Bruce Willis ako legendárny policajt John McClane bez zbrane a topánok zachraňuje rukojemníkov lupičskej drámy, ktorú rozpútal zločinec Alan Rickman v losangeleskom mrakodrape, aby sa zmocnil cenných papierov v hodnote 640 miliónov dolárov. (TV JOJ)

Molikop

Jeden z mála akčních filmů, u kterého jsem se vyloženě bavila. Většinou to nejsou zrovna akčňáky, co mě donutí nespustit oči z plátna ani na vteřinu, John McClane mě ale doslova přilepil k židli. ()

mis-ko

Akčná klasika, ktorá nepotrebuje komentár ale predsa len: akčný film na vrchole žánru, fantastický Bruce Willis a jedna budova, zdanlivo pod kontrolou teroristov. To sú atribúty, ktoré vás dostanú pred obrazovku a nevstanete skôr, ako pri záverčných titulkoch. ()

fannah

Výborný thriller, jeden z nejlepších které byly kdy natočeny. John McTiernan je zkrátka mistr akčního žánru a tohle je živý důkaz. 90% ()

themic

John McClane nikdy neohrožnej polda, který se vždycky všem postaví sám a zvítězí. Hrdina přesně jak má bejt, vtipnej, zranitelnej a drsnej. Tenhle díl nasadil vysokou laďku, kterou žádný další díl nepřekročil. Hodně dobrý po všech stránkách. 100% ()

Seejey8

Hmm, takže jeden tvrdej (a dost hláškující :D) polda plus jedna budova plus parta slizkej němčourů. Dohromady to funguje pěkně. Akce je skvělá a nenudí. John neni nesmrtelnej a je vidět, že je to taky člověk. A hlavně se s nikym a s ničim nepatlá :) prostě už od pohledu sympaťák. Ty dvě hodiny se člověk nenudí ba naopak. Pro mě jeden z nejlepsích akčních filmů starší doby. Bhužel sem viděl verzi, kde Bruce neměl svůj obvyklý dabing a to mi trochu zkazilo dojem z celého filmu. Ale určitě si tahle neuvěřitelně originální záležitost zaslouží 5* (90%) Spokojenost ()

Cimr

Totální epická husťárna, které jsem ale původně nechtěl dát plné hodnocení, protože místy působí jako pohádka pro dospělé. Lupiči pálí po Brůsovi jako zběsilí z několika samopalů, ale ani jednou se netrefí. Když na něj někdo zblízka namíří pistoli, stačí, že ho Brůs prostě praští do ksichtu a tím se ho zbaví. A lano ze šatů je vždycky přesně tak dlouhé, aby mohl Brůs vlézt do nějaké šachty. Ale konec mě přesvědčil, že tento film vlastně staví na tom, že to je násilná a krvavá pohádka pro dospělé. Mile mě překvapilo, že film počítá s jistou nadsázkou a nebere se příliš vážně. Skvělé taky je, že tu nejde o černobílý boj dobra se zlem, ale že i na straně dobra (FBI, novináři, policisté) se najdou pěkně prohnaní parchanti. Jeden z těch filmů, u kterých okamžitě víte, co se v nich bude dít a jak skončí, ale stejně vás ohromí... ()

selfesteem

Jednička je nejlepší, je, protože byla první a je to parádní vánoční film. Ale to nic nemění na tom, že na dvojku, trojku a čtyřku se také podívám strašně moc ráda. Opakovaně, už to ani nepočítám. Skvělá kombinace humoru a akčních scén, místy opravdu až neuvěřitelných, vymakané do posledního detailu a ty hlášky! „Já tě zabiju, i kdybych tě měl rozkousat a sežrat!“ ()

zdepapepa

Jestli existuje nějaký definující film ohledně žánru moderního akčního hrdiny, který se potí, krvácí, nadává, sarkasticky komentuje a improvizuje, byl by to John McClane a i Indiana Jones. Na realističnosti přidává i inteligence sympatických záporáků v čele s Alanem Rickmanem, kdy si na Johna McClana připraví nejednu svízelnou situaci. Ten se z toho všeho ale dostane, no, hotový vánoční zázrak. Film nemá prakticky žádné hluché místo, na obrazovce se pořád něco děje, ať už se střílí, zápasí nebo jen povídá s policistou přes vysílačku. Těžko něco vytknout filmu, který má na svědomí 4 pokračování a 5. v produkci. ()

Bakllazaan

Nejlepší drsnej akčňák jakej sem kdy viděl, kde není nic jistého jen TO, že Bruce je sakra drsnej chlápek. "spolier" - Náckovo vzkříšení na konci nemá chybu a nevím co bych si bez něj počal. ()

frashmaker

Výborný akční film s notnou dávkou sekundárního humoru. Willisův debut se povedl a dovolím si říci, že s Šestým smyslem zde předvádí nejlepší výkon. ()

SaNcHeZ_cz

Willis vs. Rickman a jejich hra na kočku a myš v Nakatomi plaza. Naprosto vynikající akční snímek se silným obsazením, kterému neuškodí ani zub času, spíše naopak. Jedna z nejlepších adrenalinových akcí vůbec, které většina žánrové produkce nesahá ani po kotníky. Definice akčního žánru v čisté podobě, která jen dokazuje proč je Bruce Willis jedničkou co se týče akce. ()

CBD

Bruce Willis brodící se naboso sklem pouze v nátělníku s pistolí v ruce není pouhý člověk a tenhle film není pouhý akčňák. ()

Lamiczka

Neb jsem člověk sklerotický, a přestože filmovou tvorbu jako takovou mám velmi ráda, neudržím děj, ba dokonce postavy nebo například známé hlášky, dlouho v hlavě. Pokud jste na tom stejně jako já, tak vám opáčko starších kasovních trháků rozhodně prospěje. Smrtonosná past je jedním z těch případů, kde je osvěžení dobrejch Brůsovejch tríčků takřka povinností každého fanouška dobrých akčních filmů. Bruce Willis ve vší parádě ukazuje to, proč je tenhle kousek tak povedený. Tenkrát totiž nějaké velké hokusy pokusy s modrým (nebo zeleným) plátnem nebyly možné. Veškeré bojové scény jsou uvěřitelné, Bruce nikde nevyskakuje z hořících plamenů bez známky opotřebení a rozhodně není nedotknutelný jako dnešní akční hrdinové, které kulky míjejí takřka zázrakem. Zkrátka se jedná o poctivou filmařskou i hereckou práci. Ono je přeci jenom někdy lepší méně než více. Ač jsem si říkala, že schopnosti mé mozkové základny nemůžou být tak špatné, velice mě překvapila hlavní postava zločineckého padoucha. Alan Rickman – zprofanovaný profesor Snape je v roli německého vedoucího naprosto dokonalý. Němčina mu moc nešla, ale stačil jeden, dva křivé úsměvy a rázem bylo vše odpuštěno. Alan, alias Hans Gruber, od začátku rozehrává krajně nebezpečnou, ale přesto precizně naplánovanou hru, na jejímž konci mělo čekat nesmírné bohatství. Místo toho se mu do plánu nabourá iniciativní polda, který se tvrdě postaví na odpor. Souboj těchto dvou vysoce výbušných (a to doslova!) osobností je radost pozorovat. A když vám do toho šikovně hraje neméně chytlavá hudba, máte o snímek roku postaráno. ()

Ellmariachi

Kolik že mi bylo? 10? Asi tak... Po dokoukáni filmu na kazetě jsem si roztrhal utěrku, namočil ji a obvázal chodidlo. Musíte mě pochopit. V tu dobu 10ti letý děti neměli tablety. Náš byt mě připadal o něco větší než dnes. A já si užíval kosení imaginárních nepřátel.. Dneska je mi osm a 20 a klidně bych se vyzbrojil kuličkovkou a šel do toho znovu. Jen ty prostory by to chtělo nafouknout a přibrat opravdové kamarády. A jako bonus bych nedostal seřvaný od mamky od čeho jsou mokrý fleky na koberci a linu. Smrtonosná past je pro mě druhý nejlepší akční film vůbec a to hned po Rambovi jedničce. 100 procent ()

Džejkop

Role, co Bruce Willise proslavila. A po právu, v jeho podání je John McClane (ne)dokonalý hlavní hrdina, lehce uvěřitelný, protože není nezranitelný ani neomylný. Grupa Hanse Grubera mu řádně natrhne prdel.Opakované projekce nenudí, naopak. ()

GodComplex

Cistokrevnej McTiernan. Spolu s Predatorem jeho bez debat nejlepsi kousek a zaroven jednoznacne nejlepsi dil cele Die Hard serie. Bruce Willis zde startuje svoji hereckou karieru vytvorenim legendy Johna McClanea a Alan Rickman taktez skvelym podanim nemeckeho teroristy Hanse Grubera. Die Hard jede rozumnym tempem bez znatelnejsich slabsich mist. Jedna se o pruzracnou systematickou vyvrazdovacku v atmosferickem a velmi charakternim mrakodrapu Nakatomi Plaza. "Yippie-kay-yay, motherfucker." 9/10 ()

Vyrida

Stydím se ještě teď, ale teprve tento týden si vyhlašuji soukromý Die Hard maratón. Sehnal jsem si totiž všechny čtyři vydané filmy, které se mě z nějakého důvodu celý život vyhýbaly. Včera jsem tedy shlédl poprvé v životě první díl a světe div se vůbec to nebylo špatný a zanechalo to na mě veskrze kladný dojem, že se docela těším na večer až si pustím Die Hard 2. Líbí se mi, že film odsunuje kecací pasáže do pozadí a soustředí se především na akci, kterou využil Bruci a získal si tím určitě mnoho srdcí diváků po celým světě. Důležitou vlastností této postavy je i fakt, že si nehraje na ostřileného zabijáka, ale řeší vše s rozvahou. I přesto všechno, že film má to správné koření co by měl akčňák mít, nedostavá ode mě plné hodnocení. Nelíbilo se mi totiž moc udržování kontaktu mezi policistou a Brucem, což mělo za následek nepochopitelně zbytečný závěr. ()

Stav Bruce Willise se zhoršil

Stav Bruce Willise se zhoršil

17.02.2023

Zemřel herec Clarence Gilyard Jr.

Zemřel herec Clarence Gilyard Jr.

29.11.2022

Prequel Smrtonosné pasti je oficiálně zrušen

Prequel Smrtonosné pasti je oficiálně zrušen

29.07.2021

Pět let strávil producent Lorenzo di Bonaventura přípravou šestého filmu v sérii Die Hard neboli Smrtonosná past. Snímek pojmenovaný jednoduše jako McClane byl totiž původně oznámen ještě před… (viac)