Akčný veľkofilm, v ktorom hlavnú úlohu hrá medzinárodná špionáž, cestovanie v čase a evolúcia. Podľa všetkého o mužovi, ktorý sa snaží zabrániť tretej svetovej vojne prostredníctvom cestovania v čase a znovuzrodenia. (Continental film)

Rian_witcher

Plusem je Robert Pattinson, který byl uvěřitelný v jakékoli časové ose. To se zdaleka nedalo nedá říci o J. D. Washingtonovi. Upřímně bez ohledu na věk by to jeho tatík zahrál stokrát lépe, včetně akčních scén. Tenet není film, který byste pochopili do detailů hned s prvním shlédnutím a bohužel je až příliš dlouhý na to, aby jste si ho pustili víckrát za sebou. Počátek byl o třídu zajímavější svým dějem a nebýt covidu, určitě by Tenet neuspěl v kinech a neměl tak vysoké hodnocení. Ale není na co koukat, tak jsem rád za zajímavé sci-fi. ()

Dawe2

Filmu Inception nesehá ani po kotníky. Jedna hvězda za nápad, druhá za občasný spád a pár nápadů. Víc nemůžu, je to nezáživné, nedotažené, pro mě divácky neatraktivní a nenapínavé. Černoch byl obsazen, multi-kulti splněno a to je tak vše, hodně slabé a zdejší hodnocení podle mě neodpovídá reálné kvalitě scénáře a snímku. Ono koukat se na akci pozpátku, rvačky atd, včetně hudby pozpátku moc záživné být asi ani nemůže. ()

meda2016

.65% .eiroet a ynímret ínlákizyf-okcitametam ina íšývopen uoretk ,uobleřts a yhcubýv s aninatáls íntkefe ánečotan ěnruvarB ... N@L@N ... Bravurně natočená efektní slátanina s výbuchy a střelbou, kterou nepovýší ani matematicko-fyzikální termíny a teorie. %56. ..........>>>...............>>>.................>>>................. A pod čarou ještě - Mnozí tady píší, jak to má Nolan a Thorne promyšlené a co vše do sebe zapadá. To je ten problém. Víc než o příběh jim šlo o běh času, což dávali dohromady roky a teď chtějí, aby divák prožil jejich záměr za dvě hodiny. ... Na co budu koukat, až si to pustím znovu: Příběh a jeho výsledek mi bude ukradený. Soustředím se na to, jak to NoLaN dával dohromady, kde se střetávají technicky ty časy v protisměru. ... A ve výsledku? Já ani nevím, jestli jsme vyhráli MY..? ()

fafejt001

NA mne dost překombinované a ty zpětné časové úseky prapodivné . Hodně vraždění , zabíjení a proto takové tuctové . Tedy pro mne . ()

Ace.A.T.L.

Pro TENET se musí najít sorta diváka. Je to propletený taovým způsobem, že to může leckoho odradit a nenajde se až o konce filmu. Mě se filmy s takovýmhle stylem časovýho propletence hrozně líbí a užíval jsem si to na plno. Efekty obrácenýho času, spojený s časem jdoucím kupředu jsou super a pokud člověk pochopí o CO jde, JAK to bylo, PROČ to tak je, JAK to bude a CO z toho vznikne, tak se jen tetelí nad tím, že to do sebe všechno parádně zapadá. Po prvním shlédnutí dávám 4*(nejsíš po dalším přidám) a ROZHODNĚ DOPORUČUJU ()

mouzi

- Určitě dost těžké na překlad. Už jeho kvalita dělá značnou část úspěchu. - Nolan se očividně čím dál víc utápí ve vlastním světě, který je tak odlišný od toho reálného. A nechápe, že každý není takový magor jako on, aby ty jeho myšlenkové pochody strávil. - Kenneth Branagh mě nepřestává udivovat těmi svými hereckými kotrmelci a jen si tak mirnix tyrnix skákat mezi rolemi jak se mu zachce. - Sakum prdum si myslím, že se to tváří příliš nabubřeně, jakou že to nenese myšlenku a přitom je to rádoby děsně nad chápáním běžného diváka. Čímž se mi dere otázka, komu že vlastně je tento snímek určen. A mimochodem, vy, co tady dáváte 5 * a opěvujete tento počin jako veledílo, dáváte na odiv (opět) svoji klasickou pózu, abyste neztratili tvář a přitom jste to vůbec nepochopili. Protože Nolan nechce, aby byl pochopen. Akorát jste se vy, chytráci, lapili do vlastních lží. Upřímně - za co dáváte těch 5? ()

lukas11the

Jednoznačně se jednalo o vizuální orgie. Příběh na mě byl během prvního shlédnutí docela matoucí. Ale ve finále plus mínus do sebe zapadl. Určitě za to stojí se na film podívat. ()

Kushina

Heh... Říkal jsem si, že jestli někdo dokáže někdy natočit větší mindfuck film o paradoxu času než Predestination, tak že to bude bůh... Co se nestalo? Bůh se zjevil :D Pokud by se pořádala soutěž režisérů v tom, kdo dokáže víc rozmrdat mozek divákům, tak Nolan by vyhrál první 3 místa, jakože bez debat. Bylo to tak kurva složité, že člověk s menším IQ jak já to prostě nemohl absolutně pobrat. Já sám se ve spoustě věcech pořád nemohu zorientovat. Každopádně by se dalo říct, že složitější film asi neexistuje, nebo jsem ho neviděl, ale pořád je to geniální. 90% ()

ZetDaElO

Samoúčelná Nolanova exhibícia. Od random lokácií, ktoré deju nepridávajú žiadnu hodnotu, cez béčkové akčné scény upgradeované o filozofovanie o časových paradoxoch až po scenár, ktorý robí z diváka iba nepotrebného štatistu. Toto sa teda vôbec nepodarilo a ku Nolanovi bol na začiatku niekto veľmi nekritický. ()

BigStayer

No, časoprostorový paradoxy ve sci-fi filmech mám rád, ale tohle není o - byť "hyperlogicky" poskládaném paradoxu. Alespoň za mě je to slátanina, z tohoto ranku za posledních 30 let nejslabší... ()

cobislav

Hrátky s časem jsou ve filmovém průmyslu vždycky atraktivní. Nemusím snad ani připomínat brilantní Edge od Tomorrow nebo skvělý Inception. Jejich častým úskalím ale bývá složitost a náročnost na pochopení. Tentokrát se to tedy příliš nepovedlo. Myslím, že při sledování tohoto filmu muselo několik předních fyziků zestárnout o pár let. Nebo omládnout? 68% ()

lordSam

Ve jménu nového amerického boha multi kulti je samozřejmě hlavní hrdina černý a nesympatický, vůbec jsem mu nefandil. Děj byl zmatený, což se dalo očekávat. Ztráta času, tři hvězdičky jsou za celkem ucházející trikové záběry a za zvuk, jinak navoněná bída. ()

collapse

Klasické Nolanovské antré, skvělé scény, Goransson příjemně překvapil hudbou. Co mi lezlo trochu na nervy bylo překrucování do takového jakoby rádoby-geniálna, až to bylo spíše úplně mimo. U Interstellaru a Inceptionu byla ta dávka vědy + absurdna zdravá, tady už to přehnali. Ale dobrý vtípek byl invertovaný vzduch v masce, jejíž hadička tedy nejspíše vedla rovnou do pr**le :D ()

Tunheber

Když hodnotím nějaký film, dělám to tak, že ho srovnám s předchozími filmy autora a když toto udělám právě s Tenetem, tak zjistím něco vskutku nemilého. Po obrazové stránce je film brilantní, úžasný a excelentní. Hudební stránka filmu je mi naprosto u prdele. Ale když dojdeme ke stránce příběhové zjistíme, že tomuto filmu oproti ostatním Nolanovým filmům něco chybí a to je nějaká citově kouleždímající chvilka, jako když v Intertellaru Joseph obdržel zprávu od své dcery nebo když jsme se dozvěděli celý příběh Doma a jeho ženy v Počátku a právě za tohle nedotažení jinak skvělého filmu bych Nolana nejradši vykastroval a poté předhodil lvům. Tak snad příště. ()

tchempi

Tenet je obraz malovaný černou tuší na černé plátno. Jeho domnělou krásu vidí jen autor, který ho má v hlavě. Pak se najde pár rádoby znalců umění, který budou hýkat nadšením nad skvostným dílem, i když ve skutečnosti vidí hovno. Já otevřeně přiznávám, že vidím hovno. Ty tři hvězdy (reálné i invertované) jsou za hudbu a technické zpracování. ()

chozze008

Aa Verbal se nám zase předvádí. Hraje si na Bukowskeho (bohužel ještě nedospěl a zřejmě nikdy nedospěje) k závěru, že na to dobře psát nestačí jens sprostá slova. Verbal je Čura čura Šotouš. Bohužel CSFD mi dosud nevysvětlila (a zřejmě nikomu z vás) proč tu nechává trolla na n-tou ()

Grázl83

Scénář hodně zmatený a nepřehledný i z důvodu nedostatečného vykreslení postav a děje. Hudba špatná, vůbec mi do filmu nezapadala a narušovala atmosféru. Musím říct, že zhruba po 90 minutách už mě to nebavilo a bylo mi celkem jedno, co se dále bude dít. Slabé 3*, celkově zklamání, od Nolana jsem čekal víc. ()

Warner Bros. chce získat zpátky Nolana

Warner Bros. chce získat zpátky Nolana

15.06.2023

Christopher Nolan odhalil svůj příští film

Christopher Nolan odhalil svůj příští film

09.09.2021

Režisér Christopher Nolan byl jedním z prvních filmařů, kteří se loni rozhodli vyzkoušet sílu kin během pandemie, když de facto vlastnoručně protlačil svůj snímek Tenet k letní premiéře. Místo… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů