Veľké malé klamstvá

• Česko Sedmilhářky (viac)
USA, (2017–2019), 11 h 48 min (Minutáž: 44–59 min)

Tvorcovia:

David E. Kelley

Predloha:

Liane Moriarty (kniha)

Scenár:

David E. Kelley

Hudba:

Sam Williams

Reese Witherspoon, Nicole Kidman, Shailene Woodley, Alexander Skarsgård, Laura Dern, Adam Scott, Zoë Kravitz, Parker Croft, James Tupper, Sarah Baker (viac)

Temná komediálna dráma sa odohráva v kalifornskom mestečku Monterey a začína podozrivou vraždou na benefičnej akcii základnej školy. Hoci totožnosť obete aj páchateľa zostávajú záhadou, všetko nasvedčuje tomu, že v pozadí zločinu stála rivalita a tajomstvo obklopujúce trojicu matiek - Madeline, ktorá je živelnou ženou v domácnosti, čo chová zášť voči exmanželovej novej mladšej žene Bonnie, inštruktorke jogy so zenovým prístupom k životu; ďalej Celeste, bývalej právničke žijúcej v zdanlivo dokonalom manželstve s mladším mužom; a Jane, slobodnej matke s temnou minulosťou, ktorú Madeline a Celeste vezmú pod svoje ochranné krídla. V priebehu siedmich napínavých častí plných čierneho humoru vychádza najavo, aké tajomstvo každá zo žien skrýva, a postupne sa dostávame až k onej osudnej noci. (HBO Slovakia)

Iktus

Jdu proti proudu. K porsání nudný, zbohatlický homodrama. Věkem zválcovaná Kidmen, Witerspůn a další matures hrají přepíčený, luxusem omrzelý krávy (sem tam dostávají od starýho i přes držku), co by si od svých ratolestí nechaly klidně nasrat i do huby. Plytký, táhlý příběh uhlazených dementů sem musel prokládat fail videama na youtubu abych si neukousal nehty nudou! Šrot! ()

Pimpy

Seriál se začne rozjíždět a hlavně dávat smysl až od třetího dílu první serie. První dva díly jsou o ničem a s manželkou jsme se rozhodovali jestli po prvním dílu pokračovat. Nakonec jsme se dočkali slušného dramatu. Dal bych klidně pět hvězd, kdyby pointa z první serie nebyla v druhé serii postupně tak trochu pohřbena. ()

Leeslie

Sedmilharky jsou sablona tvurcum pro natoceni dokonaleho serialu. David E. Kelley si vzal pod kridla vyborneho rezisera, herecka esa a natocil neco, co nema obdoby. Jednotlivym postavam postupne vtiskne jejich charaktery, buduje pribeh, ktery ve finale posklada jako puzzle, aby vsechno dokonale zapadlo, i kdyz divak ma ze zacatku pocit, ze vsechno je jen nuda. Priznavam, ze jsem mel Sedmilharky rozkoukane strasne dlouho a trvalo mi nekolik dilu, nez jsem zacinal verit pozitivnim recenzim, ze se jedna o veledilo. Posledni dil a predevsim poslednich par minut me presvedcilo, ze vsichni meli pravdu, ze se jedna o serialovy klenot. ()

bonovox

Ďalší TOP produkt od HBO. Výborná koncepcia seriálu už od začiatku odkrýva postupne všetky aspekty meštiackeho života od malých klamstiev, nenávisti, priateľstva a hlavne feminizmu v tom najluxusnejšom podaní. Herecké obsadenie tu nemá chybu, od priam až démonickej Reese s Nicole až po mužské postavy na čele s násilným Skarsgardom. Finále je lahodným zakončením, v ktorom sa definitívne potvrdia charaktery všetkých postáv. Seriál je len dôkaz toho, že televízna tvorba začína mať navrch oproti kino distribúcii. ()

Jason13

Knihu neznám, ale tak nějak mi přišlo, že by se dala vměstnat i do menšího počtu (o to kvalitnějších) dílů. Nicméně i tak to je pěkně zpracovaná minisérie se slušným soundtrackem a úžasným obsazením. Tomu samozřejmě vévodí ústřední trojice, ale i ostatní herci (včetně dětí) byli fajn. Od začátku mě bavil ten koncept, kdy víme jen to, že se stala vražda a postupně zjišťujeme že téměř každá z postav může být vrahem i obětí... ()

PenelopaW

!!! POZOR SPOILER !!! Takový další vztahový seriál pro ženy, ale s detektivní zápletkou, kterou ocení i muži. reflexe vztahů na maloměstu (vezmu si dárkový koš, ale pak ji pomluvím!), kde si každý vidí do talíře, ale přesto někteří mají svá tajemství. Od prvního dílu víme, že se stal zločin, ale netušíme, kdo je oběť a kdo vrah. A přestože v průběhu dílu posledního už tušíme, kdo byl nakonec zabit, rozuzlení je to překvapivé (zejména proto, že celou dobu se hovoří o oběti, takže divák získá dojem, že zavražděnou byla žena a přemýšlí, která z matek a proč to nakonec odnesla). Některé linie (Ziggyho otec, kdo škrtil Amabellu) je snazší uhodnout už dříve, takže si divák na konci může klepat na rameno, jak to hezky rozpletl. Jednu hvězdu ubírám jen za postavu Reese Witherspoon, která by mne v reálu hrozně štvala svojí angažovaností a tím, jak do všeho strká nos. Sympatické je, že seriál je minisérií o sedmi dílech (původně jsem netušila, že je natočen podle knihy), zápletka je uzavřená a tvůrci zřejmě neaspirují na to nastavovat kaši vodou a točit další série. Za mne příjemné překvapení, které je sice o ženách, ale mohou ho ocenit i mužští diváci. ()

black8

Som príjemne prekvapená z hereckého umenia Nicole Kidman a Reese Witherspoon. A veľmi si vážim ten citlivý filmársky prístup v súvislosti so zobrazením domáceho násilia. Naozaj skvelá psychologická sonda. ()

VLADEK

1) Temné komediální drama - NE. Je to telenovela, zeseriálovaná chick lick o přestárlých maminách z předměstí. 2) Mimořádné herecké výkony - NE. Sebestředné herectví Kidman a Witherspoon 3) Totožnost oběti i pachatele zpočátku zůstává záhadou - NE - jasné od 2. dílu. 4) Napínavé černě humorné epizody - NE. Nejsou žádné epizody, ale banální příběh přenosu agresivního chování natažený na 7 dílů a časově sekán bez rozmyslu. 5) Nejhoší kamera a stříh seriálu HBO za poslední 3 roky. Celkem - 50% ()

Ironhead

Vidim to spise naopak nez vetsina lidi tady, pro mne to melo slibny rozjezd, kvalitni herecke vykony, postavy, kameru, prostredi, skvely hudebni podkres, jenze pak prisly posledni dily bez jakekoli poradne katarze, prekvapeni a vyvrcholeni. Proste jsem cekal zezacatku o hodne lepsi zapletku a prekvapivejsi konec. A ta uplne zaverecna scena... ach jo... Bavily mne prostrihy vypovedi/pomluv sousedu... protoze to je presna realita, kdy se navenek vsichni usmivame a milujeme, ale... :_) ()

Ajay

Poslední díl (rozuzlení) byl hodně dobrej, kdyby se seriál scvrknul na jeden celovečerák dal bych asi vyšší hodnocení. ()

lyzbeth

A to je tak, když místo domácích prací hodíte nohy na stůl a sledujete jeden díl za druhým..jj docvaklo mi asi v pátém díle, kdo asi bude obětí. Každopádně to na napínavosti neubralo. Herecké výkony vynikající. Hudba perfektní. Zpracování originální. Tleskám! :-) ()

allegria

Dala bych nižší hodnocení, kdybych přihlížela k poněkud nepružnému překladu a dabingu, který způsoboval občas až nechutně trapné dialogy. Ale ten seriál a hlavně konec je tak úžasný, že jsem nakonec musela uznat, že si pět hvězdiček zaslouží. ()

rigby

Nějak nechápu ty nadšené komentáře kolem. Mně tento seriál totiž vůbec nic neříkal. Chápu, že má jisté kvality, není to žádný póvl, ale to nekonečné pomlouvání a řešení opravdových blbostí mě silně nudilo. Kromě hvězdného obsazení, na které se velmi dobře dívalo, se už nebylo čeho dalšího chytit. Žádná komedie, žádná tragedie, jen slepice. ()

karnifex

I když i zde (jako u mnoha dalších současných seriálů) se tvůrci snaží natáhnout děj do výrazně většího času, než by bylo vhodné - a tím pádem se objevuje mnoho hluchých míst a zbytečných scén - celkový dojem je dobrý. Výborné herecké výkony a slušný scénář způsobují, že i skupina obyvatel (zbohatlické paničky), o kterou bych se za normálních okolností absolutně nezajímal (natož abych jí fandil), je mi zde ne snad sympatická, ale aspoň představena tak, že o ní dokážu přemýšlet bez předsudků.. ()

uhlerado

Malé veľké prekvapenie. Ako ináč, vynikajúce výkony ostrieľanej Nicole a papuľky Reese. Áno, sú ťahúňkami seriálu, avšak dej má vysoké % spádu, že ani nepostrehnete poslabšie výkony ostatných hercov. Seriál nádherne poukazuje na c´est la vie, to je život. Aj keď žijete pri romantických plážach, kde sa všetko javí bezstarostne, no aj z malého problému vznikne masívny požiar, ktorý neuhasí nikto, zvlášť nie pretvárka, faloš a malichernosť zbohatlíckych rodičov. Ani pri jednej časti ma nebolel zadok a divák sa môže právom tešiť na ohlásenú druhú sériu. Dávam 5 hviezd. ()

O čem by mohla být druhá řada seriálové Mare?

O čem by mohla být druhá řada seriálové Mare?

03.01.2022

Herečka Kate Winslet (Titanic, Steve Jobs) a tvůrci seriálu Mare z Easttownu režisér Craig Zobel (Z for Zachariah) a Brad Ingelsby (scenárista Cesty zpátky) už za svůj seriál několik prestižních… (viac)

Zemřel režisér Jean-Marc Vallée

Zemřel režisér Jean-Marc Vallée

27.12.2021

Velice nepříjemná zpráva nás zasáhla krátce před koncem roku – oceňovaný kanadský režisér Jean-Marc Vallée zemřel nečekaně v pouhých 58 letech. Filmař stojící za oscarovým Klubem poslední naděje,… (viac)

Batman našel svoji Catwoman

Batman našel svoji Catwoman

15.10.2019

Můžete spustit fanfáry, Batman režiséra Matta Reevese totiž oficiálně obsadil Catwoman. Po mnoha spekulacích, kdy se o roli v Hollywoodu ucházela snad polovina atraktivních hereček pod třicet, totiž… (viac)

Drama v pozadí úspěšných Sedmilhářek

Drama v pozadí úspěšných Sedmilhářek

13.07.2019

Kabelovka HBO našla v seriálové adaptaci Sedmilhářek od autorky Liane Moriarty nečekaný hit. A to až do takové míry, že po úspěchu na Emmy přemluvila spisovatelku, aby vymyslela pokračování. Hlavní… (viac)