Bruce Willis ako legendárny policajt John McClane bez zbrane a topánok zachraňuje rukojemníkov lupičskej drámy, ktorú rozpútal zločinec Alan Rickman v losangeleskom mrakodrape, aby sa zmocnil cenných papierov v hodnote 640 miliónov dolárov. (TV JOJ)

fojtas

skvělá akce, inteligentní protivníci, sympatický hrdina . . co víc si u této kategorie přát?přesto všechno však na mě tenhle film nezapůsobil tak, jako jeho další pokračovaní ()

Tiiso

Filmový příběh perfektně načasovaný ukojit hlad přicházející generace, toužící přesně po hrdinovi, jako Willis a přesně po takovém akčním snímku. Co dodat. Dnes film je veskrze popsán a znají ho všichni příznivci rychlých scén. ()

DjMetal

Pise sa rok 1988, kedy som vznikol a reziser John McTiernan, ktory mal az dva filmy, nakrutil Smrtonostnu pascu, ktoru vytvoril genialne. Obsadenie ako Bruce Willis v tomto filme zapadlo uplne najlepsie. Neviem si teraz predstavit, ze by to mal hrat niekto iny. Ale bol vazne chudak v tom filme. Musel chodit bosi.Oj. Ale dostal vsetych ´´gangsterov´´, ktory obsadili budovu a este si z nich strielal.Perfektny film. ()

Erian

Tohleto překvapení bylo úžasné...nevím sice kolik mi už bylo, ale když jsem tenhle film viděla poprvé, úplně mi vzal dech. Atmosféra strachu ve špičkově zařízeném věžáku Nakatomi, protivníci jedna báseň v čele s Alanem Rickmanem, který svého Hanse Grubera obdařil notnou mírou šarmu (záporák jak se patří, ale kvůli tomu jeho ksichtíku mi ho bylo skoro líto), ale i takový řadový zabiják v podání baletního mistra Alexanda Godunova...no, to už si jeden nechá líbit:) Akce, akce a akce....do toho štiplavý a mrazivý humor McClanea, dobrácký obtloustlý polda, co baští koblihy, ale je férový chlap, manželka co se nebojí říct své od plic i Hansovi....perfektně promyšlené likvidace jednotlivých protivníků (nezapomenutelný je Santa, hou hou hou). A na konci udobření, láska v Pampách a polda, který oddělá posledního přeživšího grázlíka. Tak to má být...ač to zní jako klišé, provedení dokonalé. ()

LukH

Možná nejzásadnější akční film vůbec aneb první akčňák se 100%ním návodem na to, jak na to. Neokoukaný Willis coby osamělý hrdina bez bot s osobitým smyslem pro humor si musí zaručeně získat každého diváka, zvláště při akrobaciích ve výtahové šachtě. Některé věcičky by se daly vytknout (při některých záběrech lze rozpoznat Willisova dubléra, taky zmrtvýchvstání oběšeného ničemy na samotném konci filmu je trochu navíc), ale tomu už v akčním žánru neujde žádný film. ()

keane

Snad první film, u kterého mi došlo, že akční film nemusí být jen tupá střílečka se svalnatými neprůstřelnými hrdiny. Klasika navždy! ()

donkocicak

Naprostá klasika. Bruce Willis možná ve své životní roli. Už si ani nedokáži představit Arnolda, že by měl hrát McClanea (původně byl tuším na tuto roli zvažovaný). Vynikající hudba, která atmosféru snímku dokonale podtrhuje, zvláště ve finále. Tento film jsem viděl mnohokrát a ještě mě nepřestal nudit. Vynikající hlášky i herecké výkony. Alan Rickman je tady hotové ztělesnění zla, záporné role mu jdou výborně. Robert Davi by se spíše hodil na nějakého z teroristů. Po té, co jsem viděl bondovku Povolení zabíjet, si ho nějak nedokáži představit jako kladnou postavu, ale i tak dobré. Co víc dodat ? Kdo film ještě neviděl (je někdo takový vůbec?), měl by se na něj určitě podívat a pokud je zastáncem češtiny, musí doufat, že bude mít kliku na správný český dabing. Tuším, že existují tři. ()

bond77

Tento skoro až kultovní film jsem viděl poprvé asi v sedmi letech. Velice mě okouzlil. Velmi dobře byli udělané akční scény se skvělými hláškami. Pohodlná oddychovka na večer. ()

zaso162

Ho - ho - ho, vianocne naladane a mimoriande podarene!! Bruse Willis vo svojom prvom velkom filme vobec, zahral svoju postavu na 1*, skvele hlasky 1*, efekty 1*, hudba 1* a po 10krat pozerane a stale oblubene 1*!! 5* ako vysitych a keby mam viac, dam aj tie... ()

Šňůra

To je ačnák, přesně, jak si jej představuji, přesně podle mého gusta! Charismatický hlavní hrdina, který spocený, bez bot, jen tak v nátělníku postupně odrovná celou smečku mrzkých padouchů, které vede ještě charismatičtější arcipadouch v podání Alana Rickmana. ()

Uiboek

Já nevím, ale nějak nemám pochopení pro ty "typické američany", kteří jsou udatní a schopní zachránit nespočet lidí, nejlépe sami a když jsou všichni proti nim. Taky bych chtěl taktéž při mých závodech vydržet tolik kopanců do hlavy a vyváznout jen s natrženým rtem nebo podobnou prkotinou. Věřím, že se tento film líbí, bohužel mě to minulo a nedostal jsem nic, co by se mi líbilo.... ()

ClapTrap

Úplně vynikající akční film, kde Willis má parádní hlavní roli. Vedlejší role Bonnie Bedelia a Alan Rickman jsou také vynikající. Byl to jeden z prvních filmů, kde jsem viděl Bruce Willise a hned jsem si ho oblíbil. ()

vetsinezobri

První akční film, který jsem ve svém životě viděl (a pamatuji si to). Asi už navždy bude i mým nejoblíbenějším... Pozor ale na dabing, jsou totiž dvě verze. V jedné si Bruce jadrně ulevuje v každé druhé větě a v té druhé je slušnější než osmileté dítě. Příklad: Ve scéně, kdy šéfík policajtů nadává McClaneovi, že jsou jeho lidi zasypáni sklem, odvětí John: Zasranej nevděčník / Blbá nevděčnost. Doporučuji tu první :) ()

Allka

Klasika s pro mě nejlepším akčím hercem všech dob. Film má všechno, co má mít (vynikající scénář, uvěřitelné boje, bomba záporáky,...), a ještě něco navrch - Johna McClana v podání Bruce Willise, který je prostě dokonalej. Tak skvěle udělaná postava se hned tak nevidí. A splynutí herce s rolí taky ne :) ()

Stav Bruce Willise se zhoršil

Stav Bruce Willise se zhoršil

17.02.2023

Zemřel herec Clarence Gilyard Jr.

Zemřel herec Clarence Gilyard Jr.

29.11.2022

Prequel Smrtonosné pasti je oficiálně zrušen

Prequel Smrtonosné pasti je oficiálně zrušen

29.07.2021

Pět let strávil producent Lorenzo di Bonaventura přípravou šestého filmu v sérii Die Hard neboli Smrtonosná past. Snímek pojmenovaný jednoduše jako McClane byl totiž původně oznámen ještě před… (viac)