Kto by ich dnes nepoznal? Dve nerozlučné zvieratká, kocúr Tom a myšiak Jerry nám ukážu pravú zábavu a dobrodružstvá, o ktorých normálny človek môže len snívať. (TomX2)

Recenzie používateľa corpsy k tomuto seriálu (28)

Tom a Jerry (1940)

Tu sa naozaj niet o čom rozpisovať. Proste a jednoducho jeden z najlepších, najúspešnejších a najznámejších animovaných seriálov v histórii. Milovaná klasika, originálna a superzábavná. ()

Kočičí proměna (1961) (S02E01)

Je tam Tom aj Jerry. Sú tam gagy a vtip, ale v o pár poschodí horšej kvalite. ()

Na rybách (1961) (S02E02)

Toto si naši obľúbený hrdinovia naozaj nezaslúžili, ale čo už človek spraví. Mám ich aj preto rád a tak za tri. ()

Mňoukat je řecké (1961) (S02E03)

Občas ma napadne či samotným tvorcom takto odfláknutá kreslená groteska nevadila. Ale je to TOM A JERRY. ()

Nedosažitelné steaky (1962) (S02E04)

No kvalitatívne sa to nedá porovnať so skoršími časťami seriálu TOM A JERRY od Hanna - Barbera a ani s neskoršími od Chucka Jonesa, stále sa dá na to pozerať a to už len z nostalgického hľadiska. ()

Myš do vesmíru (1962) (S02E05)

Možno keby som nebol zaťažený nostalgiou, asi by som dal aj minimálne hodnotenie. ()

Letec (1962) (S02E06)

Tom a Jerry od Gene Deitcha určite patrí medzi najmenej kvalitné animované seriáli svojej doby. Tá nízka kvalita je určite spôsobená českým animačným štúdiom? Nechce sa mi veriť. ()

Bílá velryba (1962) (S02E08)

Medzi Hanna a Barbera a Chuckom Jonesom nemali postavičky Tom a Jerry šťastie na úspešné a kvalitne spracované príbehy. Z môjho osobného pohľadu je táto epizóda pre mňa najobľúbenejšia. ()

Souprava Toma a Jerryho (1962) (S02E09)

Všeobecne zatracované časti seriálu TOM A JERRY majú akési kúzlo. ()

Na divokém západě (1962) (S02E10)

Pomerne akurátna kreslená groteska s duom Tom a Jerry, avšak takisto pomerne odfláknutá. ()

Na safari (1962) (S02E11)

Málo, resp. menej kvalitné nápady, odbabraná animácia, čudné (pa)zvukové efekty. 3* nostalgie. ()

Přátelé až za hrob (1962) (S02E12)

Časti seriálu s Tomom a Jerrym vytvorené Gene Deitchom sú určite fiaskom, ale tak akosi ich mám rád. ()

V opeře (1962) (S02E13)

Celú sériu TOM A JERRY od Gene Deitcha beriem jedným metrom. Nie veľmi vydarené. ()

Podkrovní myš (1963) (S03E01)

Dynamický, krutý a veeeľmi vtipný. Aj taký boli TOM A JERRY od Chucka Jonesa. ()

Je ta myš doktor? (1964) (S03E03)

Boli časy, keď sa rodili kreslené grotesky plné humoru, nápadov a jednoduchých, ale skvelých príbehov. Tie časy sú už nenavrátne preč. ()

Třeskutý mráz (1964) (S03E05)

Aj keď sa možno teraz rúham, ale TOM A JERRY pod taktovkou Chucka Jonesa mi boli milší ako od Hanna a Barbera. Proste totálny úlet. ()

Neústupný Jerry (1964) (S03E06)

Genialita o dĺžke 7 minút. Viac sa k tomu povedať nedá. ()

Sladký myší život (1965) (S03E07)

Chcel by som byť opäť malým chlapcom, ktorý tieto unikátne kreslené grotesky hltal ´´se vším všudy´´. Dnes som už len starší. ()

Warneři posouvají své filmy

Warneři posouvají své filmy

13.06.2020

Tenet, Wonder Woman 1984, čtvrtý Matrix i duel Godzilly a King Konga - studio Warner Bros. posunulo celý svůj kalendář. V případě prvního zmíněného se jedná o dvoutýdenní odsun, snímek tak dorazí do… (viac)

Zemřel oscarový Gene Deitch

Zemřel oscarový Gene Deitch

20.04.2020

Gene Deitch, mimo jiné taky animátor slavného seriálu Tom a Jerry, zemřel ve věku 95 let. Režisér a scenárista měl na kontě Oscara za nejlepší animovaný krátkometrážní film z roku 1960, zajímavostí… (viac)