Bruce Willis ako legendárny policajt John McClane bez zbrane a topánok zachraňuje rukojemníkov lupičskej drámy, ktorú rozpútal zločinec Alan Rickman v losangeleskom mrakodrape, aby sa zmocnil cenných papierov v hodnote 640 miliónov dolárov. (TV JOJ)

Kothy

Klasický Bruce Willis jako neohrožený a neustále hláškující policista John McClane bojující se zločinem. Celkem převrat v akčních filmech. Ukazuje, že akční hrdina nemusí mít jen svaly, ale i mozek a že může i krvácet. Musí zachránit rukojmí včetně jeho ženy a dětí. Pěkně je v tom hotelu vystřílel. A samozřejmě nechybí spousta hlášek. :) "Na světě je moře teroristů, ale já zabiju hajzla, co má nohu menší než moje ségra." :D ()

MikeCool

Tak jsem se po mnoha měsících / let odhodlal k tomuto "kultu" a po skončení filmu jsem byl poněkud v rozpacích. Říkal jsem si, v čem je tento tak dobře hodnocený akční kousek v čele s nesmrtelným hrdinou Brucem Willisem výjimečný? Pro mě je to obyčejný, průměrný akčňák se zvučnými jmény, kde je spousta typických amerických kýčů, na které jsem převelice háklivý a zde jich bylo na mě až moc! ()

AllShallFall

Film, který má své místo v "Síni slávy". K tomu není potřeba dlouhý komentář. Osmdesátá léta patří dozajista těm nelepší a nepřekonatelným filmům. Tohle je jeden z nich. Když vezme režisér - umělec práci do svých rukou a další umělec - herec ztvární hlavní roli, vyjde z toho excelentní nabušená akční bomba, která když bouchne, tak sedíte všichni na zadku. A nad dalšími rádoby - akčními filmy mávnete rukou a řeknete si, že to jsou pohádky pro děti. ()

RUSSELL

Učebnicový příklad kvalitní a zábavné akční podívané. John McClane je dost možná tím vůbec nejstylovějším americkým akčním hrdinou. Odpaluje nálože, spotřebovává zásobníky nábojů jak na běžícím páse, pobíhá bosky po rozbitém skle, plazí se ventilační šachtou, zachraňuje rukojmí, kouří jedno cígo za druhým, hází bezvládná těla padouchů na policejní auta, obléká mrtvoly do santaclausovských obleků – a přitom všem nikdy neztrácí nadhled a nezapomene přidat nějakou tu hlášku na odlehčení situace. Bruce Willis patří zaslouženě mezi zásadní akční archetypy minulého století. Působí přirozeně, má charisma a během dvou hodin vás zasype lavinou legendárních hlášek, které vydají na pěkně dlouhý YouTube sestřih. V Die Hard nejde ovšem pouze o Willisovu one man show – to v žádném případě. I ostatní vedlejší postavy tu skvěle plní svou úlohu, především pak naprosto bravurní Alan Rickman v roli Hanse Grubera. Přesně takhle má vypadat ukázkový hlavní záporák pro takovýto film. Nikdy jsem nebyl skalním fanouškem akčních filmů a pravděpodobně se jím nikdy ani nestanu, ale rozhodně mě filmy jako Die Hard baví. Naprosto zaslouženě se jedná o jeden z nejkultovnějších snímků všech dob. ()

predators

Znáte nějaký jiný typicky vánoční trhák? A? Ano, já ano. Je jím ještě pokračování podivuhodných příběhů Johna McClanea odehrávající se na letišti. Nemůžu jinak než za 5* a to je teprve začátek... :-) 100% ()

Slartibarkfast

Nezapomenutelná kultovní série, kterou odstartoval tento skvost mezi akčními filmy. Vynikající Bruce Willis a dokonalý padouch Alan Rickman. Jednoznačně nejlepší díl, který je plný dramatických a akčních scén. John McTiernan tu vytvořil dokonalé klaustrofobické prostředí, které dodnes nikdo nedokázal napodobit. Smekám a chválím, jelikož je to jeden z filmů, který si můžu pustit dvakrát za sebou a vadit to rozhodně nebude. 95% ()

nascendi

Ani opakované sledovanie tohto prelomového filmu, nad ktorého kvalitami vzdychajú nielen milovníci akčných filmov, ale aj obdivovatelia Brucea Willisa, ma nepresvedčilo o tom, že by bol niečím viac, než zručne nakrúteným pobavením, pri ktorom veľkoryso vypnete oba závity a ujúkate nadšením nad tým, ako sa tomu vlasatému newyorskému policajtovi všetko darí, nechápete, prečo sú miestni policajti, a osobitne dvaja šašovia z FBI, takí hlúpi a neschopní a prečo majú tí nemeckí lúpežníci takú zlú mušku, na chvíľu vás možno prekvapí, ako Bruce Willis vyvaľuje oči a nahlas komentuje svoje rozpaky (Müsli, Johne, müsli!), ale nakoniec všetko napraví šťastný záver. A tak je to správne, tak to má byť! Producenti majú svoje doláriky späť, tak načo by komu boli moje hviezdičky. ()

PetrPan

Takhle má vypadat akční film, Bruce Willis ve své nejlepší roli, jeho John McClane není akční superhrdina, ale prostě jeden polda, co byl tam, kde být neměl, ale je setsakra dobře, že tam byl a nechtějte vidět nasranýho poldu.... ()

nash.

Die Hard je jedním z těch okamžiků, kdy dojde k dokonalé konstelaci a filmový svět se stane svědkem zázraku jehož výsledkem je absolutní a nesmrtelná klasika, která zásadním způsobem otřese žánrem, vychýlí ho zcela novým směrem a ovlivní celou generaci současných i budoucích filmařů. Dokonale vystavěný příběh, nekomromisní jízda precizně gradovaná až do téměř neskutečných otáček, dech beroucí střet osamělého hláškujícího "kovboje" s charismatecky chladným padouchem z něhož učinili legendu nejen dokonale obsazený Bruce Willis, ale stejnou měrou také výborný Alan Rickman. Zkrátka jeden z těch mála filmů, které si poprávu zaslouží nálepku geniality. ()

WANDRWALL

Pro milovníky chlapáckých výkonů, radosti z vítězství správných chlápků nad nesprávnými, je tenhle film, lahůdkou, pro mě, asi že jsem to viděl už ve vyšším věku, jen běžná žánrová pohádka. ()

Willy Kufalt

Čistokrevně akční filmy moc nevyhledávám, ale Smrtonosná past mě nalákala, když jsem o ní poslední rok často slýchaval a četl jako o údajně vánočním filmu (dokonce pro mnoho lidí snad úplně nejlepším vánočním filmu) a zároveň si uvědomil, že něco jako „vánoční akčňák“ jsem vzhledem k tomuto mému restu dosud neviděl... tak a teď se posadíme zpátky na zem, protože Vánoce tu samozřejmě vytváří jen kulisu, se kterou se mimo úvod a závěr příliš nepracuje a 99% zbylého obsahu filmu by se mohlo odehrávat kdykoliv. Nutno však říct, že rámcová kulisa je to hezká... a film na svůj žánr za mě také zdařilý. Za víc než dvouhodinovou stopáž se sice objevila místa, kde se mi jinak slušně gradující děj začal táhnout nebo kdy docházelo na menší prvek, který mi připadal v daném rozpoložení rušivý (např. některé prostřihy do auta s černochem, medvídkem a taneční hudbou), ovšem z velké části na mě Smrtonosná past fungovala přesně jako velký „zážitkový“ žánrový film i s nejednou efektně natočenou scénou ve jménu napínavé akce. Celkově bych možná udělil silné 3 hvězdičky, ale čtvrtou rád přihodím díky famóznímu Alanu Rickmanovi, který svou ústřední zápornou postavou dodal filmu další velkou devizi navíc a dokázal mě svým výkonem přikovat stejným dílem, jako v jiných scénách zmíněná akce. Scénu prvního nečekaného střetu Johna s Hansem tváří v tvář vnímám jako jeden z vrcholů filmu, aneb je jednou z nemnoha, kdy se vedoucí teroristické skupiny, po většinu času řídící celý proces z kanceláře, ocitává uprostřed nebezpečné akce na vlastní kůži. [75%] ()

Vitason

,,Yippee-ki-yay, motherfucker!" V roce 1988 (mimochodem se narodil jeden sympatický človíček:-) vypadal svět akčních hrdinů trochu jinak. Všichni ti Norriové a Rambové kosili nepřátele po stovkách aniž by měli nějaký škrábanec a pak přišel new yorský polda, který byl největší smolař na světe (větší než Gagarin), který krvácel, pronášel sarkastické hlášky na všechny strany a stvořil tak nový typ akčního hrdiny a svého představitele vynesl do nebes. Heej vždyť on neměl ani boty. John McCleane je vždy v nesprávnou dobu na špatném místě. Kdyby v roce 2001 nehybernoval, aby si odpočinul a nabral sílu na nový boj s teroristy, tak by určitě zabráni i útoku na WTC. V tomto díle je John čistě náhodou v mrakodrapu, který je přepaden zase těmi zlými Němci vedenými charismatickým Alanem "Teď míchám kotlíky v Bradavicích" Rickmanem (samozřejmě nechybí rozhovor přes vysílačku). To všechno se seběhlo pod taktovkou mistra akčních filmů Johna McTiernana, který svojí dynamickou režií, dobrým výběrem hudby a herců a skvělou kamerou podtrhuje dobrý scénář a dva hlavní herce. ()

Bachy

S každým zhlédnutím lepší a lepší. Oprávněně kultem. Akčňák, který se pokoušelo napodobit už mnoho filmů, jenže Willis je prostě Willis a v tomto díle má jednu velkou výhodu a tou je Alan Rickman. Profesor Snape je zde daleko úlízlejší než v Potterovi a závěrečné yippie kay ey, motherfucker je samo o sobě na 5 hvězd. A velké plus i za všechny vedlejší postavy. Snad nevyzní blbě, když napíšu, že polda i limuzíňák jsou trefou do černého. ()

Happens

Těžká kultovní klasika, ukamenujte mě za čtyři hvězdičky, vím, jak je ten film nadupaný nesmrtelnými hláškami. Ale i tak. Je to svým způsobem klišé. ()

Claw

Jeden z absolutních vrcholů akčního filmu v historii. Všechny díly jsou super, ale jednička je nejvíc excelentní a zdá se mi, že zraje jako víno, čím je starší tím je lepší... Filmu se nedá vytknout naprosto nic, od námětu, herců, kamery, střihu, vtipu, hlášek, brutality, hlavního hrdiny, který dostává brutální kapky, a nakonec stejně se všemi vyjebe... Prostě převrat v dějinách akčních filmů. Tímto filmem si Willis jednoznačně zajistil bezstarostnou kariéru a důchod. /100% + FILM ROKU/ ()

Chrustyn

Klasika akčního žánru. Na tenhle film se budou dívat stále další a další generace aby věděly jak má vypadat takřka dokonalý akční film. Paráda. ()

SeBig

Dvou hodinová akčně napínavá podívana s Willisem který každých pět minut něco zahláškuje ,,jsem jen trn v oku, blbá překážka a hřebik v prdeli" to má Bruce sakra pravdu nedovedu si představit nikoho jinýho kdo by tak perfektně sehrál roli drsnýho Johna McClana který vybíjí parchanty v mrakodrapu. Všechno vybuchuje hodně se střílí a hláškuje tohle je prostě parádní akčnák plus Alan Rickman v záporné roli! Podívejte se  jak Bruce Willis alias John McClane tráví vánoce! ,,Now i have a machinegun HO-HO-HO!!!" Prostě pecka! Let it snow, let it snow, let it snow :-) ()

Stav Bruce Willise se zhoršil

Stav Bruce Willise se zhoršil

17.02.2023

Zemřel herec Clarence Gilyard Jr.

Zemřel herec Clarence Gilyard Jr.

29.11.2022

Prequel Smrtonosné pasti je oficiálně zrušen

Prequel Smrtonosné pasti je oficiálně zrušen

29.07.2021

Pět let strávil producent Lorenzo di Bonaventura přípravou šestého filmu v sérii Die Hard neboli Smrtonosná past. Snímek pojmenovaný jednoduše jako McClane byl totiž původně oznámen ještě před… (viac)