Merenre

Bál jsem se, že po Outlaw King se na to vybodnou, ale tohle je další trefa. Ne že by to nemělo chyby... ale pokud budou historické filmy vypadat aspoň! takhle, tak... tak to bude fajn. ()

Ironhead

Ten film měl na víc, kdyby se zas filmaři nesnažili zdramatizovat film tím, že jednu stranu bitevního pole vykreslí až pohádkově stylizovaně za naprosté zlo, které vraždí malé děti a tu druhou za naprosté dobro, i když paradoxně oni útočí na zemi těch "zlých". Nemám to v historických filmech rád viz. ukázková postava Roberta Bruce ve Statečném srdci a v Outlaw Kingovi... jako den a noc. No a navíc scéna, kdy sám asi padesátikilový Jindra (jinak herecky dobrý Timothée Chalamet), v bitvě vlastně jen s dýkou a "v šortkách" pobije asi deset rytířů v řadě, mě taky dost štvala. Král sám uprostřed bitevního pole, to vážně neexistovalo. A i když ta scéna asi měla ukázat tu špinavost a krutost bitvy, působila v celkovém vyznění nepatřičně komicky, stejně jako to klouzání francouzského Dauphina na blátě. Navíc Dauphin Karel v bitvě u Azincourtu (1415) vůbec nebojoval ani neumřel, naopak byl roku 1429 korunován na krále Francie Karla VII., paradoxně Jindřich se korunovace na krále Francie nikdy nedočkal (umřel při dalším tažení Francií roku 1422) a ani jeho syn se jím nestal neb Anglie po řadě porážek definitivně zakončila stoletou válku porážkou v bitvě u Castellione (1453) a nadobro se stáhli z Francie, s výjimkou přístavního města Calais. Pak už je začala zas zmítat jejich občanská válka na ostrovech. ()

Montcalm

Teda vzhľadom na vysoké hodnotenie som ostal značne sklamaný, plné pátosu a historických nepresností, zdĺhavé až nudné. Pozitívne hodnotím akurát kostými a výpravu. ()

Perunwit

Poměrně dlouhou dobu jsem se Králi vyhýbal a jsem tomu rád. Kdyby to tak nebylo, neměl jsem vcera večer na co koukat za prvé. Nebyl bych velice potěšen tím co jsem viděl, to za druhé. No a na závěr... Ťukám si na čelo, jak je vubec možné, že hnus středověku vůbec někdo přežil. Člověk by se bál otevřít novou helmu v železářství, aby tam na něj nečíhala intrika. Na druhou stranu... my diváci v české proláklině můžeme spokojeně točit mlýnek palcema. Všechny tyto dobyvačské a kolonizační mocnosti nyní, v době eurosojuzu, jejich minulost dohání. A my to můžem sledovat v přímém přenosu. Což je děsivé i skvělé. Zároveň. ()

argo.smile

Veľmi dobre a komorne natočené. Súboje vyzerali realisticky, brnenie bolo vidieť že malo poriadnu váhu tak ako to v dávnych dobách bolo a to je veľké plus. Pretože niektoré podobné filmy sú neskutočne preefektované a každý ritier bol ako neohrozený a obratný ninja v ťažkom brnení, ktoré by nevážilo viac ako malé čapované pivo.A nevadilo mi, že z historického hľadiska to bolo viacmenej upravené. Bavil som sa. ()

BlackAdder87

Hned na začátku je třeba si říct, že pod tajemným názvem "Král" se maskuje Jindřich V., film však má k Shakespearovu dílu tuze daleko. Děj popisuje Jindřicha V. jako trůnu nehodného vyděděnce, kterému reálně hrozí, že se zadusí vlastními zvratky v zapadlé uličce, přesto se však řízením osudu stane králem a intrikami vlastního dvora je vlákán do války s Francií, kdy se opět jeho naděje na vítězství zdají mizivé. Jenže pak dojde k bitvě u jedné bezvýznamné vesničky zvané Azincourt.... Nejsem expert na historii, proto nebudu hodnotit, přesnost historických faktů. Co se středověké atmosféry týče, je to však jeden z nejsugestivnějších filmů jaké jsem viděl. A středověk ve zdejším podání je pěkně drsný místo, na hony vzdálené romantickým představám. Rytíři v lesklých zbrojích zde umírají ušlapáním pod nohama lůzy a souboje se zde nezakončují efektní šermířskou piruetou, ale na zemi terčíkovou dýkou vraženou do slabin. Film vás také dovede k pochopení proč byli středověcí panovníci tak paranoidní a obávali se zrady z nejbližšího okolí (oprávněně). Být ve středověku králem zkrátka nebylo tak jednoduché jak by se mohlo zdát. I v tomto světě se najdou záblesky oddanosti, hrdinství a osobní cti, přesto i ty působí lehce sarkastickým dojmem. Pokud hledáte epiku, bojové choreografie a srdceryvné proslovy, jste zde špatně. Tenhle středověk zkrátka není tím romantickým místem, ve kterém by jste chtěli žít. ()

Scaevola

Byť vlastně nesledujeme historický film podle skutečnosti, nýbrž podle Shakespeara, nutno uznat, že středověk se zde povedl a dobře se naň dívá. Přijímám i lehce iluzorní tezi, že hlavním dějovým obloukem je dospívání a zrání mladičkého kralevice v nekompromisního vládce, leč zároveň je mi záhadou, proč tvůrci k jinak přímočaré zápletce naroubovali samoúčelné politické machinace, jež byly navíc natolik průhledné, až se staly směšnými. Kéž by se raději soustředili na detaily válečného tažení. Pohříchu taktéž zůstal nevyužit potenciál Pattinsonův, jenž začíná stále více překvapovat. A tak ač snímek jako celek funguje, táhne si s sebou příliš mnoho zbytečných vad. ()

Syndrom

Televize se prostě nezapře. Král nemá moc filmové snímání (obyčejné scény jsou opravdu obyčejné), ale bohužel tam kde by chtěl být o to důležitější scénář minimalisticky účinný a přirozený, je moc doslovný v tom co bysme měli vidět nebo si domyslet sami (všichni tam mají nějak moc přesah nad tím co dělají ne?). Přesto čtyři, protože hipsterským charismatem Chalameta to má zajímavou hlavní postavu a ta bitva je to, co se trapně snažili dodat v mnohem protěžovanější Hře o trůny. ()

Kozlowski8

Poctivé historické dílo, které vsází na inteligentní, vyspělé dialogy, realistické vyobrazení situace na bitevním poli, charakterové vykreslení postav a jejich rozpoložení před očekávanou bitvou a jejich herecká ztvárnění. Snímek nemá potřebu prezentovat se ve stylu velkolepých blockbusterových projektů, nepotřebuje prvoplánově strhávat šokujícími zvraty ani naturalistickými výjevy krutosti, ani nenahání body nějakou vedlejší romantickou linií, či sexuálními scénami. Přesto dostáváme 140 minut poutavé zábavy. Velký palec nahoru. 80%. ()

jjjerry

Tak tohle byla jízda. Historicky relativně velmi věrohodné. Přesto zábavné a plné napětí. Chválim, že Francouzi mluví fracouzsky, a některé dialogy jsou dvojazyčné. Nazval bych to velkofilmem. Skvělá atmosféra a souboje. V současné době takových filmů s propracovaným scénářem a dialogy moc není. Herci neokoukaní a perfektně vybraní. Těším se na další snímek od Netflixu. SPOILER: jak se z chlapce, flákače stává muž a král když je postaven před nečekanou odpovědnost. Perfektní scéna jak už král vejde do hostince, ten respekt, ta atmésféra se může krájet. ENDSPOILER ()

panki9922

Že sú tam historické nezrovnalosti je mi jasné. Nebudem ale fungujúcemu filmu, ktorý vo mne viackrát vyvolal príjemné zimomriavky vytýkať takéto malichernosti. Veľmi ma bavilo prevedenie, herci (Timothée), kľúčové dialógy a kvalitne natočený boj. Veľmi solídna práca. ()

BrusVejn

Skvelá historická konverzačka. Pekne natočené, výborní herci aj scenár. Čo tento film posúva o level vyššie je hlavne hudba a famózny Timotheé. Tu sa Netflix naozaj trafil do čierneho. ()

bonovox

Výborný historický snímok. Vôbec tu nevadí ani pomalé tempo, všetko vyvažujú skvelí herci, dobová výprava, kostýmy a podmanivá hudba. The King je skvelý príklad toho, že aj za menej peňazí sa dá natočiť kvalitný film. ()

Ronkar

Hodně dobré. Historickou akurátnost soudit nemohu, ale má to perfektní tíživou atmosféru, zajímavé herecké obsazení, dialogy, charakterový vývoj Jindřicha i nějakou tu pěkně natočenou bitvu společně s finálním "twistem". Hlavní hudební motiv je skvělý! A pokud jsem si nebyl jistý, jestli byla volba Timothée Chalameta jako hlavního protagonisty Duny správná... zde mě přesvědčil, že i přes mládí má stejně silné charisma i kvalitní umělecký projev jako ostřílení matadoři. ()

SmajdalfCZ1

Jelikož jsem onehdá viděl s Pattinsonem Ďábla a Chalamet bude hrát v nové Duně, tak jsem si řekl, že na kamarádovo doporučení zkouknu i tenhle historický kousek, ikdyž krom Vikingů mě tohle téma míjí. Každopádně po dokoukání tohohle filmu, můžu říct, že už nemám taková strach jak Chalamet zahraje Paula Atreida, jelikož v tomhle filmu to zahrál výborně. Film má super kostýmy i hudbu. Poučil jsem se, že pokud jde o bitvy v plátových zbrojích, tak zahodit meč a vzít nůž. Co musím pochválit, tak rozpočet tu asi nebyl nejvyšší, ale ty bitvy byli zpracovány vážně dobře. Funguje zde velice dobře i psychlogie hlavního protagonisty. A asi se nebudeme vyjaďrovat k Pattinsnově francouzštině, ikdyž jsem na to viděl memu až až. Takže pokud někdo má rád takový komornější, historický a krapet psychologický film, bude tohle pro něj správná podívaná. ()

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů