Sexuální výchova

• Veľká Británia Sex Education (viac)
Veľká Británia, (2019–2023), 29 h 20 min (Minutáž: 47–85 min)

Tvorcovia:

Laurie Nunn

Hudba:

Oli Julian

Asa Butterfield, Emma Mackey, Gillian Anderson, Ncuti Gatwa, Kedar Williams-Stirling, Aimee Lou Wood, Connor Swindells, Patricia Allison, Tanya Reynolds (viac)

Recenzie používateľa chrispe k tomuto seriálu (37)

Sexuální výchova (2019)

Musím přiznat, že mě Sex Education ve finále mile překvapilo. A jsem ráda, že jsem to nezabalila a pustila si ten třetí díl, díky kterému jsem pak sjela první dvě řady na posezení. A místy mě to bavilo fakt moc a místy ani moc ne. Ale celkový dojem mám pozitivní. ()

Série 1 (2019) (S01)

Jsem ráda, že jsem to po prvních dvou epizodách nevzdala, protože pak mě to začalo vážně bavit. Pořád moc nevím, kam si to zařadit. Je to spíš vtipné (ale nijak třeskutě a občas trapně), ale umí se to otřít i o vážnější notu - a to funguje. Otis, Maeve a především Eric mají vážně dobré představitele a zajímavé příběhy. Těším se, jak se bude vše vyvíjet v další řadě. ()

Epizoda 1 (2019) (S01E01)

To be honest... většinu prvního dílu jsem se fakt nudila. Konec mi dodal trochu naděje, že bude fajn to zkusit dál a zjistit, co na tom všichni vidí. Tak uvidíme. Btw: Dá se Adam dohromady s Ericem? Já myslím, že jo. ;) ()

Epizoda 2 (2019) (S01E02)

Nevím no. Ani druhý díl mě nepřesvědčil, že to bude můj šálek čaje. Něco se mi líbilo víc (terapie), něco míň (ponižování, blití). Ale postavy jsou mi krapet sympatičtější, tak uvidíme. ()

Epizoda 3 (2019) (S01E03)

Tomu říkám obrat! Skvělý díl. Skvělá Emma Mackey. ()

Epizoda 4 (2019) (S01E04)

Čtvrtým dílem jsme zpátky ve starých kolejích. A něco se mi fakt líbilo, u jiného mi zůstával rozum stát a říkala jsem si - Proč? Každopádně fandím Ericovi, jak ve vztahu s tátou, tak aby našel konečně lásku. btw: vypadá to na pár dalších zajímavých postav ()

Epizoda 5 (2019) (S01E05)

Čtvrtá * je za Erica! Jeho příběh ukazuje, jak omezení dokážeme my lidi být. Měla jsem chuť ho obejmout. Jeho táta to myslel dobře, akorát... hele já fakt doufám, že si k sobě najdou cestu. ()

Epizoda 6 (2019) (S01E06)

Bavila jsem se. Jak u vážných, tak i u nevážných linek příběhu. Super. ()

Epizoda 7 (2019) (S01E07)

Eric!!! A konečně společná řeč s tátou. Ne vždy je to tak růžový, jsem ráda, že pro Erica ano. Bavily mě i ty další linky, jen Otis a Maeve a jejich vztah nevztah mě začíná nudit. ()

Epizoda 8 (2019) (S01E08)

Noo... jsem opravdu zvědavá na další řadu. Tvůrci nám to rozehráli pěkně. 4,5* ()

Série 2 (2020) (S02)

Zatímco v první sérii jsem hodnocení zvedala, tady jsem měla pocit, že to v druhé půlce nešlape jak má. Možná je to tím "zhltnutím" seriálu v takové rychlosti, ale já nevím... ono v každé epizodě se nám tvůrci (ať už na větším či menším prostoru) snaží něco předat a tady to občas a zvlášť na konci, fakt drhlo v tom, jak to bylo na sílu a nepřirozené. A občas taky - tohle si mysli, tohle je správně. ()

Epizoda 1 (2020) (S02E01)

,,Otisi! Právě šel okolo nejhezčí muž, jakého jsem kdy viděl a tys ho propásl kvůli chlamydiím!" Jakpak nám to asi zamotá. ()

Epizoda 2 (2020) (S02E02)

Nějak se mi nechce věřit, že by na to Eric nepřišel sám a dřív. Každopádně se nám to přemění na sladkou limonádu a milostný trojúhelník. Hele... mně by to asi nevadilo. 😂 ()

Epizoda 3 (2020) (S02E03)

Rahim a Eric, co si budeme nalhávat, to mě asi bavilo nejvíc. Otis se neukázal jako nijak zvlášť dobrý přítel a vlastně ani boyfriend, už by to s ním mohli rozseknout. Poradna už je oficiálně na druhé koleji, což mi přijde škoda. Ale furt se fakt bavím. ()

Epizoda 4 (2020) (S02E04)

Tento díl se mi zdál poněkud slabší. Otis je prostě blb a jeho máti taky. Ericovi dilema rozhodně nezávidím, ale myslím si, že všichni víme, jak to dopadne. Bad boyové v tomto vždycky vyhrávají. ()

Epizoda 5 (2020) (S02E05)

Nevím, možná jsem už toho seriálu přesycená, ale ztrácí to šťávu. Děje tam toho hodně, ale nějak mě to už nebere za srdce. ()

Epizoda 6 (2020) (S02E06)

Vida! Jak se papínek podobá synáčkovi. ()

Epizoda 7 (2020) (S02E07)

Ženská síla trochu moc na sílu. Jinak je to opakování pořád toho samého dokola a dokola. Ať už se stejnýma nebo jinýma postavama. ()

Epizoda 8 (2020) (S02E08)

Opět má mě rád, nemá mě rád. Ano, i o tom je život, ale v seriálu se dost rychle přejí. Navíc už jen chybí, aby na scénu přišel jednorožec, co prdí duhu. Chápu, že se muselo pár věcí nechat otevřených a "dramatických", ale myslím, že všichni tušíme, jak se vyřeší. To je na jednu stranu fajn (můžeme v klidu relaxovat 😂), na druhou je škoda, že zůstáváme nepřekvapeni a to nudí. ()

Série 3 (2021) (S03)

Třetí řadu jsem si užila. Nejvíc mě bavila linka Adam - Eric a Adamův táta. Ale i půdu pod nohama ztrácející Joan nebyla špatná. Hned bych skočila do čtvrté, tak snad bude. ()

Margot Robbie chystá filmové The Sims

09.05.2022

Netflix rozšířil produkci ve Velké Británii

Netflix rozšířil produkci ve Velké Británii

28.11.2020

Britské projekty, zejména pak seriály Koruna a Sexuální výchova, slaví dlouhodobě velký úspěch u předplatitelů Netflixu. Nejen proto streamovací gigant letos výrazně navýšil rozpočet pro britskou… (viac)