Krotitelia duchov: Dedičstvo

• Česko Krotitelé duchů: Odkaz (viac)

Keď sa dvaja súrodenci s mamou presťahujú do malého mestečka, zisťujú, že im dedko zanechal tajuplné dedičstvo. Netrvá dlho, kým si uvedomia svoje prepojenie s pôvodnými Krotiteľmi duchov... (Itafilm)

mdf

Před 38 lety to byla hitovka a teď, když už jsou zase jiné technické možnosti, asi mě to už tolik nestrhlo,ale i tak to byla vizuálně dobrá oddechovka. ()

KarlN

Přesně takhle jsem si přál vidět završení celé série...scénář, kamera, hudba a především příběh, moc dobré! Nejen pronásledování po městě, ale například i scéna v supermarketu s odkazy k prvnímu filmu byla skvělé natočená. Vše mělo pointu, smysl, vtip. Za mě naprostá spokojenost. Spoiler : Samotný závěr je  důstojné, ač posmrtné, setkání všech původních aktérů, které myslím potěší každého fanouška trilogie. p.s. Počkejte si na titulky. ()

petopetovic

Tak jo původní krotitelé duchů jsem miloval, reboot se slečnami jsem problil a teď? no spadl jsem na prdel. Nebudu nic skrývat má to své chyby a třeba postava Finna je tam snad jen aby měli v partě někoho kdo řídí ECTO-1. Film cíli na emoce lidí, kteří s láskou vzpomínají na původní filmy, ale zároveň se snaží značku přiblížit novým a mladším divákům, za mne krásný film, kde emoce fungují, hlavně na konci. Jo a Paul Rudd si to krade krásně pro sebe. ()

Petulka46 odpad!

Film pro děti. První polovina filmu neskutečně natažená, když to ale dojde do druhé půle, tak v té se vlastně nestane taky skoro nic za co by film stál a najednou zjistíte, že je konec. ()

PanHodny

Jedním slovem: úžasné. Více slovy: oslava našeho dětství. Fanoušek by tady neměl koukat na podružnosti kolem ale zaměřit se na tu nálož Easter eggů co se všude povalují. Pokud jste jako já viděli Krotitelé Duchů 1 a 2, více než stokrát a znáte je jako svoje vlastní vzpomínky, tak tenhle film si užijete. Slibuji! Pokud fanoušek nejste, vaše škoda. Měli jste jako mladí čumět na bednu a ne lítat za holkama. ;) ()

wistar

Jako úplně nový reebot série to obstálo. Příběh a postavy jsou pro děti fajn a i dospělí si je užijou a stejně tak humor. Ale nic to němění na to, že druhá půlka se strašlivě táhne a celkově má snímek dost nevyvážené tempo. Z herců bych pochválil hlavně seismologa. Monstra jsou taky pěkně barevná ()

Tucne.prasa

"Je to dobré, ale niečo tomu chýbalo", tak hovorí viacero recenzentov. Ja si myslím, že jediné, čo tam chýbalo, bol vtip. Ostatného tam bolo až príliš veľa. 1. Geniálne deti mi nevadia, ale tupí dospeláci áno. Učiteľ, zanietený vedátor, ktorý ale deti nijako nevedie k vzdelávaniu, skôr im pustí primitívny film... Mama, ktorá je tak lenivá, že i keď je stále doma, nemá čo ponúknuť návšteve. Fuj, odporné postavy. 2. Hlavná adolescentná sexica je černoška, kamera jej hruď viackrát zaberie z profilu. 3. Dievča, čo vyzerá ako chlapec. 4. Zmienka o WOKE agende. 5. Slobodná/rozvedená matka, ktorá ďeťom povie, že peniaze mala dovtedy, kým nemala ich. 5. Film je nepochopením prvých dvoch častí. Je to skôr horror ako komédia, chýba mu ľahkosť a humor, deti sa nesmiali, ale báli. Ak to bol zámer, v poriadku, ale prečo sa potom snaží nadviazať na sériu? Spojitostí tam bolo veľa, v dobrom slova zmysle, ale účinok je úplne iný. Mám pocit, že dnešná tvorba stráca cit. A ešte jedna vec, je v dobe počítačových efektov skutočne problém urobiť auto tak, aby vyzeralo, že ide po ceste a nie že sa nad ňou vznáša? No a prílepky na konci filmu boli úplne od veci. ()

LoneGunman

Krotitelé duchů jsou moje dětství. Miloval jsem ty dva filmy a nikdy jsem je milovat nepřestal. A teď, ve svých čtyřiceti, jsem se dočkal plnohodnotného pokračování (Jediného plnohodnotného pokračování. Žádné jiné nikdy neexistovalo. Nikdy! Něch si to všeci zapametajú!) Slyšet zase sirénu ECTO-1 byla nádhera. Jasně, ten osmdesátkový feeling to už nemá, ale scéna, kdy se na scéně objeví stará parta patří k těm, při nichž člověku přeběhne mráz po zádech. Toť vše. Nebudu se tu pokoušet o jakoukoliv objektivní recenzi. Nostalgie na kvadrát. Nic jiného jsem od toho nechtěl a taky jsem to dostal. ()

max21 odpad!

Velmi velké zklamaní film je jedna velká bita celí film je jako kdyby ho dělali studenti jeden duch na film to mě zklamalo . ()

majorzeman13

Velmi příjemný,pohodový,cool film. Nostalgie zde je  hodně znát !! Plus původní Krotitelé duchů,kteří se ukáží ke konci snímku. Sice slabší čtyři hvezdičky,ale i tak jde o nadprůměrný biják ! ()

Petsuchos

Klasické schéma, švorcová vidlačka, co nemá na nájem, má weirdo kids, kluk, co vypadá jak holka (třeba jako mladá A. Formanová, taky Židka) a vědátorskou teenku Phoebe, co se chová jak kluk a kdejakýho elektrikáře s atestací by strčila do kapsy, se kvůli dluhům přestěhuje do vidlákova, kde si nějakým scénáristickým zázrakem tyhle mimoni hned někoho najdou, teenka asijskýho Podcasta, jehož tvorba o hovně zajímá asi tak jenom jeho, její brácha si nabrnkne zadanou černošku, která se ale později diví, že on je v 15 ještě panic, aby to bylo nějak multi-kulti genderově vybalancovaný. K tomu ještě nebinární Gozer. O prázdninách má ve škole na starosti děti úchylný učitel Gary, který jim pouští horory a má plnou pusu sexistických narážek jako špendlík v bradavce, že dělá eskort, nebo že dvanáctiletá dcera jeho potencionální šukny bude tancovat u tyče, asi by jí pár dolačů za tangáče jistě rád dal. Toho si tedy nabrnkne paní domu týhle podivný trojice, asi vidí potenciál chodící peněženky na třetího fakana, kterýho si zatím  nemůže dovolit a tím pádem zmírnění svrbění <->. Že Summerville nebude od léta, ale od Sumeru je záhy snad všem jasné. Přitom hodně špatně naaranžovaná sumerská pyramida v oklahomských skalách, za kterou by se styděl i ten nejhorší sumerský umělec - kamenosochař záhadně nevzrušuje žádného archeologa. Kovožrout vypadá spíše jako ošklivá želvuška než duch. Na oranžovej sliz prostě nic z týhle sračky nikdy mít nebude. A až si budu chtít pustit něco s proudem ektoplazmy, pustím si letos znovu objevenýho SuperForce, ten byl taky cool před 30 lety a i teď mnohem víc než tohle. Phoebe je vědkyně asi jako Greta T. ekoložka, tedy jakože vůbec. ()

Mateo08

9/10 Takhle se mají dělat pokračování po letech! Jedničku to sice nepřekonalo ale dvojku to strčilo do kapsy úplně okamžitě. Začátek filmu je svižný ale zase ne uspěchaný tak akorát. Phoebe mi nepřišla otravná jak jsem původně čekal protože je to docela mary sue postava ale byla prostě v pohodě. Gary, postava Paula Rudda je snad moji nejoblíbenější postavou z filmu a jeho chemie s Phoebe i její mámou je prostě k nezaplacení. Kdežto Finnova postava byla sice zajímavá ale měla mega málo prostoru a mě to tak sere! Pak tu máme "podcasta" kterej je přesně ta postava jejíž prostor mohli dle mě nahradit třeba Finnem ale nějak zvlášť mi nevadila. Máma phoebe je ideální filmovou matkou tak jak si ji představuju, není panovačná a nechová se nadřazeně na jejími dětmi a přesto je vidět že svoje děti má ráda a bojí se o ně. Lucky taky není k zahození. Docela se mi líbil způsob chytání ducha z auta a celá ta scéna okolo cca hodiny filmu. Líbila se mi ta komornost první cca hodiny a půl filmu která se soustředí spíš na postavy než na příběh a stránka postav je v tomto filmu hodně nad stránkou příběhu který není zrovna nic extra. SPOILER!!!!  cameo původních krotitelů bylo prostě boží a tak všechny ODKAZY na původní krotitele byli super. Jo a skvělý emocionální závěr s Egonem. ()

Caesarion

Trochu to možná víc učesat. Ve filmu jsou pěkné momenty, ale jen tohle nestačí. Mělo to trošku přijít s něčím svým.  Dětské role jsou trošku hrůza a dost to není ono i se starou Gardou. Pro mě další film co mi připomněl ty krásné dva kousky z mých dětských let. ()

Jason Reitman se vydá do New Yorku 70. let

Jason Reitman se vydá do New Yorku 70. let

03.05.2023

Na čtyři Ceny Akademie nominovaný režisér, producent a scenárista Jason Reitman (Lítám v tom, Juno) nám před dvěma lety přinesl dlouho očekávané pokračování Krotitelů duchů, série, jejíž otěže… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

29.12.2022

Další Krotitelé duchů našli nového režiséra

Další Krotitelé duchů našli nového režiséra

06.12.2022

Snímek Krotitelé duchů: Odkaz z loňského roku slavil u fanoušků série úspěch. Režisérovi Jasonu Reitmanovi se v něm podařilo představit nové postavy a navodit silnou dávku nostalgie k originálu. S… (viac)

Studio Paramount odhalilo názvy svých novinek

Studio Paramount odhalilo názvy svých novinek

29.04.2022

Tento týden probíhá ve Spojených státech akce zvaná CinemaCon, na níž jednotlivá studia prezentují novinářům a všelijakým insiderům své nadcházející snímky. Jen za posledních pár dní jsme se tak… (viac)