Tridsiatnička Šarlota sa vracia do rodnej dediny hlboko v slovenských horách. Pred mnohými rokmi odtiaľto za nejasných okolností utiekla. Jej návrat v miestnych vzbudzuje podozrenie, po celý čas ju považovali za mŕtvu. Boja sa, že svojím príchodom prebudí bosorku, ktorá podľa legiend straší v okolitých lesoch. (Forum Film SK)

janinka123

Tak to byla pecka! Z kina jsem odcházela s takovým mrazivým pocitem, což se mi ještě asi nikdy v kině nestalo. Film byl odvážný, syrový, originální, měl skvělé herecké výkony a atmosféru a některé scény byly opravdu velmi silné. Jen tak dál. ()

Draconian

Mysteriozní filmek od našich sousedů s Natálií Germani (Princezna zakletá v čase) v hlavní roli. Začátek vás hodí do vody, když se Šarlota vrací do rodné vesnice v horách. Je jasné, že se jí tam stalo něco hrozného, protože odtamtud jako dítě utekla. Místní se jí bojí, protože jsou pověrčiví, a domnívají se, že probudí bosorky (divoženky) z lesa. Postupně se vzpomíná na svou minulost a rozplétá tajemný příběh. Podobných filmů jsem viděl celou řadu. Nejednoznačný děj, rúzné flashbacky, snové pasáže a zvláštní atmosféra. To vše u podobných mysteriozních snímků bývá. Světlonoc tedy není nijak originální, ale to nevadí, protože to co dělá, dělá dobře. V zásadě jde tedy o dobrou žánrovku. Ve filmu můžete najít i moderní témata (emancipace, předsudky atd.). Překvapí docela dost nahoty (ale patří tam). Zdaleka to není vyloženě parádní film, na to je tu i dost chyb nebo nedostatečně vysvětlených motivací chování některých postav. Přesto doporučuji každému, kdo rád tajemné příběhy. 70% ()

Tomko87

Celý caš mi som mal pocit, že Tereza mala tak rada Čarodejnicu s Anyou, že si zmyslela, že aj ona chce natočiť niečo podobné. Však čo..kulisy na to máme. Leeenže...rozohrala príliš veľa príbehov na jeden film a ani jedna dejová linka nefunguje tak ako by mala. ()

Eygam

Žítkovské bohyně říznutý Midsommarem, ale místo šílenýho kultu s retardovanejma vidlákama ze slovenskýho venkova. Enough said. ()

veverysiak

Je dobre, že Tereza sa neobmedzila na epické zobrazenie provinčnej slovenskej tupoty, bolo by to síce užitočné, ale pre mňa ťažko stráviteľné, totižto takéto esenciálne obrazy našej malosti mi nerobia dobre a vyhýbam sa im, stačí mi dennodenný reálny kontakt so spoluobčianskym substrátom, a tak som privítal prvky mystiky a trileru, ktoré film celkom oživili, takže 60%. ()

bonovox

Atmosférický horor natočený u nás na Slovensku, to je veľkým pozitívom. Kamera aj výprava sú kvalitné, podobne aj výborná Natalie v hlavnej úlohe, horšie je to so scenárom a celkovým vyznením, hlavne záver mi prišiel dosť nedotiahnutý. Celkovo ale dosť zaujímavý snímok. 60% ()

Grázl83

Dobrý atmosféra, která ze začátku baví. Poté se děj začne zamotávat a stávat se nepřehledným a závěr už jsem dokoukal z donucení. ()

Scaevola

Rozdělení na kapitoly je trošku varovné, ale rád uznávám, že i Slovákočeši umějí kvalitní folkový horror. Straší se sice především horalskými vidláky a rozkladným prostředím zatracené dědiny, ale nic to nemění na působivosti ženského dramatu, které zdatně pracuje se všemi základními archetypy (matka, dcera, čarodějnice, prostitutka, panna) i s magickými motivy ve stylu šedesátkového LSD výletu. Jen mám hrozný pocit, že to někdo nemyslel úplně vážně a že je to jen parodie na současný post-diskurs, ale zřejmě se pletu. ()

rigby

Trochu podivný film. Asi jsem nebyl naladěn na stejnou vlnu jako autoři, příběh ani zpracování mě prostě nechytlo a celé to šlo kolem. Možná natočit trochu jinak. ()

FrAnn_Kie

Hodně zajímavá atmosféra, která je ovšem zašlapaná do země neskutečně špatným ozvučením... Není absolutně rozumět, co kdo říká. ()

bedn1

Formálně/technicky za **** (kamera, hudba, herecké výkony apod.), ale obsahově za *** (nelogičnosti v chování, nuceně působící feministická agitka), takže ve výsledku ***1/2 ()

cinemafil

Byl jsem zvědavý ale  trochu mě zklamal ten závěr.  Jinak kvalitní mysteriozní biják.  Takových moc není. Ani od  českých tvůrců, musel bych moc dlouho vzpomínat.  Je to příslib  do budoucna.  4* ()

Elisson

Prekvapilo ma to. Nepatrím k ľuďom, ktorí pindajú na všetko slovenské (ako to je bohužiaľ v móde), ale za posledné roky som videla pár moderných príšerností a tak mám dosť veľké výhrady voči slovenskej kinematografii. Ale toto bolo dobré... Chápem, že to nie je pre každého, treba mať určité predpoklady čo sa týka empatie, zmyslu pre tajomno a prírodu, nebyť dopredu vyhrotený a nehľadať vo všetkom nasilu chyby. Mnohí tu spomínajú zlé ozvučenie, ale mne až tak nevadilo, že herci nemajú jasné divadelné prejavy....to, že nehovorili recitačným, dokonale nazvučeným hlasom tomu dodávalo väčší pocit autentickosti (aj keď sa to dalo spraviť predsa len lepšie). A chápem, že niektorých sa dotklo vykreslenie detinských primitívov, ale takí ľudia, čo by aj dnes v pomätení zmyslov upálili čarodejnicu, naozaj sú. Väčšinou síce nie v mestách alebo v dedinách pri hlavnej ceste,  ale dakde ešte sú.... no obvykle sa málokomu podarí ich vyprovokovať alebo nemajú toľko možností sa prejaviť. Veľmi dobrý výkon podali Natalia Germani a kameraman. ()

brasek

Nemám rád filmy bez príbehu. Tento filmový počin nemá príbeh a nemá ani zápletku (aspoň som žiadnu nepostrehol). Nadávky ako obraz dediny je absolútna tragédia, do očí bijúca! Nedôveryhodné! Vo filme sú zaujímavé iba zábery, ktoré môžeme nazvať "art kamera " a sú vhodné ako pozadie pracovnej plochy. ()

Pan.Antonin

Očekávaný slovenský mysteriózní folk horor nakonec skončil velkým zklamáním. Odehrává se sice na nádherném  slovenském venkově v prostředí hlubokých a tajemných lesů, ale většinu času mě vůbec nebavil. Ono by to totiž chtělo více hororu a méně ukecaného sociálního dramatu. Postupem času se přeci jen aspoň trochu rozjede, v lese se objeví čarodějky a film získá slušnou atmosféru, ale přijde to příliš pozdě a přijde toho příliš málo. Hodnotím slabšími dvěma hvězdami. P.S. Zvuk nebyl vůbec dobrý a udělal některé dialogy nesrozumitelné, nechápu, jak se tohle může stát u profesionální filmařiny. ()

BufordTannen

Film mal potenciál, ale ten nebol využitý. Scenár je kostrbatý a šitý horúcou ihlou. Postavy neartikulujú a väčšinu filmu, nie je rozumieť čo vlastne hovoria. Dve hviezdičky za vizuál. ()

Cenu filmových fanoušků získaly Devadesátky

Cenu filmových fanoušků získaly Devadesátky

16.01.2023

9. ročník festivalu 3Kinofest již 9. listopadu

9. ročník festivalu 3Kinofest již 9. listopadu

07.11.2022

Slavnostní zahájení mezinárodního filmového festivalu 3KinoFest proběhne 9. listopadu v 18:30 hodin ve Velkém sále Městské knihovny v Praze na Mariánském náměstí. Promítán bude polský film Tata… (viac)