Krotitelia duchov: Dedičstvo

• Česko Krotitelé duchů: Odkaz (viac)

Keď sa dvaja súrodenci s mamou presťahujú do malého mestečka, zisťujú, že im dedko zanechal tajuplné dedičstvo. Netrvá dlho, kým si uvedomia svoje prepojenie s pôvodnými Krotiteľmi duchov... (Itafilm)

Epero

Po otrasnej prerábke z roku 2016 toto pôsobí ako veľdielo. Zároveň uspokojuje nostalgiu, takže človeka to zvádza dať vyššie hodnotenie. Možno aj tie tri hviezdičky dávam len z nostalgie. Pretože tento film na to síce ide správne, ale neprináša nič nové. Po tom fiasku z prerábky si asi netrúfli ísť príliš vlastnou cestou a tak v podstate kopírujú dej z jednotky. Teda čo sa týka zásadných elementov príbehu, tak tu máme zase Gozera, strážcu brány, pána kľúča, posadnutie, premeny na psov, príchod Gozera portálom a potreba tomu zabrániť. Samotný príbeh ale nadväzuje na predošlé udalosti, dozvedáme sa čo sa stalo s pôvodnými Krotiteľmi duchov a predstavia sa nám nové postavy. Tie sú celkom tolerovateľné, hoci nie nejako extra sympatické. Zároveň film pristupuje k pôvodným odkazom s rešpektom na rozdiel od väčšiny súčasných nadväzovaní na známe filmové série, kde cítia noví tvorcovia potrebu zosmiešniť, zhodiť a znevážiť to čo bolo pred nimi a čo vôbec prinieslo popularitu značke. Takže v tomto smere je to fajn. Ale keby nebolo pôvodných filmov, tento by vôbec nevyčnieval. Pôsobil by ako tuctová, odľahčená, letná komédia s prvkami strašidelna a človek by naň rýchlo zabudol. ()

MickeyStuma

Ženský restart Krotitelé duchů, vlivem zpolitizované genderové rovnoprávnosti a  fanatického dosazování žen do pozice původních mužských postav, komerčně nevyšel a tak se tvůrci rozhodli oprášit starou dobrou partu, avšak ke generaci dál a to plně v rámci dětského filmu. A navíc udělali takový tvůrčí majstrštyk, že zcela ignorují druhé volné pokračování Krotitelé duchů II. Celý koncept tohoto filmu se veze v nostalgické atmosféře a to tak silně, že jako samostatný film by se stal zcela nepochopený. Atmosféra je příznačná, pro změnu se odehrává někde na venkově a jako ryze dětský film se plnohodnotně prezentuje v rodinném kabátě, čímž bohužel hodně na své zajímavosti od původních filmů ztrácí. A jako celek je to hlavně ohromná pocta Haroldu Ramisovi, který bohužel v roce 2014 zemřel. Jeho postavou to celé začíná, aniž by jsme poznali, že je to právě on. Emocionální scéna  s ním přichází až na samém konci, což bourá původní koncept námětu. První dobrý duch, kterého není potřeba chytit? Návrat zbylých tří do akce, tedy ve svých rolích Dana Aykroyda, Billa Murrayho a Ernieho Hudsona, až na samém konci je spíše trapné, než chvályhodné. Rozhodně se měli objevit daleko dříve. A přítomnost Sigourney Weaver až v závěrečné titulkové scéně má smysl jaký? Každopádně i zde je nutností počkat na potitulkovou scénu, která je v odpovědi na ní dosti nerozhodná? Co naznačuje? Dějové navazování snímkem Krotitelé duchů II a nebo na něco případně dalšího? Hapruje v tom právě Harold Ramis. Buď jak buď. Tento snímek není nic jiného než další snaha oživit kdysi velmi populární filmový fenomén, čímž se svým způsobem snaží diváky přesvědčit, že svět v rámci fantazie paranormálních aktivit nekončí a že číslo 555-2368 je stále aktivní pro každého, kdo to bude potřebovat. Zůstalo to však někde na půl cesty. ()

CaptainCzech

Důstojné pokračování nebo opět nepovedený pokus přiblížit se k legendární jedničce? U mě to zůstalo zhruba napůl cesty. Zprvu slabý stránky ať končím pozitivy. Největší problém mám se zbytečnou přepáleností v závěru, kdy se opět zachraňuje svět (bohužel kopie jedničky). Osobně si myslím, že by tomu slušelo komornější zakončení. Pheobe (Mckenna je zkrátka sympaťačka) a ''Podcast'' to zachraňovali, zbylé postavy mě vůbec nebavili. Humor je tu tak 50/50. Film mi kolikrát přišel zbytečně zdlouhavý a bohužel ze starých známých byl dobře zapojen akorát Egon, zbytek skupiny průser. Pochvala však patří atmosféře, která na mladší diváky určitě působí správným hororovým dojmem. Vizuál se drží klasiky ze všech předchozích filmů a nechybí tu i super odkazy, včetně klasického songu. Navíc první půlka filmu buduje dobré základy pro příběh, které se pak bohužel rozpadnou. Po dlouhém rozmýšlení dávám hodně silné 2* jelikož pro mě to bylo slabší, než ujetě přepálená verze s ženskýma. ()

helloween93

Syn Ivana Reitmana, režiséra legendárních Ghostbusters, natočil po 30 letech důstojné pokračování, které nemilkuje a vcelku smysluplně navazuje na události prvního a druhého dílu. Dcera Spenglera se svými dětmi zdědí chátrající ruinu v zapadákově, kde děti postupně objeví, že jejich děda byl v 80s slavný Ghostbuster. Film celkem logicky vysvětluje, proč kdysi slavní Ghostbusters skončili v propadlišti dějin, zkrátka došli duchové a nebylo koho chytat, tudíž už nebyli potřeba. Pomalý rozjezd filmu bohatě vynahradí druhá polovina a dávkování akce, včetně závěrečného nástupu starých busterů. V závěru se objeví i duch zesnulého Egona Spenglera, což funguje jako pocta zesnulému Haroldu Ramisovi a nejedno oko zůstalo suché. Člověk pak tvůrcům odpustí, že poslední třetina filmu je v podstatě jednička. Jenže tentokrát je Gozer poražen snad definitivně. Postcreditovky navnadí na další nášup, což by pod taktovkou Reitmana opět mohlo fungovat. Snad tedy Afterlife dá definitivně zapomenout na nepovedený femdom remake z roku 2016. Kasovně totiž noví Krotitelé vyšli a další díl by měl být na cestě. 4* ()

Olík

Ne, Krotitelé duchů nejsou Melissa Melissa McCarthy nebo Kristen Wiig…..a už vůbec jim není tohle neúměrně dlouhé  Stranger Things vyhrabávání starých kostí. Krotitelé duchů jsou, byly a co kamery budou snímat pohyblivé obrázky, budou Ernie Hudson, Bill Murray, Dan Aykroyd a  Harold Ramis. Dobře, jméno Reitman je ve hře, ale za mne NE. Natočte si efekty nabitou komedii, kterak parta dětí hraje s bubáky hide and seek, ale nikdy to nebudou legendary Ghostbusters. Určitě palec vzhůru za závěr filmu (kdo viděl, ví) a speciální díky za Harolda Ramise (je mi to líto, ty hodiny zábavy tady však budou s námi na vždy), ale rok 84 se už nikdy nebude opakovat. ()

animario

Povedená pocta původním Krotitelům,parádně bezprostřední příběh i citlivě dávkovaná nostalgie. Sympatická hl.dětská hrdinka Grace McKenna,který skvěle sekunduje hláškující Kim (tohle duo táhne celej film). Finále malinko uspěchaný,návratu starý party mohli scénáristi připravit živnou půdu trochu líp (a možná jim dát i víc prostoru). Potěšil mě návrat disco démona Gozera a dvou jeho strážců. Snad bude (minimálně) stejně vydařený i pokračování. ()

VojtechAllen

Odkaz zavání seriály alá Stranger Things či Cobra Kai, což někomu nemusí úplně sednout, ale já se extrémně bavil! Ať už jde o nové postavy kde je každý tak trochu něčím zajímavý (až na Lucky která mi přišla trošku navíc a hodilo by se jí víc screen timu).Nebo humor který mi tu sednul dost, ikdyž se tu občas najde vtip který není úplně nejlepší, ale naštěstí je ho tu opravdu pomálu takže to nekazí výsledný dojem nebo naprosto skvělá atmosféra, či velmi solidní emoce. Zbytek věcí jako je příběh nebo technická stránka jsou na solidní úrovni. Není tu vyloženě žádná scéna kterou byste si měli nechat zarámovat, a ani příběh nenabízí nic převratného kvůli čemu by si zasloužil extra velkou pozornost. O tomhle ale Ghostbusters nikdy nebyli, a upřímně si myslím že to ani tolik nevadí. 8,5/10 ()

RoneXxXD

Skvělej nostalgickej trip a oproti (2016) a novému Matrixu, nedělá svému originálu ostudu. Dojemný tribute jednomu ze zemřelých aktéru a je to fakt fajn pokračování samo o sobě. Řekl bych, že další pokračování už není potřeba... Ale tak co já o tom rozhoduji. 75% ()

Daiker

Myslím si že to lépe dopadnout nemohlo..... Příběh, herci, triky vše sedí a funguje.... Pokračování je to důstojné a zase si ho pustím klidně znovu 🙂 ()

Johny M.

Takhle se točí děsně cool pokračování po x dekádách (ne jako ta trapná LGBTBLMF pí*ovina). Sympatický (dětský) postavy, scénář na pohodu, fajn humor i vizuál a nějaký to nostalgický cameo. 4,5* ()

geek.ondra

Milá zábava se super herci v čele s božím Paulem Ruddem a s nádechem starých Spielbergovek. Nicméně režisér se až příliš soustředil na to aby vzdal poctu otci a zároveň se zavděčil co nejvíce lidem až zapomněl z Odkazu udělat nějakou pamětihodnější blockbusterovou zábavu. Po tak příjemné kampani jsem asi čekal něco víc než jen na jistotu sázející blbinu. 5/10 ()

Davidkkk

Upřímně se mi moc nelíbilo, jak tvůrci naložili se zapojením Egona – člena původní čtveřice krotitelů. Herec je totiž již pár let po smrti, nicméně i tak je do filmu nuceně přistrčen, což z jeho “účasti“ bez mluvy dělá pouze prvek sloužící k dojetí diváka. Za mě osobně takových příjemných 6/10, nejvíce mi ale z celého Afterlife uvíznou v hlavě roztomilí miniaturní marshmallow borečci. Více ZDE. ()

dalziel

Trošku nadhadzujem ,ale fakt len trošku. Niečo tak podarené som už dlho nevidel. Ivanova labutia pieseň čo by producenta vyšla skvele. Skvelý príbeh, skvelý casting, skvelá režia robia z filmu vážne nadpriemernú rodinnú zábavu. ()

kondor77

Kdyby nebyl tolik kladen důraz na dětskou či teenage linii příběhu bavil bych se víc. Rovněž překvapil slabý scénář, což jsem od scénáristy Děkujeme, že kouříte, nečekal (asi za to mohla literární předloha, nikoliv um Reitmana). Návrat starých hrdinů potěšil, ale jejich nástup a využití bych si představoval efektnější a organičtější. Dal bych tři hvězdičky, ale za tu otravnou Lízu Simpsonovou v hlavní roli strhávám na dvě. ()

ER

Ivan a Jason nezklamali a přivedli na plátno solidní řemeslo. Ale náladu prvních filmů to stále nemá a kromě ikonických herců mi tu chybí i reálie New Yorku. Navíc se domnívám, že se Reitmanovi zhlédli ve Stranger Things, tak dali přednost dětským postavám, jenže to nemá onen tah na branku, jako seriál. Ale jako přechodový můstek k dalším patáliím s duchy to funguje. ()

Maximilianus

Krotiteľky duchov z roku 2016 som síce nevidel, ale mám tušenie, že najnovší počin do série je o poznanie lepší. Som rád, že tento reštart je nakoniec dôstojným pokračovaním, a keby sme sa dočkali aj ďalšieho pokračovania, možno aj s väčším prepojením s pôvodným obsadením, bolo by to viac než fajn. Tento film ani neslúži ako nejaká nostalgia a ide si vlastnou cestou. Mňa práve záver potešil a vylepšil film v mojich očiach, pretože seriálov a filmov, kde sú neohrozenými hrdinami deti je v poslednej dobe veľa, takže ja osobne by som bol radšej, keby tam bol zainteresovaný aj nejaký dospelák, ako napríklad Paul Rudd, ktorého som tipoval na nového člena Ghostbusters. Inak fajn, len sa to prvú hodinu dosť vlečie a dokopy sa tam toho moc nedeje. Aspoň ten záver to vylepšil, ale stále som mal pocit, že pozerám filmového Scooby Doo 1. Tie príšery boli dosť lacné. 6,9/10. ()

Hellierer

Sony dává reparát po nepříliš zdařilém pokusu z roku 2016 a až skoro překvapivě se jim to daří. Jason Reitman totiž nabídl opravdu příjemné oživení oblíbené značky, kdy se mu podařilo představit zábavné nové postavy, velkou dávku milého humoru a pěknou porci nostalgie. Děj je svižný, některé scény mají hezkou atmosféru a casting je udělán na jedničku. Ve výsledku je tak možná největším zklamáním ono přílišné ohlížení "dozadu", nejvíce znatelné hlavně v obligátním konci, bez kterého by spíše bylo lépe. Ale s celkem velká spokojenost. ()

Jason Reitman se vydá do New Yorku 70. let

Jason Reitman se vydá do New Yorku 70. let

03.05.2023

Na čtyři Ceny Akademie nominovaný režisér, producent a scenárista Jason Reitman (Lítám v tom, Juno) nám před dvěma lety přinesl dlouho očekávané pokračování Krotitelů duchů, série, jejíž otěže… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

29.12.2022

Další Krotitelé duchů našli nového režiséra

Další Krotitelé duchů našli nového režiséra

06.12.2022

Snímek Krotitelé duchů: Odkaz z loňského roku slavil u fanoušků série úspěch. Režisérovi Jasonu Reitmanovi se v něm podařilo představit nové postavy a navodit silnou dávku nostalgie k originálu. S… (viac)

Studio Paramount odhalilo názvy svých novinek

Studio Paramount odhalilo názvy svých novinek

29.04.2022

Tento týden probíhá ve Spojených státech akce zvaná CinemaCon, na níž jednotlivá studia prezentují novinářům a všelijakým insiderům své nadcházející snímky. Jen za posledních pár dní jsme se tak… (viac)