Veľké malé klamstvá

• Česko Sedmilhářky (viac)
USA, (2017–2019), 11 h 48 min (Minutáž: 44–59 min)

Tvorcovia:

David E. Kelley

Predloha:

Liane Moriarty (kniha)

Scenár:

David E. Kelley

Hudba:

Sam Williams

Reese Witherspoon, Nicole Kidman, Shailene Woodley, Alexander Skarsgård, Laura Dern, Adam Scott, Zoë Kravitz, Parker Croft, James Tupper, Sarah Baker (viac)

Temná komediálna dráma sa odohráva v kalifornskom mestečku Monterey a začína podozrivou vraždou na benefičnej akcii základnej školy. Hoci totožnosť obete aj páchateľa zostávajú záhadou, všetko nasvedčuje tomu, že v pozadí zločinu stála rivalita a tajomstvo obklopujúce trojicu matiek - Madeline, ktorá je živelnou ženou v domácnosti, čo chová zášť voči exmanželovej novej mladšej žene Bonnie, inštruktorke jogy so zenovým prístupom k životu; ďalej Celeste, bývalej právničke žijúcej v zdanlivo dokonalom manželstve s mladším mužom; a Jane, slobodnej matke s temnou minulosťou, ktorú Madeline a Celeste vezmú pod svoje ochranné krídla. V priebehu siedmich napínavých častí plných čierneho humoru vychádza najavo, aké tajomstvo každá zo žien skrýva, a postupne sa dostávame až k onej osudnej noci. (HBO Slovakia)

ŠpetaMarek

Kvalitni psychologicky seros od pana, ktery, zda se, rozumi zenam. Luxusne prokreslene charaktery a presne zahrane. Pro me je prekvapenim Adam Scott, ktery vetsinou ze sebe dela blbce, kouli ocima a je grazl. Tady jeho civilni herectvi zdatne doplnuje kandidatku na ceny Reese Whitherspoon. Nicole hraje taky krasne, ale Sasa se ji asi bal ublizit, takze takove ty sceny nejsou uplne az na dren. Jedine co se mi nelibilo byl celkovy koncept vypraveni v retrospektive a lakani na zaver, jehoz ztvarneni nedostava slibu a je utopene v reziserove oblibe strihat radoby souvisle zabery uplne vsude bez rytmu ci smyslu. ()

araBaraB

Kniha bude doufam lepsi, nez serial, ktery mohl byt natocen jako celovecerni film a celkove by to vsemu spise prospelo. Nejak mi nesedlo celkove prostredi a navic nechapu, jak se mohlo tolik zvlastnich existenci zjevit v jednom mestecku na pobrezi oceanu. Ovsem vykony hlavnich postav byly na jednicku, s tim souhlasim. ()

Alojs

1. série: Nejprve hrozně roztahané a zdánlivě triviální, postupem času intenzivnější a gradující mistrně natočeným posledním dílem (pěvecké vložky jsou silně atmosférické). 2. série: stejné postavy a nová témata. Překvapivě rozjetější, zábavnější a dobře plynoucí vpřed. Opětovně zdařilý závěr - tentokrát i s předposledním dílem. Ve výsledku spokojenost. Výborný dámský sériál z prostřední "Zoufalých manželek", který si mohou užít i trpělivější pánové. ()

sigi2

Prvá séria. Čistá radosť pozerať. Dávno som nevidel seriál tak dobre napísaný, tak dobre režírovaný a tak vynikajúco zahraný. O ženách, ale nielen pre ženy. ()

Sharleen

Celkom zaujímavá a dosť netradičná miniséria so silným ženským osadenstvom, chlapi tu ťahajú za kratší koniec. Je to niečo ako detektívka na predmestí, kde sa na začiatku dozvieme, že niekoho zabili a celý čas tipujeme, kto to je. Finále bolo pôsobivé, len je trochu škoda, že odhalenie prišlo až v poslednej epizóde, lepšie povedané v jej druhej polovici, kde to bolo nahustené. Obeť som si nakoniec tipla správne hneď na začiatku Elvisovskej párty. ()

Red-horse

Wow, dlouho mi seriál nevyrazil tak dech jako tento. Od začátku to bylo napínavé, ale poslední epizody, prostě wow, úžasná gradace. *Možné Spoilery* Sice jsem hlavní zápletku odhalila již dříve, ale kdo ve skutečnosti bude ten mrtvý, to jsem do poslední chvíle netušila, jen jsem doufala.*Možné Spoilery* Předpokládám, nebo spíš asi doufám, že další řadu seriálu nenatočí, protože by to bylo zbytečné prodlužování a nastavování. Avšak pokud se tvůrci pustí do něčeho podobného, například volného pokračování, nebudu vůbec proti. Seriál byl výborně zpracovaný, úžasně natočený s excelentním obsazením. Alex ukazuje jaký má úžasný talent a další herci, respektive herečky, rozhodně nezůstávají pozadu. ()

nudla

Pěkný příběh o několika ženách, které spojuje hlavně fakt, že jsou matky a jak už to u žen bývá, každá má své menší či větší problémy v osobním životě. Ústřední zápletka není nikterak složitá na rozuzlení, ale to vůbec neubírá seriálu na kouzlu. Příběh je skvěle napsaný a natočený, hlavní postavy dostaly hvězdné obsazení a úžasně vybraná hudba jen podtrhuje celkově velmi příjemnou, ač ne úplně pozitivní atmosféru. ()

XZvire

Když jsem se dozvěděla, že bude seriál Sedmilhářky, okamžitě mne zaujalo především obsazení, až potom jsem začala pátrat dál.. Hned jsem si běžela koupit knížku a přečetla jsem ji jedním dechem. Začala jsem mít ale obavy o seriál.. Moc jsem nevěřila, že celá knížka vystačí na 7 dílů. A taky, že ne. Seriál je především o bezvadném obsazení a výborné kameře, střihu a pokud bych neznala konec, tak bych byla i více nadšená ze samotného finále. Ruku na srdce, během jednotlivých dílů se vlastně nic moc neděje, všechno se vyřeší až v posledním díle a vlastně v něm ani není vše dostatečně vysvětleno, oproti knize.. Na začátku jsem byla nadšená, že se scénář držel předlohy, ale tak od třetího dílu se to začalo trochu rozcházet. Nejvíc mne zamrzela, naprosto zbytečná, nevěra Madeline, dále odfláknutá dějová linka Madelininy starší dcery, odfláknutý vztah mezi Jane a Tomem a mohla bych jmenovat další detaily, které byly v knize naprosto super a v miniserii bohužel změněny. Čekala jsem, že když se jedná o sedmidílný seriál, tak bude propracovaný do nejmenšího detailu podle předlohy, v této podobě by to celé vystačilo na 2 hodinový film. Zase na druhou stranu chápu, že se scénáristi snaží, vášnivé čtenáře, aspoň trochu překvapit.. ()

MyrnaAlec

Pomalejší rozjezd, co vypadá na pouhé plkání vystajlovaných paniček, se záhy změní ve vícevrstevnaté vztahové drama. Vynikající obsazení /Laura Dern vypadá neuvěřitelně dobře/. Jsou tam samé silné ženské figury + sexy Skaarsgard. ()

ervina

První díl mě teda moc nezaujal, ty ženský mě dost rozčilovaly. Dokonalý dámičky. Pak už se to docela rozjelo a vytáhli se kostlivci ze skříní. A na konci se to krásně vyřešilo. Myslím, že sedm dílů bylo akorát, aby se z toho nestala nekonečná ptákovina. ()

SAINTS

Jeden z najlepšich tohtoročnych serialov.Big little lies ma skvely scenar,velmi dobre napisane a ešte lepšie zahrane postavy a famoznu režiu.Alexander Skarsgard až mrazivo dokonale zahral manžela ktory ma nasilnicke sklony a šikanuje vlastnu manželku.Pochvalu si zaslužia aj detsky predstavitelia,už davno v žiadnom serialy či filme deti nehrali tak dobre .Niečoho podobneho sa na slovensku asi nikdy nedočkame . ()

pmusic

V tomhle roce jsem si už pár seriálů střihla, ale takhle mě kromě Taboo žádný nepohltil.. Big Little Lies mají přesně všechno to, co od seriálu chci - tajemství, zápletku, zajímavé ústřední postavy, atraktivní zpracování látky, precizní kameru a naprosto boží scénář. Porota letošních Emmy to vážně neměla snadné, když měla vybrat nositelku ceny za hlavní hereckou roli a ve výběru byla jak Nicole Kidman, tak Reese Witherspoon, obě byly totiž naprosto fantastické! Kolují zvěsti, že by snad díky úspěchu, který tento seriál zaznamenal, mohla být natočena další série.. tak hurá do toho! :) ()

zuzzuli

Tento mini seriál má pomalý rozjezd, ale fantastický závěr! Užívala jsem si každou minutu soundtracku a skrytých zápletek. Obdivuji úžasné herecké výkony Celeste (Nicole Kidman) a Jane (Shailene Woodley). Jde o dramatický seriál plný tajemství, lží, ale i lásky, která může mít mnoho podob. Pro mě byl seriál neobyčejnou podívanou. V sedmi dílné sérii naleznete skrytou šikanu, falešné obvinění, domácí násilí i zobrazení nejhorších nočních mur. Avšak přestože seriál pojednává o těchto závažných tématech, ukazuje také zákoutí různých manželství a všem nám potvrzuje fakt, že pouto přátelství někdy dokáže odvrátit nejednu katastrofu. Nakonec bych chtěla vyzdvihnout i postavu Bonnie (Zoe Kravitz). Celou sérii působila vyrovnaně, odhodlaně, ladně i talentovaně, ale hlavně měla srdce na pravém místě. ()

DjsVorel

Byla jsem hodně zvědavá na tenhle seriál, protože kolem něho byl celkem velkej humbuk. Kidman a Whiterspoon jako spoluproducentky a hvězdné obsazení slibovalo, že určitě nepůjde o jen tak ledajaký projekt a musím říct, že to na mě udělalo dojem. Jistě, dá se tomu vytknout jistá předvídatelnost. Od prvního dílu je jasný, kdo ubližuje malé Amabelle (čekala jsem dokonce obě dvojčata), od půlky seriálu je jasné, že twisted son of a bitch Skarsgard bude otcem malého Ziggyho a v posledním díle je nad slunce jasné, kdo ho ve finále shodí ze schodů. A v druhé řadě čekám, že se projeví choutky svatého Eda na svou nevlastní dcerušku. Kromě toho však nemohu vytknout seriálu nic. Má to napětí, skvělý scénář, je to tak akorát přehnaný a především naprosto dominují herecké výkony, které jsou ozdobou seriálu. Především Kidman a Skarsgard jsou fenomenální. A ani nemám pocit, že by se například herečky snažily zastínit jedna druhou. Všechny si i ve společných scénách dávají stejný prostor, a to mě baví. A co se týká námětu, tak nejde o nic revolučního, ale líbí se mně že dokáže vzniknout i kvalitní seriál, který se věnuje uzavřené komunitě zbohatlíků, kteří navenek působí perfektně, ale skrývají svá temná tajemství a problémy, které jsou v normálním životě běžné. Horší než tahle high society mně přijdou ti jejich "posluhovači", kteří na ně při vyslýchání hází nehoráznou špínu, ale přitom jim lezou celou dobu do zadku. To jsou totiž ty největší krysy, u kterých nevíte co čekat a mezi nima bych nechtěla snad žít ještě víc než mezi tou fake smetánkou. Každopádně dávám seriálu 4,5* a jsem hodně zvědavá, co nabídne druhá série. ()

Heyyy

Solidně nadhodnocené. Pomalé tempo, které vás nijak zvlášť nemotivuje v pokračování sledovat. Navíc výrazně zaměřené na ženské publikum (nemyslím si prostě, že by tohle mohlo jakýkokoli chlapa bavit), kdy v první polovině seriálu se řeší jen "ženy-matky na plný úvazek" vs. pracující matky a problémy jejich děcek ve škole... Sice hlavní postavy zahrály na 1, na Shailene se navíc příjemně koukalo ( a doteď jsem ji ani neznala), ale zvláštní sympatie si nevysloužila žádná z žen. Na zaplácnutí 3-4 večerů to jde, ale pokud hledáte seriál, kterej se vám do týdne nevypaří z hlavy, tak tenhle to asi nebude. ()

iz67

Po dlouhé době seroš, který má víc než hlavního hrdinu a hlavní příběh. Spousta hezky prokreslenych postav s jejich příběhy. Hustá atmosféra společnosti plné matek malých dětí v malém kalifornském Montérky. ()

Barghest

Stepfordské paničky v terminátořím režimu. Těch pět hereckých nominací na zlatý Globus (plus ta za nejlepší minisérii) je v tomto případě hodně trefná vypovídací hodnota. ()

O čem by mohla být druhá řada seriálové Mare?

O čem by mohla být druhá řada seriálové Mare?

03.01.2022

Herečka Kate Winslet (Titanic, Steve Jobs) a tvůrci seriálu Mare z Easttownu režisér Craig Zobel (Z for Zachariah) a Brad Ingelsby (scenárista Cesty zpátky) už za svůj seriál několik prestižních… (viac)

Zemřel režisér Jean-Marc Vallée

Zemřel režisér Jean-Marc Vallée

27.12.2021

Velice nepříjemná zpráva nás zasáhla krátce před koncem roku – oceňovaný kanadský režisér Jean-Marc Vallée zemřel nečekaně v pouhých 58 letech. Filmař stojící za oscarovým Klubem poslední naděje,… (viac)

Batman našel svoji Catwoman

Batman našel svoji Catwoman

15.10.2019

Můžete spustit fanfáry, Batman režiséra Matta Reevese totiž oficiálně obsadil Catwoman. Po mnoha spekulacích, kdy se o roli v Hollywoodu ucházela snad polovina atraktivních hereček pod třicet, totiž… (viac)

Drama v pozadí úspěšných Sedmilhářek

Drama v pozadí úspěšných Sedmilhářek

13.07.2019

Kabelovka HBO našla v seriálové adaptaci Sedmilhářek od autorky Liane Moriarty nečekaný hit. A to až do takové míry, že po úspěchu na Emmy přemluvila spisovatelku, aby vymyslela pokračování. Hlavní… (viac)