Angel

USA, (1999–2004), 80 h 40 min (Minutáž: 44 min)

David Boreanaz, Alexis Denisof, J. August Richards, Charisma Carpenter, Andy Hallett, Amy Acker, Glenn Quinn, James Marsters, Vincent Kartheiser (viac)

Angel, upír s duší, po odchodu ze Sunnydale zamíří do L.A., kde chce pomáhat bezmocným a nadále pokračovat v boji proti zlu, aby tak aspoň částečně odčinil staré hříchy. Kromě jiného mu však život komplikuje i démonická právnická agentura Wolfram & Hart, která je přesvědčená o jeho důležitosti v blížící se apokalypse. Jeho tím tak čekají v tomto nikdy nekončícím boji krušné chvíle. (oficiálny text distribútora)

Recenzie používateľa Milano33 k tomuto seriálu (47)

Zjevení (2001) (S02E16)

Keďže sa Angel vyspal s Darlou, dalo sa očakávať, že stratí dušu, čo sa prekvapivo nestalo, ba naopak, konečne sa našiel. Darla to neniesla príliš dobre. Bola to práve ona, ktorá ho držala v tejto beznádejnej mizérií. Ten fakt, že ju nedokázal v čas zachrániť ho ničil. Angel sa napokon spamätal a pomaly si hľadal cestu späť k svojím priateľom. Najprv sa zastavil u Kate, ktorú zachránil pred predávkovaním. Potom zamieril k Wesleymu, ktorému sa hodila pomoc práve včas. Musím uznať, že Wes na vozíčku s puškou vyzeral dosť badass. Najlepšia reakcia na Angelov návrat bola suverénne od Gunna. Avšak zanedlho sa všetci museli poponáhľať, aby stihli zachrániť Cordeliu. Síce je Angel späť, ale dôveru si musí ešte len získať. A záverečný rozhovor medzi Angelom a Katie bol velice silný a duchaplný. Angel: Well, I guess I kinda worked it out. If there's no great glorious end to all this, if nothing we do matters... , then all that matters is what we do. 'Cause that's all there is. What we do. Now. Today. I fought for so long, for redemption, for a reward, and finally just to beat the other guy, but I never got it. Kate: And now you do? Angel: Not all of it. All I wanna do is help. I wanna help because, I don't think people should suffer as they do. Because, if there's no bigger meaning, then the smallest act of kindness is the greatest thing in the world. Kate: Yikes. It sounds like you've had an epiphany. Angel: I keep saying that, but nobody's listening. ()

Pyramida mrtvých (2001) (S02E17)

Nečakaný príchod Harmony neskutočne potešil. Také príjemné prekvapenie. Harmony a Cordy si mali naozaj veľa, čo povedať. Spoločne zaspomínali na staré nové časy a pochválili sa tým, ako na tom momentálne sú. Tráviť s nimi čas bolo veľmi zábavné a nesmieme som si to vychutnával. Podivuhodne Cordelia nezavrhla svoju priateľku ani po zistení, že je upír. Harmony sa naozaj túžila zmeniť, lenže jej démonská prirodzenosť jej v tom bránila. Zase sa nechala zlákať ku zlu a všetkých zradila. Obavy zo strany Wesleyho a spolku boli na mieste. Aspoň jej nakoniec dali šancu, ktorú žiaľ zahodila. Ale musím uznať, že Harm si boj na strane zla z počiatku velice užívala, len jej to skrátka nevydržalo. Ten moment, keď si Angel kúpil späť Cordy u priazeň, bol k popukaniu. A za prítomnosť Willow som tiež rád. ()

Slepá ulička (2001) (S02E18)

Súťaživosť medzi Lindseym a Lilah nemala chybu, aj keď Lindsey mal očividne navrch. Síce mu implantovali novú ruku, aj tak sa necítil moc pohodlne a spokojne s jeho ďalším pôsobením v W&H. Konečne vystúpil z tieňa W&H a našiel si svoju vlastnú cestu. Už ho nebavilo naďalej hrať ich hru, tak pre zmenu to naaranžoval tak, aby oni hrali tú jeho. Na konci si to dával neskutočne, vážne bol parádny. A jeho spev, wow! Lindsey bol vždy skôr zmäteným zlom a o to boli jeho ďalšie kroky nepredvídateľnejšie. Našťastie však jeho svedomie nad ním zvíťazilo. A okolnosti ho znova prinútili spolupracovať aj s Angelom, čo bolo naozaj veľmi podarené a zábavné. Hlavne ich vzájomná nevraživosť. A páči sa mi, ako sa Cordy a Angel zbližujú, dokonca Cordelia uňho vyčarila úsmev na tvári a to sa tak často nevída. ()

Sounáležitosti (2001) (S02E19)

Z rôznych kútov sveta sa z čista jasna začínajú otvárať portály do rôznych dimenzií. Jeden z týchto portálov prerušil Lorneove vystúpenie a tak sa obracia na Angela a spolok. Tiež sa na scéne objavuje jeho známy. Spoločne strávený medzi Lorneom a jeho bratrancom stál rozhodne za to a tiež vzbudil v Lornevi nepekné spomienky. Bola s nimi oboma sranda. Tiež sa dozvedáme o záhadnom zmiznutí Fred. Všetko jednoznačne nasvedčuje tomu, že sa nám schyľuje k nástupu Winifred. Som na ňu mimoriadne zvedavý. A záver bol bezchybný, ako Cordelia nedopatrením skončila na druhej strane portálu v nejakej neznámej dimenzii. Páčilo sa mi, ako sa Angel zastal Cordelie. A s Wesleym to vyzerá byť tiež zaujímavé. ()

Tam, za duhou (2001) (S02E20)

Parádna epizóda! Cordelia sa nám objavila na druhej strane portálu a podmienky na život v Pylea neboli moc priaznivé. Konečne sa nám ukazuje nádherna Winifred, ktorá ihneď zaujme. Síce počas svojho pobytu prišla trošku o rozum, ale aj tak je mi nadmieru sympatická. Cordy sa stretáva s Fred, ktorá jej poskytne pár rád, ako obstáť v tomto krutom a neľútostnom svete. Angel a Wesley sú zúfalý, že sa Cordelia stratila a tak sa ju spolu s Lorneom a Gunnom vydali zachrániť. Ich reakcia na nový svet bola naozaj k popukaniu, najmä tá Angelova. Vo svete Pylea síce spôsobili menší rozruch a tiež sa pobili a následne aa nechali zajať, ale čo by predsa neurobili pre "bezbrannú" Cordy. A výrazy na ich tvárach, keď spatrili Cordeliu, bola k nezaplateniu. ()

Za zrcadlem (2001) (S02E21)

Dimenzia Pylea naplno ťaží zo svojho potenciálu a neustále ma prekvapuje. Cordy bola senzačná princezná a musím uznať, že sa z nej stala celkom reformačná panovníčka. Wes a Gunn prežívajú spoločne naozaj vzrušujúce dobrodružstvo. A s Angelom a Lorneom bola sranda. Angelovi sa podarilo zachraniť bezbrannú a vydesenú Winifred s menšou pomocou od Lornea, ktorý naplno využil svoj "magický" hudobný talent. Winifred je naozaj milá, príjemná a sympatická postava a tiež je prirodzene veľmi krásna. A jej vystrašený výraz je nesmierne roztomilý. Síce ju toto kruté miesto duševne zasiahlo, ale aj napriek tomu bola schopná pomôcť Angelovi. Tá scéna, kedy ich všetkých zachránila, bola neskutočne silná a mala šmrnc. A ten zvrat na konci naozaj prekvapil, nechce sa mi veriť, že je to hlava Lornea. ()

Dlouhá cesta domů (2001) (S02E22)

Pôsobivé zavŕšenie tohto stredovekého dobrodružstva! Úvod bol naprosto k popukaniu, keď Cordy zistila, že Lorneova hlava stále ešte žije. Našťastie sa Lorneovi nič nestalo. Winifred si vytvorila silné puto k Angelovi, stará sa oňho a súcití s ním. Rozkošnú Fred skrátka zbožňujem a scény s ňou mi vždy vyžarujú úsmev na tvári. Ten jej sladký tichúčky hlások a jej nikým nepochopený zmysel pre humor vážne milujem. Angel musí čeliť svojmu vnútornému démonovi. Wesley sa chopil vedenie povstaleckých síl. Byť vodcom odnášalo robiť ťažké rozhodnutia. Wes sa tiež ukázal ako generálny stratég. Na záver sme sa dočkali opulentnej bitky, ktorá mala tie správne grády. A príchod Willow na konci epizódy neveštil nič dobrého. Zrazu všetko utíchlo a celá miestnosť bola intenzívne nabitá emóciami. ()