Keby hľadala Bridget Jonesová väščiu smoliarku než je ona sama, s Kate (Emilia Clarke) by trafila klinec rovno po hlavičke. To dievča síce vyzerá ako roztopašný čertík, v skutočnosti však priťahuje problémy všetkého druhu – nerozumie si s vlastnou rodinou, nevyzná sa sama v sebe, nevie si nájsť normálneho chlapa a navyše pracuje v obchode s vianočnými dekoráciami. Oblieka si škriatkovský kostým, cinká rolničkou a v hlave sa jej stále točí vianočný hit Georga Michaela Last Christmas. A hoci pred rokom pri komplikovanej operácií balansovala na hrane života a smrti, druhú šancu vôbec nevyužíva tak, ako by sa očakávalo. Okázalo na všetko kašle a vyberá si v živote vždy tú najjednoduchšiu cestu. Všetko sa ale zmení, keď spozná záhadného mladíka, ktorý sa jej stále častejšie pletie nielen do cesty, ale aj do života. A hoci Kate neplánuje nič meniť, pod vplyvom tohto chlapca a magických svetiel vianočného Londýna, sa aj jej predčasne zatvrdené srdce začne pomaličky roztápať. (CinemArt SK)

Sala1

Vianočná romantická komédia, ktorá je podporená profesionálnym prístupom jej tvorcov a zároveň ponúka priestor skvelej divadelnej a filmovej herečke napísať vlastný scenár. Paul Feig očividne veľmi rád pracuje so ženskými charaktermi a čo mu musíme dať za pravdu je fakt, že herci sa pred kamerou cítia nesmierne príjemne a sála z nich obrovská pohoda, čo sa samozrejme vo výsledku prenáša na diváka. Spracovaním a pacingom sa jedná o zručne podchytenú dynamickú a energickú snímku, čo je jednak podporené strihom a situáciami, ale predovšetkým výkonom Emilie Clarke. Tá vkladá do svojej postavy neuveriteľné sympatie a jej pozorovania a reakcie na svet v jej okolí sú koreňom filmového humoru. Medzi všetkými postavami je hmatateľná chémia a nesmieme vynechať skvelú Emmu Thompson, ktorá už neraz dokázala, že si vie urobiť srandu sama zo seba. Nerozumiem celej zvláštnej marketingovej kampani, na základe ktorej sa tvorcovia rozhodli, že film venujú pesničkám Georgea Michaela. Nemá to väčší význam a poukazovať na to, je trošku trápne. Samozrejme si pri tejto snímke sami musíte stanoviť hranice, do akej miery akceptujete jej zveličenie a humornú nadsázku, lebo samozrejme od toho závisí váš zážitok. S čím som sa ja vôbec nestotožnil, je zvrat, ktorý prichádza v závere filmu. Keď sa zamyslíte nad tým do akej miery a ako veľmi ovplyvňuje udalosti celého predchádzajúceho filmu, vo výsledku vám vyjde, že je neobhájiteľný, pretože (aspoň podľa môjho názoru) nedá sa pochopiť identita a fungovanie istých vecí (bez spoilerov). Vo výsledku sa jedná o ďalšiu vianočnú, za to nesmierne príjemnú a etablovanými tvorcami podporenú komédiu, ktorej jedinečný zvrat nevypálil podľa predstáv. Viac tu: https://www.youtube.com/watch?v=3v8Gu7D8-Fw ()

Dave12345678

Na tento film jsem šel hlavně kvůli Emilii Clarke a musím říct, že mě příjemné překvapil. Velká část filmu byla odpočinková, na odreagování, taková vánoční jednohubka. Pak ale nastává zvrat, který jsem já upřímně nečekal a díky tomu příděluji velmi dobré hodnocení. O jednohubku se díky tomu nejedná a moc rád se k tomuto filmu někdy vrátím. 86% ()

Primavera

Zaujímavý scénar. Kto nepozná depresie, tak zožerie navonok romantický príbeh s prekvapivým smutným zvratom. Kto to pozná, pochopí princíp posttraumatických depresií, ktoré z ľudí robia navonok nespoľahlivých, zábudlivých a lenivých a v skutočnosti sa potrebujú vysporiadať s minulosťou, byť užitočným a zachytiť sa o nejaký bod v živote, ktorý ich vytiahne späť medzi normálnych (normálny nie je v skutočnosti nik :-)). Pre mňa veľké prekvapenie znalosti problematiky a vytvorenia efektu navonok vianočného robenia dobra pre iných, v skutočnosti pre seba. ()

clara.bow

Předpokládala jsem, že by se Emilia Clarke nevrhla tak docela do totální slaďárny, myslím si, že to nemá za potřebí. Chvílemi mě štvala, chvíle bavila, chvílemi se mi tlačily do očí slzy pobavení, ale i lítosti. Herce Henryho Goldinga jsem viděla poprvé a jeho příjemné civilní herectví se mi líbilo. Na závěr vzhledem k tomu, že je a byl George Michael můj oblíbený zpěvák, u mě v hodnocení za 4**** A navíc předvánoční Londýn se hned tak nevidí :-) ()

rublik05

Velmi oddechová vánoční komedie, která sice nedosahuje bůhví jakých kvalit, a to zejména díky ne tak kvalitní režii a scénáři, přesto však vánoční atmosféru dokáže navodit skvěle. Na atmosféře bych asi malinko ubral ty pohádkové motivy a světýlka, kterých bylo na můj vkus až moc a celé to působí jako přetažené za vlasy. Děj je na romantickou komedii celkem zajímavý, dočkáme se i nějakého toho dějového zvratu a nečekaného závěru. Jinak je trochu kostrbatý příběh plný narážek na různá sociální a vážná témata, nutno podotknout, že ne vždy to funguje a většinou je to i trochu nešťastně podané. Na druhou stranu se mi moc líbily scény ohledně sociální problematiky a ohledně pomoci ostatním, tyhle scény se moc povedly. K hereckému obsazení není moc co napsat, vždy usměvavá Emilia Clarke, která je ve své roli až neuvěřitelně přirozená, chemie mezi ní a Henry Goldingem funguje dokonale, film směle utáhne a roli si neuvěřitelně užívá. Jediné co mi tak trochu vadilo, byla herečka Emma Thompson, která byla místy až neuvěřitelně otravná. Nicméně film tak trochu selhává po té emoční stránce, tady se filmařům moc velké zázraky nepovedly. Přestože se opravdu jedná o zcela průměrný snímek, dá se říct že mě film celkem bavil. 6/10. ()

Likan7

Není to Láska nebeská, ale není to zase takový průšvih, aby Vás to nemělo zajímat. Ten šílený kýč téměř všude se mi sice po hodině začal hodně přejídat, ale naštěstí tu je Henry Golding, který se do romantických filmů hodí jako Arnold do Terminátora a hlavně Emilia Clarke. Já tuhle holku celkem nesnášel, moje chyba, poprvé jsem totiž zaregistroval její "taťko" v Genisys. Postupem času jsem si na ní ale zvyknul (v GoT je výborná) a tady jen potvrzuje, že do romantických komedií bude sedět ještě lépe. Je roztomilá, má pěkný úsměv a přitom dokáže být i sexy. Tady prakticky nesleze z plátna a i když to není žádný herecký koncert, zuby nehty to ustála. Závěr jsem sice neuhádl, ale byl jsem dost blízko. Pointa se mi líbila, dlouho natahovaný závěr už méně. Fajn jednohubka. ()

kukkik

Celkově taková slabší vánoční slaďárna. Z většiny dost chabé herecké výkony a nezáživný, děravý děj sestávající především z gagů a konkrétních scének, jako celek je ovšem naprosto nekonzistentní. Dobrý je ve výsledku až samotný konec, tedy asi poslední pětina celého filmu a překvapivá finální zápletka. Sledujete-li o vánocích, počítejte o hvězdu víc. 3/5 ()

Kritik.

Nečakane dobré. A navyše príbeh prináša aj zopár originaít a zároveň otvára dôležité témy ako život v cudzine, odpustenie (hlavne sebe), láska a hodnoty, rešpektovanie druhých a mnoho ďalšieho... ()

E lan

Ale to byla pěkná romantika evropského ražení. Sympatický, originální a překvapivý scénář spolu s příjemným neotřelým hereckým obsazením. Super odpočinek! ()

ForGump

Upřímně mi ani vlastně nevadí ty dějové typikálie. Na ty člověk u vánočních filmů čeká a zklame ho do jisté míry, když tam nejsou. To vlastně ani nechci řešit. Last Christmas je poměrně příjemný film, jenže na druhou stranu velkou část stopáže tak trochu bez náboje. Taky se vůbec nedá mluvit o nějaké obrovské odzbrojující vtipnosti. Jsou to spíš pouze takové úsměvné drobnosti. Například naprosto přesná Emma Thompson v roli matky hlavní hrdinky se silným balkánským přízvukem či hoši a dívky z azyláku. Takže vlastně se dosti divím svému hodnocení, ale prostě na mě ta světýlka, ozdůbky, Londýn, roztomilá Emilia Clarke, písničky George Michaela, či romanticko - nadpozemský zvrat působily dobře. Opravdu zvláštní, ale byl jsem teple lidsky zasažen. 60% ()

Sebastianek1 odpad!

Thompsonovka jako jugoslávská stará matka pějící ukolébavky v "rodné řeči" byla z té snůšky kompletního guláše, ještě to jedlé. Ale i to byla hrůza. ()

Mkartaylas56

Čekal jsem spíše průměrnou romantickou komedii, která se převážně sveze na lákavém názvu, Vánocích a písničkách od George Michaela, každopádně nakonec mě přeci jen Last Christmas překvapilo. A to to až do finálního twistu skutečně vypadalo na takovou sice příjemnou, ale zároveň ničím extra zajímavou a předvídatelnou romcom. Každopádně díky zvratu těsně před závěrem snímku, který udeřil dosti nečekaně, se má veškerá očekávání dočista zbořila a i díky následujícím událostem, kdy se veškeré příběhové linky spojily dohromady, to vytvořilo opravdu příjemný a dojemný konec, který vystřelil mé hodnocení znatelně výše, než jsem původně zamýšlel. Nakonec tedy i přes vcelku obyčejných cca 80 % stopáže musím říct, že se Paulu Feigovy spolu s Emmou Tompson (která byla snad i nejlepší mezi herci) a dalšími povedlo natočit velmi příjemnou a oddychovou vánoční romantickou komedii, ze které se sice určitě nestane nová Láska nebeská, ale i tak dokázala potěšit, dojmout a je jediná škoda, že jsem na ni nezašel ještě během svátků. 70% ()

hazdrova

Priemerný film s trošku inovatívnejším príbehom ako obyčajne, stále však s veľmi milým obsadením. Nie je to film, ktorý by ste niekomu odporučili na pozretie niečoho nového, ale lepší britský romantický trhák. 3,2* ()

pushover

Emma napsala slaboučkej a dost prvoplánovej scénář, ale chorvatskou maminku dala skvěle. Zato ta odbarvená, oplácaná buchta v hlavní roli to vůbec neutáhla. Z kraje jsem měl dojem, že koukám na čínskou produkci. ()

papilon395

První půlku mě to vůbec nevzalo za srdce, chyběla nějaká vzájemná chemie. Pak to napravil pěvecký konkurs, odtajnění vazby mezi Kate a Tomem a samozřejmě famózní George Michael. ()

Ewík

(29.12.2021) Tady jsem si na konci málem vybrečela oči. Ale nejdřív popořadě: Emilia Clarke není úplně moje nejoblíbenější herečka a její postava je taky dost napřesdržku (ale mám také takové kamarádky a vídat se s nimi jednou za čas je velmi obohacující :-D ). Ale ke konci všechny ty rozhašené části začaly dávat víc a víc smysl a pak už to byl ten krásný vánoční film zahřívající u srdce. Doopravdy nádhera. ()

A6tony

Příjemné překvapení! Rozhodně nejsem cílovka podobných filmů a rozhodně jsem se po zhlédnutí nestal, ALE pořád můžu s klidem říct, že jsem si ho určitě užil. Rozhodně se nejedná o prvoplánovou tuctovku, jak by se zprvu mohlo zdát. Emilia Clarke si doslova zahrála sama sebe, tedy alespoň svojí “public“ personalitu (z rozhovorů, BTS, socek, atd.) a asi hlavně kvůli tomu hrála dost přesvědčivě. Většina zbylého obsazení je ale buď nevýrazná nebo se jedná o “šablonové charaktery“ (jestli jsou postavy špatně napsané nebo odehrané se nedá určit). Příběh postupně se stopáží vyjíždí ze zajetých kolejí a přesně v momentech, kdy si film jede vlastní cestou, jsem si ho užil nejvíc. Dokonce bych i řek, že si film nese hlubší myšlenku, ale asi se už moc koukám na psychologické a artové filmy. Hudba rozhodně sedí, tady prostě došlo na jednoduchý výběr těch největších Vánočních klasik. Vánoční atmosféry je tu na rozdávání a vlastně jí i film sám rozdává. Ne všechny vtipy jsou on-point a dost z nich je i předpovídatelných, to ale rozhodně neznamená, že se nezasmějete. Jako celek to rozhodně funguje a mnohokrát i překvapí přesahem svého žánru, pro fanoušky této části kinematografie je to určitě must see film. 70% ()