Veľká vlastenecká vojna. Poručík Nikolaj Ivuškin (Alexander Petrov) spolu s vodičom Stepanom Vasiľonkom (Viktor Dobronravov) v malom nákladiaku len o vlások uniknú nemeckému tanku. Ivuškin dorazí na veliteľstvo v obci Nefjodovka, kde ho menujú veliteľom jediného bojaschopného tanku. Čoskoro na miesto prídu tanky nemeckého Hauptmanna Klausa Jägera. V bitke zničí Ivuškin celú Jägrovu tankovú rotu, často aj dva tanky naraz jednou strelou. Jeho tank T-34 však utrpí vážne škody. Ivuškin a mechanik Stepan Vasiľonok sú zranení a padnú do zajatia. Odhodlaných a odvážnych vojakov to však nezastaví a hneď začnú plánovať útek. Majú totiž s Jägrom nevybavené účty. Ivuškin vymyslí únikový plán, s ktorým mu pomôže ruská tlmočníčka Aňa (Irina Staršenbaumová) a otlčený legendárny sovietsky tank T-34. (TV JOJ)

Dogfish

Je to hodně dlouhý film. První půlhoďka je zahřívací. Ivan má velet posádce tanku, která by to nejraději zabalila proti německé přesile tanků, ale Ivan jim promluví do duše a pak ničí jeden tank za druhým. Dokonce jednou ranou dva!!!. Pak ale přece jen prohraje a šoupnou do lágru. Tady ho jeden nácek s pomocí Máši, která mu překládá, přemluví, ať se na něm cvičí němečtí kadeti. Pro tuto příležitost mu přivezou z ruské fronty ruské T i s 6 náboji a pár mrtvými rusáky. Ivan náboje schová a pak z lágru ujede. Mášu samosebou vezme sebou. Po cestě do Prahy se staví v jednom německém městě. Tady vyřeší pár německých tygrů a panterů. Nechce aby Máša riskovala a tak si sní dá scuka za městem u lesa. Máša má pravděpodobně dobré znalosti topografie, protože čeká na přesně smluveném místě a s Ivanem a jeho druhy se vydá do Ruska. 1 * za padlé Rusy, kterým je film věnován a 1* za naši krásnou přírodu... ()

BaronDevil

Na Ruskej film rozhodne za 5* (to proto, ze na Ruskych filmech vseobecne je hrozne casto znat miniaturni rozpocet, coz tady znat nebylo). Na film obecne zaslouzeny 4*. ()

DAPDO

Na film koukám ze dvou pohledů, ty tankový bitvy jsou udělaný fakt dobře, těch zpomalenejch záběrů sice bylo až moc, ale fakt si s tím rusové vyhráli dobře. Druhej pohled tak moc radostnej není, film působí spíš jako pohádka a je prošpikovanej spoustou nesmyslů. Nezničitelnej střední tank, nezničitelná posádka, němci dají muklům ve výcvikovým středisku T-34, po útěku si uprchlíci jedou v pohodě přes Německo a německý lid je napájí pivem a jídlem...těch blbostí je tam víc, píšu jenom ty, který mi nejvíc utkvěly v paměti. Za bitvy 70%, za zbytek 10%, takže celkově 40%. Ale dovedu si představit atmosféru v ruskejch kinech, který musely bouřit potleskem. ()

Jakubik

No nekecej. Rusové natočili film na který se dá koukat a má celkem slušný obsah. Je to hodně přitažené za vlasy. Nicméně to nemění nic na tom, že se člověk nenudí ani na chvilku, a navíc to celkem dobře vypadá. Zpomalovaček je tady plná zádel ale vypadají celkem kůůl a nějak mě to nesejřilo. Hodně mi to připomnělo Fury s Pittem. Za mě spokojenost… ()

radaza

Překvapuje mě naivita některých hodnotících, kteří si myslí, že se tento film nějak blíží realitě II.sv.v. Zábavná pohádka podobná jako Captain America. ()

Darckol

Bavil som sa nečakane dobre - tanky ma fascinujú, film plynulo bežal v krásnych scenériách a bol relatívne zábavný - cítil som z neho istým spôsobom nadhľad a vtip, nie zúfalú snahu tváriť sa vážne a reálne. Áno, spomalených záberov bolo veľa a poniektoré veci nedávali veľmi zmysel. Trúfam si však povedať, že som takéto veci už mnohým filmom odpustil (a zrejme aj ešte odpustím ;)). Skrátka a dobre, ak film vie strhnúť diváka, odpustí mu drobné chybičky na kráse. 7,5/10 Chcem viac filmov s tankami! (týmto pozdravujem aj Oceľové srdcia xP) ()

Drom

No to zas bylo gerojů. A tak povšechně od všeho gerojskýho, sedm jednou ranou, útěk z alkatrázu, láf story, vzpoura strojů... teda rusů. A taky se řvalo, ale dle mého dojmometru méně, než v tý gerojovině o squatu v Bělorusku. No prostě klucí šikovný v poměrně arkádovém a dobře ubíhajícím filmu. Přišlo mi to tedy dost barevný a takový uhlazený, prostý a lehký ke konzumaci. Zejména pokud by má národnost, příslušnost a přesvědčení náležely stejnému co hlavních hrdinů. Ale tak beru, v jiných filmech se taktéž kouzlí a dělají různé fiškulácké triky. Nic mě každopádně pro tentokrát a vyjímečně neobtěžovalo, tudíž mě ta Legenda o tankistech (jak se to má správně jenovat), z univerza Rusové sami vyráli druhou světovou, celkem i pobavila. To že jsem musel poslouchat souběžnou diskuzi o tancích z negativ vynechám. ()

Franc1s

Konečně zase řádný ruský válečný film! A tentokrát s partou tankistů a jejich T-34kou. Po úvodní bitce se z osazenstva tanku stanou zajatci. V táboře však poručík Ivuškin dostane nabídku k poslední bitvě a zároveň ho napadne plán útěku do Československa... Tankové bitvy nemají chybu, efektní zpomalovačky na každém kroku, přelety nad bojištěm, bohužel jen ty triky a digi-efekty někdy nic moc, ale to už je tak standard u ruských filmů. Nechybí samozřejmě špetka lásky. Nejlepší je však kamera uvnitř tanku, a to jak tam všichni řvou a hláškují, hlavně teda řidič Vasil :) Nejsem tankový specialista, takže mi je jedno, jestli ten má víc pancířu a ten větší kanón, já se bavil a pěkně to všechno odsejpalo 8/10. PS: Natáčelo se i u nás a přijde i Carda :D ()

desade

Neviem čím to bude, ale pri týchto ruských hrdinných eposoch sa viem odosobniť a vypnúť skúmanie reálií. Myslím, že dej filmu najlepšie charakterizuje opakované úslovie vodiča tanku Vasilionka "Xочешь чуда, будет чудa" (ako správne preložil jahra "Chceš zázrak - máš ho mať"). ()

TomStrom

Dobrá zpráva - je to o něco lepší než Fury, špatná zpráva - Fury teda nebyl dobrej film a trumfnout ho teda není žádná meta. Tankový souboje byly zdařilý, byť digitální... ale co, taková už je doba. Carda potěšil, lokace taky, nebylo to tak přepískle patetické, jak by někdo mohl předpokládat. Ale i tak to bylo nablblý až až, romantická linka s tlumočnicí se do toho taky nehodila. Ale holt není každej den posvícení, na jedno zkouknutí to stačí. ()

LordMysti

Chápu že tento film pravděpodobně hodnotí pouze fandové obrněné techniky a druhé světové - proto je hodnocení rozhodně nadnesené. Ale fanoušek výše uvedených musí u tohoto filmu zajásat, protože dostává zajímavý příběh, vynikající tankovou akci a efektní podívanou. A ten ruský patos... bez něj by to prostě nešlo. A mezi námi, začíná mi být příjemnější než ten americkej, vážně myšlenej. Za mě rozhodně palec nahoru a obrovské překvapení! ()

netWoor

Prostě ruské Fury. Příběh je velmi nesmyslný, ale milovník tanků si ho stejně nijak zvlášť nevšímá. Neboť Rusové tančíky dycky uměli. Bohužel stejně jako americké WOT i to ruské se v závěru zvrhne v dokonalost kladných hrdinů versus demence záporných. A to docela ruší i při pohledu na valící se tank ... ()

bearmeedek

Rusové se pochlapili a natočili válečný film, který zaujme i zbytek světa. Úvodní bitva v sovětské vesničce, která byla vystavěna pro film a následně srovnána se zemí, mě trochu vyděsila, když jsem si představil, že další více než dvě hodiny budou v podobném, až béčkovém stylu. Jenže po této bitvě teprve začal film a nenudil ani chvilku. Je to příjemná směs napětí, humoru, až komiksových tankových soubojů a samozřejmě si po letech poslechneme ne málokrát slovo: soudruh. Film je samozřejmě myšlen vážně a přesto několikrát vyvolává úsměv z těch nadsázek, takže baví po všech stránkách. Kromě tankových soubojů a těsně se třejících tankových střel je zde i letitý souboj dvou velitelů. Sice nic nového ve filmu, ale fungovalo to. Spousta německých lokalit byla natočena v Česku. ()

rublik05

Vcelku zajímavě pojatý válečný film, kdy se za použití různých moderních technik a počítačových programů povedlo natočit velmi zdařilý snímek plný tankových soubojů a dynamických záběrů. Ačkoliv musím přiznat, že po čase mě už to zpomalování začalo lézt na nervy, ale asi to tam má svůj smysl a filmu to dodá takový epičtější rozměr. Filmaři na můj vkus až moc sázeli na green screen a CGI efekty, což samo o sobě není nic proti ničemu, ovšem zrovna u válečného filmu bych ocenil více autenticitu a reálnost, než vše až moc okatě udělané počítačem. Co se týká děje, ten se sice nezakládá na nějakých reálných osobách nebo historických událostí, přesto jako taková oslava a vzdání úcty tehdejším tankistům v moderním pojetí funguje dokonale. Herecké obsazení ujde, scénář a kamera taktéž. Oceňuji i krásné lokace (zejména ty z České republiky), které jsou sice značně poupravené, přesto velmi pěkné a působivé. V podstatě mě film mile překvapil, a kdyby filmaři vynechali nudné scény a zkrátili film o půl hodiny, byl bych ještě spokojenější. 7/10. ()

Zevon

Jen jsem čekal více efektů s T-34, např. sjezd ze skokanského můstku, průjezd pod rašeliništěm v Bělorusku a tak. Velká škoda, že tam nehrál Chuck Norris, dal bych o hvězdu navíc. ()

E lan

Přistupoval jsem k tomuto filmu s despektem. Ruský film o válce. Je tam obrovské množství ruského patosu, který se objevuje snad každých 10 minut. To je ještě horší než v podobných amerických filmech, kde na zaoceánskou formu je člověk už zvyklý. Zde to nově bije do očí. Na druhé straně příběh není vůbec špatný, některé zkratky v ději člověk odpustí a celkově se člověk vlastně dobře baví. Takže velmi slušný průměr, překvapivě! ()

Martensson35

Hodně ujetá pocta tanku T-34. Zpracování spíš odpovídá upoutávce na počítačovou hru - zpomalený průlet střel po každém výstřelu nebo věčné západy slunce na pozadí. O obvyklém ruské přikrášlování dějin ani nemluvě. Ale jako nenáročná oddechovka s občas nevyžádaným zasmáním, proč ne? ()

Ringhio

Úvod byl v pohodě. Čekal jsem víc bitvy u Kursku než průjezd Německem s šesti náboji, ale to už tak soudruzi občas mají. Škoda, za začátek bych dal 5 hvězd. ()