Sexuální výchova

• Veľká Británia Sex Education (viac)
Veľká Británia, (2019–2023), 29 h 20 min (Minutáž: 47–85 min)

Tvorcovia:

Laurie Nunn

Hudba:

Oli Julian

Asa Butterfield, Emma Mackey, Gillian Anderson, Ncuti Gatwa, Kedar Williams-Stirling, Aimee Lou Wood, Connor Swindells, Patricia Allison, Tanya Reynolds (viac)

Garch

Jak je vidět, teenagerovský rádce Laurie Nunn nemusí být hovadina (zvlášť druhá série). Dobře vybraný Asa Butterfield i Gillian Anderson. A, výborná hudba. Otevřenost je osvobozující. Za nás byly jen příručky Dospíváte v muže a Dievčatám pošepky, což byl, zdejším hodnocením, jasný odpad. PS spoiler: konec druhé série už hodně poučuje a vše dopadne správně. ()

Flopik

Kto by povedal že sa z tohto stane taká pecka. Vynikajúci seriál pri ktorom sa kvalitne nasmejete a zabavíte.Príbeh je skvelý hudobný doprovod vybratý na jednotku a postavy si zamilujete. Nechýbajú ani dramatické časti. Ja som sa bavil najlepšia časť 7 a teším sa na pokračovanie.Sex Education a jeho druhá séria, no ja nemám slov.Opäť skvelé, opäť výborné , tentokrát sa zoznámime omnoho viacej s postavami, privítame nejaké nové no ale to hlavné je že si to budete užívať. Každá jedna časť skvelá aj keď troška ma mrzí že Otis s Maeve neboli toľko spolu, a že nerozdával toľko rád. Koniec bol perfektný a neviem sa dočkať ďalšej časti. Netflix predstavil tretiu sériu a opäť trafil maximálne do čierneho. Postavy sú napísané tak na skvelo, že to až nie je možné. Zas a znova som sa nasmial, miestami to bolo dojímavé a aj keď už to ku koncu nebolo také odľahčené ako sme boli zvyknutí, tak to vôbec nevadilo. Koniec sa mi úprimne až tak nepáčil, a predošlé rady prekonané neboli, avšak stále to ostáva topka medzi seriálmi a na ďalšiu sériu sa neskutočne teším. Tak poslednú sériu som zhrnul osobitne. Čo sa celkového seriálu týka tak obrovská vďaka zaň a toto by mali povinne púšťať ako sexuálnu výchovu v školách. Byť mladší tak si to cením ešte viac. Vynikajúce zoskupenie hercov, famózne príbehy, ktoré bavili aj keď boli šialené, komédia striedaná s drámou neskutočne, keď ste od smiechu prechádzali skoro až k plaču robili tento seriál výnimočným. Skvelé vygradovanie postáv a ja len ďakujem Sex Education a teším sa kedy si to dám znova. ()

husokachna

A já tomu naseru plnej kotel, i když to dokonalý není a nakonec je to jenom "jinej" teenage rom-com. Dělalo mi to radost, usmíval jsem se jak blbeček, a i když je hlavní linka v podstatě úplně tuctová a předvídatelná, drobnosti, které jsou na ni navázané jsou parádní. Ani mi nakonec nevadilo, že se Otisova onanizační odysea odehrává v nerealitě a že je seriál prošpikovanej spoustou moderních a korektních propriet (mámy lezbičky, homo černoši, geekové co jsou sexy atd.) Hlavní i vedlejší mládežové jsou neskutečně sympaticky napsaní a co se týče postav, na klišé se vůbec nehraje. A tak může tajná láska hlavního hrdiny chodit s pohodovým a hodným sympaťákem a já můžu Netflixu poděkovat za perfektních 7 hodin nenáročné, ale chytré, zábavy. ()

Klara

A to jsem si myslela, že se mi to nebude líbit a je kolem toho příliš velký poprask. Ale sakra jo! Tohle bylo naprosto skvělé, od hereckých výkonů až po neuvěřitelně vtipné scény, sedlo mi to a nemůžu se dočkat další série! ()

Blueeyes

Ale no tak! Já snad viděla jinej seriál než ostatní hodnotící. Uznávám, že nejsem cílová skupina. Ale někdo mě měl sakra varovat. Jde o to, že s malýma scénaristickým odbočkama, má divák osm dílů čekat na to, jestli se traumatizovaný hořkosladký hlavní hrdina odváží odvázat :-). Vtipné situace tu jsou, ale smíchem se vážně nepotrháte, možná se sem tam uculíte a pakliže máte nějakou empatii, dost možná vám bude postav leckdy trochu líto. Není to špatné, spíš ukázkový průměr s milými charaktery, skvělým Asou, okořeněný příjemnou Gillian. Ale osm epizod bylo až až. Fakt. A pokud bych si měla něco přát do druhé série, byly by to dospělejší problémy hlavních hrdinů. Na neohrabané první postelové krůčky nesmělých puberťáků asi už hledět nebudu :-) ()

VictorMartel

Je příznačné, že mi seriál nedoporučil žádný z homosexuálů, z nichž pět (dle celkem introvertního, a o to přísnějšího měřítka) jsem poznal dobře, a to ačkoli po masáži nesmyslnou kulturní válkou o (kdoví odkdy) tradiční hodnoty bych alespoň na území resistentního patriarchátu čekal, že se poženou ždímat každou kulturní výhru. Sex Education je takovou kulturní výhrou (nás všech) a s oblibou rozkládající se napříč generacemi utíná tipec konzervativní pohádce o podstatě sexu, významu manželství, úloze ženy a kdovíčem ještě. Tip jsem opakovaně dostal od 60leté heterosexuální kolegyně, matky heterosexuálního jedináčka, která by dle sociálního zařazení měla volit Okamurovu SPD. Nechtěla se za každou cenu nechat „vzdělat“ pokrokovějším Západem a držet tempo s dobou. Její hodnocení bylo stejně autentické, jako kdyby vyprávěla příběhy z vlastního mládí; arciže nadto saturované humorným rozuzlením a estetikou, pro něž v době jejího dospívání chyběly výrazové prostředky i svobody. Zastihl mě s příhodným zpožděním čtyři roky po jeho uvedení, kdy teprve dokážu sám sobě přiznat, že jsem taky z kola ven, mládí už se konat nebude, jde mi na čtyřicet a rád se pobavím cizími úzkostmi. Skvěle prokládá komiku s vážnými problémy nejen adolescentů a i když někdy na hraně, vyhýbá se sladkobolným interakcím, poplatný primárně optimistickému plánu. Někdy neodolá svodům zbytečně dojíma(jí)cích vztahových dramat, ale nesnaží se to kompenzovat opačným kýčem samoúčelné deprese, která by se vyžívala v poukazech na neúspěch každého pokusu o štěstí. S 3. řadou se některá dramata promění v slzavé údolí a skoro připomínají devadesátkově pubertální naraci (nebo jak bych nazval ty citově vylévací dialogy). Snad se 4. řada rozvzpomene na kreativní základ a ubere z dramat i politické agitace opět ve prospěch povrchního vtipu. ()

barteca

Zhltla jsem to za dva dny, maximální spokojenost. Nastupující herecká generace mladých Grantů, Rickmanů Tommpsonových, .... neudělala ostudu ! Scénář vymazlený a třešničnou je Gillian A.. Pro teenagery rozhodně osvětová záležitost. Kdy bude druhá řada ? ()

Kvítek

První dva uřvaný díly plný pubertálních ujetin mě vytáčely natolik, že hrozilo, že dalším dílům šanci nedám. Už mi dávno není náct a zřejmě se už s touto životní etapou nedokážu ztotožnit tolik, jak by mi to šlo třeba před patnácti lety. Nicméně jsem vydržela, počkala si na avizovaný "hlubší přesah" a od druhé poloviny jsem dýchala pro hrdiny stejně dychtivě jako když Otis uviděl Maeve. Velký palec hore sklízí Gillian Anderson coby Otisova matka, tu jsem si užívala opravdu nejvíc. ()

Rehooo

Po prvním díle mi seriál přišel jako něco tak odpadního, že označení odpad je slabé slovo. S donucením jsem se podíval na druhý díl a nepřišlo mi to už tak šílené. Postupné odkrývání životů jednotlivých postav v prostředí anglicko-americkém. Kde se na jednu stranu mísí 80. léta s moderním děním. Je to takové zvláštní, ale má to něco do sebe. ()

sirien

VELMI milé překvapení - zejména absencí trapného humoru (povrchních vtipů tam pár je, ale takový ten humor stavěný na čisté trapnosti to vynechává a i občasné trapné momenty postav to zvládá zpracovat vcelku vkusně). Jinak to je výborné komediální drama se zajímavými a zábavnými postavami a zajímavými příběhovými linkami - které velmi dobře a obratně skrývá, že skutečně je (minimálně z části) přesně tím, co název říká, tedy propagací sexuálně-vzdělávací faktografie. Minimálně v první sérii jsou jako easter-eggy poschovávané hezké tributy k 10 důvodům, proč tě nenávidím a některým dalším věcem. Druhá série bohužel ubere z epizodické lehkosti a začne se přiklánět až moc ke vztahovému dramatu, ale pořád vcelku v pohodě. Každopádně to je seriál, který se velmi příjemně a snadno sleduje a kdy člověk chce vidět další díl. ()

Jeremiah

A-ha .... že by se celý svět točil jenom kolem sexu ??? První tři série se daly, čtvrtá to zazdila, takže o jednu hvězdičku snižuji. ()

THE_Joko

Boze to bolo tak nadherne progresivno-genderovo korektne,ze mi konecne docvaklo preco nam to s priatelkou neklape. Problem je v tom,ze mame rozdielne pohlavie. Ked si tak uvedomim ako ma na zakladke sikanovali,bolo to vlastne preto ze boli do mna zamilovani... Uz len stretnut daku tmavu Neytiri s ktorou by mi hrozilo ze sa staneme nevlastni surodenci. No nic. Idem si ja radšej pozret daky nekorektny, trapne heteracsky serial z doby kamennej kde nebudu mat problem rozdelit sa v lavo dievcata v pravo chlapci.... ()

JG7

První sérii jsem si velmi užil. Jako komedie to funguje často díky lacinějším vtipům a stereotypizaci, zatímco jako drama to funguje výborně. Všechny postavy mají jasně načrnuté konflikty, se kterými se snaží více či méně vypořádat. Druhá půlka bohužel trpí minimum společných scén Otise a Maeve, které byly hlavním tahounem. Konec mi zlomil srdce a ve výsledku mi ani nedával přiiliš smysl. Některé věci byly na mě moc uspěchané, ale seriál je zábavný a zvládá u toho řešit i poutavé problémy. Pár dní po zhlédnutí jsem ještě více ocenil, jak výborně napsané jsou postavy. Sex education jsem si natolik oblíbil, že i přes konec, který slouží spíše další sérii, musím dát hodnocení nejvyšší. ()

Chilly00

Citlivě napsaný a zrežírovaný seriál, který chápe dnešní náctiletou generaci a něco o ní umí i říct. Hyperbolizované vyprávění vás rozesměje, ale zároveň není trapné, nebo na sílu sprosté (jako mnoho teen komedií). V závěru se seriál lehce nakloní do roviny takřka klasického romantického teenagerského filmu, ve kterém nechybí ani tradiční středoškolský ples, ale stále působí tak nějak správně "neohrabaně", jako jeho hlavní hrdinové. Herecky chytře poskládané, žádná z postav nepůsobí zbytečně nebo ploše a Gilian Anderson je tady opravdu skvělá. Plus zajímavá stylizace projektu do retra... Těším se na druhou sérii. ()

Margot Robbie chystá filmové The Sims

09.05.2022

Netflix rozšířil produkci ve Velké Británii

Netflix rozšířil produkci ve Velké Británii

28.11.2020

Britské projekty, zejména pak seriály Koruna a Sexuální výchova, slaví dlouhodobě velký úspěch u předplatitelů Netflixu. Nejen proto streamovací gigant letos výrazně navýšil rozpočet pro britskou… (viac)