The Morning Show

• USA The Morning Show
USA, (2019–2023), 27 h 40 min (Minutáž: 46–66 min)

Tvorcovia:

Jay Carson, Kerry Ehrin

Jennifer Aniston, Reese Witherspoon, Steve Carell, Billy Crudup, Nestor Carbonell, Gugu Mbatha-Raw, Mark Duplass, Bel Powley, Karen Pittman, Victoria Tate (viac)

Nahlédněte v nekompromisně upřímné dramatu nominovaném na tři Zlaté glóby do moderního pracovního prostředí pohledem lidí, se kterými vstává celá Amerika. (Apple TV+)

Recenzie používateľa Necrotongue k tomuto seriálu (22)

Série 1 (2019) (S01)

Mé hodnocení první sezóny seriálu mohlo být i vyšší, nebýt závěrečné epizody, která mě opravdu nepotěšila. Tvůrci evidentně nechtěli naštvat stoupeňkyně hnutí MěTaky, zřejmě by se pak mohlo ukázat, že si zase nějaká jednorázová záležitost vzpomene na něco, co se určitě stalo, a kdo by pak točil druhou řadu, že? Až na finální zklamání jsem se po celou dobu velmi dobře bavil, byl jsem velice spokojený s výkonem Reese Whiterspoon a Billyho Crudupa. Ne, že by ostatní hráli špatně, ale tihle dva mě zaujali nejvíc. Když pominu desátý díl, mohl jsem si na celou záležitost udělat vlastní názor, aniž by se mi tvůrci snažili za každou cenu něco podsouvat, a to mi vyhovovalo. ()

V temné noci duše je vždy 3:30 ráno (2019) (S01E01)

Po první epizodě se zařadím mezi ne úplně přesvědčené diváky. Příběh mě zatím příliš nezaháčkoval, myslel jsem si, že půjde i o nějakou tu novinařinu, ale zatím jsem na žádnou nenarazil. Asi jsem očekával něco ve stylu The Newsroom, takže zatím váhám. Ovšem herecké výkony byly moc fajn, proto lehký nadprůměr. ()

Místo u stolu (2019) (S01E02)

Už jsem pochopil, že o novinařinu až tak moc nepůjde, takže jsem se oprostil od původních očekávání a zjistil jsem, že se docela dobře bavím. Zatím to vypadá, že půjde hlavně o mé tolik "oblíbené" denunciační hnutí "MěTaky- někdo ojel- proti mé vůli- a i když mi to přineslo zisk- pročež jsem pokrytecky mlčela- teď si to ten hajzl odsere". Vzhledem ke světovému trendu bude zřejmě jedinou kladnou postavou ten mladý, šarmantní, inteligentní a tolerantní homosexuální černoch. Vše v jednom. ()

Chaos je kokain dneška (2019) (S01E03)

Fajn, seriál opravdu asi není o novinařině jako takové, ale už mi to ani nevadilo, protože jsem se nechal příběhem hodně dobře bavit. Reese Witherspoon nikdy nepatřila k herečkám, na které bych se těšil, proto mě samotného překvapilo, že se mi její herecký výkon zatím líbil nejvíc. Za muže je u mě zatím v tomto ohledu nejvýše Billy Crudup. ()

Ta ženská (2019) (S01E04)

Mám takový pocit, že je seriál s každou epizodou lepší a lepší. Vždycky jsem měl rád filmy a seriály, v nichž se zhusta intrikovalo a manipulovalo, většinou šlo ale o záležitosti ze světa organizovaného zločinu. Že by tedy televize...... Příliš jsem se neorientoval ve výpovědi Ashley Brown, ona mu to tedy dělala dobrovolně, ale vlastně si tím nebyla jistá? Hmmm. Hajzl jeden! ()

Dokud tu jsem, nikdo ti neublíží (2019) (S01E05)

Pátá epizoda na mě působila velmi podobně jako oba předchozí díly- výborně jsem se bavil. Americká demokracie je prostě skvělá, každý má právo chovat se pokrytecky a pravda vlastně nikoho nezajímá. Ve vztahu k Mitchovi Kesslerovi to bylo krásně ukázáno- ne, že by ho někteří lidé neměli rádi, ale kdyby to přiznali, byli by taky fujky, fujky. ()

Kyvadlo (2019) (S01E06)

I v případě šesté epizody jsem se bavil moc dobře, faktem ale zůstává, že jsem trochu postrádal výbornou atmosféru předchozích dílů. Byl jsem ale velice spokojený s Chipovým příspěvkem, v komentáři ke čtvrté epizodě jsem přirovnal televizní stanici k mafii a hele ho... ()

Otevřené moře (2019) (S01E07)

A zase to muselo být za pět kousků, protože se mi moc líbilo vyhrocení situace kolem Mii, ale hlavně mě opět dostal největší americký vývozní artikl- korektnost, sexuální harašení a podobné sračky. Tohle nám tady v Evropě opravdu "chybělo". Výslech na personálním byl mocně poučný, díky za něj. ()

Osamělý vrchol (2019) (S01E08)

Nevím, proč musí být v každém seriálu epizoda, která je celá věnována času minulému. Už se mi to začíná trochu zajídat. I tento díl byl ale poučný. S hrůzou jsem zjistil, že jsem byl po celý život sexuálním predátorem, protože jsem měl za to, že když žena proti sexu se mnou neprotestuje, je všechno v pořádku. Ale evidentně to tak nebylo, zřejmě k tomu musí mít oba účastníci notářsky ověřené, souhlasné prohlášení a u postele by měli sedět alespoň dva svědci a právní zástupci obou stran. To už mi hlava nebere. ()

Tah královnou (2019) (S01E09)

Příběh deváté epizody procházel zvláštním vývojem. Zpočátku se držel v mírném nadprůměru, pak začal postupně ztrácet, takže jsem to viděl dosti temně, ale v druhé půli mi tvůrci dodali nadprůměrnou porci intrik a manipulací, proto jsem se ve výsledku docela dobře bavil. ()

Rozhovor (2019) (S01E10)

Finální epizoda první sezóny mě dost nemile překvapila. Nemuselo by to být špatné, kdyby tam nebylo tolik chudáčků. Mitch byl chudák, protože se cítil být nespravedlivě obviněn, Hannah byla chudák, protože ve svém věku přemýšlela jako naivní dvanáctka, Chip byl chudák, protože bonzoval, aniž by ho za to někdo ocenil a všichni v TMS byli chudáci, protože je postihla další srdcervoucí ztráta. Ještěže to zachraňoval Cory Billyho Crudupa. ()

Série 2 (2021) (S02)

Druhá sezóna seriálu mě nebavila ani zdaleka tak jako první řada. Tvůrci začali vytvářet vedlejší dějové linie, jakoby neměli žádné pořádné nosné téma. Následky sexuální aféry z předchozí série byly sice všudypřítomné, ale zjevně tvoří jen pozadí pro nové události... Jenže právě nové události jaksi chybí. Při čekání na covid se tak děj věnuje lesbickému vztahu dvou moderátorek, různým malým žabomyším válkám, a to je asi tak všechno. S nástupem choroby se pak mocně slzí a podporuje se národní soudržnost, ale obávám se, že u mě tvůrci tentokrát příliš nezabodovali. Přes všechny své výhrady jsem si dokázal najít další oblíbenou postavu. Ano, je to Stella. / Poučení: Chceš-li denně zažívat pořádné vzrušení, pořiď si do rodiny závislost, navaž homosexuální vztah a staň se pozitivním na covid. Na medvídka mývala si už ani nevzpomeneš. 3*- ()

Můj nejmíň oblíbený rok (2021) (S02E01)

Po první epizodě druhé sezóny si nejsem tak úplně jistý, jestli seriál nebude nad mé síly. Zatím se týkal největšího denunciačního hnutí, což jsem ještě zvládal, ale teď přijde ještě novodobý mor? To se nemusím dívat na seriál, stačí, když si zapnu jakoukoli televizní stanici, a dostanu okamžitě přehled o počtu nakažených, ležících, mrtvých, uzdravených, znovu nakažených, očkovaných a všech ostatních. A víte, k čemu mi ta čísla jsou? K hovnu. Vůbec mě nezajímají, a pokud s tímhle začnou i v TMS, bude to pro mě možná ta pověstná poslední kapka. Ale zpět k epizodě. Jako start do nové řady ušla, ale zároveň mě ničím neohromila, ani výrazně nepobavila. Jako obvykle mě nejvíc zaujal skvělý Billy Crudup, ostatní nikterak nevyčnívali. / Poučení: Pokud slavíš Silvestra na náměstí, teple se obleč. ()

Je to jako chřipka (2021) (S02E02)

V předchozím komentáři jsem zrovna nezastíral určité zklamání, ale druhou epizodu prostě musím ohodnotit plnou palbou. A ne, není to jen proto, že byl Billy Crudup opět fantastický, není to jen proto, že se Reese Witherspoon konečně rozjela, není to kvůli neustálé manipulaci a zákeřnostem, které si užívám. Mé hodnocení nakopl takhle vysoko rozhovor (respektive monolog) nad italskou zmrzlinou. Když jsem ho slyšel, měl jsem pocit, že jsem v Globusu, protože tam je svět ještě v pořádku:-) Ale vážně; zajímalo by mě, jestli byl někdo z týmu scénáristů následně lynčován zuřícím davem amerických žen v domácnosti a bojovnic antimužské ligy. / Poučení: Pokud chceš za něco zapáleně bojovat, ujisti se, že kopeš za správnou (tj. silnější) stranu, může ti to vynést kancelář s parádním výhledem. ()

Laura (2021) (S02E03)

Abych se přiznal, čekal jsem přece jen o něco víc nabitější děj. Takhle mě zaujal hlavně útěk z Wu-chanu, který mi silně připomínal dřívější útěk ze Šanghaje, jen za to tenkrát nemohl virus. Vývoj v UBA mě ničím nepřekvapil, protože se v podstatě pořád dokola přetřásaly jedny a tytéž události, a tak jsem nenašel žádný důvod pro navýšení hodnocení. Lehký nadprůměr vlastně není vůbec špatný, při mých obavách po první epizodě jsem čekal i horší výsledek. No, první řada zatím druhou sezónu jasně přebíjí. / Poučení: Chceš-li vědět, jaké bude počasí, zeptej se sviště. ()

Velká oslava (2021) (S02E04)

Pokud člověk dosud uvažuje vlastním rozumem a nemá ještě mozek vypláchnutý tou dlouhodobou, intenzivní, mediální propagandou, vedle níž vypadá Dr. Joseph Goebbels jako usmrkaný nedouk, stačí mu několik epizod TMS k tomu, aby pochopil, jak hodně je Amerika nemocná. A o koronaviru to není. Země svobody, v níž si musíte alespoň dvě hodiny před odchodem z bytu opakovat věty, které nesmíte použít, aby se necítili poškozeni všichni a všechny z různých hnutí a menšin. Zakazují se knihy, filmy i seriály, a pokud to tak půjde dál, budeme asi za nějaký čas všichni povinně nosit hnědé košile (či nějaký jejich ekvivalent). Já jsem tedy slyšel, že se každá móda po čase vrací, ale že i tahle... No nic, jdu si na netu najít slova k Horst Wessel Lied , abych byl včas připraven. / Poučení: Nerozbíjej cizí vázy. Nelísej se ke svišťům. ()

Duchové (2021) (S02E05)

Pátá epizoda byla poněkud otravná. Z Hannina příběhu už se pro mě stala pořádná pruda a já hlavně pořád nevím, o co tady komu jde. Dospělá žena jde s chlapem bez sebemenšího protestu do postele, pár dní nato už je z toho znásilnění, a když se o ní má napsat do novin, že byla psychicky labilní, tak je z toho problém? Aha. Vřele doporučuji Američanům všech různých pohlaví (nevím kolik jich je teď, přestal jsem počítat u čísla třicet dva), aby ukončili jakýkoli sexuální život a zamezili tak nejen případným žalobám, ale hlavně šíření svých defektních genetických informací. Díl byl dějově nezajímavý a nevýrazný. / Dostaneš-li chuť na sex s Američankou, jdi si raději zahrát ruskou ruletu. Je to bezpečnější. 3*- ()

Soukromá osoba (2021) (S02E06)

Tak nevím, buď jsou ve Státech o půl století pozadu, nebo jsme my tak napřed, ale vážně se celou epizodu řešil lesbický vztah? To jako proč? Koho už to dneska doopravdy zaujme? Pro mě jsou vztahy lidí stejného pohlaví běžnou (ve filmech a seriálech dokonce tvůrci preferovanou) záležitostí, a o to přece gayům a lesbičkám vždycky šlo, ne? Nebýt svou preferencí výjimeční. Tak proč se z něčeho tak běžného dělá taková aféra? Druhá řada seriálu se pro mě stala s definitivní platností zklamáním, protože tvůrci kopou sami sebe do zadku, což mě příliš nebaví. / Poučení: Chceš-li prožít lesbický vztah, ale přitom jsi muž, popřemýšlej ještě a přej si radši něco jiného. ()

La Amara Vita (2021) (S02E07)

Sice to vypadá tak, že hnusné, slizké, odporné zlo bylo konečně po zásluze potrestáno, ale to nic nemění na situaci, že TMS už není tím čím dřív. V předchozí epizodě se řešil lesbický vztah, teď došlo na dovolenou v Itálii a já musím uznat, že se tvůrcům podařilo dokonale vyhmátnout tu pravou atmosféru italských horkých odpolední. Děj se pomalu vlekl, jakoby ho spalovalo ostré slunce, jednání obou postav (protože Paolu nepočítám) mi přišlo přinejmenším podivné, a i když mě zřejmě měly "hlubokomyslné" dialogy přesvědčit o tom, že se dozvídám něco nesmírně důležitého, nějak jsem to tvůrcům nežral. / Poučení: Chceš-li vyřešit své životní problémy, jeď do Itálie. ()

Potvrzení (2021) (S02E08)

Po docela dlouhé pauze jsem měl konečně pocit, že se seriál alespoň přiblížil kvalitě předchozí sezóny. Zase to jednou vypadalo, jakoby si tvůrci vzpomněli, o čem seriál původně pojednával, přestali se toulat italským venkovem a vrátili se k práci. I tak jsem ale zíral jako tele na nová vrata. Nestoudný násilník, hnusák, parazit, slizký zmrd a hanba národa to zapíchne a nikdo neslaví? To nechápu. Pod oběšeným Mussolinim se tančilo a zpívalo a tady proběhlo málem pietní shromáždění (přitom vina byla téměř stejná, že?). No, já jsem si na celou aféru vytvořil názor už v průběhu první řady, jen je mi líto (ale ne doopravdy) všech lehce ovlivnitelných Američanů, kteří si teď musí připadat jako bezhlavá kuřata. / Poučení: Máš-li více přátel než prstů na jedné ruce (v případě zaměstnanců ve dřevozpracujícím průmyslu na obou rukou), zřejmě se dočkáš zklamání. 4*- ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

31.12.2021

Stranger Things a další zastavují produkci

Stranger Things a další zastavují produkci

14.03.2020

Jak se situace okolo koronaviru mění často i z hodiny na hodinu, tak se mění i postoje jednotlivých studií či producentů. V praxi to znamená akorát to, že s přibývajícím časem se nejen odkládají již… (viac)

Prosinec na Apple TV+

Prosinec na Apple TV+

04.12.2019

Druhou streamovací službou po Netflixu, která si bude chtít o svátcích přetáhnout na svoji stranu nové diváky, je Apple TV+. Ten vyrukuje již 6. prosince s prvními třemi epizodami dramatického… (viac)

Disney+ už drtí Apple TV

Disney+ už drtí Apple TV

13.11.2019

Streamovací války započaly a web Business Insider teď čerstvě vydal analýzu, která popisuje start obou nejnovějších velkých streamovacích služeb Disney+ a Apple TV Plus. Klíčová je zde poptávka … (viac)