Sexuální výchova

• Veľká Británia Sex Education (viac)
Veľká Británia, (2019–2023), 29 h 20 min (Minutáž: 47–85 min)

Tvorcovia:

Laurie Nunn

Hudba:

Oli Julian

Asa Butterfield, Emma Mackey, Gillian Anderson, Ncuti Gatwa, Kedar Williams-Stirling, Aimee Lou Wood, Connor Swindells, Patricia Allison, Tanya Reynolds (viac)

Omnibus

"Bobr nebo holátko? Máma (Uzel hadr) vyškolí ho zakrátko, v sexu bude kádr! Ať to stojí co to stojí, hlavně když to stojí. Otis křehkou duši hojí, poluce se bojí." Osvětě zdar, konzervám zmar! Aneb sexuálního terapeuta/studenta s mámou odbornicí do každé střední školy! Naučné, poučné, vychechtané i nostalgické vzpomínání na naše vlastní strasti a slasti v čase dospívání a hormonálních i citových bouří. Občas i s mile přepálenými postavičkami, viz copatá komiksová ufounka s pršáčkem, buličíma očima a problémem: "Mám panenství, mám, komukoli dám... Doprdelepráce, proč ho nikdo nechce?" Ale snažila se fest, coby sexuální dračice teoretička, držel jsem jí palce. Na druhou sérii se těším, jako na své poprvé. Edit: Duhá série zklamání, viz můj komentář. Dinosauři vyhynuli na konci křídy, heterosexuální i jiní adolescenti místo dalšího vývoje udělali vesměs krok zpátky a proto taky vyhynuli, zřejmě v období mezi první a druhou sezónou seriálu. Škoda jich. ()

Sinecod

Nechápu, že jsem se tomuhle seriálu tak dlouho vyhýbala! Vtipný, poutavý, svěží, nevtíravý, plný skvělé hudby. Jsem absolutně nadšená. Snad poprvé nemám pocit, že LGBTQ je tam proto, aby se vyhovělo dnešnímu leckdy podivnému diktátu doby, ale protože to tam prostě sedí. Asa Butterfield je pro mě rozhodně velké překvapení. A nemůžu se vynadívat na Gillian Anderson, která v padesáti vypadá lépe než ve dvaceti, fakt kost. Snažím se nad tím příliš nepřemýšlet a neporovnávat se svojí střední školou :D oblíbená postava: Otis, jeho máma a Aimee. Neoblíbená postava: rozhodně Maeve ()

Kudly4

Tak jsem po hodně dlouhých letech viděl opět seriál (nejsem milovníkem seriálů), který jsem stihl zhlédnout za jediný den. Ještě, že to má pouze 8 dílů hehe. Je to sice seroš spíše pro náctileté, ale mně, jako 28. letému se to líbilo také, hlavně díky perfektnímu castingu, každý hraje tu svoji roli opravdu dobře. Nápad velice výborný, atmosféra parádní, sem tam celkem dost odvážné a vulgární scény - velký plus. Těším se na na Season 2. 5* za Emmu Mackey !!! A určitě doporučuji. (Edit 19.1. 2019 2. série zhlédnutá = 4*) ()

Kothy

Chvíli mi trvalo se k tomu dostat, ale vůbec to není špatné. Nejdřív jsem čekal, že to bude něco jak Prcičky, ale je to úplně. Seriál se zaměřuje na partu puberťáků na střední škole ve Walesu. Každý má své problémy a téma sexuality tu samozřejmě hraje velkou roli. Mladý Otis v podání Asy Butterfielda to má už tak dost těžké a život mu neulehčuje ani jeho terapeutická matka, která s ním chce jeho sexualitu neustále řešit. Otis má naštěstí dobrého gay kamaráda Erica, na kterého se může spolehnout. Vše se změní, když za Otisem přijde místní outsiderka s nápadem, že by mohl lidem na střední poskytovat sexuální terapii a vydělat na tom. Z počátku se to zdá jako divný nápad, ale nakonec to zabere. O trapné a vtipné situace tedy není nouze. Nakonec se vše rozjede a poradna má úspěch. Postupně sledujeme jednotlivé postavy a pozorujeme jejich vývoj. Seriál nám hezky a nenásilně podává tuto tématiku, a to dost zábavnou formou. 2. série mi přišla ještě lepší. Postavy jsou vážně skvělé. 3 série je tu a s ní i nové zážitky. Přibude pár nových postav a naši hrdinové se zase posunou o kousek dál. Dost se mi to líbilo a končí to dost otevřeně, takže určitě bude další série. "Ovládám svoji roli!" ()

boshke

Netflix se očividně - mimo jiné - soustředí na dospívající. Minimálně je užívá jako tématu, jestli jsou zároveň i cílovkou, to vám nepovím, neb telecí léta už mám nějakou dobu za sebou... Každopádně po Big Mouth, soustředícím se na probouzející se sexualitu přibližně dvanáctiletých (?), tu máme Sex Education, zpracovávající období prvních zásunů a spol. Zjednodušeně řečeno jsme se přesunuli ze základky na střední... Ano, jak někteří spolukomentující správně podotýkají, je svět, ve kterém se děj odehrává, snad až přílišně barevný a všemi směry orientovaný, přičemž s tím nikdo nemá očividně ani ten nejmenší problém, ale tento fakt mne nijak nepohoršoval. Asa je sympaťák a jednou z největších záhad vesmíru pro mne je, proč zůstává stranou zájmu naivních puberťaček. První série líbila, takže ta druhá má standardní příležitost dojem z té první zkazit... 2. série - již několikátý seriál, u kterého se nedokážu ubránit pocitu, že Netflix se u schvalování peněz chová tak trochu jako Večerníček - bez většího rozmyslu schválí seriál tu, schválí seriál tam a teprve po první sérii se rozhodne, jestli seriál zařízne nebo mu udá nějaký směr. U Sex Education je to dle mého demonstrováno faktem, že postavy, které v první sérii působily na jedno použití, když sloužily k představení té které sexuální deviace / sexuálního problému a pak se pouze sem tam mihly na školní chodbě, tady dostávají více prostoru. Takže suma sumárum - někdo si dal s druhou sérií více práce a je to vidět. Třetí série obstojná, čtvrtá už trochu za hranou. Kdo je heterosexuální cis-sexuál je divnej; máme tu holku s ptákem, kluka s vagínou, všichni jsou trans, bi nebo homo, ale k Sex Education to tak nějak patří. Důstojné zakončení skvělého seriálu... 90% (1. série - 80%, 2. série - 100%, 3.-4. série - 80%) ()

DwayneJohnson

Nenechte se zmást, tenhle seriál není vůbec o Gillian Anderson. I když na svůj věk vypadá fantasticky, tak je spíše jen takovou třešinkou. Zbytek tvoří velmi dobře poskládaní herci, kteří zapadli do příběhu, který není tuctový, mnohdy je úplně jako ze života a hlavně se na něj báječně a uvolněně kouká. A to je tak jeden z důvodů, proč nakonec nadhodnocuju na plný počet. Seriál na podobné téma je víc, než dost, ale natočit ho takhle kvalitně, to se vážně vidí tak jednou, dvakrát za rok. ()

Slartibarkfast

Dvě řady za mnou, netrpělivě očekávám třetí. Dost ujetý seriál, který určitě není špičkový, ale rozhodně pobaví a občas i překvapí svou hloubkou. Mnohdy to sice působí jako laciná klišé a moudra z čínských kalendářů, ale i tak. Baví mě to. 80% ()

Pedestrian

Má to všechny předpoklady pro to, abych to nenáviděl, ale přesto jsem si to zamiloval. Aspoň do čtvrté řady, která je naprosto příšerná a tvůrcům z celé té woke kultury úplně jeblo. ()

Arsenal83 odpad!

Krásne romantický seriál, určite z overeného pravdivého prostredia, ktorý nás všetkých presvedčí, že dnešní stredoškoláci, to je samý zvrhlík, impotent a buzerant. ()

heyda

S přítelkyní jsme to sjeli během pár dnů, super seriál, i když na můj vkus příliš teploušů, lesbiček a transsexuálů. Ale taková je už doba... ()

rikitiki

Vtipné, s dobře vybranými herci. Pro puberťáky a pro dospělé, kteří už zapomněli. Mírně pohádkové - puberťáci se ve svých trampotách někdy až přespříliš podporují jako jedna rodinka. Gillian naprosto přesná. SHRNUTÍ: Internet tě od problémů se sexem neuchrání. ___ 3.řada - 3, 4. řada - 1 ()

Ivoshek

Aby to doopravdy fungovalo, muselo by to jít proti proudu. A to bohužel nejde, což je postupně vidět. Tvůrci nepochybně mají talent, ale nemají odvahu. Škoda. Vlastně je to v souhrnu také sexuálně explicitní, nicméně v zásadě velmi korektní Beverly Hills 902 10. ()

hansel97

Neskutečně milý a duchaplný seriál, který prokazuje, že i s klasickými dějovými linkami ze střední se dá neotřele pracovat díky výborně napsaným a zahraným sympatickým postavám. (Jen netuším, proč to působí tak brutálně retro, až do 3. dílo jsem si myslel, že se to odehrává v 80. letech.) ()

TheEvilTwin

Komediálních seriálů je málo, ještě k tomu, když ten humor není stupidní a trapný, ale fakt vtipný a inteligentní jako v tomhle seriálu. Dlouho jsem se takhle nezasmál a současně má seriál pár hlubších momentů. Herci okej, dvojnice Meryl Streep jako matka hlavního kluka a dvojnice Harley Quinn, ty mě fakt dostaly a trvalo mi nějakou dobu, než jsem si uvědomil, že to ony vlastně nejsou:D Prostě pokud se člověk chce fakt skvěle pobavit, tak není nad čím váhat, o to více mě to bavilo, že to byl typicky teen seroš, takže pecka. Jediné, co mě fakt neskutečně nasralo (SPOILER), byl pesimistický konec v tak pozitivním seriálu, kde se posralo, co se dalo, no ale nejhorší bylo to, že místo toho, aby skončil borec s hezkou blonckou, skončil s nechutnou, černou, hobití, lesbickou feministkou, která vypadá jak mentálně retardované kuře přejeté buldozerem... (Jednotlivé série recenzovány zvlášť pod nimi.) ()

veru_needy

Netflix vyplodí za rok velkou spoustu seriálů a přiznám se, že na mém watchlistu je občas opravdu hodně z jeho produkce. Vždycky mu to nevyjde, ale většinou drží laťku hodně vysoko a Sex Education je toho kladným příkladem. Pilotní epizoda mě navnadila, tak jsem se s chutí pustila do dalších dílů. Nakonec to dopadlo tak, že jsem vše zvládla během dvou dnů a fakt jsem si to užila. Na teen seriály si už mnohdy připadám stará, ale tady jsem ten problém neměla. Sex poradna pro středoškoláky divákům přichystá vážně hodně komických situací. Mezi postavami nenajdete jen samé krásky a krasavce jak bývá zvykem, ale i normální lidi všech tvarů, to dodává na uvěřitelnosti a reálnosti. Psychologie postav je vykreslená velmi detailně. Britský humor mám ráda a Maeve je můj šálek kávy, naprostá kočka a ten jeji 'vibe' žeru. Celý seriál působí hrozně mile a i když ke konci už sklouzává to těch typických teen vod, tak jsem s tím v tomto případě neměla vůbec problém. Postavy si oblíbíte, protože to prostě jinak nejde, herci se svých rolí zhostili dobře a bože ta Otisovo matka, neuvěřitelně charismatická role. - "She touched my eyebrows and now I have an erection." ()

Necrotongue

Seriál hodnotím po dvou sezónách, pro sledování třetí řady už mi nezbyla chuť. První sezóna byla vcelku v pohodě, měl jsem sice nějaké připomínky, ale nešlo o nic velkého. U sledování druhé řady mi došlo, že je seriál určen pro úplně jinou cílovou skupinu, já to respektuji a končím dřiv, než bych zklamal spokojené diváky snižováním průměrné známky. 4*- ()

ARI50

Nymfa máma a do toho pěkně šílená, ujetá komedie ohledně sexu, ale já jsem se bavil a smál, skvělý příběh skvělé herecké obsazení, první i druhá série povedená. Poradce za všechny peníze. Třetí série byla opět úspěšná, odlišná, zábavná, prostě skvělá. ()

Margot Robbie chystá filmové The Sims

09.05.2022

Netflix rozšířil produkci ve Velké Británii

Netflix rozšířil produkci ve Velké Británii

28.11.2020

Britské projekty, zejména pak seriály Koruna a Sexuální výchova, slaví dlouhodobě velký úspěch u předplatitelů Netflixu. Nejen proto streamovací gigant letos výrazně navýšil rozpočet pro britskou… (viac)