Zpráva o stavu manželství

• Veľká Británia State of the Union
Veľká Británia, (2019–2022), 3 h 20 min (Minutáž: 10 min, Alternatívna 100 min)

State of the Union sleduje Louise a Toma, kteří se sekají v hospodě těsně před svou každotýdenní manželskou terapií. Film odhaluje střípky jejich životů, okolnosti, které je svedly dohromady i ty, jež je následně začaly rozdělovat. (Cinemax)

Davies182

Upřímně, takovou kadenci vytříbeného, a vždy nesmírně pohotového slovosledu nemají ani Sorkinovy ukecaný postavy, a to bohužel myslím jako jediný, ale o to větší zápor. Ve špatném smyslu slova jsou prostě bleskurychlé reakce a nadprůměrné IQ obou manželů neuvěřitelné, často rušivé a moc scénářem šustící. Jinak ale svěží a zajímavá dialogovka, a na televizi rozhodně chvályhodný počin. Hodnocení po kompletních 10 částech. ()

DaViD´82

Desatero scén z usedlého manželského života "po mnohých letech", které by sedly na divadelní pkna, ale v podobě seriálu se stopáží deseti minut to ne zcela funguje. I proto, že byť je tu v každé epizodě věta či moment "který je mrtě přesný a poznáte se v něm", tak místo ticha či naštvání to plynule přejde v další teatrální nonstop žvatlání postav. Ovšem koukat se na to dá, oba představitelé do svých rolí sednou, Hornby tu a tam nějakou větu, u které se hořkosladce zasmějete, také vykouzlí. Jen... To mělo být na divadle jako celistvé představení a nikoli seriál se stopáží Večerníčku. ()

dO_od

// Pointa číslo jedna: Chci Rosamund Pike za ženu. Pointa číslo dvě: Nikdy nepřestávejte mít sex s Rosamund Pike. 7/10, je to kvalitní konverzačka s pár hit & miss tématy na téma manželství, berte, nebo nechte bejt. ()

D.Moore

Vybroušené dialogy v perfektním hereckém podání, ale pozor - desetiminutové díly k tomu sice svádějí, nicméně raději si jich nepouštějte více za sebou a dávejte si mezi nimi odstup, jinak budete mít pocit, že vás postavy chtějí umluvit k smrti. A to by byla škoda, protože Zpráva o stavu manželství je fajn seriál. ()

6thSun

Slušný dialogy, krásná Rosamund Pike a hlavně příjemně krátká stopáž, která nestihne přejet scénáristickou dynamiku. ()

erased

Jsou to sice v podstatě jen libovolné slovní přestřelky mezi Lorelai a Lukem s britským přízvukem, ale formát 10x10 takovým hořkosladkým jednohubkám sedí dokonale. ()

Kaluž

Ten Chris O’Dowd mi tam úplně neseděl, ale jinak je to výtečně napsaná divadelní taškařice. Kéž by to takhle svižně a s nadhledem šlo v tom reálným životě taky okecat. ()

M.i.k.e

fajnová konverzačka ve které sem se nejednou úplně viděl.Jsou sice i lepší,ale tohle bylo příjemné a díky krátkým epizodám to nestíhalo přejít do nudy nebo křeče...70% ()

Zagi20

Pohodové dialogové okénko do jednoho pokaženého manželství. Herecky skvělé, jen škoda, že dialogy někdy až moc tlačí na pilu. Fajn jednohubka. 75% ()

klukluka

Kdo (skoro) nic nedělá, ten (skoro) nic nepokazí. Má to 73 procent- za dvě tlachající, sedící hlavy. Každému, co jeho jest. Mně stačily 3 “díly” téhle skvělé “komedie”. ()

BOURQUE

Riešenie krízy manželstva v malých dávkach. Slušne napísané dialógy (avšak priveľa paralel medzi „problémami“ a „Brexitom“), ktoré sú dobre zahrané dvojicou R. Pike a Ch. O'Dowd. Dostatočne dobrá mini-séria, ale na prekonanie „imaginárne bariéry“ (na to, aby mohla byť úspešnejšia) to ešte nestačí. Osobné hodnotenie: 74% (***) ()

Olík

Decentní two(wo)man show od stolu. Vlastně jenom sedíme a se svou ostrovní noblesou vedeme vybroušené dialogy. Není co hrát, je jenom co říct. Lepší dávkovat po částech, jinak hrozí symptom unudění. ()

dainio

Velmi chytré a poutavé. Viděno v rychlém sledu za sebou. Občas jsem si říkal, že něco zbytečně moc řeší a debatují přetáhle o něčem, jelikož scénář si to přeje, ale v konečném důsledku to stejně funguje. Výborné herecké duo a skvělý koncept vyprávění. Vřele doporučuji ()

Pete

Dobrý nápad (takové "co se dějě před Terapií"), příjemná délka. Bohužel ale vedou nesympatické postavy povrchní dialogy o ničem, a je z toho nakonec vlastně taková fádní, bezkonfliktní jednohubka. ()

Micoldee

Dobrá desetiminutová oddychovka na HBO, když čekáte než se Vám stáhne film, kde Vám čekání zpříjemní nádherná Rosamund Pike :) ()

iz67

Vtipné, rychlé, ale nakonec dost povrchně působící, což je podpořeno ze všeho čišící potřebou, to v konci vohnout do happy endu. Happy endu? ()