Mladý student fyziky, Quinn Mallory, objeví způsob, jak cestovat do paralelních vesmírů. Cítí, že se mu právě podařilo vynalézt něco, co by mohlo mít neuvěřitelný přínos pro lidstvo a rozhodne se svůj objev prakticky demonstrovat před přáteli. Jenže všechno nevyjde tak jak by si Quinn představoval, je totiž spolu se svou kamarádkou, universitním profesorem a zpěvákem, kterého až do toho osudného dne neznal, nasát červí dírou, která je pošle na dlouhou cestu, ze které nemusí být návratu... (Dudek)

PogoJoe

Úvodní pilot jako jeden z nejlepších příběhů celého seriálu (ačkoliv jsem ještě neviděl 4. a 5. sérii, které prý ale stejně za moc nestojí), a tak to má být. Žádné zdržování, máme tu mladého vynálezce, lehké seznámení s hlavními charektery a už se jde klouzat... Ovšem nedočkaví a nadšení objevitelé mají pech v podobě prvního světa, na který sklouznou. V tomto dílku si člověk užije legrace a také trochu toho akčního elementu. U druhé půlky ve světě, kde komunisté ovládli svět, se mi spíše než závěrečné akční scény líbily časté fórky a herecké výkony J.R.-Daviese a C. Derrickse, který do toho všeho chudáček vpadl zcela nevinně a jako jediný vlastně "přežije" celý seriál. U něho si cením zejména uvolněný styl, humor a výběr hlavních charakterů. Tento filmeček se povedl, ačkoliv jeho "televizní" pojetí je znát. ()

Malarkey

Velice slušný pilot k seriálu, který už na našich televizích nedávali pěkně dlouhou dobu. Na to že je to film úvodní je velice dobrý a seznámí nás naprosto se vším co bude seriál obsahovat. Herci Jerry O´Connell a John Rhys-Davies jsou ve filmu velice charismatické postavy a tak je občas i o zábavu postaráno. Příběh filmu je velice zajímavý a má na oko zábavný příběh...a to takový, že naši "klouzači" se dostanou do paralelního světa, kde na celém světě vládnou komunisti. Mimo to má naprosto výborné zakončení...kterým nenechá na seriál samotný dlouho čekat. .. ()

Renie42

Dnes jsem se podívala i na pilotní film k seriálu. Opět jsem se vrátila do doby, když jsem v podvečer sledovala "klouzače". Teda ten svět ovládaný komunismem ve mě vyvolával obavy, kdyby to bylo opravdové, zaplaťpánbů, že to tu není. Musím se zas někdy podívat na ostatní díly, abych si to více připomněla. ()

J. T. Kirk

Naprosto skvělé! Snad nejlepší z celého seriálu. Wade je roztomilá, Profesor Arturo je bedna, Rembrandt je šoumen a Quinn je prostě Quinn. Úžasný začátek skvělého sci-fi seriálu, škoda že kvalita postupně upadá a to hlavně po změně hlavních hrdinů. Každopádně kdykoliv se chci podívat na dobrý seriál, tak minimálně první dvě série Sliders jsou jasnou volbou a samozdřejmě pilot, ten jsem viděl Xkrát. ()

Lorge

Tak tohle jsem sledoval jako dítě a když jsem na to narazil u kámoše na dvd, tak se mi do toho popravdě moc nechtělo, protože jsem se bál, že už by to nebylo "ono". Přesto jsem si dvd pujčil, pár týdnů se mi válelo v šupleti, dokud mi nedošly výmluvy. A tak jsem si pustil první díl. A byl jsem mile překvapen. Zajímavý nápad, dobré zpracování a (když už ne vyjímečné tak) parádní postavy a jejich představitelé. Q-Ball, Crying Man, profesor Arturio a Wade si mě získali jako kdysi. Takže mám za sebou první sérii a vrhám se na druhou. A čas do dalšího skluzu se krátí :-) ()

• Natáčení probíhala v kanadském Vancouveru a amerických městech Los Angeles a San Francisco. (Terva)