Alex se vydává na cestu, která jí má pomoci konečně vše uzavřít. (Apple TV+)

Necrotongue

Sice to vypadá tak, že hnusné, slizké, odporné zlo bylo konečně po zásluze potrestáno, ale to nic nemění na situaci, že TMS už není tím čím dřív. V předchozí epizodě se řešil lesbický vztah, teď došlo na dovolenou v Itálii a já musím uznat, že se tvůrcům podařilo dokonale vyhmátnout tu pravou atmosféru italských horkých odpolední. Děj se pomalu vlekl, jakoby ho spalovalo ostré slunce, jednání obou postav (protože Paolu nepočítám) mi přišlo přinejmenším podivné, a i když mě zřejmě měly "hlubokomyslné" dialogy přesvědčit o tom, že se dozvídám něco nesmírně důležitého, nějak jsem to tvůrcům nežral. / Poučení: Chceš-li vyřešit své životní problémy, jeď do Itálie. ()

vydumnica

Zatiaľ najlepšia epizóda, niečo medzi 4 a 5* a ďalej so SPOILERMI: Nanešťastie pre mňa nechtiac som sa zo spoilerov dozvedela, že niekto z hlavných, možno vedľajších postáv v tejto epizóde zahynie. Nechápem, prečo dávajú spoilery do titulkov časopisov na Google!! Myslela som si, že to asi nebude Alex Levy, pretože Jennifer Aniston musí byť predsa do konca! Takže môj tip bol Mitch, myslela som si, že dostane Covid. Zo spoilerov som sa takisto zase nechtiac dozvedela, že Alex poletí do Talianska, lebo módne časopisy si nemohli odpustiť fotku Jennifer ako Alex Levy v Taliansku, jej béžový kabát a hnedá kabelka boli všade. Vcelku napínavá epizóda, len trošku nedávalo zmysel, že už počas pandémie by Alex letela cez oceán kvôli nie až takej podstatnej veci. Konala tak, ako keby jej išlo o život!!! Nie, Alex, život by išiel ďalej. And by the way,  What doesn’t qualify as sex but can make you pregnant? Minulú epizódu excelovala Reese, teraz Jennifer, spravodlivo podelené. ()

dr.horrible

K záveru mám svoje výhrady (vraj s tým nápadom prišiel sám Carell), zvyšok epizódy je presne to, načo celý čas všetci čakáme, a - ako píše Adaamecek - prvýkrát má človek pocit, ako keď sledoval S01. Tá bola (snaď len s výnimkou Duplassa, ktorý vo finále nezvládol svoj výkon) seriálová udalosť, čo dokázala s divákom pozametať a postaviť si ho presne kam chcela, a ak vo finálnych troch epizódach podobne nepritvrdí aj táto séria, nástupca Newsroomu z nej teda nebude. Pôdu nato pripravenú má. ()

Amalberga

Alex se celou dobu chová jako sebestředná Karen, které skutečně záleží jen na sobě a na nikom jiném. "Výlet" do Itálie to jen potvrzuje. Epizoda je pro mě někde mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami, ve výsledku se přikláním ke třem, protože jsem se poměrně nudila. ()