M.A.S.H.

• Česko M*A*S*H (viac)
USA, (1972–1983), 108 h 15 min (Minutáž: 25–120 min)

Tvorcovia:

Larry Gelbart

Predloha:

Richard Hooker (kniha)

Scenár:

David Isaacs, Ken Levine, Richard Hooker, Larry Gelbart (viac)

Melpomene

nadčasový seriál, ktorý si väčšina z nás môže dávať stále dokola, stále to bude mať svoj vtip, myšlienku, aj chvíle smutné (priznám sa, že niektoré diely ma dohnali k slzám). jednoznačne už nieľko rokov môj najobľúbenejší seriál ()

Numerobis

Když jsem jako menší trávil letní prázdniny nudnou formou d.o.m.a., musel jsem chtě nechtě vykonávat nudné činnosti jako třeba vstávání, snídání atd...Tento seriál byl jednou z mála věcí, které mě donutily vylézt z postele... Seriál, který se v deseti letech natáčení neničí, nóbrž proměňuje - zpočátku byli všichni poněkud zakřiknutí, pak se to rozjelo a pak nám chcípnul Blake a pak přišel ten dědeček a Alda byl čím dál víc u kormidla (díl, kdy převrátil džíp a pak baví celou korejskou rodinu je koncert... kdo neviděl, nemá cenu mu to vysvětlovat) a vedle komedie to bylo čím dál víc protiválečné drama, což ostatně vyvrcholilo v posledních díle. Asi to nejlepší, co kdy bylo natočeno a jmenuje se to seriál. Bohužel, buď jsem kretén já a nebo vy, ale padesátý místo je za*raně málo! Kult jako prase a seriál, na kterém jsem vyrostl. Seriál, díky kterému jsem dvacet pět minut nechal štěně bez dozoru (klid, přežilo, loužičky jsem uklízel já). Seriál, kvůli jehož nízkému hodnocení jsem dal Croenigovo žluťárnám nizoučká hodnocení. Seriál, kvůli kterému vím, jak má vypadat nekonečný sitkom. Seriál, na kterém je vidět, že tvůrci měli odvahu i utratit peníze - neválí si půlku dílu šunky v jednej restauraci. Seriál, pro který stojí za to žít. Seriál, který miluji a na který žárlí jen jediná věc - Hlava XXII (další trestuhodně podhodnocený film). Seriál, která je prostě nejlepší na světě... Seriál, který je na světě... Seriál, který je... ()

lord Ball

Propojení výtečného humoru s krutostí korejské války je naprosto briliantní, prakticky žádný díl neni špatný, díly se střídají tak že několik jich je plný vtipů a výborných hlášek a do toho je sem tam zařazen díl který je opravu hodně smutnej a naplno ukazuje krutost a nesmyslnost tohoto konfliktu. Vedle Alana Aldy je naprosto dokonalý Frank Burns (Larry Linville), po jeho odchodu ze seriálu mě už to tolik nebavilo, ale to neznamená že by díly byly horší, spíše už bxly trochu jiného typu než ty první díly´. ()

Moonrise

Kultovní komediální seriál zasazený do prostřední mobilní vojenské nemocnice. Doktoři se snaží vyrovat s válkou pomocí originálního osobitého humoru. Poprvé jsem tento seriál měl možnosti zhlédnout na TV Nova v roce 1994. Výborný český dabing pomohl ze seriálu udělat jeden z nejlepších a nejsledovanějších. ()

B.Jay

Brát život s humorem, i když je to občas zatraceně těžké, je umění. Ale ten ,kdo to dokáže, je pro mě number ONE. U mě je jím MASH. ()

jeaq

Kultový komedialny serial na ktory sa možem pozerať stale dookola...a kedže to stale niekde beži tak to ani neni naročne.Trapper ,B.J,Hawkey,Klinger....a mnoho dalšich su v tomto serialy neprekonatelny.10/10...tam neni čo riešiť...nesmiem zabudnuť na to určite chutne domace martini...v bažine ()

kubasimo

K tomuto seriálu se snad nemusí ani nic dodávat, je prostě perfektní. Jeho sledování mě snad nikdy neomrzí, přestože se všechny díly odehrávají na stejném místě, na operačním sále nebo někde jinde v táboře, kde se čeká na další zraněné. Všechny postavy, které přežívají válku jak nejlépe umí, jsou úžasní, jejich vtipné dialogy i v těch nejnapjatějších okamžicích, každého donutí k smíchu. ()

KillHurt

MASH je zkrátka klasika, která si nebere servítky a naváží se do všech možných palčivých témat tehdejší a vlastně i dnešní společnosti. Je třeba uznat, že mnohé postavy jsou velmi černobílé a ploché. Hawkey má dvě polohy - depresi a břitký humor, Radar je roztomilý dobře fungující naivka atd. Ale přesto všechny postavy přilnou k srdci, a vždy když se s nimi v posledním díle loučím, je to jako loučit se s dobrými přáteli. Nejzajímavější je, jak se dá tři roky trvající válka natáhnou na jedenáct let trvající seriál. ()

MondayWay

Jako malá jsem vždycky seděla v obýváku s tatínkem a smála se MASHi. Už proto má u mě mé místo a kdykoliv ho dávají, nemám to srdce přepnout na jiný kanál. ()

yaqwsx

Tento seriál je pro všechny mé přátele něco jako jsou Simpsonovi pro mě. Mě nikdy MASH nedokázal tak pevně přikovat k zemi jako Simpsonovi, dokonce mám i tušení, že jsem několik epizod neviděl. ()

Peter-1307

I vojna sa dá podať úsmevne. A dokonca v poooooooriadne dlhom seriáli. Našťastie poriadne dlhom, pretože takýchto kultových seriálov nie je až tak veľa. Geniálny hunor a neutíchajúca geniálna predstavivosť jej tvorcov, to sú hlavné prednosti tohoto seriálu. ()

Stejšn

Všechno už bylo napsáno. Jeden z nejkvalitnějších sitcomů, které kdy byly natočeny a zároveň jeden z nejlepších českých dabingů. Sitcomy nemám rád, ale tohle je mistrovské dílo. Moje nejoblíbenější postava: Charles. ()

mosem

asi se vymykám převážné většině diváků, ale tenhle seriál mně nějak nezaujal. Možná pro svou rozvleklost, nebo také pro styl humoru, který není mým šálkem čaje. Ale rozumím tomu, že spoustě lidí se seriál líbí, ale dvě hvězdy v tomto okamžiku považuji za maximum, kterého jsem schopen. ()

KucC

255 velice kvalitních epizod, každá je něčím speciální a žádná nepůsobí nudně. Když je možnost, vždy se rád podívám :) ()

Ocelotr

Jediný seriál, který se vyrovnává THE SIMPSONS v tom, že se na něj dá koukat pořád do zblbnutí. Tuším, že v našich televizích se točí dokola snad už 15 let. Zaručeně vždy zlepší náladu. ()

Barghest

Tenhle seriál mám odmalička hodně ráda, ale nevěděla jsem jak moc, dokud jsem neviděla závěrečný celovečerák. Dokonale vybroušená seriálová legenda, která už další chválení nepotřebuje. Oblíbené postavy: Mám je ráda všechny, protože jsou prostě fantasticky napsané a zahrané, ale Hawkeye a BJ jsou přece jenom jedničky. ()

Zemřel herec Burt Young

Zemřel herec Burt Young