Hororová antológia zložená z viacerých segmentov, ktoré sú medzi sebou vzájomne prepojené. "The Way Out And The Way In". Dvojica previnilcov sa snaží uniknúť pred spravodlivosťou a vyhnúť sa trestu za svoj čin. Ich osud sa však stále zamotáva a postupne zisťujú, že pred svojou minulosťou nemôžu utiecť, a budú kvôli nej brutálne trpieť.
"Siren". Tri mladé dievčatá, ktoré tvoria hudobnú skupinu, sa vybrali na výlet. Počas dlhej cesty nehostinnou púšťou však dostanú defekt a zostanú odrezané od sveta, pretože nemajú potuchy, ako ďaleko je najbližšie mesto, a taktiež nemajú náhradnú pneumatiku. Našťastie sa po dlhom čakaní objaví auto a zhodou náhod sú jeho majitelia veľmi prívetiví. Dievčatá dokonca pozvú do svojho domu, kde im poskytnú plný komfort. Po príjemnej večeri s rodinou, ktorá ich prijala s otvorenou náručou, sa však pobyt mení na najhoršiu nočnú moru.
"The Accident". Lucas cestuje počas noci opustenými cestami a dlhú cestu si kráti telefonátom s priateľkou. Znenazdajky sa však pred jeho autom z tmy vynorí postava a on už nemá šancu zabrzdiť. Dochádza k zrážke a neznáma osoba má na tele mnohopočetné zranenia. Lucas je však ochotný urobiť čokoľvek, aby jej pomohol. Po príchode do blízkeho mesta má šťastie, keď nájde nemocnicu. Problémom je, že v tejto nemocnici sa využívajú naozaj netradičné liečebné metódy.
"Jailbreak". Starší muž prichádza do mesta, aby tu našiel sestru, ktorá sa stratila už pred trinástimi rokmi. Po malej chvíli však zisťuje, že mesto je plné zvláštnych obyvateľov, a nájdenie sestry jeho sestry bude oveľa komplikovanejšie, ako sa spočiatku zdalo. V záverečnej časti prichádza mladá rodina po prvýkrát do svojho nového domu. Plánovaná večera a oslava sa však nekoná, pretože uprostred večera zaklope na dvere neznámy návštevník, ktorý sa do ich domu snaží dostať za každú cenu. Rodina tak musí čeliť obrovskému nebezpečenstvu hneď po príchode. (Marceloo)

Milky.

Asi jeden z nejlepších povídkových underground hororů co jsem viděl. Nejde ani tak o strach jako o naprosté WTF psycho. Navíc perfektní atmosféra, hudba, zvuky (se sluchátky jsem měl často pocit, že se něco děje v u mě v pokoji, což normálně u filmů nemívám)...perfektní bylo vlastně všechno. A k tomu krásně originální Mstiví démoni....nebo jak je nazvat...určitě doporučuju, v některých pasážích jsem ani nedýchal. Možná časem snížím hodnocení, zatím hodinu po shlédnutí dávám 5. ()

E´Tonno

Aj na druhé zhliadnutie po rokoch - keď už som zabudol o čom jednotlivé príbehy boli - ide o nadpriemernú záležitosť. The Way Out o potrestaní zločincov na úteku 67%Siren o troch pocestných slečnách 65%The Accident o nehode 80%Jail Break o chlapíkovi hľadajúcom nezvestnú sestru 75% a posledná The Way In o pomste 72%. ()

Standic1

Perfektní, peklem protkaná podívaná, při které jsem se ani trošku nenudil. A to ani u jedné ze čtyř povídek, které na sebe v zásadě navazují a mají společnou jen jednu věc - pekelné město na jihu, které znamená pouze bezmoc, temnotu, šílenství a jak už tady někteří napsali, tak to podkresluje perfektní soundtrack. Není potřeba povídky popisovat, jednoduše řeknu, podívejte se na to, protože to stojí za to! Doufám, že rok 2016 si po hororové stránce udrží minimálně stejné tempo a my se brzy dočkáme další pecky. ()

Flopik

Až na jeden príbeh som sa riadne nudil.Nič veľmi strašidelné či krvavé tu nieje, len toľko na začiatok a poďme k príbehom.Začiatok celkom pohoda , jediné nové bol vzhľadom démonov inak nič moc 3*.Druhý mohol byť celkom pohode, bohužiaľ jediné čo z toho vzišlo bolo grcanie čiernej blbosti 2*.Tretí bola vlastne operácia ktorá ponúkla nejakú nechutnosť ale v dnešnom svete je to slabota 3*. Štvrtý bol celkovo nuda, nejaký chlap hladá sestru, nájde ju a umrie v objatí skupinky chlapov 1*.No a posledný klopy klopy na dvere, nejaké to zabitie aby sa nepovedalo a ide sa domov 2*. Celkovo sa to prelínalo to jediné bolo zaujímavé inak strata času. ()

TheSpearCZ

Na mě Southbound již od prvních minut působil strašně zoufale, jako kdyby se tvůrci ani nesnažili diváka něčím upoutat. Neočekával jsem od toho žádnou světovou režii ani kameru, když nejsou peníze, tak prostě nejsou, ale tohle bylo natočeno vyloženě amatérsky, některé záběry jsou spíše k smíchu a vůbec nechápu, proč všechny povídky nejsou nějakým stylem propojené, protože to je to, co by tomu dodalo tu zajímavost, kterou Southbound rozhodně neoplývá. Jediné, co je na tom chválihodné je gore, na které když dojde, tak nezklame. Jinak ale hrůza a běs. Čisté 2* ()

dannyyy

Co to k sakru bylo?....jsem si řekl s otevřenou hubou po závěrečných titulcích (kladně myšleno). Film, o kterém jsem nic nevěděl a tudíž ani nic od něj nečekal. Díval jsem se na něj pozdě po půlnoci a minimálně po roce film, u kterého jsem neusnul nebo dal pauzu kvůli cigáru. Po filmu mi v hlavě zůstalo několik dotazů, ale když si v hlavě projíždím, co a jak se ve filmu událo, tak dotazy zmizí, i když stále nevím :-) Šílený film! Miluju Carpenterův styl a zde je vidět, slyšet a cítit pod kůži. Hudba skvělá. Nemám dále slov. Víc takových filmů. Podotýkám ale, že toto rozhodně není film pro každého a někteří si můžou říct to samé co já, po závěrečných titulcích, ale (záporně myšleno). ()

Raziel_cz

Hororová antologie s rovnoměrnou kvalitou jednotlivých segmentů, skvělou atmosférou a hudbou, sympatickým obsazením a geniálním radiovým moderátorem Larrym Fessendenem. Do děje jste vrženi během úvodních titulků a z něj vás díky pěknému zacyklení epizod nic nevytrhne. Nejvíc se mi líbila brutální a šílená The Accident, potom zajímavě mytologický Jailbreak, za ním The Way Out And The Way In, jehož název oceníte až ve finále celého snímku, a nejmíň Siren. Ale tím "nejmíň" v tomhle případě myslím "pořád dost". Trochu mi vadilo lacinější CGI a neuspokojivé vyústění dvou kapitol. Nejsou špatná, jenom nedořečená. Ale aspoň mám o čem přemýšlet. ()

Rathalos

Southbound je perfektna hororova antologia,asi najlepsia,aku som videl,jednotlive poviedky boli dostatocne napinave,krvave,gore efekty a masky super,atmosfera coolova,dobre zahrane i natocene a zaver prekvapivy,cize fakt pecka pre mna...:-) ()

gazogazo

Ale jo. Říkal sem si proč je tam 12 scenaristu a divil se 5 režisérů nebo kolika :) oni to sou povídky! Ale drzej pospolu a já tam vysledovat docela nesprzenou premisu I když konec byl už pruhlednej. Takže satané! ()

KUFI

Amatersky a vubec ne strasidelny. Jedinej koukatelnej segment byl z nemocnice, protoze mi trosku pripomel moji srdecni zalezitost Silent hill. ()

BaronDevil

Rozporuplny komentare tady odpovidaji rozporuplnosti filmu. Nicmene jeho hodnoceni je podle me hluboko pod tim, kde by melo byt. Kazdy mame sve demony, ne? ()

Vabr

Na tento film jsem narazil pod tagem sekta. Je to od tvůrců V/H/S, tak jsem se chtěl opravdu podívat, protože se mi V/H/S moc líbilo. Moc zbožňuju horory a povídkový filmy. Myslel jsem si, že tu budou jenom 3 povídky, ale bylo jich tu 5 (někdo počítá 4),což je boží, ale mohlo jich tu být víc, aby byl film delší. Povídky byly dost originální. Líbí se mi návaznost pomocí silnice a otočení kamerou z jedné postavu na jinou postavu, o které bude následně příběh. 1. příběh - 4. místo, 2, příběh - 2. místo, 3. příběh - 1. místo, 4. příběh - 5. místo, 5. příběh - 3. místo. Nejvíc líto mi bylo tý holky, kterou srazilo auto. VYHODNOCENÍ: JEĎ PŘÍŠTĚ VLAKEM BLBČE!!! ()

Winchester

No... pomerne rozpačité pocity. Na Southbound som sa veľmi tešil, nakoľko mám rád antológie, a rovnako tak ja horory, ktoré sa odohrávajú na nočných cestách po zdanlivo nekonečných, rôzne nepríjemné prekvapenia skrývajúcich diaľniciach. Southbound si po celý čas udržiava pôsobivú atmosféru, jednotlivé poviedky sú profesionálne nakrútené, herci odvádzajú solídny štandard. Ale na to, aby som Southbound mohol označiť za skutočný nadpriemer, je to aj tak málo. Prečo? Lebo ako to u moderných hororov v drvivej väčšine prípadov býva, scenáre jednotlivých poviedok sú absolútne priemerné. Máme tu príšery, divnú rodinku s tajomstvom či home invasion. Tvorcovia však ani jeden zvolený subžáner neobohacujú ničím novým či prekvapivým, idú takpovediac na neutrál, a dúfajú, že solídna atmosféra zakryje fakt, že tu sa po scenáristickej stránke fakt kope druhá liga. Jedinou výnimkou je vynikajúca tretia poviedka o chlapíkovi, ktorý na ceste zrazí ženu, čím sa začína jeho nezabudnuteľná noc. Príbehovo pomerne minimalistický, no originálny a napínavý klenot. Bravo. Vďaka nemu zaokrúhlujem hodnotenie na 4 hviezdičky, no celkovo je Southbound jedným z tých solídnych, ľahko nadpriemerných 7 z 10 hororov, ktoré pobavia, no chýba im punc skutočnej výnimočnosti, a tak si na ne už človek asi nikdy nespomenie. Škoda. Potencíal tu bol rozhodne väčší. ()

Polnoch

Keď dá LIVINGDEAD nejakému hororu odpad, tak je to zvyčajne záruka kvalitného filmu s hlbšou myšlienkou ako len klasické vyvražďovanie. Výnimkou nie je ani tento mysteriózny film, ktorý disponuje výbornou atmosférou a hudbou. Príbeh je miestami tajomný a abstraktný ale má jasnú myšlienkovú líniu. ()

LordMysti

Tento film se špatně hodnotí. On nemá jako celek kvalitu na 4*, ale zase je to taková zběsilá jízda, která vás prostě znechutí nebo strhne. A já jsem ten druhý případ. ()

Hellknight12

Tento film mi odporučil mi kedysi kamoš. Na názov som zabudol a až dnes som si na neho spomenul. Film sa skladá zo štyroch krátkych poviedok, ktoré do seba nakoniec pekne západnú. Hneď prvá poviedka celý film solídne odpáli. Máme tu dvojicu chalanov, ktorý pred niečím zdrhajú a tak sa dočasne skryjú na pumpe. Hneď v úvodnej poviedke je pekná gore scéna. A aj tie potvory vyzerajú celkom slušne. Druhá poviedka začína úplne normálne až kým baby nepychnu u prostred diaľnice. Potom to začína byť pekne nepríjemné. Máme tu veľmi dobre znázornený teror. Na koniec sa to celé zvrtne. Tretia pokračuje presne tam, kde druhá končí. Vlastne sa na začiatku pekne prelínajú. Máme tu chlapa, ktorý spôsoby nehodu a chce danú osobu zachrániť a tak vytočí 911. Ty mu poradia nech obeť odnesú do najbližšej nemocnice. Na konci je tu jedna pekne dlhá scéna pekne nepríjemná. Posledná poviedka je pekne ukončenie celého príbehu a aj filmu. Partia chlapov prepadne rodinu s určitím zámerom. Koniec poslednej poviedky má veľmi zaujímavo celkom príjemne prekvapil. Celý film má veľmi dobre zvolený casting. Herci sú sympatický a hrajú výborne. Tiež hudba je veľmi dobre zvolená. Dej filmu je na začiatku síce trochu zamotaný ale na koniec to dáva perfektný zmysel. Charakteristika postáv je tu dobrá ale mohla byť o niečo lepšia. Je tu aj pár momentov pri, ktorých som si povedal, že by som to spravil inak ale nakoniec to malo zmysel pre danú poviedku. Film môžem odporučiť, každému kto má rád poviedkové horory a hlavne horory, ktoré sú odlišné od bežných. Celkové hodnotenie za mňa je 85%. ()