Cesta do neznáma - Série 3 (1996) (séria)

Exodus - 2. část (S03E17)

(epizóda)
  • USA The Exodus: Part 2

Tým se dozví, že Quinn a Maggie se dostali do reality Klouzačů, ze které přišli. Takže mají možnost se dostat zpět domů. Rembrandt a Wade chtějí jít ihned, ale Quinn s profesorem chtějí zůstat a pomoct místním. Velitel základny Rickman chrání základnu za jakoukoli cenu – pokud se chce někdo dostat dovnitř, umře. Lidé ze základny se připravují na odchod do jiné dimenze. Mají jen 6 hodin, pak pulzar zničí tento svět. Quinn a Maggie se vydávají hledat ideální svět, kde by všichni mohli žít. Profesor se dozví o Rickmanově možnosti přeměňování a rozhodne se mu v tom zabránit. Jenže na to tvrdě doplatí. (Varan)

DocBrown

Tak to já si spoiler rozhodně neodpustím, protože posední vývoj seriálu mi už hodně hýbal žlučí a tohle byla poslední kapka. Při úpadku třetí série se vůbec nedivím Rhys-Daviesovi, že už v tomhle dál nechtěl účinkovat, protože seriál se dostal už opravdu hluboko pod jeho úroveň. Viz například zde ultranesmysl s nějakým klasterem pulsarů (=hvězd) prolétající kolem Země. Zcela nepochopitelné je ale jeho nahrazení Kari Wuhrer, která je jako "vojanda" naprosto směšná, hlavně když drží zbraň nebo se dokonce snaží střílet. Pravděpodobně bylo účelem přidat nějaké to klišoidní "jiskření" s Quinnem, jinak je tam prakticky jen na okrasu. Jenže v době kdy se tam Wade začala daleko více svlíkat, tak jediné čím se liší, že má daleko větší (silikonové) kozy. Kdyby seriál skončil tady, tak bych pokrčil rameny s povzdechem pozdě, ale přece. Dál už je to tak špatné, že už to jen nechávám na pozadí a nestojí mi to ani za komentáře. ()