Sexuální výchova

• Veľká Británia Sex Education (viac)
Veľká Británia, (2019–2023), 29 h 20 min (Minutáž: 47–85 min)

Tvorcovia:

Laurie Nunn

Hudba:

Oli Julian

Asa Butterfield, Emma Mackey, Gillian Anderson, Ncuti Gatwa, Kedar Williams-Stirling, Aimee Lou Wood, Connor Swindells, Patricia Allison, Tanya Reynolds (viac)

Pethushka

Sex education mi bylo četně doporučováno doslova ze všech stran. Název mě příliš nezlákal, ale miluju britskou angličtinu a mám teď trochu času navíc, tak jsem seriálu zkusila dát šanci. První sérií jsem proplula tempem zhruba jeden díl za dva dny a minimálně můžu říct, že mě to nenudilo. Na druhou stranu, minutáž jednotlivých dílů je vzhledem k tématu celkem dlouhá. Postavy jsou každá jiná, zato všechny hodně výrazné svou odlišností a ve druhé sérii se jejich charaktery začínají krásně rozvíjet. Baví mě to. 4* ()

applause

Jeden z opravdu dobrých seriálů na Netflixu. Cílovou skupinou jsou spíše puberťáci, ale hodí se i pro dospělé, pokud se chcete přijemně odreagovat a pobavit se. První série se mi líbila více, druhou jsem dokoukala, protože mě zajímalo jak dopadne a jsem zvědavá, jak se bude děj vyvíjet dál. Hlavní hrdinové jsou sympatičtí a snadno si je oblíbíte. Doporučuji. ()

Remedy

Pozitivní je, že Sex Education dokáže s pozoruhodnou lehkostí rozvíjet i dramatické linky a přitom se obratně vyhýbat přílišně existenciálním či depresivním vodám. Je to zkrátka skvěle napsaný seriál s kupou zajímavých postav, které v divákovi vyvolají spíše pozitivní emoce. Celému vyprávění nechybí ani sympatický nadhled, přičemž hlavní narativ zůstává seriózní přesně do té míry, jak je třeba. Má to zkrátka ten nejlepší možný balanc dramatu a komedie. ()

JohnnyD

Vynikajúce postavy, fascinujúci setting v akejsi krajine-nekrajine, skvelý soundtrack a originálna premisa. Jediná veľká škoda je, že záver prvej série je pomerne uponáhľaný a dochádza k skratkovitým posunom charakterov (aj za pomoci novej postavy, ktorá je skôr deus ex machina katalyzátor konfliktov). Miesto 8 častí tam bol materiál minimálne na 10. Druhá séria: Lenivo napísaná klišé soap opera s papierom šuštiacimi postavami. Je tu kopec nových postáv, pritom niektoré ani za dve série nedospeli k bodu, žeby mali osobnosť (Ola). Tretia séria: Prvé štyri časti sú výborné, chémia a dynamika medzi Ruby a Otisom je mimoriadne oživenie, bohužiaľ druhá polovica série je už lazy writing ako z predošlej rady. Po prvé, je tu strašne veľa zbytočných postáv (napr. alien girl), po druhé seriál v jeho excentrickosti stráca uveriteľnosť a po tretie, hoci postavy robia "zlé" rozhodnutia, cítiť z nich papier a nie ľudskosť, ako to bolo napr. v legendárnych Freaks and Geeks. #teamruby S1: 9/10, S2: 5/10, S3: 7/10. ()

boshke

Netflix se očividně - mimo jiné - soustředí na dospívající. Minimálně je užívá jako tématu, jestli jsou zároveň i cílovkou, to vám nepovím, neb telecí léta už mám nějakou dobu za sebou... Každopádně po Big Mouth, soustředícím se na probouzející se sexualitu přibližně dvanáctiletých (?), tu máme Sex Education, zpracovávající období prvních zásunů a spol. Zjednodušeně řečeno jsme se přesunuli ze základky na střední... Ano, jak někteří spolukomentující správně podotýkají, je svět, ve kterém se děj odehrává, snad až přílišně barevný a všemi směry orientovaný, přičemž s tím nikdo nemá očividně ani ten nejmenší problém, ale tento fakt mne nijak nepohoršoval. Asa je sympaťák a jednou z největších záhad vesmíru pro mne je, proč zůstává stranou zájmu naivních puberťaček. První série líbila, takže ta druhá má standardní příležitost dojem z té první zkazit... 2. série - již několikátý seriál, u kterého se nedokážu ubránit pocitu, že Netflix se u schvalování peněz chová tak trochu jako Večerníček - bez většího rozmyslu schválí seriál tu, schválí seriál tam a teprve po první sérii se rozhodne, jestli seriál zařízne nebo mu udá nějaký směr. U Sex Education je to dle mého demonstrováno faktem, že postavy, které v první sérii působily na jedno použití, když sloužily k představení té které sexuální deviace / sexuálního problému a pak se pouze sem tam mihly na školní chodbě, tady dostávají více prostoru. Takže suma sumárum - někdo si dal s druhou sérií více práce a je to vidět. Třetí série obstojná, čtvrtá už trochu za hranou. Kdo je heterosexuální cis-sexuál je divnej; máme tu holku s ptákem, kluka s vagínou, všichni jsou trans, bi nebo homo, ale k Sex Education to tak nějak patří. Důstojné zakončení skvělého seriálu... 90% (1. série - 80%, 2. série - 100%, 3.-4. série - 80%) ()

• Epizóda sa odohráva v čase, ktorý je ešte len začiatkom akademického roku (september), ale z prostredia je vidieť, že je jar. (Pat.Ko)
  • Otisova matka poprvé zmíní své příjmení za svobodna. (griph)
  • Netflix zveřejnil, že se na první sérii za tři týdny od uvedení podívalo přes 40 milionů uživatelů. To je i jeden z důvodů, proč byl seriál prodloužen. (holub109)

Margot Robbie chystá filmové The Sims

09.05.2022

Netflix rozšířil produkci ve Velké Británii

Netflix rozšířil produkci ve Velké Británii

28.11.2020

Britské projekty, zejména pak seriály Koruna a Sexuální výchova, slaví dlouhodobě velký úspěch u předplatitelů Netflixu. Nejen proto streamovací gigant letos výrazně navýšil rozpočet pro britskou… (viac)