Burnhamovci sú na prvý pohľad šťastnou rodinou. Majú pekný dom, drahé auto, pôvabnú dospievajúcu dcéru, ktorá chodí do dobrej školy. Pani Burnhamová (Annette Bening) je stále usmiata, aspoň na verejnosti. V skutočnosti je ale všetko úplne inak. Rodinná dráma o nečakane radikálnom riešení krízy stredného veku získala 5 Oscarov a takmer 90 ďalších ocenení. (RTVS)

psychoza

Skvele vykreslená pretvárka na viac spôsobov - manželka, ktorá miluje akurát svoje ruže a drahý nábytok, dcéra ktorá nenávidí ešte aj samu seba a otec ktorý dávno nie je spokojný so svojím životom. Čo sa však stane keď sa rozhodne prestať pretvarovať? Skvelý komentár Lestera - manžela, ktorý pretvárku ukončil a spoznal život aký naozaj chcel. Do tohto života sa mu vplietol chlapec, ktorý sa s rodičmi prisťahoval do susedného domu. Chlapec, ktorý svojou kamerou zachytáva práve tie okamihy kedy sa ľudia nepretvarujú a to je podľa neho tá skutočná krása, ktorá vám zapĺňa srdce... Dej sa však nekončí šťastným koncom, práve naopak, mnohí taký život jednoducho neznesú a Lester končí s prestrelenou hlavou... avšak s úsmevom na tvári. Veľmi dobrý scenár, ktorý vo mne zanechal dojem. ()

Nemy

Protože do chvíle, než jsem viděl tenhle film, jsem si myslel, že jsem jediný, kdo sleduje sáček poletující ve větru. ()

Kvasekus

Tohle je prostě dokonalej film...Kevin je neskutečnej a všichni ostatní mu zdatně sekundujou, skvělá hudba, kamera i detaily...já prostě proti tomuhle filmu neřeknu nikdy křivý slovo:-) ()

Colour

Zo subjektívneho hľadiska 3*, z objektívnejšieho 4* aj kúsok. Celkový náhľad do života priemerného Američana plného zvrátených túžob, (ne)splniteľných snov, kríz, omylov a príležitostných radostí zanecháva dosť rozporuplné pocity. Film rozpráva hlboko psychologicky prepracovanú realitu mnohých ľudí po celom svete, ktorí sa za každú cenu snažia medzi ľuďmi vyzerať štýlovo a in, kým vo vnútri úplne vychladli. Mnohým ľuďom tento film musel otvoriť oči. 80% ()

Mathiue1994

Zkrátka si všichni držte takový život, aby jste mohli umřít s úsměvem na tváři a pokdu si tak nepřipadáta, vzepřete se všemu co vás irituje a udělejte se šťastným aspoň z většiny. Toť vysněná Americká krása. ()

greigor

Úžasný film s neotřelým námětem a pro me skvelou režií. Nejlepší film, kde hraje Kevin Spacey, myslím, že oskar pro něj je zasloužený:) ()

Kroup4

Kevin Spacey je jistota skvělého filmového zážitku.Spoustu slabších filmů drží nad vodou právě on.Zde je velice slušný scénář a Kevin v životní formě.Skvěle mu asistují všeci herci ve vedlejších rolích,zejména A.Benning , která by si tu plešatou sošku zasloužila taky.Režie S.Mendese je vesměs bezchybná.Ne každému tenhle snímek padne do oka,ale za shlédnutí určitě stojí. ()

closed.eye

Obávám se, že jsem po čase narazila na přeceňovanej film. Nejedná se rozhodně o béčkovej počin, ale nějak jsem nevěřila tomu, co vidím. Příliš moc nelogičnosti... Především mi nesedla ta blond'atá zmalovaná kraslice, napsat proč, bude to spoiler jako hrom, čili, nemůžu :-), ale zkrátka u ní to ve scénáři dosti přepískli. A bylo víc příliš "filmových" míst. Což mi zabránilo se do příběhu dostatečně ponořit, na dvě hodiny uvěřit, že to takto "ty woe" fakt někde chodí... Taky bych uvítala více té zdánlivé malebnosti na začátku - jeden den ukázat divákovi celej výhradně zvenčí, potom teprve sloupnout slupku. Vynikl by úžasnej kontrast... Další mínus je bohužel českej dabing - pokud můžu, sleduju filmy výhradně v původním znění s českýma titulkama, ale na DVD, který jsem si pořídila, český titulky nejsou a jen původní znění v poměrně ukecaným filmu bych nezvládla. Proto nezbylo, než českej dabing zvolit a bylo to hrozný: samý mnou neoblíbený hlasy. Počítám to taky ovlivnilo moje konečný hodnocení... Pokud bych naopak chtěla něco vyzdvihnout, tak určitě výtvarný scény s okvětníma lístkama, vč. jakýchkoliv pohledů z ptačí perspektivy, vložených jakoby nic mezi klasický záběry - toto mám velmi ráda. Plus v závěru děj hezky graduje, přestože od úplnýho začátku v podstatě víte, co se mimo jiné stane. 3-4 hvězdy... ()

mattpro

Taký nemastný, neslaný film. Od Oscarového snímku som čakal rozhodne viac, väčšiu zápletku, či dôslednejšie vyvrcholenie. Nič z toho tu nebolo a preto za 4 hviezdy. ()

OPI.

Perfektní film, který by se možná mohl pohybovat v hodnocení ještě výše, než je. Skvělý Kevin Spacey, který je zamilovaný do kamarádky své dcery, se kterou nemá žádný vřelý vztah. Jeho žena (Annette Bening) je posedlá svou prací, že pro ni udělá takřka cokoliv, zároveň snaživá paní Burnhamová chce, aby z pohledu ostatních vypadala jejich rodina spokojeně a dokonale. Podaří se jí to? Nepodaří, Lestera přestane jeho žena absolutně zajímat a on začne žít úplně jiný život, který si žít přeje. Bohužel ne nadlouho, je zde ještě rodina podivného válečného veterána. Perfektní drama s očekávaným a přesto smutným koncem. S každou další projekcí je zážitek z filmu větší a větší. ()

R&omize

Krása na všechny (nejen) americké způsoby! Tak svěží a inteligentní dílo, kde každý člověk v okolí nese svůj díl (větší či menší) viny, konzum nejen z typicky negativního pohledu, a to celé protkané mou oblíbenou myšlenkou vlastního originálního pohledu na svět každého zúčastněného, který se mění, ale stále drží hesla odlišit se od mas. Hlava rodiny se mění z "radši každému vše odkývu" na hlavního hybatele všeho v okolí, přivádějíc už tak dost výstřední manželku k milenci a (téměř) k amoku. Dospívající dcera mající problémy s každým, na koho se jen podívá, včetně své nejlepší kamarádky, která není takovou, jakou se snaží působit, tedy kromě svého nového objevu, který přistupuje k životu beze strachu a působí asi ze všech nejvýstřednějším dojmem, ale zato se pere s hlavou rodiny o nejsympatičtější postavu filmu. Velmi se mi u něj líbilo jeho opakované odkazování na některé své výdobytky mající díky dobrému vztahu se svými "klienty" a mající (téměř) dokonale přečteného svého xenofobního otce se zelenou mozkovnou, i matku nejspíše s heslem "kdo nic nedělá, nic nezkazí", s důrazem kladeným na... vůbec nic. Je to sice americká krása, ale je až s podivem, kolik podobností nacházím i u lidí mně blízkých ze svého okolí! Skvělá hudba, (ne)očekávaný závěr, spoustu skutečně kvalitních rad do (nejen toho amerického) života a 5 Oskarů=5*. Vřele doporučuji, většinou v oskarových snímcích nahotinky neuvidíte... ;) ()

Mistr.Proupr

Film pro dospělé. Když jsem Americkou krásu viděl před asi pěti lety, nepochopil jsem. Připadalo mi to jako těžce nadhodnocený film o podivném chování obyčejných lidí, ve kterém rádoby fajnšmekři hledají něco, co tam není. Uplynula dlouhá doba, spoustu jsem toho zažil, podíval jsem se na něj znovu a najednou to tam všechno bylo. ()

patushik

Po pár letech jsem dal Americké kráse další šanci pochopit zdejší hodnocení, bohužel neúspěšně. Průměrné rodinné drama hrající si na něco víc než je. Jedna hvězda za Kevina.. 60% ()

ljukyljuk

Ako som len mohol tento vynikajúci film tak dlho nejako podvedome prehliadať? Fakt... ako? Lebo toto bolo jednoducho skvelé. Čo už ale asi všetci viete, keďže som, pravdepodobne, posledný človek, ktorý to videl až teraz. ()

Doski

Dobře dávám 5*, ale ne s uplně čistým svědomím. Ano je to vynikající film, zasluhující si Oscary, Výborné herecké výkony, scénář, hudba a i kamera. Sice se mi to líbilo, ale stejně to nějak není můj šálek kávy. A to si představte, kdyby to byla moje káva.. to by to asi musel být můj nejoblíbenější film, protože film, který dostane 5* a přitom mi moc nesedne, tak musí být výborný. Shrnuto: svkělý film, který nepotřebujete vidět víckrát. 85% ()

Sam Mendes jde do války

Sam Mendes jde do války

20.06.2018

Oscarový režisér Americké krásy a dvou posledních bondovských filmů Sam Mendes si vybral svůj další projekt. Napíše a natočí válečné drama 1917, na kterém se bude produkčně podílet i Steven Spielberg… (viac)

Letní kino MeetFactory startuje 1. června

Letní kino MeetFactory startuje 1. června

26.05.2016

Letní kino patří k prázdninovým měsícům stejně neodmyslitelně jako slunce nebo koupání a teplé letní večery přímo vybízejí k tomu, užít si nějakou tu filmovou laskominu pod širým nebem a s… (viac)

Co se ví o 24. bondovce?

Co se ví o 24. bondovce?

22.01.2014

Sam Mendes sice po premiéře Skyfallu tvrdil, že ho další bondovská štace vážně neláká, ale jak známo, tvůrce míní a Hollywood mění. I 24. mise agenta 007 tak loni v červenci ulovila věhlasného… (viac)

Krvavý maratón <I>True Blood</I> v kině zdarma!

Krvavý maratón <I>True Blood</I> v kině zdarma!

09.11.2009

Filmový kanál HBO Vás srdečně zve na krvavý maratón do Bia Oko v Praze. V sobotu 14. listopadu od 18. hodin se na seriálové fanoušky chystá maratonová projekce seriálu True Blood - Pravá krev.… (viac)