buchannon

Tak tomuto snímku říkám filmový epos! Je ještě lepší než "V kruhu koruny: Jindřich V." (2012) z produkce Velké Británie. U tohoto nového zpracování spojili své síly Velká Británie, Maďarsko a Austrálie a vyšlo jim to opravdu náramně. Většinou neznámí herci (alespoň pro mě, i když s tou rošťandou Deppovic bych se rád blíže seznámil a zašel s ní na kafe :) hrají skvěle, výprava na jedničku a vše výborně doplňuje dokonalá hudba. Hail the King! ()

cobislav

Tohle ponuré vyprávění v podstatě bez zápletky dokázalo ve dvou hodinách bravurně vykreslit špinavou hru vládnutí, osobní vnitřní boj hlavní postavy ale i velmi reálný válečný konflikt který byl zachycen tak surově, že marně pátrám v paměti s čím by snesl srovnání. Nesmím zapomenout na skvělou hudbu a herecký výkon hlavní postavy Jedno z nejpříjemnější překvapení tohoto roku. 82% ()

Mancunian

Některé pasáže byly hodně zdlouhavé, ale jinak to bylo super. Obsazení, bojové scény, prostředí, kamera. Za mě povedený historický film. ()

Poleloukales

Shakespeare je mrtvej, Bůhví jak to bylo s Marlowem, takže vlastně proč ne. Klasika oproštěná od klasiky, patos nikde, jen poctivý historický film. Chalamet umí, jen je moc hubenej, Falstaff jinak, přesto druhý nejlepší hned po Alunu Armstrongovi. Velmi dobře! ()

Cazzysvjet

Už jsem si zvykl na to, že zde lidé nemají vlastní názor a prostě jen tupě papouškují to, co tu pár "filmových expertů" vypotí, protože vybočit z řady by znamenalo ztrátu respektu a přízně profesionálních recenzentů ze sociální bublinky ČSFD. Bohužel kvůli tomu je tu většina filmových hodnocení naprosto zcestná a neodpovídající realitě. Což je přesně případ tohoto díla. Bohužel jsem měl tu čest shlédnout verzi s dabingem. Mizerný, zcela amatérský dabing bohužel ještě víc podtrhoval už tak špatný zbytek filmu. Absolutně dementní, suchý, tupý postavy jak ovce na stráni. Syn krále zabije syna krále a na scéně se nepohne ani stéblo trávy, nikdo nehne brvou, nikdo nevykřikne, nezajásá, otec zabité postavy suše přijede na koni bez náznaku emoce nebo čehokoliv. V tom filmu nebyl prostě jediný herec, ani jediná emoce a je to určitě jediný film na světě, kde nejlepší výkon předvedl Paťko Vampajr. Nebudu vůbec komentovat, jestli to je nebo není historicky správně, protože není. Dějová linka je absolutně nekonzistentní, plná nesmyslných skoků a celkově to celé působí jako dětské představení na základní škole. Nejhorší na tom je, že to i vypadá strašně levně a to do toho museli nasypat strašný peníze. Vývoj hlavní postavy je opravdu už ale majster-štych. Vidíme zde, jak se během 30 minut filmu mladý alkoholik, děvkař a pacifista, co nechce být králem stane odpovědným králem, který nechává šmahem popravovat koho se jen zamane, včetně zajatců a bývalých přátel a vydává se dobýt Francii. A vlastně během chvilky se z něj stane naprosto stejná svině, jako byl jeho fotr, kterým hrozně pohrdal. Půlka filmu jde totálně pomalu a nic s v ní neděje a najednou se během minuty posune děj a vývoj postav asi tak o 5 let dopředu. Co mě dostalo nejvíc byla neuvěřitelně sofistikovaná strategie bitvy, kdy měli vojáci v lehké zbroji vytáhnout a vyprovokovat těžkou jízdu do bahna a tu rozstřílet lučištníci.... A realita? Vyrazili v těžké zbroji, šnečím tempem, jízda proti nim také šnečím tempem. Bez křiku, nic, pohodová vyjížďka parkem... Po té jedna salva lučištníků, která neudělala vůbec nic a pak onen pokrokový a zcela nečekaný tah a to útok zboku! Ubaká vojáků, kterých si tam jakoby náhodou nikdo nevšiml a tak vlastně Jindra pětník vyhrál bitvu, ve které neměl žádnou strategickou výhodu a měl 5x míň vojáků. TLESKÁM !!! To, že zabil Paťka, protože uklouzl v bahně, to bylo docela smart, nicméně už nebylo vysvětleno, kam teda zmizela ta zbývající armáda, která by tu Jindrovu zbývající skupinku jistě rozcupovala během pár minut. A takových volovin je tam spousta a celé je to strašně zpackané a dementní. Hrůza děs. 50% ()

Eaton_Hunt

Super historický snímek s neuvěřitelnou hudbou. Krom té hudby tak film exceluje v dialozích a v překrásné kameře hlavně v té poslední bitvě bylo vše přehledné a nebyl v tom žádný bordel. V ději bych vypíchnul hlavně to přirozené přátelství mezi Jindřichem (Timothée Chalamet) a Johnem (Joel Edgerton), tyto dva herci odvedly kvalitní práci. Proč dávám pět hvězdiček, zejména kvůli tomu vývoji vztahů hlavních postav, jak Jindřich si během filmu vyvíjí a přichází si na to, jak si mezi podlými poddanými najít místo, zkrátka je tu vidět hezky ten vývoj dospívající chlapce a poté krále. ()

Tomas_PO

Takmer 2,5 hodinová historická dráma z anglicko-francúzskych bitiek 15 storočia, no 'niečo jej chýba'. Možno povestná charizma. Hollywoodsky trhák to nie je, a to napriek hviezdnemu Timothému Chalametovi. Nebyť však jeho, tak ani nie je na čo pozerať. Pár momentov vytrhne film z nadpriemeru, a to nielen v bojových, ale aj dialógových a kontemplatívnych scénach, aby na istý čas opäť upadol do priemeru. Možno však to 'niečo chýbajúce' je zámerom a práve preto ostane ťaživý a až prázdny dojem z nezmyselných bitiek, krvi, majetkov, moci a intríg v divákovi ešte dlho. ()

v.indruchova

Tento typ filmů obsahuje násílí, tak jestli vám to nedělá dobře tak se na film nekoukejte. Velice krásná filmařská práce, nejen herci a kostými. V dnešní uspěchané době něco pomalu plynoucího a postupně budující napětí a děj. V hlavní roli mě Timothée Chalamet překvapivě natchl. Vše je zde podáno jasně přesto nekompromisně. Jako doba samotná. Pochopila jsem že historicky film přesný není, ale nevadí. Ještě že zde za každou cenu nejsou jiné rasy které do období a evropy nepatří. Říkala jsem si: ještě, že nežiju ve středověku. Ach, ty odporné čachry machry které jsou i dnes, rozpínající odporná křesťanská církev, která dnes už nemá takovou moc, protože někteří již pochopili. /Všichni co dnes kňourají, pokud toto čtete tak asi máte internet, kde spát a co jíst. Ve středověku nebyla žádná jistota. /chcete se vrátit do středověku zkuste třeba Afganistán. ()

pencho

Skvělý film se skvělými herci, možná až podivně draze obsazený film, každopádně mi přišlo, že filmu chyběl nějaký akcent, děj plynul bez pořádného vyvrcholení. Historickou přesností se nechci zabývat, i přesto že mi přišly nějaké věci trošku ‘zhollywoodsované’. Celkově se mi však film líbil, oceňuji na něm, že celkově nebyl stylizovaný do očí, na akci nadrženého, herce, ale byl udělán velice realistycky, hlavně bitva, která byla udělaná fantasticky. Na konec musím ještě pochválit perfektního Timothéeho Chalametho a i kameru, ikdyž hezké záběry rušily poměrně otravné přechody ze snímku na snímek ()

breckakamil

Film ma dostal. Hudbou, vkrádavou a atmosférickou, ale hlavne hlavnou postavou či už napísanou alebo zahranou, pretože Timothé Chalamet si tu plave ako ryba vo vode a pôsobí v novej škole v starom filme ako diamant. Krásne ho doplňujú Pattinson a Edgerton. Trochu slabý záver, v podstate zbytočný ale nečakaný. Fajn dialógy. ()

raru

Ja neviem,mám z tohto filmu zmiešané pocity. Je to kus poctivej filmárčiny,to bez debaty. Ale chýbala mi tu patina pätnásteho storočia,špina a temno,herecké výkony sú tu podané s určitou nepatričnosťou do tohto obdobia a neviem či to bol zámer,ale inak skvelý Joel Edgerton tu bol na smiech. ()

Dechman

Hodnoverné, opäť kúsok živej histórie, nekomerčné, komorné, prerod v kráľa vynikajúci. Niet čo riešiť, pohodlne sa usaďte, jazda začína... ()

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů