Katherine Newbury je jedinou ženou, které se kdy povedlo po několik let moderovat úspěšnou večerní talkshow. Když je však označena za „ženu, která nenávidí ženy“, rozhodne se urychleně přijmout nezkušenou Molly, která je tak jedinou ženou mezi stávajícími scénáristy. Přijetí Molly možná přišlo pozdě. Hrůzu nahánějící Katherine totiž musí čelit nízké sledovanosti a rozhodnutí stanice nahradit ji za někoho sympatičtějšího, ideálně mladého muže. Molly je odhodlaná dokázat, že práci nezískala jen kvůli svému pohlaví a chce Katherine pomoci a oživit její talkshow a kariéru… Svými činy však docílí větších změn, než původně zamýšlela. (Falcon)

fafejt001

Emma je výborná herečka . Tady také , ale asi to neměla brát . Pitvoření kolektivu , kteří pracují na oné show mne neoslovilo .Mindy také ne . Postavit film pouze na Emmě , to chce odvahu ,proto jedna * za onu odvahu . Jinak často slovní smrštˇ bez ladu a skladu . Těšil jsem se na tento film a nakonec opět zklamánííí . A zouuuufale SLABÝ scénář . Dneska si mnozí myslí , že jsou nejen herci , ale i scénaristé . A také to tak vypadááááááá . ()

Heywood

Tedy ty rasistické řečičky americké Indky mě fakt nudili, navíc je děsivě asexuální, ale sehrála to dobře a Emma Thompson byla excelující. Je to hodně o slovech (výborný dabing) a není to pro hloupé. Za dokonalost a úspěch se platí.. a kdo neupgraduje padne. Platí to vždy. O tom ten film je.Stojí za vidění. ()

tucnakomet1

U Nishy Ganatry víme, že není zrovna nadanou režisérkou a Late night ji rozhodně reputaci nezlepší. Mindy Kaling je na tom s nadáním podobně jak už zmiňovaná Ganatry - podprůměrně - její herecký výkon stejně jako její scénář (neustále poukazující na sexismus, rasismus apod.) bylo špatné a ze spodní hranice hodnocení to zachraňuje asi jen skvělá Emma Thompson. Námět, scénář, režie i většina přehrávajících herců je hrůza.. Snímek ve mně nezanechal vůbec nic. 45% ()

Frodule

Ne. Prostě ne. Nemůžu dát o hvězdičku víc. Scénář je průměrný, zápletka i rozuzlení jsou jednoduché. Bez gradace. Vtipům se zasmějete jen zřídka. Paradoxně čím víc se snaží být film anti-hollywoodský, tím méně se jím stává. Mandy bohužel opravdu neumí hrát a pro Emmu je takový film škoda. Nejzajímavější jsou její kostýmy. Chápu, že se snaží podpořit, ženské autorky, režisérky aj., ale "for godness sake" snad musí sama poznat (s její bohatou zkušeností v oblasti komedie), že tohle není ono. Ach jo. Nemůže někdo Emmě nabídnout film, ve kterém by musela překonat samu sebe, což by jí opět umožnilo zaválet tak, že bychom si z toho sedli všichni na zadek? ()

Dechman

Úplne normálna komédia, netvrdím že to je veľký hit ale ako oddychovka v pohode. Samozrejme keď sa v tom budem pitvať tak nájdem všeličo od politiky, feminizmu, rasizmu, mám pocit , že začíname byť veľmi a zbytočne precitlivený. ()

alisek87

Mám ráda Emmu Thompson a i se mi tady líbila, její výstup je geniální, Mindy Kaling fandím a věřím, že se ve filmech ujme, jako duo vtipné, film je průměrný, ale dá se jako oddechovka. ()

PeDe

Taky gycik, celkom pohodlny ale (okrem Emmy Thompson) nie velmi dobre obsadeny. Aj som sa aj zasmiala miestami, no s tou hlavnou hrdinkou Molly som nesucitila ale ze vobec. Skor sa mi zdala otravna. Mohlo to byt lepsie, ale aj horsie, takze ak by sa dslo tak 2 a pol hviezdy ()

Moco

Nebylo snadné se ve snímku zorientovat. Protože je prošpikovaný právě vzkazy o „rasové nerovnosti“, diskriminaci nebo „nechtěném konzervativismu“, chvíli mi trvalo zjistit, jestli autoři tyto myšlenkové proudy obhajují nebo je kritizují. Nakonec mám ze snímku dojem, že se pokouší o druh společenské satiry, proto si také tvůrkyně vybraly jako hlavní motiv příběhu moderování satirické noční „talkshow“ a jako hlavní postavu zvolili ženu. Hlavní postava, moderátorka Katherine Newburyová, v níž jistě diváci ocení vytříbené herecké umění Emmy Thompsonové, byla zřejmě tvůrci příběhu záměrně sepsána jako Angličanka. Postava symbolizující tradiční hodnoty, konzervativní prostředí Anglie – kterým právě hlavní proud společnosti věnuje stále menší pozornost a dává jim stále menší důležitost. Není tedy divu, že její „Noční talkshow“ má stále menší sledovanost a vedení televize jí chce zrušit. Snímek je asi lépe rozumově pochopitelný pro americké publikum, které žije v prostředí, o němž snímek je. Ale i Evropan v něm nalezne řadu vtipných momentů, kterým bude ochoten se upřímně zasmát... ()

Reif odpad!

Ke svému drastickému hodnocení jsem sáhl ve chvílích totálního diváckého vyčerpání po celotýdenním festivalovém filmovém maratonu, a sám jsem čekal, že za pár dní se můj postoj k filmu zklidní. Ale není tomu tak, jen vzpomínka na "zážitek" v malém sále bolí. Nevtipná komedie o jakože vtipných komicích, kde většina humoru spočívá v tom, že Katharine je BÍLÁ a STARÁ (něco přes padesát) a že její nová scénáristka je indická žena, což se zopakuje v průběhu snímku 789x, kdyby si divák náhodou nevšiml. Do toho se rozhodl film vytěžit do poslední kapky hlavní podmínky amerického kýče, totiž neustálé omlouvání se, vracení se k sobě a rádobyhlubokomyslné projevy s tklivou kytarou v pozadí. #KVIFF2019 ()

artlover

Tri hviezdičky pre Emmu Thompson. Teda ona by si zaslúžila viac, ale to by nemohla mať vedľa seba Mindy Kaling. Tá Katherinina "nenávisť voči ženám" je vlastne úplne zbytočná, filmy sú už podobnými somarinami presýtené. Jej záverečná potreba dostať Molly naspäť tímu je jedno ťažko uveriteľné klišé. Vlastne tu Katherine nápadne pripomína Mirandu z Diabol nosí Pradu, akurát dáva ľuďom krajšie padáka. ()

kriplozoik

Noacoidní filmeček zasazený do prostředí večerní show. Působí jako cvičení, které dostal student filmové školy, s úkolem omasit kostru klasického hollywoodského dramatu právě s těmito parametry. Jak klasik říká, když nejde o život, jde o hovno, a zde o život opravdu nejde. Plus, máme tu povinný prvek sexismu a ethicity v podobě nově příchozí dívky, co byla přijata aby genderově neutralizovala skupinu přispěvatelů show. Řeknu za sebe, že s žádnou postavou jsem se neztotožnil, s žádnou neprožíval její (pseudo)strasti apod. Není to ale úplná sračka, to ne, rozhodnete-li se na to podívat, snad vás to bude bavit alespoň po dobu, co to budete sledovat. ()

5Se

Nepoteší ani neurazí, taký šedý priemer. Film jednotvárny, scény jednoduché, bez nejakej kreativity. Nemala som z toho vôbec žiadnu emóciu. Asi by som to celé nazvala klišé. ()

McGuffin

V příběhu Late Night - Zpátky na výsluní podle scénáře současně hrající a produkující Mindy Kaling se titulní postavě a její televizní show už deset let nedaří. Tak zatne zuby a k překvapení šéfů ji se svým týmem vzkřísí. A to na ni scénáristka prozradí nevěru a bezohlednost. Jenže každý, titulní postava i divák, mají nárok na happyend, takže i tyhle drobnosti je dovolené překonat a předvídatelně zvítězit. Problém vyprávění je, že o tomhle všem všechny postavy melancholickou větou nebo vtipem, mnoha vtipy mluví, ale divákům to neukazují. Všichni v příběhu vědí, že show vyhasíná, divák ale neví proč. Všichni v příběhu vědí, že se show znovu chytla, a divák opět neví proč. Že to špatně začalo a dobře skončilo poznáme tak, že se nejdřív všechny postavy mračí a nakonec smějí. Takže tak. https://www.macguffin.cz/ ()

Snehurka

Páni. To je to co ho přesně vystihuje. Film byl úžasný, vtipný a i když jsem mu v určitých částech trochu nerozuměla, tak to stálo za to. Asi nejvíc mě zaskočil komik, který v něm měl nahradit Emmu Thompson, jelikož byl tak naprosto příšerný, s prominutím debil. A tak sprostý, že mě z toho až boleli uši. Jinak byl film myslím dokonalý a pět hvězdiček si zasloužil. ()