Amberjack

Volná adaptace Shakespeara. Se skutečnou historií to nemá mnoho společného (Jindřich V. ve skutečnosti válku s Francií chtěl atp.), ale natočené, zahrané, sestříhané a ozvučené je to moc dobře. ()

Buddyholy

Totálna katastrofa. Kto pozná históriu, ten iba krúti hlavou. Francúzsky princ Karol VII. Víťazný mal v roku 1415, keď prebehla bitka pri Azincourte 12 rokov a zomrel až v roku 1461. A oni z neho tam urobili 23 ročného feťáka, ktorého zabili. ()

PORTER44

Syrová historická podívaná,bohužel pro mě jen průměr který už znovu vyhledávat nebudu ,herecké výkony mi nepřišly tak dobrý,hlavní bitva bez efektů jen plácaná v bahně,občas nějaká napínavější scéna jinak jsem se moc filmařsky nebavil. ()

Tobias18

Výborné řemeslo. Trochu zbytečně dlouho tomu trvá než se to rozběhne a přerod hlavního hrdiny z opilce v zodpovědného vládce proběhl až nepřirozeně rychle. Zahrané je to však úžasně (Timothée, Joel, Robert) a absence akce nevadí. Jediná větší bitva je výborně a neuvěřitelně realisticky zachycena. Není to dokonalý film, ale v rámci žánru rozhodně žádná ostuda, právě naopak. Spokojenost. 80%. ()

teekanee

Přiznám se, že moje povědomí o anglických dějinách skoro neexistuje a historické filmy moc nevyhledávám, ale tohle se mi fakt líbilo. Pomalejší tempo a komorní styl vyprávění mi naprosto vyhovovalo. Hlavní hrdina mi byl extrémně sympatický a lví podíl na tom má skvělý Chalamet, kterej opravdu není jeno hezká tvářička, ale výborný herec, který když zařve, tak máte husinu. Vedlejší osazenstvo je neméně skvělé. Ať už jde o Edgertona, kterej místo svýho normálního hlasu bručí nebo úlisňáka Harrise, kterýmu tyhle role sednou, jak ušitý. Všechno je to naprosto skvěle natočený s výbornou hudbou. Za mě 87% ()

evita_

Ja som spokojná. Som absolútne nečakala, že sa mi historický film o trvaní dve a pol hodiny bude tak páčiť. V zásade mi tie vyše dve hodiny ubehli veľmi rýchlo. Malo to šťavu, akciu a (ako vždy) škaredého Patizóna. Pekne natočené to bolo, aj brutalita tam bola v rozumnom množstve. A navyše to vlastne bolo aj podľa skutočnosti, čo ma primälo k tomu, aby som si o Henrichovi V. aj čosi prečítala. ()

Evanlyn

Netflix rozhodně překvapil s tím, že se rozhodl natočit historický film o evropských panovnících. No dopadlo to celkem kvalitně. I když asi ne tak úplně přesně. Za mě je závěrečná bitva fantasticky natočená. Herci taky dobrý. Ale za mě asi tak na shlédnutí jednou a dobrý. ()

xterri

Příjemné překvapení. Pro mě až nyní objevený Timothee Chalamet. Ale nějaký hlubší dojem jsem si neodnesla. Fajn zpestření podzimního odpoledne. ()

Nigol

Do konce jsem se vydržel dívat jen proto, abych mohl tohle hodnocení napsat. Horší výtvor jsem dlouho neviděl. Historicky v podstatě 0, spousta věcí už tu byla řečena, já jen dodám svá největší ach - co dělá jaký dauphin v bitvě u Azincourtu proboha? Anglický král se tam válí v bahně a jednu chvíli je škrcen na zemi a v druhé sám tlačí nepříteli hlavu do bahna...to jako fakt? Tohle chce někdo vydávat za historický film? Co se týče životopisnosti, je tam nasekáno takových hovadin, že kdyby tam jasně neřekli, že jde o Jindřicha V., v životě by mě to nenapadlo. Kostýmy - totální výsměch, když Pattinson sedí na té pěkné židličce, jeho hlava je větší než jeho tělo a já se musel smát, jelikož jsem si nebyl jistý, jestli se dívám na hraný film nebo na animák. Zrovna tak bitevní kostým krále Anglie...opět výsměch. Výprava - byl někdo z těch lidí, co ten film točili, skutečně u Azincourtu? Vědí jak to tam vypadá? Tady bitevní pole připomínalo spíš Schwartzwald. Herecké obsazení - přesvědčil mě jen Edgerton - Chalamet totální bída, ten kluk by mě nepřesvědčil abych mu podal kafe, natož za něj šel bojovat do jasně prohrané bitvy, Pattinson budiž, měl hrát narušeného, tak se o to snažil, ale taky mi to připadalo strašně nucené, opravdu tu jednu hvězdu dávám čistě Edgertonovi, pokud se na to nemusíte dívat, nepouštějte si to. ()

stefji

Nesmiřitelní protivníci Anglie a Francie v hlavních rolích. Netflix se v tomto snímku rozhodl pro historický velkofilm a dle mého názoru to rozhodně nebylo na škodu. Shakespearovská inspirace dodává filmu na poetičnosti a kvalitních dialozích. Středověká ponurost spolu s kvalitně vykreslenými historickými událostmi neubírají na autenticitě. Na filmu se nádherně ukázalo, že kvalitní historické snímky se dají natočit i bez neustálých epických řežeb a giganticky vystavěných scén. Právě komornost a dialogy byly to, díky čemu jsem se nenudil. Nejlepší scénou pro mě i přesto byla nakonec bitva (spolu se soubojem v úvodu v podstatě jediná akční scéna, což celému předchozímu ději dodávalo atmosféru "ticha před bouřkou"). Zadýchaná těla rytířů v těžkých brněních natlačených jeden na druhého v mazlavém blátě. Vše bez hrdinských výkřiků a barevné okázalosti. To diváka vtáhne přímo do děje. I přes jeho francouzské kořeny se Timothée Chamelet zhostil role anglického krále dobře a jeho proměnu od mladého floutka až po sebejistého krále jsem mu věřil. O něco horší už to bylo s Robertem Pattisonem, který mi připadal ve své roli spíše komický, ale možná to byl záměr. ()

Vaelor

Rozumím záměru přiblížit skutečný středověk, který by odpovídal realitě. Zvolit si jinou cestu než statečné srdce. Ale, jako ne... Začátek působí spíš komediálně, byť to asi většinou nebylo záměrem a zbytek se vleče jako týden před výplatou... která vám nepřijde. No, a nakonec, nakonec to dopadne přesně podle plánu, tedy, podle strategie. Netuším, jak je to s historickou přesností, pač je mi to u prdele, každopádně, co velmi oceňuji je, jakým naprosto dokonalým a věrným způsobem tvůrci vykreslili, jací jsou Francouzi debžoidi... Za to jim a Pattinsonovi velké díky. ()

onevoice

Konečne niečo podľa mojho gusta. Akurát Chalamet ako hlavný predstaviteľ veľmi nesedel, aj keď dobre zahral, ale to fakt taký chudý to brnenie dosť komicky na ňom vyzeralo. ()

Lalaith22

Dát plný počet hvězd mi brání především obsazení vedlejší postav. Robert Pattinson je jako pěst na oko a Lily-Rose Depp do filmu vůbec ale vůbec nesedí a jen dokazuje, že díky slavným rodičům může dostávat role ve filmech. ()

kavralajka

Téměř komorní variace na Shakespearovské dramata, která má chytré dialogy a perfektní herecké výkony. Historické nepřesnosti mi fakt nevadí. ()

Hhelenka

Tohle mě hodně bavilo. Nevím, jak moc to odpovídá nebo neodpovídá reálným událostem, ale od Chalameta bych se historii klidně učila dál👌 Za mě všechno super, i překvapení na konci se konalo, jen Pattinson tam mně osobně úplně neseděl. Jinak nemám co vytknout. ()

zajpton

Film začne rozpačitě, velmi rychle se však promění v pomalu se rozvíjející a gradující snímek, ve kterém exceluje skvělý Chalamet. Nejlepší netflix film jaký jsem zatím viděl. ()

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů