deLaFere

Prvních třicet minut snímku mě ohromně iritovalo a vážně jsem uvažoval, že to vypnu. Naštěstí jsem to neudělal. Opravdu skvělý scénář a casting. Bitva u Azincourtu je kameramanská, režijní a historická mňamka. Nevzpomínám si na takhle realisticky udělanou středověkou bitvu. Skvělý casting a jasná alegorie dnešních politických propletenců. Jsem rád, že Netflix existuje. ()

netWoor

Fajnové, bitvy jsou sice ve stylu Trůnů (ale kdo by dnes za ně utrácel), nemá to příběh ala Srdce, a v jednu chvíli mi to připadalo trochu jako Narnie, přesto se bylo na co dívat a i když úplně vau nejsem, určo si to čtyry hvězdy zaslouží. ()

Franc1s

Po Outlaw King další historický velko-komorní-film, který na to má a na velkém plátně by mu bylo taky dobře. Atmosféra, skvělé rozhovory, válečné bitky, politické pletichaření, prostě vše vykreslené, tak jak si to člověk-já představuji :) T.Chalamet má hvězdnou kariéru před sebou, klobouk dolů, co tady předvedl a R.Pattison se toho taky nebál a vžil se do role sviňáka raz-dva. Mít tu možnost, jdu na to i do kina.. 8/10 ()

xKatiex

Priznávam bez mučenia, hlavným dôvodom,prečo som si Kráľa pozrela prvýkrát, bol Chalamet. Ale ešte počas bitky s Hotspurom na poli nebolo dôležité,kto všetko tam hrá/nehrá.  A keď som si uvedomila,že som miestami dej sledovala s otvorenými ústami,tak nebolo pochýb o tom,že som našla nový obľúbený historický film. A koľko si to vzalo zo Shakespearovej Henryády vedia len tvorcovia sami. ()

Nix

Nečekejte žádné chorály, ani věhlasnou hudbu, tohle je špinavý, hnusný, drsný a dost přesně to vystihuje atmosféru, která se ve filmu odehrává. Naprosto jsem byl pohlcen dialogy, i když je tempo pomalé a člověk netrpělivě vyčkává na konečnou bitvu, která je syrová a nevybočuje ze směru. Skvělá práce, herci mne taky bavili, i když občas už to bylo na mne moc pomalé, sám jsem se divil, že jsem dokázal vydržet. Takhle se to dělá a tomu říkám správná investice, v tomhle by měl Netflix pokračovat. Ať žije Jindřich V. ()

Hellknight12

Včerajšia premiéra. Skvelý historický film od Netflixu. Hudba, herecké výkony, kamera. Tomuto filmu nemám čo vytknúť. Nedokážem si pomôcť ale prišlo mi to ako keby ten film robil R. Scott a viem, že ho nerobil. Charaktery postáv sú tiež veľmi dobre napísané. Celkové hodnotenie za mňa je 95%. ()

E lan

Tak nějak nehezký film. Hlavní hrdina mě celé dvě hodiny štval, opravdu zvláštní pohled na jednoho krále. Ne ale nereálný. Navíc docela slušné překvapení na konec není zlé. Celkově nadprůměrný, ale nehezký historický film. ()

samkko

6.9/10 a velmi podobně laděný film "Král psanec" mi sednul víc. Král, ztvárněn výborným Chalametem má své pro a proti. Za prvé musím pochválit vizuální stránku, kde je kamera, střih a světlo na patřičné úrovni a neurazí ani fanouška artových záležitostí. Hlavní problém jsem měl však se scénářem, kdy mi občas přišel až moc jednoduchý a jindy zase dost složitý, a tohle neorganizované střídání mi přišlo hloupé. Většina herců hraje na naprosto průměrné úrovni, a k tomu mi chyběla sympatie pro větší část hlavních postav. Očekával jsem i více krvavých a dech beroucích bitev, která je v závěru jen jedna, a co si budem, žádná sláva to není. Na druhou stranu si snímek pěkně pohrává s hudbou a vyprávěním příběhu, kdy nám pak těch 140 minut uteče rychleji. ()

brigante

Pecka. Čekal jsem, že to bude divácky poněkud náročnější podívaná, ale je to úplně v pohodě. Je to spíše komornější, dialogová záležitost, ale i na nějaké to válečné tažení dojde s jednou vymazlenou válečnou sekvencí. Především to je ale herecký koncert všech zúčastněných. Chalametovi toho krále beze zbytku věříte, Joel Edgerton si svoji roli užívá a krade si každou scénu pro sebe a Sean Harris je prostě Sean Harris. Klobouk dolů před tvůrci a před Netflixem. ()

emkon

Vizuálně dokonalé, bitevní scény velmi realistické, Timothée Chalamet v hlavní roli úžasný. Všimli jste si, že Timotheé je dost podobný skutečnému Jindřichu V.? ()

LuW

Trocha té historie, ale nepřehání to. Politika a intriky, taktizování na bitevním poli i mimo něj. Příjemně talentovaný Chalamet, jehož hraní mě baví moc a těším se, až se zakousne do další role! Kamera a scéna byly bravurní. Pátou hvězdu za to, že se tady po dlouhé době nesklouzlo k lince romantického dramatu a hollywoodské velkoleposti. ()

DanMac

David Michôd drží príbeh mladého Henryho V. pevne vo svojich rukách a dopomáha mu k tomu perfektný Timothée Chalamet a veľkolepá výprava. Netflix zabodoval na plnej čiare. ()

Harfenik

Kvalitních historických středověkých filmů není nikdy dost, respektive jich je málo. Hodně málo. Netflix přináší skoro přesně po roce další příběh o středověkém králi z Ostrovů a opět dokázal, že ostatní streamovací služby nebudou mít vůbec jednoduché Netflix dohnat, i když třeba Disney vlastní každou druhou velkou filmovou značku. Jde o příjemnou, rychle utíkající podívanou, takže ani dvě hodiny dvacet nejsou problém. Příjemným překvapením byl výkon nového Batmana Pattinsona, který mluvil perfektní francouzskou angličtinou, ale jeho úděl hrát Temného rytíře se možná ještě o to ztížil, protože si ho po tomhle nedokážu představit řvát I am Batman, i když to nešlo ani předtím. ()

BFG2000

Nejsme na hodině dějepisu. Takže nezbývá, než konstatovat, že The King je geinálním filmem. Perfektní herecké výkony skvěle zachycuje monumentální kamera a uvěřitelný projev je doprovázen hlubokou hudbou. Skvělé dialogy, perfektní prostředí i atmosféra. Ta utahanost mně k tomu náramně sedla. Nečekejte žádné Statečné srdce, toto je zcela jiná liga. ()

J.e.r.e.c

Prakticky totožný případ jako loňský Outlaw King. Je to správně syrové, blátivé a krvavé, prostě středověké maso, jak má být, ale postrádám nějaké silnější osobní kouzlo, které by mě jako historicky nepoučeného diváka vtáhlo dovnitř. Statečné srdce bylo možná kýčovité a prvoplánově hollywoodské, ale zároveň také člověka strhlo a zacloumalo s jeho emocema. Tyhle postavy jsou sice vnitřně daleko vrstevnatější a komplikovanější než William Wallace-Dušín, ale nijak zvlášť mi nesejde ani na nich, ani na jejich velkém příběhu... Docela se těším na srovnání s chystaným Žižkou, který se odehrává v plus mínus stejné době. 72 % ()

papadoce

Od 80% filmu by som čakal ďaleko viac. Mne asi tak úplne toto realistickejšie podanie historického eposu nesedí až natoľko ako napríklad legendárne Ridleyovky. Na druhej strane reálne chovanie sa a fyzika pri samotných súbojoch a bitkách na mňa dojem urobili. Je neuveriteľné, že kráľovstvám velili takýto malí zmrdi. Očakával by som skôr chlapov jak hora než tieto chlápetká. Film mal len veľmi mierne tempo a bol obrastený dialógmi bez energie čo ma ubíjalo. Ale dobré to bolo, len nie na osemdesiat podľa mňa. ()

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů