Cesta do neznáma

• USA Sliders
USA, (1995–2000), 64 h 35 min (Minutáž: 43–85 min)

Jerry O'Connell, John Rhys-Davies, Kari Wuhrer, Charlie O'Connell, Robert Floyd, Will Sasso, Peter Jurasik, Zoe McLellan, Michael McMillian, Connor Trinneer (viac)

Mladý student fyziky Quinn Mallory (Jerry O'Connell) objeví způsob, jak cestovat do paralelních vesmírů. Cítí, že se mu právě podařilo vynalézt něco, co by mohlo mít neuvěřitelný přínos pro lidstvo a rozhodne se svůj objev prakticky demonstrovat před přáteli. Jenže všechno nevyjde tak jak by si Quinn představoval, je totiž spolu se svou kamarádkou Wade Wellesovou(Sabrina Lloyd), universitním profesorem Maximilianem Arturem (John Rhys-Davies) a zpěvákem Rembrandtem Brownem (Cleavant Derricks), kterého až do toho osudného dne neznal, nasát červí dírou, která je pošle na dlouhou cestu, ze které nemusí být návratu... (Dudek)

Recenzie používateľa PKD k tomuto seriálu (14)

Cesta do neznáma (1995)

1.s.bomba. 2.s.super 3.s.dost dobrý 4.s.dobrý 5.s.shit! ()

Klouzači (1995) (S01E01)

Ach jo, J.T.Kirk to napsal za mě, takže jen dodám, že 90tky byly v něčem přece jen úžasný a kdykoliv se chci já podívat na supr SF seriál (krom ST, samozřejmě) volím buď Klouzače či další nepochopený klenot, Odyseu 5. I když ta je už v 21.st:-) ()

Horečka (1995) (S01E02)

Konečně možnost ohodnotit komplexně všechny díly tohoto velmi povedeného seriálu. Díky,díky,díky!!! Jak já jsem na to čekal. Aha, nějak jsem při tom nadšení zapoměl, na samotný díl. No, je to o Horečce a o světě, kde neznají/neznali pennicilín. ()

Invaze (1996) (S02E12)

Kromaggové poprvé! A naštěstí,ne naposled. ()

Dvojníci (1996) (S03E02)

Perfektní! Quinnův dvojník je poprvé, SPOILER !!! bezskrupolózní mladá žena (viz.fakt, že dvojníci z paralelních světů, jsou až na tuto vyjímku vždy stejného pohlaví) u které autoři původně zamýšleli, že bude v seriálu víc (viz.konec této episody) ale nakonec ani ťuk. A to je dost velká škoda a dodnes mě to hodně točí. Když si uvědomíte, že po vás jde někdo, kdo vás zná stejně dobře jako vy sami a možná i lépe, tak tento koncept nemůže neuspět. ()

Vládci snů (1996) (S03E05)

Ti hajzlíci s tou mocí vstupovat lidem do snů,mě fakt hodně vytáčí. Povraždit je,parchanty! ()

Šťastné a veselé (1996) (S03E12)

Skvělý (jako vždy) Arturo jako Santa Claus je prostě nezapomenutelný. ()

Exodus - 2. část (1997) (S03E17)

Jediný dvoudíl v historii seriálu a taky hodně depresivní,především co se týče smrti jedné z postav. Dodnes mi to dělá trochu zle. Nechci spoilerovat. ()

Poslední z ráje (1997) (S03E20)

Pěkná pocta Wellsovu Stroji Času. :) ()

Ostrov doktora Vargase (1997) (S03E25)

Další pocta Wellsovi. Tentokrát je to Ostrov dr.Moreaua. Zvláště vtipně vyniká obsazení Michaela Yorka,který hrál v adaptaci z r.1977. Tentokrát ovšem jako...no,však víte.:) ()

Revelations (1999) (S04E22)

Zajímavé. Původní Muž z Pentagonu a T-X z neštastného Terminátora 3. To se jen tak nevidí.:) Sběratelská kuriosita. ()

Série 5 (1999) (S05)

Smutný konec skvělého seriálu. Jen co je pravda. Hl.,že tam nesmyslně zůstala ta jediná postava za všech,která vlastně ani původně klouzat nechtěla. Hmmm. Jo,a taky to nemá žádný konec. Další velké mínus. Kdo si zamiloval první 3 s.,vyhněte se této (naštěstí) poslední,velkým obloukem. Já si nechal jen ten s Angelou Bettis. Tj.,5. ()

Prorok (2000) (S05E18)

Hmmmm....tak nic. Hl.,že Remmy nám přežil ´´celý´´ seriál. Supr. ()