Bruce Willis ako legendárny policajt John McClane bez zbrane a topánok zachraňuje rukojemníkov lupičskej drámy, ktorú rozpútal zločinec Alan Rickman v losangeleskom mrakodrape, aby sa zmocnil cenných papierov v hodnote 640 miliónov dolárov. (TV JOJ)

Joppo88

Skvelá zábava s akčným B. Willisom - sám neviem či bol v nejakom filme lepší ako v tomto... Nejako takto si predstavujem kvalitný akčný film... ()

NightPorter

Když bude někdo remcat, proč na Vánoce nekoukáme rači na pohádky, můžeme parafrázovat Argila - "Tohle je náš Vánoční film!!!" Naprostá klasika, nej akční film všech dob a můj nejoblíbenější film vůbec. Zejména díky hláškám, v kterejch se pak tak hezky pokračuje i ve skautovi, a díky nejsympatičtějšímu poldovi všech dob. Závěrečná scéna s lepící páskou je třešinka na dortu týhle laskominy. Z dabingu samozřejmě doporučuji ten starý od Soukupa (stejně jako u skauta..), kterej hlásí jako o život a i to přetvoření kultovního Jipikájé na "To víš že mám, dobytku." v jeho podání autorům člověk snadno odpustí. Hanzíiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii! ()

B.e.n.Q

Parádní akční podívaná se skvělým Brucem Willisem. Co k tomu víc dodat? :) Všechny 3 díly se mi líbí úplně stejně. Je to prostě skvělé :) ()

Biopler

Učebnicový akčný film s drsňákom Willisom, ktorý bosý v mrakodrape ničí jedného nepriateľa za druhým a pritom hláškuje, vskutku výborné. Avšak aj tento film postupne skĺzol do naivity, mám na mysli hlavne súboj Johna s Karlom a počínanie si Argylea v závere. ()

1Legend1

Z mého pohledu jen tuctový akčňák s obyčejnou zápletkou a vynikajícím hercem v hlavní roli. Nic víc. No ale asi ten film v něčem kultovní bude a za ten Brucův výkon by byly 3* málo, dávám tedy horší 4*. Bruce je vynikající. 70% ()

Ondr@932

Naprosto nejlepší akční film ! A navíc ještě s mladým Bruce Willisem ! Prostě hotový nářez ! Není co víc k tomu dodat! 100% ()

Al44...

První a nejlepší Smrtonosná past, která se odehrává uvnitř mrakodrapu - skvělé akční pasáže - napínavá podívaná od začátku až do konce - dobří představitelé záporných rolí - opravdová klasika mezi akčními filmy. ()

Kingjiri

Bruce Willis ve svý nejslavnější roli v jednom z nejslavnějších akčních filmů všech dob, víc netřeba řikat. Snad bych jenom rád apeloval na naše televizní stanice, aby na Vánoce vedle Vánočních "klasik" jako je třeba okupantskej Mrazík občas odvysílaly nějakej takovejhle netradiční vánoční snímek :-) ()

FanKalEl

Willisov najlepší film a vôbec najlepší akční thriller všetkých dôb. John McClayne drží celý film po kope i keď réžia so scenárom je tiež perfektná a nenudí. Konečne po tých tuctových, tupých akčných filmoch som videl niečo realistickejšie, a svižnejšie, proste po celý film som sa bavil. Najlepší napínavý akčňák. (100%) ()

KafuR

Nesmrtelný akčňák, který svým hereckým obsazením a špičkovým scénářem udělal nejenom díru do jednoho mrakodrapu. Bruce Willis svým Johnem McClanem stvořil chlápka, který dokázal otřást nejenom mrakodrapem Nakatomi, ale i chladnokrevnou povahou Alana Rickmana, a to je co říct, ne? ()

P. J. D.

Klasika s Willem Brucem. Film je úžasný tím, že je vlastně prvním svého druhu. Will, je zde jako muž, který si již prošel nejednou potyčkou se střelnými zbraněmi, a proto ví, jak se má v danou chvíli chovat. Co víc, není žádným supermanem, který by předváděl něco, co není fyzicky možné, ale obyčejným člověkem. Film je sám o sobě dobrým, se skvělým scénářem a režií tvoří něco zcela nadprůměrného. 5/5 ()

tranquill

"Sestra Tereza mi říkala MacClane ve škole. Johne mi říkali kámoši. Ty nejsi ani jedno!" Skleněné peklo podle McTiernana? To přímo ne, ale ještě vlasatý Willis Vás přes dvě hodiny nenechá vydechnout, ať už se jedná o akci jeden proti všem nebo o kvalitní hlášku. Naprostá klasika akčního žánru! ()

geek.ondra

Žánrovka která navždy změnila akční film. Precizní McTiernova režie, hláškující Willis a boží Rickman. Legendární podívaná kterou ovšem o sedm let později dokázal překonat právě sám McTiernan a to ve stejné sérii. 8/10 ()

Razzor_82

Bruce Willis jako legendární John McClane. Jedinečný a uvěřitelný akční hrdina, který to nikdy nevzdává a sype při tom vtipné hlášky jako z rukávu. "Na světě je moře teroristů, ale já zabiju hajzla, co má nohu menší než moje ségra." Strhující napětí v omezeném prostoru, skryté pasti, zvraty v ději, perfektní akce a  šílený záporák Alan Rickman. Do toho Vánoční atmosféra. Tohle dělá Die Hard jeden z TOP akčních filmů vůbec. Nesmrtelná pecka mého mládí z doby VHSkové. 10/10 ()

Stav Bruce Willise se zhoršil

Stav Bruce Willise se zhoršil

17.02.2023

Zemřel herec Clarence Gilyard Jr.

Zemřel herec Clarence Gilyard Jr.

29.11.2022

Prequel Smrtonosné pasti je oficiálně zrušen

Prequel Smrtonosné pasti je oficiálně zrušen

29.07.2021

Pět let strávil producent Lorenzo di Bonaventura přípravou šestého filmu v sérii Die Hard neboli Smrtonosná past. Snímek pojmenovaný jednoduše jako McClane byl totiž původně oznámen ještě před… (viac)