Do Varnsdorfu přijíždí kapitán Kříž (David Novotný) vyšetřit vraždu a brzy se ukazuje, že stopy směřují do místní vietnamské komunity. Kdosi se totiž pokoušel zamaskovat skutečný motiv. Otevřenými dveřmi do světa, v němž vládnou pravidla obchodu, rodinných klanů a hierarchií a který přehrazuje i jazyková bariéra, se mu stává mladá policistka (Ha Thanh Špetlíková). Nesourodá dvojice – emancipovaná žena, která se rozhodla žít podle vlastního rozhodnutí a stárnoucí sarkastický vyšetřovatel, pro nějž práce zůstala jediným opěrným bodem v životě – rozkrývá nejen tajemství zločinu, kde jedna vražda odkazuje k druhé, ale také vzájemně hledá cestu k poznání a respektování toho druhého. A oba čeká osudové rozhodování, zda se přiklonit na stranu pevných rodinných tradic nebo spravedlnosti. (Falcon)

Solverino

Lehce nadprůměrná detektivka a jedna hvězda navíc za paní Špetlíkovou... obzvláště ve sprše je to paráda! Závidím panu Špetlíkovi. :) ()

janahorova

Hlavně na začátku se herci chovali docela toporně a celé to působilo trochu jak amatérské divadlo. Příběh takový zamotaný , ale vůbec mě to nechytlo. Některé repliky byly vyloženě na sílu a vypadalo to, jak kdyby to herci rovnou četli z papíru, třeba komentáře o jídle jestli mnoukalo nebo stekalo... Prostě to tam nesedí. ()

DJ Kritik

Je to taká mierne xenofóbna textová krimi, ale napodiv to vcelku funguje.Pridať viac nápadov so samotného vyšetrovania a takisto ukázať viac s vietnamskej komunity a je to výborné. ()

Oto10

Docela solidní česká detektivka, které nechybí i špetka humoru v docela lehkém zesměšňování vietnamské komunity. Hlavní postavy jsou nesmírně sympatické a v mnohém se doplňují - obstojné herecké výkony. Děj utíkal celkem rychle a film měl zajímavý, možná trochu zmatečný konec. Škoda pár scén, které nijak neposunuly děj, obzvláště lechtivých, ale někdo to má ve filmu rád. Já nicméně na to nejsem. Možná by to chtělo ještě více vyšetřování. Jinak film svůj účel splnil a proto dávám tři hvězdy. ()

MartinTerran

Klasická kriminálka. Kapitán s Asiatkou je dobrá dvojice a občas jsou i vtipné hlášky, ale jinak nic zvláštního. Morální závěr asi ani nebyl nijak důležitý, ale tak ať je spravedlnosti učiněno za dosti, že? Hodnocení: 58/100. ()

Hrabovo

Tak se z toho nakonec vyklubala docela dobrá detektivka. Nelze ovšem beztrestně nechat diváka sledovat dlouhé minuty vietnamských dialogů, kdy jen z intonace a mimiky máme poznat, o čem asi hovoří. Toto je v ději opakovaně a je to na škodu věci. Hlavní představitelka je ovšem nádherná! Role Davida Novotného je ale primitivně schematická, škoda. ()

Pete

Přišlo mi to jako epizoda seriálu Rapl, natažená na celovečerní stopáž. Akorát tenhle rapl je poněkud sešlejší, s vizáží mladšího Oty Sklenčky. Ale, naskýtá se tady aspoň minimální náhled do česko-vietnamské komunity, který je nám potřeba jako sůl. ()

ostravak30

Trvalo to dlouho než se do kin opět dostala detektivka. A když už se to povedlo, tak se to nepovedlo. Kriminálních seriálů i televizních filmů se objevuje dost, ale kino film chyběl. Nicméně po shlédnutí musím konstatovat, že tenhle mi zase tak nechyběl. Vietnamské prostředí - proč ne. Ale i když to zprvu vypadá, že tohle bude snímek dvou protikladných policejních charakterů, nakonec jsou oba hrdinové ne moc charakterní. Jejich vykreslení totiž není tak dokonalé, jak by se mohlo zdát. Zpočátku se David Novotný objevuje často, pak na delší čas zmizí, aby znovu povstal na scéně téměř v závěru. Ani samotný případ není vyřešen nějakým bryskním nebo geniálním uvažováním policie. Kdyby se dohromady nedal soulad okolností, asi by opět seděl nevinný. A opět říkám proto, že i prvnímu z činů musel hlavní hrdina přiznat pravdu, státní zaměstnanci reprezentovaní D. Novotným a Ha Thanh Špetlíkovou, by sami na nic nepřišli. A tak dobro zvítězí, ale jakým způsobem? Nejvíc mě ale fascinuje právě hlas hlavní hrdinky. Jak se jí zajímavě střídá. Chvíli mluví svým, když hovoří s matkou, je dabována. Opravdu úžasný nápad. Za mě byl scénář naprosto průměrný a u filmu jsem měl co dělat, abych neusnul. A to jsem na něj chtěl jít do kina. Ještě, že jsem neudělal tu chybu. ()

Pitryx

Huuups, a pak že to nejde. Velmi dobře natočený příběh, sice pak zbytečně komplikovaný, ale budiž. Bavilo, líbilo, dobré to bylo. Vyšetřovatel skvěle zahraný panem Novotným, ale i pan Hruška v roli Doubravy nebyl špatný. Mělo to říz i tah na branku, moc se to neokecávalo, takže u mne za sedmdesát. Jo a překvapeníčka v závěru, taky dobře. ***A PŮL ()

subic

U mě dobrý, dvojice David Novotný+Ha Thanh Špetlíková by se klidně mohli sejít u nějakého dalšího případu. Novotný tu hraje extra takového zemitého až cynického spustlíka a Špetlíková vlastně jako neherečka je tu taky fakt dobrá. Tak jen tak dál. ()

nula87

Kriminálka, lehce ozvláštněná vietnamskou komunitou (ale mohlo by to být využito mnohem více) - ani blbá, ani skvělá. Ale minimálně průměrné hodnocení si to rozhodně zaslouží, už jen za příjemnou hlavní dvojici55% ()

Tominni

Kriminálka, která tak trochu balancuje mezi televizním filmem a filmem pro kina, nás zavede do prostředí vietnamské komunity, odlišných hodnot. Je to tak trochu osvěžení spolu s výkonem Ha Thanh Špetlíkové. Když k tomu přidám celkem povedený závěr, tak to nakonec vyjde celkem dobře. ()

Arkagas1989

Svižná česká kriminálka, která spojuje vietnamskou kulturu s naší českou. Sapa, první vietnamská policajtka, David Novotný je sázka na jistotu, aneb jeden sebestředný detektiv plný rasistických poznámek, který na konci prozře. Je to svižné, má to spád a jako kriminálka to sice nepřekvapí, ale ani neurazí. Jen díky Vietnamštině a titulkům to není úplně film do pozadí, ale je třeba se na něj soustředit. ()

Rayen1

Celkem slušnej a neotřelej nápad se zajímavou zápletkou, kterej byl ale fakt zoufale zpracovanej... jako díl nějakýho detektivního cyklu na 60 minut si to dovedu představit víc, než 90 minut proloženej dvaceti blokama reklam. Novotnej byl dobrej, ale sám to prostě neutáhnul, jeho rasismus byl spíš popichování na hraně humoru než přímo takový to uctívání konfederační vlajky a zvedání pravice. Co mě ale trhalo uši byl dabing vietnamskejch postav. Byl absolutně tragickej a k smíchu, chcete mi říct, že stará generace Vietnamců, která sem přišla a nevyrostla tu, bude mluvit úplně čistě a spisovně bez přízvuku a řečnickejch chyb? To nedá ani Moravák, a abych neurazil, ani Pražák, co tu vyrostl! :D U mladý generace, která tu chodila do školy už od první třídy a vyrostal tu, to beru, to je jasný, ale tu starou vám prostě nežeru a strašně to rozptylovalo. Nikdo nikdy nebude mít po přistěhování z domoviny do zahraničí úplně čistej přízvuk v mateřštině daný země (jasný, nějaký procento asi jo, ale není to obvyklý).  A když už chtěli, aby Vietnamci mluvili čistě, měli zvolit odpovídající věkově starý dabéry, prostě to nesedělo, když starej chlap mluví jako třicátník... tahle detektivka byla slabší průměr a asi bych si to dokázal spíš představit jako knihu, než jako film. ()

javlapippi

Priemerná kriminálka čo neohúri ani neurazí, plusom je jemný náhľad do vietnamskej komunity v Česku s jej striktnými rodinnými tradíciami a pracovitosťou do úmoru. Ústredná policajná dvojka s rasovou zradkyňou Špetlíkovou a hulvátom Novotnými svorne snorí po tržniciach, vývarovniach, modlitebniach a alkoholikmi obývaných pavlačových bytoch, až sa nakoniec dopátra nejakej tej pravdy. On hádže nekorektné hlášky, ona balansuje medzi vernosťou svojmu ľudu a aktuálne platným zákonom. K tomu nejaká príjemná, ale samoúčelná nahota. Pôsobí to skôr ako epizóda seriálu a nie celovečerný film. Žiadny zázrak, ale môže byť. PS: Keď už potrebujete natáčať hrdinku pri behaní, dajte jej aspoň športovú podprsenku. Z padajúcich ramienok by bola každá bežkyňa po chvíli na nervy... ()

PamelaJJK

Klasická kriminálka, která krom obligátního vyšetřování nabízí i náhled do vietnamské společnosti u nás. Obsazení hlavní dvojice je geniální. A v osobě Ha Thanh Špetlíkové i velice půvabné. Jako kontrast ke křehce působící vietnamce tu stojí hulvátský namachrovanec David Novotný. Film má svižné tempo, atmosféru, nikam zásadně neodbočuje a plynule spěje do cíle. Na české poměry určitě Miss Hanoi bude patřit k tomu (nej)lepšímu v krimi žánru. Lehce nadhodnotím a jsme v tom za plný počet. ()

caMen

Zkratkovitý, dramaturgie chybí, propracovanost postav - 0%. Stereotypní, přežitý řeči o Vietnamský komunitě. Škoda. ()

honzic

Detektivka má sice zajímavý námět a scénář, kde to není úplně jasné hned jako většinou. Nicméně herecké výkony a celkově přiběh a film nejsou nic moc. Chválím hezkou herečku a ne úplně tradiční téma. Hodnocení: 60 % ()

Raskoslav

Celkem průměr krimi, ale líbí se mi to svěží prostředí ala vietnamská komunita. Protagonistka je sympatická, Novotný hraje českého burana celkem dobře, zbytek filmu je však kažen poměrně nekvalitním střihem a kamerou, plus hereckými výkony. Celé to trochu působí jako lepší studentský film, nicméně dilema po rozuzlení na konci bylo zajímavé. ()

mnx

Spojení odulého českého policajta se špatnými zuby a xenofobními kecy s krásnou Vietnamkou mohlo být možná strhující, ale ve výsledku je to nic moc. Prkennost scénáře i herců to asi zabíjí nejvíc. Škoda, protože začátek (seznamování odlišných kultur) vypadal docela slibně. Možná to chtělo jen o trošku menší ambice, a nezkoušet spojit nespojitelné. Kamera dobrá, ale ta to nezachrání. ()