Bruce Willis ako legendárny policajt John McClane bez zbrane a topánok zachraňuje rukojemníkov lupičskej drámy, ktorú rozpútal zločinec Alan Rickman v losangeleskom mrakodrape, aby sa zmocnil cenných papierov v hodnote 640 miliónov dolárov. (TV JOJ)

PollyJean

Může být klasikou nebo i špičkou svého žánru, co ale nadělám, když tenhle žánr zkrátka není pro mne. Možná bych nechala velkoryse za tři, ale závěrečné znovuzrození zlouna a poté zneškodnění novináře mne definitivně znechutilo. ()

Dreadd

Co jsem měl tu čest vidět, nejlepší Willis společně s Pátým elementem a Sin City. Opět jeden skvělý kousek, který mi tu dlouho ležel opomíjený z neznámých důvodů. Sázka na Bruce Willise se vyplatila, nedokážu si moc v jeho roli představit Arnolda, který by se sem snad ani typově nehodil, a Richarda Gerea už vůbec ne. John McClane proslavil tehdy nepříliš známého herce, ale samozřejmě to není jen jeho zásluha. Hans Gruber v podání Alana Rickmana je jeden z nejlepších filmových padouchů a bez takového by to nešlo. Óda na radost pro závěrečné titulky důstojně zakončila tento akční koncert. Yippie-ki-yay, motherfucker! ()

Guzo

Oproti Poslednímu skautovi slabší, ale jinak pořád výborný film. Jen tu možná Willisovi chybí správný parťák a více nezapomenutelných hlášek.. ()

blackJag

Nadčasové hodnotě filmu brání jediná věc - brutální pudlovitá ondulace Bonnie Bedeliaové. Nechápu že někdy byla doba, ve které chlap pustil ženskou do postele i s takovou vraždou na hlavě :-) 100% ()

Joe123

Takto má vyzerať poriadny akčný film. Bruce Willis ktorý dáva hlášky v každej scéne a masakruje teroristov (a ešte k tomu behá bosý). 100% klenot akčného žánru. ()

Autogram

Nová budova ako firemná pýcha dostane poriadne zabrať od prízemia až po strechu, John McClane v tielku si pri záchrane rukojemníkov vystačí aj s parťákom na telefóne. Takýto starší skvost, jeden z najlepších Willisových, sa dá opakovane pozerať aj po rokoch a nevadí ani predpoklad, že hrdina má väčšiu nohu ako ktorýkoľvek zlikvidovaný terorista a tak zostane až do konca bosý. –––– No jestli jsou tohle vánoce, co musí být na Silvestra? ()

Dagoussek

Když mám chuť na akční film, tak jedině drsňák John McClane (Bruce Willis). Vždy mě faschinuje jeho bílý, propocený a špinavý nátělník, sprosté a vtipné hlášky a jak bosky chodí po skle. . . "Jupikajej, šmejde" ()

JustMeeKatie

Přiznám se, že nepatřím k lidem, kteří by z této akční filmové klasiky byli na větvi. Mně tam prostě něco chybělo. Nicméně je ale pravda, že Smrtonosná past je kvalitní, dobře zpracovaný a je vidět, že i oblíbený film. Postava Johna McClanea se mi moc líbila. Byl to takový "sympaťák", co se prostě s ničím nemazlí. Hans Gruber je zase ikonický záporák, ale na mě nebyl dostatečně zákeřný. Na celém filmu se mi asi nejvíc líbil konec. Nejsem si jistá, jestli se podívám i na další díly. Možná, že někdy v budoucnu se na to vrhnu. Za mě Smrtonosná past nebyla nic světoborného ale dávám 4* za kvalitu, Bruce Willise a Alana Rickmana. ()

ghatos

Poloněmec zabijí falešné němce :) . Všichni jsou tam sympťaci - Hans, John i ten černošský policista...vytvářejí tu pravou vánoční atmosféru...92%. ()

Nepi

Kdo neviděl Smrtonostnou past,které kraluje Bruce Willis v roli svérázného a drsného policisty Johna McClanea,tak přišel o jeden z nejlepších akčních kousků...Skupina teroristů v mrakodrapu;drsný policajt,kterýho nic nezastaví a kterej je ve špatný čas na špatném místě;skvělé přestřelky a souboje,výtečné hlášky hlavního hrdiny...To všechno dělá ze Smrtonostné pasti jeden z nezapomutelných akčňáků vůbec...Role hlavního teroristy se ujmul dnes již známý Alan Rickman (Harry Potter,Láska nebeská).... ()

Narcis

Nezapomenu jak jsem byl v šesté třídě zaskočen když jsem viděl tento film - první můj film kde se Bruce Willis představil jako takový akční herec. Předtím jsem ho znal jen ze seriálu Měsíční svit, kde hrál komediálního detektiva a teď jakoby se narodil s kulometem a jeho koníčkem bylo vyvolávání explozí. Perfektní. Nezapomenutelný film a Alanem Rickmanem - jedním z nejlepších filmových záporáků všech dob. Pro takové filmy se Bruce Willis narodil. p.s. kameraman byl JAN deBONT (režisér Nebezpečné rychlosti) ()

pfa

Výborný akční thriller, kdy se policista McClane připlete do cesty teroristům obsazujících mrakodrap, ve kterém se v jednom ze sejfů skrývá několik set milionů. Vtipným, ale hlavně nekompromisním způsobem začíná boj, na který je policista skoro sám... [9/1O] (Die Hard, USA, akční) ()

Krasus

Je to paradox,ale poprvé jsem viděl třetí díl,potom druhý a teprve až poté první.Je známo a dáno,že první díl trilogie,nebo i "vícelogie" je nejoriginálnější a nejlepší a tak to taky je i u tohoto snímku.John McTierman natočil akční snímek,kde nezáleží na svalech ústředního hrdiny,ale kolik cigaret vykouří,kolikrát zakleje a kolikrát teroristy pošle do prd...Příběh je výtečný,promyšlený do posledního detailu.Ale je to Bruce Willis(John McClane) kdo utváří a rozjiždí tuto akční jízdu.Před Smrtonosnou pastí ho nikdo neznal,hrál pouze ve dvou propadácích,ale díky "pasti" nabil nálepky superakčního hrdiny a nejžádanějšího herce Holywoodu a právem.Bruce se zhostil role s takovou lehkostí a autentičností až si se svou postavou hraje a naplno si ji užívá,pro mě jeden z jeho nejlepších hereckých výkonů a jeho určitě nejlepší filmová role. ()

Styxos

Bezva akční film s drsňáckým hlavním hrdinou, kterého Bruce Willis zvládl na jedničku. Perfektní scénář, akce a obzvlášť hlášky. 9/10 ()

ssfan

Myslím si, že další díly byly lepší. V jedničce je celkem dobrý příběh, ale ve výsledku to na mě působilo hůř než dvojka. Bruce Willis byl ale v hlavní roli velmi dobrý. V souboji se Smrtonosnou zbraní a Přepadením v Pacifiku však tento díl Die Hard prohrává. 85% ()

BuryGol

No tak to byl nářez! Jasně, že to byla ohraná písnička o superpoldovi. Ale já se u toho bavil jako prase! Bruce Willis sám voddělal bandu německejch teroristů, zdemoloval budovou, ztratil asi tři litry krve a měl super hlášky.Vlastně to byla taková dvouhodinovka á la Chuck Norris, ale jak řikám, mně to vůbc nevadilo, právě naopak. Alan Rickman odehrál dobře, ale jako profesor Snape se mi líbí mnohem víc, musim říct. Snad jen jedna výhrada...pár herců Němci fakt byli, ale pár ne a to mohli nadabovat. Mně ty nesmysly trhaly uši. Akorát by mě zajímalo-co to bylo za cigára? ()

Stav Bruce Willise se zhoršil

Stav Bruce Willise se zhoršil

17.02.2023

Zemřel herec Clarence Gilyard Jr.

Zemřel herec Clarence Gilyard Jr.

29.11.2022

Prequel Smrtonosné pasti je oficiálně zrušen

Prequel Smrtonosné pasti je oficiálně zrušen

29.07.2021

Pět let strávil producent Lorenzo di Bonaventura přípravou šestého filmu v sérii Die Hard neboli Smrtonosná past. Snímek pojmenovaný jednoduše jako McClane byl totiž původně oznámen ještě před… (viac)