Sexuální výchova

• Veľká Británia Sex Education (viac)
Veľká Británia, (2019–2023), 29 h 20 min (Minutáž: 47–85 min)

Tvorcovia:

Laurie Nunn

Hudba:

Oli Julian

Asa Butterfield, Emma Mackey, Gillian Anderson, Ncuti Gatwa, Kedar Williams-Stirling, Aimee Lou Wood, Connor Swindells, Patricia Allison, Tanya Reynolds (viac)

Pavlis.xxx

85%??? To fakt ne, zas taková pecka to není. Sem tam nějaký vtip, naprosto přepálené situace a sex a jiné úchylky všude kam se podíváš nic víc. Pokud by mi bylo 13 určitě bych si to jako každý nadržený náctiletý dement užil, případně kdybych byl bukvice nebo nějaká nebinární ubohost, ale abych tohle považoval za nejlepší komediální teen seriál jaký tu kdy byl podle těch recenzí zdejších expertů to bych musel fetovat dvakrát denně. Sledovat olizování buzerantů, naprosto nereálné situace a chování postav točící se okolo sexu za dobrý seriál fakt nepovažuji a zas tak komediální to taky není... Za zmínku stojí možná tak výkon herců. 60% ()

Xakor20

Seriál naprosto skvostným způsobem otevírá témata o kterých je třeba mluvit a zároveň tak bezpochyby pomáhá řadě lidí, kteří se stále hledají. Otevírá dlouho tabuizovaná témata a poutavou formou přivádí diváka k toleranci a respektu. Na první pohled se seriál možná může zdár příliš pubertální, opak je však pravdou. Nahlédnutí do zákulisí nejrůznějších typů vztahů přivádí člověka k zamyšlení, ze kterého nevychází nic jiného než “láska je láska.” Bravurně napsáno, skvělí neokoukaní herci, perfektní hudba. ()

Decado23

Přišlo mi, že některé charaktery už byly přidány na sílu. A to mi maličko pokazilo dojem z celé série . A ředitelka byla dost černobílá, ale nikdo vlastně nevysvětlil proč. Kdo na ní tlačí, nebo to bylo dáno jejím stavem z neschopnosti otěhotnět. Kdo ví, prostě se mohla ta motivace naznačit. Takže jestli první dvé série 10/10 tak třetí 7/10. A z těch dvou "nebinárních" postav za mě jednoznačně sympatičtější ta tišší. Nejspíše to bude dáno mým odporem k fetu a rebelství bez příčiny :) ()

MatoPalkes

Gillian Anderson dominuje v každej scéne, v ktorej hrá. Emma Mackey je krásna a humor funguje. Plus úžasná britská angličtina. Iba dĺžka dielov mohla byť kratšia alebo keby mám o 15 rokov menej a som späť na strednej tak tento seriál žeriem. ()

mapar

Je to sice asi trochu děsivé, ale seriál myslím celkem dobře pokrývá témata, která běžně řeší všichni teenageři (teda krom jedné dost bizardní dějové linky s bezpohlavní "osobou" - to je holt poplatné moderní době). Ostatně stejné otázky jsme si kladli i my před 25 lety. Což mi připomíná, že se mi často dralo do myslí, že seriál by se klidně mohl vydávat za zfilmování kultovního časopisu Bravo. Což mi na druhou stranu připomíná asi nejvíc iritující aspekt seriálu, a to že tam každý každému a při každé příležitosti vykecá svoje nejintimnější tajemství. Tahleta naprosto absurdní otevřenost strašně sráží dojem ze seriálu, který se strašně snaží tvářit jako věrný obraz reality, ale nakonce je to spíš sex scifi (sex-fi). A vskutku, když jsem začal vnimat seriál jako příběhy z nějaké jiné reality nebo předaleké galaxie, začal jsem si ho taky mnohem víc užívat, aniž by mě v jednom kuse vyrušovalo to otravné "to je blbost, to by nikdo se špetkou sebeúcty nikdy v životě neudělal", které mě jinak rušilo každých pět minut. Co si ovšem zaslouží absolutní hodnocení a vynášení na piedestal seriálové tvorby, je práce s postavami. Je tam zhruba 30 !!!!!! hlavních postav a jedna každá z nich dostává svůj prostor, každá má mnoho vrstev a motivací, každou si okamžitě zapamatujete a když se objeví o dva díly později, okamžitě si vzpomenete, co jste zrovna s ní zažili. Velmi intenzivní zážitek, který nemá obdoby. ()

anicca

Seriál Sex education je dosť dobrý. Najlepšia na ňom je asi Gillian Anderson. Hlavný akože pár na mňa popravde veľmi nefunguje, aj keď zvlášt Otisa a Maeve beriem. Niekedy ma seriál znechucuje až detailnými častokrát nechutnými sexuálnymi scénami ale tie k nemu samozrejme patria. Nesmiem opomenúť skvelý soundrack a to, že seriál nesie aj mnohé morálne posolstvá. ()

zamukooo

Sexuální výchova splňuje to, co udává jeho název - je tam několik cenných informací o sexuálním životě a problémech s ním spojených. Oceňuji zařazení témat jako vaginismus, sexuální obtěžování a otěhotnění v pokročilém věku. Tím ovšem plusy končí. Seriál nám dost okatě vnucuje, že rasově homogenní pár je asi něco rasistického, dále je tu plno fekálního a trapného humoru, asi snaha zalíbit se Američanům (ne, nesmála jsem se ani jednou) a propagace nezávazného sexu. Ředitelka, která je novou nadějí a chce, aby se konečně studenti začali chovat normálně a nebyli tak posedlí sexem, je samozřejmě vykreslená jako puritánská blbka, která kazí legraci a sexuální výchovu učí stylem  "nemějte sex, nebo otěhotníte a zemřete" (jak to je parodováno v Mean Girls). V seriálu byste snad nenarazili na nikoho, kdo pochází z úplné funkční rodiny a ne z rozvedené/rozpadlé/duhové rodiny. Dozvíte se také geniální ponaučení, že když vás někdo šikanuje, nejspíš vás tajně miluje a jednou z vás bude pár. Další ponaučení je, že za všechny vaše problémy v sexu samozřejmě může to, že jste ve skutečnosti gay nebo lesba, jen si to ještě neuvědomujete... ()

lineker

Emmu Mackay prostě žeru. A je to hlavně její postava, která mne u tohoto příjemného britského kousku stále drží ve hře. Hlavně to milí tvůrci v další sérii neposlat do kopru. ()

Korpy22

Úžasný seriál pro každého teenagera a možná ne jen to. Moc se mi líbí že v dnešní době je taková velká možnost se dozvědět co a jak se dělá při dospívání a tenhle seriál je jen vrcholem osvěty. Samozřejmě kdyby to byl jen nějaký dokument o dospívání, tak by to nikoho nebavilo a proto můžeme sledovat hlavní postavu Otise, která je takový mladý mistr Bean. Přestože jeho matka je sexuální guru a on sám rádi svým spolužákům se sexem sám s nim má problémy. Cely seriál je velmi vkusně protkaný příběhy dospívající nad kterými se dá zasmát a zároveň poučit. ()

somme

Když člověk přehlídne tu americkou střední, a rádoby dvojnici Margot a gendry a všechno, tak je to fakt fajn zábava. A to se těšim na 4.sérii (či další) ()

Puxina

Ok, původně jsem myslel, že to je seriál z USA, ale tam by si asi nedovolili, to co zde. Za což jsem rád, že se autoři nebáli vyobrazení penisů a kundiček a rozebrání různých témat. Poslední dobou je tohle ve filmech a seriálech tabu, ale že v nich stříká krev, létají střeva a useknuté údy nevadí.  Nevadí mi i zvýšené procento různých úchylek, holt toho tam chtěli autoři dát víc a zaměřit se na jejich pohled na svět, což je fajn. Jen některé postavy se chovají jako debilové, na jednu stranu se chovají pěkně a dávají rady, a pak se chovají jako totální blbci a sobci, ale holt jsou to jen lidi. ()

Erosenin

Je to opravdu zábavný seriál se super postavami. ALE!! Od třetí série už je to na mě moc! Vetší gay propagandu a celkově přímo vecpávání té dnešní nesmyslné pakárny lidem mě neskutečně vytáčí. Byl by to super originální seriál… jenže normální holka musí mít sex s napůl ochrnutým borcem, černej kluk musí mít dvě matky a jedna musí být bílá jak sníh, pak se z hetero stávají bi nebo homo atd, atd…. je to šílený jak se svět v prdel obrací. Poslední série je totální sh!t! O zakončení ani nemluvím. Jsem moc rád za to, že je konec! Má to své kouzlo ale přirovnal bych to k Zaklínači. Prostě super nápad na super věc, kterou někdo suprově posral! ()

MatyRock

Sex Education představuje směsici humoru, dramatu a živých postav, které se vyvíjejí během čtyř sérií. Z počátku seriál uchvátí svým výjimečným audiovizuálním stylem, který oplývá retro stylizací, přesto ve vhodných chvílích využívá moderních technologií. Soundtrack dodává na atmosféře a specifickém šarmu. První série krásně představila svět hlavního hrdiny Otise a jeho sexuální poradnu. První série byla vůbec tím nejkoherentnějším mixem humoru, emocí a měla svoji vlastní jedinečnou atmosféru. Druhá série pokračovala v zajetých kolejích s větším důrazem na vážná témata a rozvoj vedlejších postav. Třetí série si stále drží vysokou kvalitu, však už v ní lze vidět první náznaky menších výkyvů v kvalitě. Zatímco dramatické momenty jsou stále silné, dějové linky občas přešlapují na místě a točí se v kruhu. Sem tam to začalo působit nuceně, utahaně a bylo cítit, že je potřeba větší změna nebo konec seriálu. Čtvrtá série tedy změnila prostředí, přidala nové postavy, jenž přinesly některé zajímavé aspekty, ale zároveň byla viditelná hustota dějových linek a přehršel témat. Celý seriál má největší sílu a kouzlo v postavách, které jsou mnohdy absurdní, přesto uvěřitelné, skvěle zahrané a napsané. V průběhu celého seriálu jsme byli svědky jejich vývoje, hlavní postavy byly výraznými hrdiny s komplexními charaktery a téměř všem se dostalo zaslouženého finále. Co se týče hlavního dua, Otise a Meave, jejich vztah a vývoj byl někdy průhledný, ale stále přesvědčivý. Celkově lze říci, že Sex Education byl svěžím přírůstkem do Netflixovské knihovny, který měl lehké výkyvy v kvalitě, zejména tedy čtvrtá série, přesto stále nabízející směsici úžasné hudby, živých postav a odvážných témat. Sex Education byl, a několik let ještě bude, tím nejlepším z tématu sexuální výchovy a mezilidských vztahů. ()

3anitram

1.série 95, 2.série 85, 3.série 75 a 4.série 65%. Jak to zpočátku bylo jiné- brilantní a celistvé, tak z toho na konci zbyla hromada střepů propojená úžasnými momenty.  I tak to bude jeden z mých nejoblíbenějších seriálů. Vypíchla bych všeobjímající Erikův smích, neskutečnou bytovou architekturu, boží herce a skvělou hudbu. Rozhodně to stálo za to! ()

Dannyss

Výborný seriál s ožehavou tématikou, jež ne každému sedne k natočení. Tady se to prostě povedlo, a to témeř excelentně. Vtipné i dojemné příběhy, situace, komplikované vztahy nebo příjemná atmosféra, tohle všechno a mnohem více dostaneme ze 32 epizod. Pracuje to náramně s věkovými skupinami a s prostředím, ve kterém se pohybují a žijí. Občas to má úsměvný přesah do skutečného světa, což také není zcela běžné u snímků. Ačkoliv s každou další řadou je znát pokles kvality a divnost scénáře, jedná se přesto, teď snad již o kultovní seriál pro diváky všech věkových kategorií a jeden z nejlepších seriálových výtvorů Netflixu a za tímto názorem si budu pevně stát. 8,6/10. ()

Martyrium

Po konci to musím zdvihnúť na 5,aj keď tam to bolo už od začiatku. Len som čakal na vývoj vzťahu M a O. Úplne podľa predstáv (rozumej vyumelkovane a nerealisticky) to teda neskončilo ale so záverom som spokojný. Váhal som, pretože rozjazd finálnej série u mňa zaostal za očakávaniami. Hlavne kvôli tomu, akého čuráka z Otisa spravili a ako (podľa mňa umelo) až triznivo drhli vzťah M a O. Tam som to chcel utnúť. Z tých farieb ma už bolela hlava, Netflix to fakt preháňa. Ale vydržal som, a dostalo sa mi satisfakcie v podobe dostojneho záveru, bez zbytočného pátosu a s humorom SE, presne ako na začiatku. Ďakujem, za originálny počin, a ze ste to neposrali ako iné značky. Silný moment: M a O v bazéne ešte v začiatkoch seriálu. ()

Lubikem

Každá séria mala veselé aj nudnejšie diely ale čo držalo príbeh pokope boli super napísané charaktery postáv, ktoré si zamilujete. *Hotnotenie po 4 sériách* ()

aznaho

Skvělej scénáristickej počin! Protože to je seriál, je to trochu nadsázka a taky si to žije ve svý vlastní sociální bublině. Ale to se přeci dá pochopit…A upe mě fascinují místní hejtři, co se hnípou v p*čovinách, vadí jim jinakost, škatulkují, odborně “diagnostikují”, kritizují a povolávaj do služby blanický rytíře a likvidátory jednorožců. Víte co, vy zamindrákovaný, nenavistný český honimírové? Prostě se na to nekoukejte a zapněte si čétéčko s ňákou provinční sra*čkou a slintejte u toho. Pak si v ňáký internetový diskusi anonymně zanadávejte, vyhoňte se a děte spát. Pa! ()

Margot Robbie chystá filmové The Sims

09.05.2022

Netflix rozšířil produkci ve Velké Británii

Netflix rozšířil produkci ve Velké Británii

28.11.2020

Britské projekty, zejména pak seriály Koruna a Sexuální výchova, slaví dlouhodobě velký úspěch u předplatitelů Netflixu. Nejen proto streamovací gigant letos výrazně navýšil rozpočet pro britskou… (viac)