Bruce Willis ako legendárny policajt John McClane bez zbrane a topánok zachraňuje rukojemníkov lupičskej drámy, ktorú rozpútal zločinec Alan Rickman v losangeleskom mrakodrape, aby sa zmocnil cenných papierov v hodnote 640 miliónov dolárov. (TV JOJ)

Kozlowski8

Bruce Willis jako newyorský policista John McClane, který se octnul v kalifornském mrakodrapu právě ve chvíli, kdy do něj vniknou ozbrojení teroristé...Výborný scénář, napětí od začátku do konce, charismatický, přirozený a uvěřitelný Bruce Willis, stejně skvělý záporák Alan Rickman, výborná kamere Jana de Bonta a hudba Michaela Kamena. Naprosto skvělá podívaná. 90 %. ()

JesterKruger

Dokonalý akční film. Co dodat? Herci, námět, děj, to vše je dokonalé! A to se vám přiznám, že filmy, které se z větší části děje odehrávají v jedné budově nemám rád. Tohle je ale něco neskutečného. Jasných 5*. ()

bvlrm

4 z 5*, sklamanie. Málo artové a undergroundové. Krátkometrážny film čerstvého absolventa VŠMU si predstavujem inak. ()

Lendak

Učebnicový príklad toho ako má vyzerať poriadne nabušený akčňák. Najväčšie prekvapenie sa ale skrýva v scenári, ktorý nenudí, na pomery akčných filmov tu je extrémne veľa setupov, takže celok pôsobí jednotne a celistvo, a aj keď neobsahuje veľa dialógov tak vôbec nepôsobia kŕčovito. Podľa mňa dokonalý vianočný film, ktorý zároveň predstavil jednu z najväčších legiend akčného filmu. ()

david141474

No ty vole! Tohle bylo kurva skvělý! Zajímají mě i další díly. Celý film je beze sporu boží a neexistoval minus. Maximálně většinu času nesrozumitelnému dabingu. Herci skvělý, hlavně Bruce Willis a Alan Rickman. Soundtrack solidní. Postavy solidní. Děj skvělej. A chemie mezi herci byla taky cítit pozitivně a herci si film jednoznačně užívali. No zajímájí mě další 4 pokračování, jestli to bude tak dobrý nebo to dokonce předčí díl první. Na tento film se určitě ještě někdy podívám. 10/10 skvělý děj a samozřejmě herci! ()

Diego75

Asi se nikdy nestanu fanouškem akčních thrillerů, ale naprosto chápu, že je tenhle film kultem. Všechno začínalo klidně a obyčejně, ale jakmile dorazil záporák v podání skvělého Alana Rickmana, kterému člověk přál jen to nejhorší, biják se najednou rozjel. Vánoční atmosféru tedy rozhodně navodí i mladý Bruce Willis s kouty ve vlasech, bosýma nohama a hustou hláškou na jazyku. ()

Sunwheel

Klasika žánru v megalomanskej produkcii, kde dostanete presne to, čo čakáte. Bruceova životná úloha, ktorá ho nasmerovala jedným smerom. Na čo získať ocenenia poroty, keď môžete baviť publikum x  fungujúcimi variáciami na drsného policajtu? Prvotina je pamätná a dá sa pozrieť sem tam po rokoch stále. ()

Ironhead

Naprostá klasika žánru z dob, kdy měl Bruce ještě i vlasy, pro někoho i vánoční. Jen to nestárne úplně dobře z pohledu určité naivity scén a postupů postav. ()

PTuranyi

Prvotriedny akčný sendvič prekladaný vtipnými hláškami drsného hlavného hrdinu. Produkcia je výborná a Bruce Willis nepredá svoju kožu lacno a charizmatický Alan Rickman mu to riadne sťaží. Keďže ide o Vianoce nesmie chýbať vianočná rapová pieseň a dôraz na rodinu. Hlavné slovo však majú strelné zbrane "Ho! Ho!" a C4. ()

hero666

Absolutna klasika ukazuje kolko akcie sa da vytazit z tak maleho priestoru ako je par poschodi mrakodrapu. Bruce Willis je samozrejme vynikajuci, ale Alan Rickman tu hraje asi najlepsieho zaporaka akeho som kedy vo filme videl. ()

Petkon

Nechápu, co na tomhle filmu všichni vidí, dokonalé vizuální ztvárnění ještě nedělá ze sračky kvalitní film. Jednu hvězdičku dávám za Bruce Willise a druhou za to, že jsem se na konci řezal smíchy nad naivitou některých scén. Celkově značné zklamání, na další pokračování pravděpodobně téhož budu zřejmě rezignovat... ()

LionelHuts

Pro mě přelomový film akčního žánru. Žádné zběsilé střílení desítek až stovek padouchů. Zato skvělé a v rámci možností uvěřitelné akční scény, skvělý Hans Gruber (něměčtější jméno už vymyslet nemohli) Alana Rickmana, nevšední prostředí a Willisovy kecy. V dnešní době už to samozřejmě někomu, kdo to uvidí poprvé nic neřekne, ale v době pravěku zvláštních efektů, tedy 1988, kdy to vzniklo, musely být scény jako výbuch střechy a vrtulníku nebo vysklení budovy božskou podívanou. Jo a vymysleli byste drsnější jméno než John McClaine? A dvojka taktéž parádní! ()

Stav Bruce Willise se zhoršil

Stav Bruce Willise se zhoršil

17.02.2023

Zemřel herec Clarence Gilyard Jr.

Zemřel herec Clarence Gilyard Jr.

29.11.2022

Prequel Smrtonosné pasti je oficiálně zrušen

Prequel Smrtonosné pasti je oficiálně zrušen

29.07.2021

Pět let strávil producent Lorenzo di Bonaventura přípravou šestého filmu v sérii Die Hard neboli Smrtonosná past. Snímek pojmenovaný jednoduše jako McClane byl totiž původně oznámen ještě před… (viac)