Sexuální výchova

• Veľká Británia Sex Education (viac)
Veľká Británia, (2019–2023), 29 h 20 min (Minutáž: 47–85 min)

Tvorcovia:

Laurie Nunn

Hudba:

Oli Julian

Asa Butterfield, Emma Mackey, Gillian Anderson, Ncuti Gatwa, Kedar Williams-Stirling, Aimee Lou Wood, Connor Swindells, Patricia Allison, Tanya Reynolds (viac)

Recenzie používateľa Praxis k tomuto seriálu (10)

Sexuální výchova (2019)

Feel good seriál, který, být uhrovitý puboš,, asi hodnotím ještě lépe. Pár klišoidních scén, trochu genderově LGBT korektní, ale už ted se těším na druhou sezonu. Všichni strašní sympaťáci a jako porce navíc je Gillian Anderson, která neskutečně válí. Díky Netflixe! ()

Série 2 (2020) (S02)

Ještě lepší než první sezona, která, přiznejme si, jasně mířila na puberťáky a proto byla tak strašně feel good, až mě to někdy štvalo. Ale druhá sezona je o mnoho vážnější, o mnoho náročnější a snad i více proto skousnutelná starším publikem. To, co se tvůrcům ďábelsky povedlo bylo naprosté zamilování si všech postav, nejenom těch hlavních (kde mě mrzí malá interakce mezi Otisem a Maeve), ale především té spousty vedlejších postav a jejich problémů. Všichni jsou skvělí, ale Asa Butterfield spolu s Gillian Anderson naprosto válcují všechny o koňskou míru. Závěr přinesl naprostou emocionální ždímačku, kterou ani Vagíno-penisoví milenci z Verony úplně nerozmělnili. Dámy a pánové, loňský Netflixovský objev dostal letos důstojnou druhou řadu, která je pro mě ještě lepší. Už doufám, že tvůrci kutí třetí řadu, které se nemůžu dočkat. 95% ()

Epizoda 1 (2020) (S02E01)

Jak já se na to od léta tak strašně těšil. A... dostal jsem toho zase plnou kopu!!! Jen tak dál ()

Epizoda 8 (2020) (S02E08)

Asi je se mnou něco špatně, když mám pomalu slzy na krajíčku z pubertálního seriálu od Netflixu? Fuck me!! Okamžitě třetí řadu a to hned! Penisoví Romeo a Julie - to prostě nevymyslíš. ()

Epizoda 1 (2021) (S03E01)

Podobně, jako "jerking" intro předchozí řady, je intro té třetí neuvěřitelně zběsilé a rázně ukazuje, že na obrazovce lze vidět všechno. Parádní rozjezd třetí řady ()

Epizoda 8 (2021) (S03E08)

Silná třetí řada - možná nejsilnější - ale s rozporuplným závěrem, který vás zdeptá víc než byste si přáli, ale přesto ta minulá skončila o mnoho emotivněji. Tady jsem si slzičky jako minule neutíral. Snad jen doufat, že závěrečná čtvrtá řada, která byla oznámena, alespoň tento hořkosladký konec trochu napraví. ()

Série 4 (2023) (S04)

Eric a Adam, jen kvůli nim je potřeba tuto poslední a velmi divnou sezonu skouknout. ()

Epizoda 2 (2023) (S04E02)

Tohle prostě neni Sex Education, kterou jsem měl rád. Tohle je hyperkorektní kokotina s fajnovym Ericem, kde mě baví vlastně jen Adamova linka. ()

Epizoda 7 (2023) (S04E07)

Konečně pětihvězdičková epizoda v jinak nejslabší sezoně SE. Fakt mě to mrzí, když vidím, kam se seriál posunul. Teď máme hodně silné příběhy dospělých lidí v prostředí, které mě vlastně neuráží, ale štve mě extrémní prosazování korektnosti. Tato epizoda byla konečně emočně silná. Konečně! ()

Epizoda 8 (2023) (S04E08)

Jsem v rámci možností spokojený, i když některé dějové linky byly ukončeny trochu zbytečně na křeč. Tahle parta vstoupila do mého života těsně před covidem, když jsem si předplatil poprvé Netflix a byla to moje první série, kterou jsem skouknul. Je dobré to ukončit, tato série byla bohužel nejslabší, možná to bylo tím, že to bylo už moc dospělácký? Někdy v budoucnu si projedu ještě jednou všechny díly, a se slzou budu vzpomínat na Penisového Roma a Julii :-) ()

Margot Robbie chystá filmové The Sims

09.05.2022

Netflix rozšířil produkci ve Velké Británii

Netflix rozšířil produkci ve Velké Británii

28.11.2020

Britské projekty, zejména pak seriály Koruna a Sexuální výchova, slaví dlouhodobě velký úspěch u předplatitelů Netflixu. Nejen proto streamovací gigant letos výrazně navýšil rozpočet pro britskou… (viac)