Katherine Newbury je jedinou ženou, které se kdy povedlo po několik let moderovat úspěšnou večerní talkshow. Když je však označena za „ženu, která nenávidí ženy“, rozhodne se urychleně přijmout nezkušenou Molly, která je tak jedinou ženou mezi stávajícími scénáristy. Přijetí Molly možná přišlo pozdě. Hrůzu nahánějící Katherine totiž musí čelit nízké sledovanosti a rozhodnutí stanice nahradit ji za někoho sympatičtějšího, ideálně mladého muže. Molly je odhodlaná dokázat, že práci nezískala jen kvůli svému pohlaví a chce Katherine pomoci a oživit její talkshow a kariéru… Svými činy však docílí větších změn, než původně zamýšlela. (Falcon)

VanTom

Až na závěrečnou "happy" multi-kulti společnost z této obehrané šablony rovnostářská agitka nějak extra hrubě netrčela, respektive dávala váhu oběma stranám a upřímně, v mnoha věcech měla pravdu. Což bylo zásluhou hlavně výborné Emmy Thompson a jejího britského ostrovtipu, ale také celkově sympatického kolektivu bez zjevného škůdce. Pro vyšší uvěřitelnost by ovšem provedené změny postojů (a show) zasloužily větší časový rámec, než pouhé 3 měsíce. ()

jefff

Byl by to dobrý film. Ostatně Emma Thompson hraje výtečně, ale nesměla by tam být extrémně nepříjemná, protivná a nesympatická Mindy, která si napsala scénář na tělo a naprosto debilně sází na atraktivní témata současné korektní doby. Navíc její herectví je na úrovni telenovel a sitcomů, ve filmu nemá co dělat. ()

Thomas_xxxxx

Utrpenie jedným slovom. Neviem, či som mal stiahnutú nejakú verziu pre slepých ľudí, ale to otravné komentovanie každej činnosti, ktorá sa diala vo filme, bolo vhodné na utratenie . Posledných 10 minút som to musel dopozerať bez zvuku, lebo som to nedokázal už dlhšie počúvať. Sekundu sa vo filme nič nepovedalo, tak už do toho musel kecať ten otravný ženský hlas. Ja naozaj rozmýšľam, či to bol myslené vážne s tým komentárom alebo som pozeral zlú verziu. Tak či tak, to bolo nudné a nezáživné nadmieru. A slovo komédia pri tomto filme sa použiť zďaleka nedá. ()

kluk z Na

Skvělého feel-good film ve kterým nehrajou superhvězdy, nevybuchujou auta ve slo-mo ani se příběhopisci křečovitě nesnaží stopáž přervat gegy a humor nechávají plynout. Je to střet generací. Stará a mrzutá komička vs. mladá emancipovaná rebelka. Ani jednu z těchto žen by jste nenašli na obálkách časopisů, přesto naprosto s přehledem táhnou velice příjemnou komedii k příjemným morálním poselstvím. Takže hodnotím velmi kladně kroutíc hlavou nad kecama o šablonách a 100x nastavováných kaších, protože tudle komedii si budu s přehledem pamatovat. ()

noelcoward73

Výborná komedie, u které jsem se dost pobavil a několikrát jsem se v kině smál nahlas! Mám rád filmy z prostředí zábavního průmyslu. Původně jsem chtěl jít na jiný film, který ale už v mém oblíbeném kině nepromítali. Proto jsem vybral tento. Už z traileru mi bylo jasné, že půjde o velmi povedený film s aspirací na nejvyšší hodnocení. Opravdu nemám nic, co bych mohl vytknout. Pokud by to bylo možné, hodnotil bych 10 *. Škoda, že tady to nejspíš skončí jen lehkým nadprůměrem. ()

Bozvav

Já vím, bylo to děsně klišovité, šablonovité a zcela v meritu dnešní bláznivě korektní doby, kdy být bílým, vzdělaným, heterosxuálním a nedej bože dokonce majetným jedincem znamená, že jste považováni přinejmenším za podezdřelou osobu, ne li rovnou za vraha jehňátek. Na stranu druhou, dokonalé herectví Emmi Thompson toto vše hravě vyvážilo. Její charisma a herecký koncert jenž ve filmu předvedla mne dostal na pomyslná kolena. Děj rychle odsýpal, dialogy nebyly vyvloženě idiotské a lehce odlehčený ráz překryl i tu stupidní a nereálnou proměnu hlavní hrdinky. Takže já se dobře bavila, aniž bych cokoliv řešila. Za mne 75%. ()

Katie88

Přiznám se, že taky nemusím feministický styl Mindy Kaling, ale tady mi to nějak nevadilo. Možná jsem větší feministka, než jsem si myslela? Anebo to celé zachránila Emma Thompson, ostatně jako vždycky. Tak slabé hodnocení ale, jako béčková romanťárna si to určitě nezaslouží. Proto 4* - pobavila jsem se, herecké výkony koukatelné a mělo to i hlubší smysl, ale kdyby to v reálu šlo dala bych 3,5*. ()

BOURQUE

Hneď na začiatku je potrebné konštatovať, že originalitu v príbehu nehľadajte. Podobné snímky sme už videli a dokonca v lepšom predvedení. Kvôli výsledku ako celok (príliš: USA feeling, predvídateľný a zjednodušený) som uvažoval o horšie hodnotenie. Takže u mňa je to „2+1“, kde ten „+1“ bod patrí E. Thompson , ktorá so svojím hereckým výkonom to tesne drží nad vodou. Osobné hodnotenie: 70% (***) ()

Trixinka

Je to ten druh filmu, který zhlédnete, občas se zasmějete a rychle zapomenete o čem vlastně byl. Bavilo mě to, než se tam objevila Molly v podání Mindy Kaling. Takže ne moc dlouho. Emma Thompson byla skvělá, jen kvůli ní jsem film dokoukala. Mindy Kaling bohužel není dobrá herečka ani scénáristka, měla by se držet hraní v animácích, na ty má celkem štěstí. ()

mira.l odpad!

Neskutečná kravina, ve které mě asi úplně nejvíc iritovalo to, jak nějaký hlas v pozadí neustále anglicky bez českého překladu (nebo titulků) do filmu kecal. Nejsem angličtinář, i tak jsem po chvíli poznal, že komentoval - podle mě úplně zbytečně - to, co postavy zrovna dělají. A musím říct, že po nějakých dvaceti, třiceti minutách to bylo tak otravný, že už díky tomu bylo o hodnocení celkem jasno. A i kdyby tam nebylo to otravné kecání v pozadí, bylo by to maximálně na jednu *, protože i dějově mě to absolutně nezaujalo. ()

tlesk

Late Night je oddychovou komedií, která stojí a padá na hereckém esu v podobě Emmy Thompson, jež si celý film pochopitelně ukradla pro sebe. Mindy Kaling, která je zde podepsána i pod scénářem, jí tak jen zlehka sekunduje. Pokud se čas od času podíváte na Jimmyho Fallona, Conana O’Briena, zmíněnou Ellen, nebo jakýkoli jiný pořad tohoto formátu a máte rádi dojímavé komedie, je tento snímek přesně pro vás a vůbec neváhejte. Tvůrci si zde berou na paškál nějaké ty mediální kauzy dneška, ale i společenské problémy. Ty narážky někdy působí hodně “na sílu,” jindy jsou vydařené. Celému filmu by rozhodně prospěl lepší scénář a režie. Jinak ale rozhodně nejde o špatný počin. Late Night neurazí, zabaví a v rámci možností i pobaví… ()

makakus

Nabízí se srovnání s Ďábel nosí Pradu. Opět vztah nelítostné starší šéfové s podřízenou a nezkušenou "holkou pro všechno", která se dostává do úplně nového světa vyvolených, kde jí všichni opovrhují. Lepší je tento kus v tom, že jde více do postav a neklouže jen po líbivém povrchu. Název Late Night má zde dvojvýznam - je to hodně o stárnutí, nejen o show. Naopak Prada je lepší v tom, že se o práci v daném oboru hodně dozvíme. Tady vypadá kreativní tým jako banda povalečů, jejich přínos a nápady vlastně ani nezaznamenáme. Ani se moc nedozvíme, proč vlastně je Molly tak potřebná, kromě upřímnosti toho mic nenabídne.  Scénáristka prostě není žádná extraliga.. Nicméně žhavé téma rasové diverzity a "meee tů" film nahlíží docela důstojně a nejednoznačně, podobně jako The Morning Show. Konec je ale trochu odfláknutý, tady bych čekal víc o nové tváři staré dámy. Zábavné a příjemně lidské to však určitě bylo. ()

JenYu

Herecká exhibice Emmy Thompson. Pokud ji máte rádi, doporučuju. Mindy Kaling sympatická. Film mě bavil, ale pracovní prostředí, které zachycoval, mi přišlo extrémně nepřijatelné (zobrazení mužských kolegů otřesné, Katherine strašná). Zápletka, která se rozvinula ke konci, mi připadala v nesouladu se zbytkem filmu. A akcentovaný závěr s etnickou a genderovou vyvážeností se mi zdál opravdu pouze poplatný době, ve které film vznikl. ()

JohnTheOne

Bylo to takový odlehčení na závěr Varů. Chvílemi jsem si připadal spíš, že koukám doma na seriál od HBO než že bych byl v kině. Mám rád filmy z prostředí médií a zábavního průmyslu. A tohle byla taková pohodová televizní komedie. [kviff 2019] ()