektov, ktoré som mal možnosť doteraz vidieť, je práve tento - s najnižším, celkovým hodnotením ! Sklamanie sa dostavilo, ako už hádam dávno nie ? Tenet sa nedá takmer vôbec (do)pozerať, zhruba posledná hodina ma už absolútne viac neinteresovala. Nolan je mimoriadne (nad)hodnotený. Hoyte van Hoytema je síce výborný pracovník za kamerou, ale tí dvaja to už neuveriteľne preháňajú. Je to strašne chaotické. Preceňovaná, hollywoodska čudesnosť, ktorú snáď už nikdy neuvidím ? Absurdita (korona)roku - 2020 ?! ()

Marze

Ve filmu trefně zazní "nesnažte se to pochopit". Jednorozměrné postavy jsou zde záměrně. Nejde o jejich city. Připomíná to velký blockbuster, ale dění se komplikuje. Až v závěru jsem pochopil , jak tento svět funguje. Minulost, přítomnost a budoucnost splývá. Režisér potměšile reflektuje hollywoodské charakterové stereotypy. Zesiluje narativy o záchraně světa. Další postavx slouží k navozování nových situaci lépe než k vyjadřování myšlenek a emocí. Postavy tak zpřehledňují vyprávění. Praktické namísto digiefektů. Skoro dokumentaristická kamera. Kvůli pandemii bylo promítání filmu několikrát odložené. Projekt stál dvě stě milionů dolarů. Zápletka není nijak závratná ani originální. Zaměstnance CIA zvaného prostě protagonista, kterého hraje John David Washington, si najme záhadná organizace jménem Tenet, aby zabránil ruskému oligarchovi čili Kennethu Branaghovi v rozpoutání hrozby větší než třetí světová válka. Napohled tuctová mise se však odehrává i mimo reálnou přítomnost, takže hrdina musí ovládnout umění „inverze času“. A to je přesně Nolanova parketa: nejprve smyslové okouzlení dobrodružnou akcí podporované luštěním záhady, poté intelektuální odhalování brilantního mechanismu v pozadí. Sice nic přelomového, ale za současného úhoru kin konečně alespoň podívaná odpovídající ceně premiérové vstupenky. Stavba snímku se inspiruje špionážní klasikou včetně bondovek, počínaje „vedlejší“ misí v úvodu přes pátrání po padouchových plánech s využitím krásky po jeho boku až po výbušné finále – včetně meditativního slovního průjmu v hodině dvanácté. Prudké otevření patří teroru v kyjevské Národní opeře, následují improvizovaná mučírna mezi kolejemi či větrné mlýny na moři. Do vděčného střídaní prostředí zapadá i mile snobská epizodka s Michaelem Cainem coby zosobněním britského humoru, rytmus však udávají zejména akční sekvence: vesměs dlouhé, někdy jedinečné jako využití mrakodrapu, letadla či kamionů, jindy obehrané v čele s bitkou za pomoci kuchyňského náčiní. Nolan chytře dávkuje napětí i pohledné prvky luxusu od jachty po plachtění, ovšem to patří k tradici každé pravověrné bondovky stejně jako důraz na „starou dobrou ruční práci“ během šarvátek. Mimo ně však John David Washington a Robert Pattinson coby ústřední tandem spasitelů lidstva zrovna moc neperlí, navíc pokaždé, když upachtěně vyluští další stopu, jim totéž někdo sdělí v holé větě. Pak už se prakticky jen čeká na obligátní zvrat, v němž dojde i na bojová komanda, vrtulníky a miny, nicméně pro Nolana právě druhá půle, kde se inverze, čili obrácený tok dění konečně zhmotní, zjevně představuje klíčovou hračku, kvůli níž vlastně Tenet natočil. Libůstku, pokusnou laboratoř, dejme tomu tvůrčí výzvu, jak časovou inverzi ztvárnit. ()

marhoul

To muselo dát práce a přitom taková blbost. Na stranu druhou je hezké, že si režisér natočil film nikoli pro diváka, nýbrž pro sebe. A loajální fanda dokazuje svou mentální bystrost chválou a oslavným opěvem. Co se týče mě, nedisponuji mozkem Stephena Hawkinga. Ani jsem se tedy nepokoušela namáhat s rébusem, co tím chtěl básník říct. Hezky jsem se protahovala na gauči a připadala si, jako když přepínám mezi osmi různými programy. Vždycky to pár minut drželo fazónu, pak tanec v temnotě. Na stranu druhou si říkám, že je řada lidí i blbějších než já a taky to přežili, čili otázka do pranice: hodnotíme, že je to barevné, hýbe se to, herci pronášejí jakési tatarské fráze a sem tam cosi vybouchne? Čím zamotanější, tím lépe? Vážně stačí tak málo? Mně osobně připadli rafinovanější Návštěvníci. Za okaté pohrdání divákem jedna rána z milosti. ()

Warner Bros. chce získat zpátky Nolana

Warner Bros. chce získat zpátky Nolana

15.06.2023

Christopher Nolan odhalil svůj příští film

Christopher Nolan odhalil svůj příští film

09.09.2021

Režisér Christopher Nolan byl jedním z prvních filmařů, kteří se loni rozhodli vyzkoušet sílu kin během pandemie, když de facto vlastnoručně protlačil svůj snímek Tenet k letní premiéře. Místo… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů