Nosferatu

• Česko NOS4A2 (neoficiálny názov) (viac)
Dráma / Fantasy / Horor / Mysteriózny
USA, (2019–2020), 15 h 27 min (Minutáž: 45–56 min)

Tvorcovia:

Jami O'Brien

Predloha:

Joe Hill (kniha)

Ashleigh Cummings, Zachary Quinto, Ólafur Darri Ólafsson, Jahkara Smith, Ebon Moss-Bachrach, Virginia Kull, Darby Camp, Rarmian Newton, Dalton Harrod (viac)

Dílo vzniklé podle stejnojmenného bestselleru Joe Hilla z roku 2013 (NOS4A2) sleduje Vic McQueen, talentovanou mladou ženu, kterou hraje Ashleigh Cummings (The Goldfinch), a která v sobě objevuje nadpřirozenou schopnost nacházet ztracené věci. V důsledku této své zvláštní schopnosti zkříží cestu nesmrtelnému ďábelskému padouchovi Charliemu Manxovi, jehož ztělesňuje herec nominovaný na cenu Emmy®, Zachary Quinto (Star Trek, American Horror Story). Manx je nadpřirozený ničema, který se přiživuje na duších dětí a to, co z nich zbude, přenese do Vánoční země – do zvráceného výplodu Manxovy fantazie, kde jsou každý den Vánoce a nebýt šťastný je protizákonné. Vic se snaží zmařit Manxovy plány a zachránit jeho oběti – aniž by přišla o rozum nebo se sama stala jeho další kořistí. (AMC Czech)

whysoserious

Jako první jsem přečetl knižní předlohu, kterou jsem vstřebal téměř jedním dechem - Joe Hill to napsal strašně čtivě. Téhle seriálové adaptaci musím pochválit, že se povedlo obsazení- třeba Zachary Quinto hraje Manxe výborně a i jeho zjev kupodivu odpovídá tomu, jak jsem si jej při čtení představoval. U Vicky McQueenové to samé. Seriál se předlohy nedrží úplně přesně a zároveň bohužel trpí tím, že některé situace, které Joe Hill v knize popisuje hodně napínavě a naléhavě, sice nějak proběhnou, ale nijak extra vás emočně nevtáhnou (na rozdíl od předlohy). Co naplat- knížka je úžasná a člověk se od ní nedokáže odtrhnout. O seriálu to neplatí, i když se tvůrcům nedá upřít snaha. ()

brasek

séria 1. Vic podpáli auto Prízrak, zahynuli pritom dvaja ľudia a ona nie je obvinená? Na hlavu! Dobrá zápletka, priemerný príbeh, v prvých troch častiach veľa balastu a veľa filmových chýb. séria 2. Celé zle! Neustále opilá Vic, opäť veľa balastu, príbeh stráca aj to málo pozitívne. Počas 6. epizódy vypínam a končím. ()

Le6n

Po prvom dieli velmi slubny rozbeh. Ma to tiesnivu atmosferu a solidny potencial. Som nadseny, tesim sa na dalsi diel. Okrem hviezdneho Cernobylu ma za posledne roky takto nechytil ziadny serial hned prvou castou... ()

Ivuska71

Dárek z vánoční země - asi tak bych tento podivný seriál nazvala. Pojednává o světle a temnotě lidských duší a vesmíru. To není ani špatně, ani dobře, ale naplňuje mě to nadšením, což je dobře pro mě. Když se k tomu přidají vysoce nadstandardní herecké výkony a výborná hudba, vznikne docela slušná směs. Těším se na vánoce a na Vánoční zem a hlavně na vánoční dárky, to teda fakt jo :-) ()

d-nao

Mam za sebou 4 casti a dalsie ma uz nezaujimaju. Dovod? Hlavna postava je retardovana a celkovo jej rodina a spravanie sa celej jej familie je zalostne. Dejova linka spojena so skolou je tiez mimo moje vnimanie a skoda, ze nie je nosnou postavou knihovnicka alebo psychos Bing. Takto davam dve * prave za Binga a lesboknihovnicu, ale dalsie casti nemozem dat kvoli uz spominanej hlavnej otrave. ()

Santerus odpad!

Neskutočná zrúdnosť, rozťahaná hovadina, bez zmysluplného deja, s nesympatickými, anemickými, hlúpymi postavami. Za toto by mali zatvárať. ()

SNCIS

Pouze Série 1: Horrorová vánoční země, kde si Zachary Quinto zahrál dalšího charismatického zabijáka. Při sledování jsem si mnohokrát vzpomněl na jeho Sylara. ;) Jinak zpracování odpovídá lacinému televiznímu seriálu a Ashleigh Cummings coby hlavní hrdinka je dost otravná. Víc asi škoda se tady rozepisovat. - 50%. ()