Zatímco se mu kupí dluhy a naštvaní výběrčí jsou mu v patách, riskuje tenhle výřečný klenotník z New Yorku všechno a doufá, že se tak udrží nad vodou a naživu. (Netflix)

Vxxx

Sledování filmu nebylo vůbec příjemné. Užila jsem si nervy, paniku i stres. Tyhle emoce film vyvolal geniálně. A umění a film je rozhodně a vytváření emocí. Nemusí být vždy pozitivní. Adam Sandler si gamblera - klenotníka zahrál fakt dobře a vedlejší role byly obsazeny taky skvěle. Škoda jen, že to není film, který bych si pustila znovu. 4* ()

ArsenalEagle

Uncut Gems ve mě vyvolal hodně rozporuplný pocity. V první řadě musím říct, že 130 minut je vážně hodně a první polovinu jsem se lehce nudil a popsal bych ji jednoduše jako zklamání. Komická složka minimální, drama neúplně záživný (je, ale tím fakt tíživým způsobem, který je pro diváka náročný) a "fuck" zazní v šíleném množství. Finální půlhodinka výsledný dojem zachránila. Dramatické zakončení je výborné, skvěle graduje a finále v obchodě je neuvěřitelně intenzivní, atmosféra je nakonec prostě skvělá a plná energie. Howard není jen tak nějaké pěkné kvítko, je to spíš takové hovádko, které krom jiných postav nemá rád ani divák. Sandler ho zahrál výborně, ukazuje, že je to výborný herec. Ale já ho radši uvidím v typických Sandlerovkách, v komediích ho mám prostě radši, i když mu už není 30, popřípadě 40. ()

Remedy

Parádní psychedelický soundtrack a nekomediální Adam Sandler v tragikomické roli sebedestruktivního hochštaplera, jehož každý další krok může být ten poslední. Bavila mě na tom ta osudová bezvýchodnost a hodně povedené přenesení atmosféry na diváka, kdy jsem všechny ty infarktově napjaté situace prožíval až do morku kosti s hlavní postavou. Možná by bylo přesnější "místo hlavní postavy", protože jsem měl pocit, že ať byl Howard Ratner v sebevětším průseru, bylo mu to tak trochu jedno. Hlavně když si bude moct co nejdříve vsadit. Uncut Gems jsou v některých pasážích až otravné svou hlučností a neomaleností, paradoxně je to ale jeden z nosných kamenů jejich úspěchu, protože je to vlastně dost neotřelé a velmi zvrhle zábavné. Sandler je dobrý, ale to už dokázal v Opilí láskou či ve Volání o pomoc. Ohlasy ohledně jeho jedinečného hereckého výkonu jsou lehce vyhypované. ()

italka63

Kladu si zásadní otázku, proč tvůrci zmrskali film, který měl potenciál, protože orientální tržiště v největší prodejní špičce je tichou oázou proti tomuhle uřvanému čemusi, kde mluví minimálně osm lidí najednou přes sebe. Jinak Sandler hrál dobře, i když si mírně občas přišlápnul jazyk, jako kdyby mu neseděly nové zuby, židovská vizáž byla báječná a jen díky němu jsem tenhle film neposlala rovnou do odpadu. ()

Philcze

Safdie bros sebevědomě pokračujou ve válcování americký nezávislý scény. Doufám, že tyhle diamanty jen tak někdo brousit nebude. Nejlíp jim to hraje podle vlastních pravidel. ()

de_FACTO

Safdies nesmí sníst Hollywood; prosím. Uncut Gems je jako Good Time o jednom charakteru a jeho vzpouře osudu, přičemž on sám sobě si je svým osudem. Mnohem civilnější (to se týká i Sandlerova zosobnění Howarda) pohled do ulic, které čpí, než jsem zprvu čekal - tady jsou věci skutečně takové, jaké jsou; neromantizované, nervní a mnohdy šupácké. Žádné mladé oči si neřeknou "Jednou chci být jako Howard", ale kdo mu nepřeje, ať ten prstýnek střelí alespoň za 50G a následně s nima vyhraje 200? Jak v Conniem, tak v Howardovi stále vidím něco Kafkovského; a narozdíl od Connieho, Howard svět, ve kterém žije, důvěrně zná - a tak balancuje na jeho absurdní hraně; je to radost i prokletí. "Nejde o to, vyléčit se, ale naučit se žít se svými neduhy." A.C. Jestli Safdies uloví, aby udělali třeba pokračování Jokera, nebo pokud se se jim podaří je jakkoliv domestikovat, budu upřímně zklamaný. Nejsou jen esteticky omamní jako zmiňují všichni kolem; netradičními postupy tvoří originální, silné charaktery, které se pouličním způsobem rvou se světem, ze kterého nehodlají utéct - jsou nesmiřitelní do poslední vteřiny. A to ať už pro ně přijede anton nebo záblesk žlutýho světla. Praise a radost. A tužba, že se Safdies nebudou měnit; jen zrát. ()

PogoJoe

Hrozný bolehlav, všichni tam řvou, hlavně Sandler s falešnýma zubama, a do toho hlučná disharmonická zvuková stopa. Nevydrželi jsme to a film po půl hodině vypnuli. Přesto jsem byl tak nějak zvědavý, jak se bude story vyvíjet dál a v dalších dnech to dokoukal. Natočené je to netradičně, spoustě lidem to ale sedlo, jak čtu některé až orgasmické komenty, mě tolik ne, ale zajímavé to je. ()

salalala

Hodně zvláštní, ale také zajímavý film, který je dost osobitý a určitě není pro každého. Bratři Safdieové nejdou divákům naproti a od začátku nastolují těkavé a místy hodně překotné tempo, které ještě umocňují tím, že leckdy mluví hodně postav najednou a celé je to dost ukřičené a chvílemi až nepříjemně upovídané. Zcela záměrně navíc film doprovází hodně bizarní a absolutně se nehodící soundtrack, který jen prohlubuje hodně specifickou a ne úplně veselou atmosféru. Obrazově nicméně vytvářejí chvílemi skvělé a neobvyklé kompozice. Trochu problém pak nastává u samotného příběhu, který nemá moc sympatických postav, nijak velkou hloubku a vlastně není ani moc celistvý, protože je jen sledem několika scén a momentů. Na druhou stranu je napsaný poměrně dobře a fakt, že ústřední charakter dělá jen špatná rozhodnutí, je příjemně osvěžující. Adam Sandler v hlavní roli je velmi dobrý, ačkoli hraje de facto to samé co vždy, jen je tentokrát v seriózním filmu, což znamená, že jeho postava je znovu trochu otravná a v tomto případě i ne úplně sympatická, protože jedná dost vypočítavě a prospěchářsky. Z ostatních už pak nikdo víc nezaujme, i když si všichni odehrají svoje. Škoda i toho, že stopáž je přetažená a třeba předtitulková scéna je úplně zbytečná, protože to jen rozptyluje pozornost a nechává vyniknout všechny nedokonalosti. Za samotné finále a geniální titulkový song si ale Uncut Gems ty čtyři hvězdičky zaslouží. 70 % ()

kajas

Režisérská a scenáristická dvojice divákům velmi věrně přiblížila, jak může vypadat několik hektických dní v životě člověka, který neustále balancuje na hraně zákona a vrší na sebe jedno špatné rozhodnutí za druhým. První polovina filmu tak pro mě byla prakticky neukoukatelná, a to ze dvou důvodů: 1) výrazná hudba se do mnohých scén vůbec nehodila a zbytečně na sebe strhávala pozornost a 2) ústřední hrdina byl prostě a jednoduše sobecký a vypočítavý parchant. Čím víc se ale jeho krize prohlubovala a děj se dramatizoval, tím víc jsem byla zvědavá, jak to celé dopadne, přičemž při posledních dvaceti minutách už jsem prakticky nedýchala napětím. Velmi nejednoznačný divácký zážitek, který už si nechci nikdy zopakovat, ale na ten geniální závěr stálo za to vydržet. ()

radektejkal

S přiřazením žánru tu nemám problém. Není to Drama / Thriller / Krimi, jak se uvádí, ale prostá Komedie, jak se dříve říkalo Crazy. Jedině tak se to dá snést, i když ani tak to není snadné. Nevýhodou zde byla nutnost používat dálkové ovládání - mám poruchu sluchu a tak jsem musel občas měnit hladinu hlasitosti, přičemž jsem občas (omylem) sáhl i na tlačítko rychlého převíjení... Hlavní roli, kterou zde hraje opál etiopský, symbol (kromě mnoha jiného) peněz. Byl mu věnován značný prostor, i když mohl být ještě mnohem větší. - Už ani nevím, kam se poděl a proč neskončil někde u mě v truhlíku. ()

BoredSeal

Pekelná nuda kvůli zbytečně dlouhé stopáži, příšerný soundtrack, hromada nudných dialogů a postav. Jediný důvod, proč sledovat tuhle předvídatelnou historku o jednom zmrdovi, je další seriózní role Sandlera (i když herecká poloha připomíná jeho zběsilé komediální role, jen je zasazená do vážného kontextu), který si to užívá (nejspíš ho za změnu žánru i někdo nominuje na cenu, třebaže se nejedná o nějakou metamorfózu). ()

Necron

opravdovy drahokam! Lima to komentarem vsechno pokryl, soundtrack od Oneohtrix Point Never super a tesim se na dalsi, stejne jako na dalsi film od Safdie bros (uz Good Time byl super, predzvesti naslednych kvalit) - jen tak dal. ()

M.i.k.e

extrémně nepříjemný,ukřičený a depresivní film s naprosto šíleným osmdesátkovým synťákovým soundtrackem,který celou tu depku jen podporuje (a díky němu sem měl chuť to vypnout už během úvodních titulků).Na druhou stranu je to ale film,který i přes to všechno dokáže svým zvláštním a těžko popsatelným kouzlem chytit a nepustit.Je fajn vidět Sandlera po delší době ve vážnější roli a celkem chápu,že je za ní tolik chválen.Ovšem když se nad tím člověk zamyslí,tak vlastně nehraje nic co by už nehrál ve většině svých filmů předtím - ukřičeného idiota.Snad jen to pitovoření tu chybí.Safdieovci každopádně umí a po Good Time přináší další osobitý kousek...80% ()

Aljak

Patrím medzi veľkých fanúšikov Adama Sandlera, no v posledných rokoch som mal pocit, že jeho filmy idú dole vodou. Avšak týmto kúskom si u mňa rozhodne napravil reputáciu. Možno to bude aj tým, že to bolo jednoducho "iné" - nebol tu tradičný sandlerovský humor, namiesto toho thriller-krimi atmosféra, ktorá tomuto filmu jednoducho prospela. Bolo by úplne zbytočne to ničiť nejakou snahou o plytký alebo dvojzmyselný humor (ktorého sme sa u Sandlera už asi aj prejedli). Mysticko-klenotno-basketbalovo-gangsterska zápletka bola v tejto súhre celkom originálna + vydarené dialógy, medziľudské vzťahy a napätá atmosféra, to je kombinácia, ktorá naozaj zaberie (teda na mňa určite)! A hoci sa miestami zdalo, že to predsa len speje k priamočiaremu koncu, tak... na záver len otvorené ústa a zimomriavky. 4*! A snáď uvidíme od Adama v tejto životnej fázy aj viac takýchto thrill-krimi filmov - celkom mu takáto rola sekla. ()

Figu

Nejlepší hereckej výkon Sandlera? Srandičky že?! Mě, jako lehce nervově labilního člověka, kterej má rád trocha klidu, absolutně deptalo, to vykurvený kecání jeden přes druhýho, což se táhne v podstatě v každým rozhovoru celým filmem... Adam je troska, lhář, podvodník, sráč a jeho život je k zblití! Hrozně mě připomínal tenhle rádoby narcis mýho biologickýho otce! Pičus! No dal bych dvě hvězdy, nicméně za vymazlenou Juliu Foxovou přihodím tu třetí. Jinak propadák. 50% ()

Dwayne Johnson ve wrestlerské biografii od A24

Dwayne Johnson ve wrestlerské biografii od A24

18.12.2023

Dwayne Johnson je stále jednou z největších hvězd v Hollywoodu. Byť nesbírá slavná ocenění za herecké výkony jako na běžícím pásu, stále dovede na svoje svaly a charisma nalákat a přitáhnout do kin… (viac)

Indie Doctor Strange je hit

Indie Doctor Strange je hit

22.05.2022

V posledních několika týdnech do kin vstoupily hned dva filmy s tematikou multiverza, Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství a Everything Everywhere All at Once. První z nich se podle předpokladů… (viac)

Obi-Wan seriál nabírá obsazení

Obi-Wan seriál nabírá obsazení

29.03.2021

Produkce na seriálovém Obi-Wanovi bude již brzy zahájena a společnost Lucasfilm tak před malou chvílí oznámila kompletní obsazení. Vedle již potvrzených Ewana McGregora a Haydena Christensena se tak… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů