The Morning Show

• USA The Morning Show
USA, (2019–2023), 27 h 40 min (Minutáž: 46–66 min)

Tvorcovia:

Jay Carson, Kerry Ehrin

Jennifer Aniston, Reese Witherspoon, Steve Carell, Billy Crudup, Nestor Carbonell, Gugu Mbatha-Raw, Mark Duplass, Bel Powley, Karen Pittman, Victoria Tate (viac)

Nahlédněte v nekompromisně upřímné dramatu nominovaném na tři Zlaté glóby do moderního pracovního prostředí pohledem lidí, se kterými vstává celá Amerika. (Apple TV+)

Recenzie používateľa Amalberga k tomuto seriálu (9)

Osamělý vrchol (2019) (S01E08)

Co pánové na svolení (consentu) nechápou? Jasně zde došlo ke zneužití moci. Mitch byl nadřízený, měl peníze, vliv a moc. Hannah byla podřízená a v danou chvíli emocionálně slabá. Jasně řekla, že chce jít pryč a chce spát. Mitch ji neposlechl a jejího slabého postavení zneužil a vůbec ho nezajímalo, jak se Hannah cítí. Co je na tom nepochopitelného? Situace, kde se oba aktéři nacházeli, mluví jasně. Consent je fér a potřeba, zvláště v téhle zaprděné konzervativní zemi. ()

Rozhovor (2019) (S01E10)

Všichni do finále šli se spoustou postranních úmyslů a během celé série se ukázalo, že nikdo (snad Bradley) nehraje fér a myslí vždy jen na sebe. Dojemné finále, kde se všichni zachovali správně působilo trochu jako pohádka vracící víru v lidskost. ()

Můj nejmíň oblíbený rok (2021) (S02E01)

První epizoda nové série mě zklamala, asi mi nejvíc vadí časová mezera od momentu, kdy skončila série předchozí. Taky mě mrzí proměna Bradley z nebojácné autentické ženy na primadonu, která tančí směšné tanečky připomínající hollywoodské filmy 50. let. ()

Laura (2021) (S02E03)

První série nastavila laťku příliš vysoko. V téhle epizodě se hodně událo, ale nic k zapamatování, z čeho bych si sedla na zadek, snad jen závěrečná scéna, která smazala veškeré mé naděje na pár Cory Bradley. ()

Velká oslava (2021) (S02E04)

Další slabá epizoda. První série byla napínavá, díly druhé se děsně táhnou a většinu času mě nebaví. Pořád doufám, že se někam posuneme. Proměna postavy Bradley mě dost mrzí. Sledovat její chování je přímo bolestné. Alex je pořád sobecká a snobská, je fakt ironie, že nakonec ona se stala ikonou feministek. Žádná z postav není schopna skutečné sebereflexe ani není schopna přiznat vlastní chybu. Poučení z druhé série pro mě je asi takovéto: nikdo v seriálu pravdu nehledá, protože pravda nevypadá dobře a špatně se prodává. ()

Duchové (2021) (S02E05)

Zdejší komentáře uživatelů mužského pohlaví mě utvrzují v tom, že nám v Česku chybí pořádná sexuální výchova a důraz na consent. Aspoň vím, komu se mám vyhnout :). Cory za mě tuhle epizodu vytáhl na čtyři hvězdičky, jinak to byla nuda v Brně. ()

Soukromá osoba (2021) (S02E06)

Ačkoliv se USA zvenčí může zdát jako velmi progresivní a liberální země, zdání klame. Mnohé státy (hlavně Jih, jak jinak) nezlegalizovali stejnopohlavní manželství a konverzní terapie je stále legální. Pořád se kvůli své orientaci můžete stát terčem nechtěné pozornosti. Stačí se podívat na některou epizodu Ru Paul´s Drag Race, kde účastníci hovoří o tom, čím si museli projít kvůli své orientaci. Toliko k některým zdejším komentátorům, kteří mají to štěstí, že žijí v bublině, kde nikdo "jinou" orientaci neřeší. A ano, i v Česku vás za to někdo bude odsuzovat a bude se k vám chovat jinak. Nicméně tahle epizoda byla skvělá, zřejmě i díky absenci Alex a Mitche. Bradley se konečně v něčem otevřela a snad se dá do kupy a něco se sebou udělám. Sledovat Coryho jak trpí při pohledu na Bradley a Alex byl silný zážitek. ()

La Amara Vita (2021) (S02E07)

Alex se celou dobu chová jako sebestředná Karen, které skutečně záleží jen na sobě a na nikom jiném. "Výlet" do Itálie to jen potvrzuje. Epizoda je pro mě někde mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami, ve výsledku se přikláním ke třem, protože jsem se poměrně nudila. ()

Horečka (2021) (S02E10)

Slabé finále, působilo neukončeně. Jestli bude další série, dívat se zřejmě nebudu, ani kvůli Corymu. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

31.12.2021

Stranger Things a další zastavují produkci

Stranger Things a další zastavují produkci

14.03.2020

Jak se situace okolo koronaviru mění často i z hodiny na hodinu, tak se mění i postoje jednotlivých studií či producentů. V praxi to znamená akorát to, že s přibývajícím časem se nejen odkládají již… (viac)

Prosinec na Apple TV+

Prosinec na Apple TV+

04.12.2019

Druhou streamovací službou po Netflixu, která si bude chtít o svátcích přetáhnout na svoji stranu nové diváky, je Apple TV+. Ten vyrukuje již 6. prosince s prvními třemi epizodami dramatického… (viac)

Disney+ už drtí Apple TV

Disney+ už drtí Apple TV

13.11.2019

Streamovací války započaly a web Business Insider teď čerstvě vydal analýzu, která popisuje start obou nejnovějších velkých streamovacích služeb Disney+ a Apple TV Plus. Klíčová je zde poptávka … (viac)