Předělávači

(relácia)
všetky plagáty
Dokumentárny / Reality-TV
Česko, 2018, 25 min

Současná docureality o filmových nadšencích, kteří se rozhodli zlepšit tvář města, v němž bydlí, a přenést lásku k popkulturním ikonám přímo do ulic. Sledujte za jakých punkových okolností se v parku u Nuselského mostu zjevil slavný robot ze Star Wars R2-D2 a dotáhl to až na na stránky britské BBC. (TV Prima Cool)

husokachna

Hodnotím nápad, odhodlání a snahu. Dokument to moc není, ale když člověk aspoň trochu ví, kolik je práce natočit a sestříhat něco, tak OK, na to, že to je nevýdělečná věc, je to udělaný pěkně. ()

Tom_Lachtan

S tímhle mám dva problémy, ten první je, že je tu příliš mnoho sentimentu a úžasu nad něčím, co není zas tak neotřelé a originální a podobné úpravy (byť ne tak medializované) nejsou ničím výjimečným a druhým problémem je, že jakmile se tu začne Cival dojímat a sypat ze sebe tunu patosu, cítím bezbřehou trapnost, jen se na to dívám (na rozdíl od MZ live, tam tenhle problém není). A jako dokument je to ryze podprůměrné. ()

filmmovier

Vynikající záležitost. K obsahu filmu a jeho celkové podobě bych asi přistoupil jinak, ale celá ta akce je prostě mimořádná. A konečně víme, kdo za tím stojí! A to bylo taky solidní překvapení - Díky, Civale! 90%. ()

PEZ

Tak tomuto ja vravím občianský prístup. Niekto by to nazval rebéliou. Ale jedná sa o aktivizmus v pozitívnom zmysle, kedy totálne nevyužitý a chátrajúci priestor je dobrým nápadom a dobrovoľným pričinením sa zmenený na niečo pekné, na niečo (pop)kultúrne a na niečo, čo okoloidúcich prinúti sa (po)zastaviť a zamyslieť sa (minimálne nad tým, kto a prečo niekto dané miesto takto pomenil/okrášlil). Super inšpirujúce. ()

JosefTomas

Pěkně natočený a svižně pojatý dokument, který nemusí být nutně dlouhý, aby dokázal říci vše potřebné. Zajímavým doplňkem je i nostalgicky zvolený filtr, který reprezentuje krásu starých VHS kazet a to vše provázeno starým(nebo mladým, nechci ho naštvat :) ) známým Civalem. ()

Pitryx

Tak u toho mne potěšily jen dvě věci. Že jsem konečně viděl Civala, a že ti mládenci chtěli udělat ten svět hezčí. Byť jen nastříkáním betonu. Ale proč o tom natočili tuhle kravinu, to věru nechápu. A také nechápu, který mamlas to jejich dílo musel hned začít ničit. ()

ESNYR

Zajímavý nápad "zkrášlit" nevzhledný kopeček z betonu, který dost hyzdil okolí. Přiznám se že jak jsem se dozvěděl že v tom má prsty ta odporná kreatura a opodebil cival, ani se mi na to nechtělo podívat, protože toho člověka fakt z celého srdce nenávidím. Jenže tady se cení nápad a provedení, a to si určitě zaslouží pochvalu, stejně jako si zaslouží jakési poplácání po rameni, že měl snahu to jen nepočmárat fixkama ale najal na to někoho kdo tomu rozumí a ví co a jak. Jakékoli "graffiti" když je provedeno hezky a do jisté míry umělecky, je vždy hezkou podívanou. Rozhodně bych byl rád kdyby se takových zajímavých věcí dělalo víc. U nás dostala parta lidí povolení pomalovat starou budovu školky, která nebyla nic než plocha betonu. Z ohledem na to že je to školka, se kluci hodně krotily a udělaly hezkou dětskou fasádu. Měl jsem nutkání ubrat hvězdy za primitiva a kreaturu, ale tentokrát se budu držet a dám hezké 4 hvězdy. Tu pátou nedám, za zbytečné keci a zbytečnou délku, která nebyla potřeba. Být to o takových 8 minutek kratší, tak 5 by bylo jistých. Myslím že je lepší se dívat na R2D2, než na betonový nesmysl, který k ničemu není. Závěr dokumentu, jen ukazuje lidskou demenci, kdy všechno musí zničit a ničeho si neváží. Smutný konec. Lidstvo si nezaslouží žádné další šance a bylo by potřeba aby se konečně vesmír rozhoupal a nahradil nás něčím lepším. ()

Black.Adder

"Přátelé, váš mladistvý elán a půvab i životní zralost jsou zárukou kvality. Oné kvality po které stále tolik voláme. Já vás nebudu zdržovat, sám mám ještě další schůzi..." Tím jsem chtěl říct, že hluboce smekám před Civalem a kolegy, jen víc takových projektů. Vzhledem k tomu, že na facebooku sleduju Banksyho nebo aspoň stránky street artu, budu vždycky hlasovat pro takovouhle formu umění s nádechem rebelství, samozřejmě v mezích zákona, že. ()

Marty.McFly

Výborný nápad, nezbytná odvaha riskovat, zainvestování, realizace a nakonec zasloužená radost z výsledku práce. Skutečně drobné nedostatky ve filmařském řemesle bohatě vyvažuje očekávání diváka a jeho první pohled na hotové dílo a neskrývanou radost a pýchu autorů. Gratuluji. ()

Lucasfilm zachránil fanouškovský film

Lucasfilm zachránil fanouškovský film

17.01.2019

Pokud patříte mezi příznivce Star Wars, pravděpodobně jste zaznamenali nedávný neoficiální fanouškovský film Vader: Shards of the Past. Povedený krátkometrážní snímek je prací youtubového channelu… (viac)