Mrkvič

Jedním slovem - Paráda! Ukecaný začátek by mohl někoho uspat nebo odradit, ale i ty kecy jsou poutavé. Na vině je romantický hrdina v historickém podání, které takto správňácky už dlouho podáváno nebylo. Do značné míry bude na "vině" Shakespearovský podklad i s nejpříjemnější postavou Falstaffa. V druhé polovině jsou už jen třešničky na dortu - bitva, vyjednávání, debata s novomanželkou a prozření. ()

Pavlínka9

Wau. Tleskám. Už samotný plakát vypovídá pro mě o tom, že to bude něčím jiné. A opravdu je. Za mě bravurně neobvykle zpracované,"vypiplané" a krásně pomale znázorněné. Co by se dalo ukázat v energicky nabitém, svižném, živém snímku - tady vidíte s chvilkama zamýšlení, promýšlení situace a bez zbytečných blábolů. Rozumím, že to není pro každého, ale tím je ten film právě unikátní. Je to hodně "táhlé", za mě skvěle nasvícené a ponuré. Za mě ano svou unikátností a také hereckými výkony, které byly i pro herce velikou výzvou. ()

MikyAff

Čekala jsem nudnou dvouhodinovou historickou povídačku, ke které si vezmu mobil a nějak to nakonec přežiju. Omyl. Král mi od začátku nepustil a dokonce i zaujal. Sice toho mluvení je chvílemi hodně, ale sledovat Timothée Chalameta mi bavilo po celou dobu. Robert Pattison je tu úžasnej slizoun a klidně bych mu dala víc prostoru. Děj není nijak komplikovaný a díky tomu si divák celkem odpočine. Ačkoliv finální bitva je lehce úsměvná, zpočátku jsem z ní byla i napjatá. Příjemné překvapení. ()

noriaki

Excelentní Timothée Chalamet v precizně zrežírovaném filmu. The King je jeden z menších Netflixovských projektů. Menší rozpočtem, menší osobou režiséra a menší očekáváním. Přesto se vcelku suverénně zařadil k tomu nejlepšímu, co streamovací gigant vyprodukoval. Z každého záběru je cítit poctivé řemeslo a opravdovost. Scénář se vyvaroval všech progresivních klišé, a díky tomu, téměř komorní kameře a vizuálně neexistujícímu CGI jsem měl pocit, že sleduju nějaký devadesátkový polozapomenutý klenot. ()

hroubek

Jsem rád, že Netflix existuje. Hollywood a velká studia se v poslední letech bojí riskovat, a většinou sází na komerční jistoty. V tomhle má Netflix výhodu a může si dovolit trochu více riskovat, a nebát se ambicioznějších projektů. A Král patří do této kategorie. Vidět tento film v kině by byl skvělý zážitek, ale asi na 90% by se nezaplatil a propadl by. Naštěstí tohle díky Netflixu nemusíme řešit. Režisér David Michôd odvedl výbornou práci. Je vidět, že je to chytrý režisér, který umí pracovat s příběhem a s postavy. Michôd nikam nespěchá a pečlivě buduje příběh, a vytváří pěknou atmosféru, která s následujícími minuty velmi dobře graduje. Velkou oporou mu v tomto je scénář, který Michôd napsal s Joelem Edgertonem. A taky přesně obsazený herci. Timothée Chalamet znovu dokazuje, že patří k nejtalentovanějším mladým hercům současnosti. Jeho výkon je přesný a uvěřitelný. Joel Edgerton má dobrou roli a zahrál jí dobře. Hodně moc se mi líbil výkon Seana Harrisona, který si krade spoustu momentů pro sebe a má dobré dialogy. Robert Pattinson dostal menší roli, přesto je v ní skvělý. A totéž platí i pro Bena Mendelsohna. Film je vizuálně krásný a dokáže přesně prodat to co se zrovna děje. Hodně moc se mi líbila poslední třetina, která krásně graduje a má moc pěkně natočenou bitvu. Král je povedený historický film, ve kterém jsou parádní dialogy, tak i hezké bitevní scény. ()

Wade

Úchvatné prostředí skvělé kostýmy a perfektně zahráno to vše ve výborném historickém filmu,který mě fakt bavil. To co ale musím nejvíc vyzdvihnout je jak si Timothée Chalamet fakt hodně dobře dal postavu krále Jindřicha opravdu pecka a i tohle je důvod proč dávám plnou palbu 5*. 95% ---10/10 IMDb ()

Eleanor05

Není to strhující, není to nijak zvlášť vtahující, místy se to vleče, není to pro diváky, kteří nemají rádi historii a historické filmy, má to velmi průměrnou, nevýraznou hudbu, ALE zároveň je to historický snímek ze staré školy v tom nejlepším slova smyslu. Bez hláškování, bez vtípků, bez hollywoodského patosu, bez laciné nahoty a bez novodobého trendu genderové a rasové korektnosti. Jakožto člověk, který shlédnul dvě zpracování Shakespearova Jindřicha V., musím říct, že bez Shakespearea je to zkrátka lepší. Chybí dlouhé, nabubřelé monology a dialogy, protože je vystřídal smysluplný scénář, který je srozumitelný a zároveň nepůsobí nepatřičně moderně. Dále nelze neocenit nápad udělat z Johna Falstaffa, Shakespearovského vykuka a podvodníka, Jindřichova parťáka a mentora, kterého si navíc Joel Edgerton náležitě užívá. Timothée Chalamet v hlavní roli je jednoduše výborný, čekala jsem vysokou laťku, ale překonal i tu, a překvapivě výrazná a vydařená je i kreace Roberta Pattinsona, coby afektovaného Dauphina. Zbytek hereckého osazenstva je ale také velmi dobrý. Bitevní scény sice nejsou příliš velkolepé a dechberoucí, ale o to působí hmatatelněji, CGI je nenápadné, je tu skutečná louka, skutečné bláto, nejen modrá a zelená plátna ve studiu... Neříkám ovšem, že se to nedalo napsat a natočit lépe. Více prohloubit postavy (přidat například něco z Jindřichova dětství a zdůvodnit tak jeho špatný vztah k otci, nebo naopak dobrý vztah k sourozencům), napsat to osobněji a emotivněji. The King tedy sice nenadchne a nestrhne, ale milovníky historických filmů, mezi které se počítám, alespoň potěší. 2,5*. ()

Sany33

The King vychádza zo Shakespearových hier a je to klasický príbeh o dobývaní kráľovstiev, dvorných intrigách a veľkých bojových scénach. Anglický kráľ Henry IV. je na sklonku svojho života, a tak si musí vybrať nástupcu spomedzi dvoch synov, Thomasa a Henryho. Zatiaľ čo Thomas chce pokračovať v otcových stopách, Henryho politické machinácie nezaujímajú a väčšinou sa ožiera v krčmách a chodí po bordeloch. Okolnosti ho ale prinútia stať sa novým kráľom Anglicka a bez predošlých skúsenosťami rozhodovať o osude krajiny a svojich poddaných. The King je poctivá historická dráma so skvelým hlavným hrdinom a ešte lepším antagonistom. Jej pomalšie tempo plne vynahradia dobre prepracované postavy, dobová výprava a finálna bojová scéna. Keďže ide o adaptáciu Shakespearových hier Henry IV. a Henry V., historickú presnosť nemá zmysel rozoberať. 92% ()

JohnSmith

Netflix solidně válcuje nejen svou konkurenci na streamu, ale i velká hollywoodská studia, to tím, že točí kvalitní filmy. Král je moc pěkný a hlavně zajímavý historický snímek, kterému dominuje mladičký Chalamet. ()

VasaX

Nevím nakolik je to v detailu historicky věrné, ale pocitově to věrné bylo (na poměry "autorské licence" filmového dramatu). Chalamet a jeho jeden jediný otrávený prázdný výraz mě ani tak neiritoval, jak jsme si ze začátku myslel, paradoxně to sedělo tak nějak k jeho roli. Bitva parádní, to musím uznat a ač to nemělo moc hloubku tak mě to hodně bavilo. Samozřejmě klobouček Pattisonovi a jeho další excelentní roli nechutného "tmavě šedého" záporáka. Doufám že tímto směrem pojede dál a moje generace bude mít ikonického představitele skvělých záporných postav, který povstal ve vší pokoře z největšího hovna literárních a filmových děl. ()

drackula

Malo to všetko, čo od stredovekého filmu z prostredia vládcov Európy čakám. V hradoch bol dostatok intríg, podrazov, politických frakcií, tendenčných rozhodnutí, egomaniakov, ale aj ľudí, ktorí boli v pozícii figúrok. Na bojovom poli bol zase dostatok špiny, blata a krvi. Žiadna glorifikácia či krásne hrdinské ťaženie. Namiesto toho divák sleduje pomalé, plýživé, pre aktérov únavné ťaženie s otáznym koncom. Timothee Chalamet podal skvelý herecký výkon a teším sa na jeho účinkovanie v novej Dune. Pattinson bol na malom priestore neskutočne protivný a zase potvrdil, že hrať jednoducho vie. Ak nehľadáte romantickú drámu zo stredoveku, ale poctivú špinavú stredovekú rúbanicu s kopou zákulisnej politiky, The King vás určite nesklame. 100% Netflix ()

Tft

Co The King dělá velmi dobře, je vykreslení války a středověkých soubojů reálným způsobem. Žádné okázalé máchání mečem a souboje naleštěných rytířů tady opravdu k vidění nejsou. Je to spíš válení v blátě, mačkání tělo na tělo a zoufalá snaha přeprat soupeře posledním zbytkem sil, který v sobě máte. Je z toho cítit hnus, smrt a utrpení a kdejaký nadšenec do středověkých bitev, by si účast v nich po shlédnutí filmu rychle rozmyslel. The King bohužel nezůstává jen u obrazového vykreslení krutosti válčení, ale pouští se i do filozofování o smyslu války a pokud vám tedy do teď nedošlo, že válka je špatná, The King udělá všechno proto, aby vám to vysvětlil. Škoda, že David Michôd a Joel Edgerton u psaní scénáře trochu neubrali a nenechali za film mluvit víc činy postav, než jejich dialogy (Shakespearové z nich opravdu nebudou). Nasnímaný je The King opravdu skvostně, Adam Arkapaw svůj cit pro středověce špinavý (ale skvostný) obraz ukázal už v Macbethovi a tady ho ukazuje znovu, možná ještě o kousek lépe. Až na některé přízvuky stojí za pochvalu i herecké výkony, Timothée Chalamet se z ne zrovna lehkou rolí popasoval dobře, na jeho výkonu je ale občas vidět nerozhodnost a nejistota nad tím, jak vlastně tenhle historický charakter pojmout. Tohle pramení i ze scénáře, který mu do cesty staví až moc jednotvárné postavy, v celkovém kontextu je Jindřich V. jediná postava, která projde nějakým vývojem, ostatní jsou jen ploché figurky na šachovnici, které slouží k dosažení pointy filmu. Nejočividnějším příkladem je postava Dauphina v podání Roberta Pattinson, ten má alespoň dostatek odvahy pojmout tenhle charakter po svém. Je ovšem důkazem, že v tomhle filmu postavy dělá herec, ne scénář. The King je povedené historické drama s několika dobrými nápady, skvělými kostýmy a při své délce a pomalém tempu překvapivě nenudí ani minutu. Pointu ke které míří vám ale vtluče do hlavy násilím ať chcete nebo ne. Leží někde ve vodách mezi reálnou historií, Shakespearovskou adaptací a spojením těchto dvou světů duem Michôd – Edgerton. Trošku to působí jako kdyby se tahle tvůrčí dvojice až moc upnula na první nápad, který vymysleli a trochu zapomněli na „bigger picture“ filmu. ()

vyfuk

To, co přišlo zcela nečekaně na Netflix skoro bez nějaké velké propagace se ukázalo jako klenot. Díla, která vycházejí na Netflixu originálně v rámci historie jsou neuvěřitelně zajímavé a potenciální. Už Outlaw King nějak rozšiřoval historii načnutou kultem Statečného srdce, i když tam se o kvalitě stále můžeme hádat. je to však kapitola dějin světa, který nám byla stále nějak skrytá. Nyní zde máme další kapitolu, také z Britského ostrova, která je snad ještě nejneznámější. A o to víc zůstanete koukat s otevřenou hubou. Film totiž nemá potřeby vám historii ukazovat v nějakém složitějším skoro až lyrickým způsobem, ale zcela jednoduchou formou, tak jak se na 21. století sluší a patří. Samozřejmě, to je trochu trnem v oku, ale jde o tak minimální bod, že se o tom nedá ani bavit. Radši jsem jednoznačně dal přednost jednoduchému a velmi záživnému odvyprávění, které zažíváme zde. Film se ani nebojí ukázat občas nějakou brutalitu, která dokáže dost člověka zasáhnout, když na to dojde. To spolu i se skvělými bojovými scénami, bitevním nechaotickým pojetí scény, prostě skvělost. O tom, že se ve filmu neustále něco děje se ani nemusíme bavit. Dalším silným aspektem jsou i samotné herecké výkony, které jsou až překvapující. Chalamet ukazuje, že umí vážné role, a že je umí velmi skvěle a plně přirozeně. Edgerton dělá skvělé odlehčení, s tím, že jeho linka nejdříve vypadá zcela o ničem, ale poté skvěle vykrystalizuje. O nečekaně šokující a velmi skvělé roli Pattinsona ani nemluvě. Zcela přirozené, zcela autentické a zcela skvělé. Jeden z filmů roku. ()

Killda

Kdo je sakra David Michôd, a jak je možné, že natočil jeden z nejlepších středověkých filmů kinematografie? A to k tomu pod hlavičkou Netflixu! Herecky perfektní a vizuálně orgasmický film, který se zbytečně nikam nežene. The King navíc nabídne asi nejvěrnější zachycení středověku na filmovém plátně vůbec. Já smekám a trošku závidím... 8,5/10. ()

cpt.Lynch

Komorní a velmi autentické. Historické odchylky nebudu komentovat, je to přece jenom film a ne učebnice historie. Poutavá sonda do politiky a vojenství pozdního středověku. Dramatický nástup Jindřicha V na trůn, dvorní intriky a vojenská kampaň vrcholící slavnou bitvou u Azincourtu. Excentrický Patizón jen lehce kazil celkový dojem. 4,5* ()

mkubalikova

Výborné!!! Timothée Chalamet hraje krále, jež byl přes svou tělesnou konstrukci větší chlap než většina tehdejších macho drsňáků. A já mu to bez problémů věřila a držela jsem mu palce. 👑 90% ()

blackJag

Pěkný nepěkný středověk. Bitvy, intriky, naivní vladař, skvělé vedlejší role Edgertona, Harrise a Pattinsona (lahůdkově podaná francouzská svině). Produkce vycházela ze Shakespeara a chybu tím neudělala. 80% ()

Skeksis

Až na to, že kráľ vyzeral ako plechová nudla, ktorú by som jednou ranou zabila aj ja, a na miestami nezmyselných a nepotrebných 140. minút, sa to celkom dalo pozerať. Herci boli dobrí, vojna konečne zobrazená bez zbytočnej pompéznosti a efektov (pretože v skutočnej vojne nikdy nehrá veľkolepá hudba prehlušujúca všetko ostatné, a nie je v spomalených makro záberoch špliechajúcej krvi a padajúcich koní), tu to bolo viac prirodzené. Kráľ premúdrelý sa ako vždy nechal odrbať kresťanskými čurákmi, a bez preverenia skutočnosti ide do vojny... takže vlastne nič nové. BTW tie kone mali krajšie brnenia ako ľudia. A vlastne aj bez brnení boli krajší ako tí ľudia. ()

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů